Dodane przez sq7bce dnia 2007-09-06 / 21:26 Zobacz więcej tematów w tej kategorii newsów Pokaż wszystkie kategorie newsów
W dniu dzisiejszym rozpoczyna pracę stacja SN6WTC. Zapraszamy wszystkich do nawiązywania łączności oraz kieleckich krótkofalowców do czynnej pracy na stacji klubowej.
Stacja okolicznościowa pracuje z okazji 6 rocznicy ataków na Word Trade Center w Nowym Jorku. Całodobowa praca ze s(...)
Komunikat sekretariatu ZG PZK na 5 września 2007 .
Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. Zacznę od tego co za nami.
1. Uroczyste obchody 50 lat OT 11 oraz 40 lat SP6PAZ. Obchody były zaplanowane znacznie wcześniej z ponad dwu miesięcznym wyprzedzeniem, o czym w miarę napływu informacji już pisałem. Miejsce wybrano bardzo dobre, ośrodek wypoczynkowy „Kotwica” nad jeziorem w okolicach Turawy ok. 20 km od Opola. Miejsce było tak zaplanowane, aby pomieścić nawet ponad 50 osób cało dobowo. Główna część uroczystości wyznaczona została na godzinę 10 w sobotę 1 września. Część kolegów z Krzysztofem SP6DVP i Andrzejem SP6JU organizatorami była już tam dnia poprzedniego. Na wstępie Prezes OT 11 Włodek SQ6LBW powitał gości uroczystego spotkania w tym krótkofalowców niemieckich z miasta Millheim z zagłębia Rury oraz wszystkich przybyłych członków OT 11 i klubu SP6PAZ Obchody tych dwóch rocznic zostały zainicjowane moim wystąpieniem oraz odznaczeniem trzech Kolegów OH PZK. Byli to Andrzej Komuszyński SP6JU OH nr 677, Adam Łopatecki SP6APD OH nr 680 oraz Edward Plisiuk SP6LUY OH nr 681. Najstarsi stażem koledzy w tym założyciele OT 11 otrzymali okolicznościowe dyplomy upamiętniające tą rocznicę. Na ręce Prezesa OT 11 Włodka SQ6LBW oraz Prezesa SP6PAZ Krzysztofa SP6DVP przekazałem ufundowane przez ZG PZK okolicznościowe grawertony. Grawertony otrzymali także Leszek SP6CIK jeden z najbardziej zasłużonych działaczy krótkofalarskich na Opolszczyźnie oraz Krzysztof SP6DVP główna obok Arka SP6OUJ z SP6ZJP „siła napędowa” wszelkich aktywności OT 11, a szczególnie klubu SP6PAZ. Po tych miłych akcentach historię OT 11 i SP6PAZ odczytał Leszek SP6CIK. W dalszej kolejności przyszedł czas na podsumowanie zawodów z okazji 40 lecia SP6PAZ w wykonaniu Krzysztofa SP6DVP. Na zakończenie oficjalnej części obrad Prezes OT 11 omówił najważniejsze sprawy już załatwione i do załatwienia w najbliższym okresie. Podczas spotkania było dość czasu na wymianę doświadczeń oraz plany na przyszłość. W spotkaniu wzięło udział 38 na 73 członków OT 11. Czyli można powiedzieć, że frekwencja pomimo nie najlepszej pogody dopisała. Organizatorom tego uroczystego spotkania należą się szczególne słowa uznania, które kieruję do Krzysztofa SP6DVP oraz do Andrzeja SP6JU.
2. XVI Mistrzostwa I Regionu IARU w Amatorskiej Radiolokacji Sportowej –Bydgoszcz 11-15 września 2007. To już za chwilę, a właściwie za tydzień na Bydgoskim Starym Rynku zagoszczą zawodnicy z 26 krajów. Zawodników zgłoszonych jest 360 co wraz z pozostałymi uczestnikami Mistrzostw daje całkiem pokaźną liczbę ponad 400 osób. Uroczyste otwarcie zaplanowano na godzinę 16.00 we Środę 12 września. W Komitecie Honorowym Mistrzostw zajęli miejsca m.in. Prezydent Bydgoszczy Pan Konstanty Dombrowicz oraz Przewodniczaca Rady Miasta Pani Dorota Jakuta. Program otwarcia przewiduje wystąpienia Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego ARS I Reg. IARU, ARS Managera PZK, prezesa PZK i oczywiście Prezydenta Bydgoszczy. Przewidziane są także występy Orkiestry reprezentacyjnej POW oraz Zespołu Folklorystycznego Ziemia Bydgoska. Same zawody będą odbywały się w lasach w okolicach Bydgoszczy w dniu 13 i 15 września. PZK i KRS już po raz Czwarty w okresie ostatnich 8 lat organizuje zawody na tym szczeblu. Dwukrotnie były to Młodzieżowe Mistrzostwa I Reg IARU : Bydgoszcz 2001 oraz Grudziądz 2006 i Mistrzostwa I Reg IARU ( seniorów czyli powyżej 15 lat) w okolicach Wejherowa w 2003 roku. To bardzo dobrze świadczy o naszej aktywności w tej dyscyplinie. Coraz lepsze są też wyniki naszych reprezentantów. To ogromna impreza i jest ona możliwa dzięki zdolnością organizacyjnym Jacka SP2LQC , Adama SP2EDA, Bolka SP2ESH, Zbyszka SP2NJK i Stanisława SP2FLE. Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów oraz za powodzenie całego przedsięwzięcia.
3.Podsumowanie Zawodów o Statuetkę „Syrenki Warszawskiej”. Otrzymałem zaproszenie na coroczną uroczystość organizowaną przez OT 37, która odbędzie się w dniu 08 września 2007 roku o godzinie 12:00 na terenie Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa, Wał Miedzeszyński 381. W spotkaniu udziału nie wezmę z powodu wcześniejszej zapowiedzi udziału w Zjeździe Sprawozdawczo Wyborczym PK UKF. Obecnie dokładam starań , aby ktoś z władz centralnych wziął udział w tym spotkaniu. Zjazdy OT 37 mają szczególny charakter i stanowią bardzo pożądany przyczynek do powstawania tradycji krótkofalarstwa rodzinnego.
4. Jodłówka Tuchowska 2007. Jak co roku na początku września w jednym z najpiękniejszych miejsc Polski odbędzie się kolejne spotkanie pt „Krótkofalarska Jesień na Pogórzu” Oczywiście chodzi tu o organizowane od ponad 25 lat przez OT 28 PZK w Tarnowie spotkanie w Jodłówce Tuchowskiej. W tym roku jest to 7-8-9 września. W programie podsumowanie zawodów Tarnowskich z rozdaniem pucharów i dyplomów, giełda krótkofalarska i bardzo ważne rozmowy i spotkania koleżeńskie.
5. Spotkanie OT 27. Zapraszamy na spotkanie członków i sympatyków OT 27. Rozpocznie się ono w sobotę 8 września w godzinach przedpołudniowych, planowane jest ognisko od ok. godziny 17:00, do późnego wieczora. Niedziela 09 września to najczęściej kontynuacja wcześniejszych rozmów i powrót do domowego QTH. Planowane jest spotkanie towarzyskie, członków oddziału ich rodzin i sympatyków, oraz sympatyków naszego oddziału. Jak zawsze, Zarząd Oddziału zakupi kiełbaski na ognisko i pieczywo. Miejscem spotkania jest teren Jachtklubu Kaliskiego. Teren jest ogrodzony, oświetlony, na miejscu można rozbić namioty. Istnieje możliwość rezerwacji pokoi (we własnym zakresie). W trakcie spotkania odbędzie się egzamin na świadectwo radiooperatora w służbie radioamatorskiej. Więcej informacji w sprawie spotkania i egzaminu można uzyskać od Bogdana SP3LD - e-mail: sp3ld@poczta.fm. 73! Zdzisław sp3gil
6. Meeting Dolnośląskiego i Sudeckiego Oddziału Terenowego PZK. Dolnośląski i Sudecki Oddział Terenowy PZK serdecznie zapraszają swoich członków i wszystkich krótkofalowców na I-szy wspólny meeting , który odbędzie się w sobotę 8-go września 2007r. na górze Chełmiec koło Wałbrzycha . Nasze spotkanie odbędzie się już po raz drugi na górze Chełmiec - siedzibie Europejskiego Centrum Radiokomunikacji Amatorskiej , którym dowodzi Tadeusz SP6HQT. Gospodarzami spotkania będą koledzy z klubu SP6KCN pod wodzą Tadeusza SP6HQT.
Plan dojazdu będzie dostępny na stronach internetowych DOT PZK : www.ot01.pzk.org.pl i SOT PZK : www.sotpzk.vgh.pl a także w postaci wydruku na najbliższej giełdzie oddziałowej DOT PZK we Wrocławiu w dniu 2-go września br. Ponadto w dniu meetingu od godz. 8.00 LT będzie pracować radiostacja naprowadzająca na QRG 145,500 MHz W programie spotkania przewidujemy następujące pozycje : a) Otwarcie spotkania – godz. 11.00 b) Ogłoszenie wyników Zawodów Dolnośląskich KF i UKF oraz wręczenie nagród laureatom c) Wspomnienia z polskiej wyprawy na St. Brandon –3B7 - prelekcja uczestnika wyprawy kol. Włodka SP6EQZ d) Wspólne zdjęcia e) Giełda sprzetowa f) Wymiana kart QSL g) Prelekcja na tematy łączności amatorskich na mikrofalach – ta pozycja jest jeszcze w trakcie uzgodnień ze względu na zbieżność terminu naszego meetingu ze spotkaniami kolegów UKF-owców h) Rozmowy towarzyskie przy piwie i kiełbaskach z grilla. Powyższy program jest programem wstępnym i może zostać zmodyfikowany Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową plakietkę , kiełbaskę z grilla i co najmniej kufel dobrego piwa. Koszt uczestnictwa : członek PZK – 2 zł. ; osoba towarzysząca – 4 zł. Serdecznie zapraszamy na Chełmiec - Zarząd DOT i SOT PZK.
Otrzymałem i ja (SP2JMR) zaproszenie na „Grzmiącą Górę Chełmiec” i czuję się tym zaszczycony doceniając ogromny wkład pracy i aktywność organizatorów, a szczególnie Tadeusza SP6HQT. Niestety z powodów, o których powyżej i poniżej nie mogę w meetingu uczestniczyć. Prezydium ZG PZK będzie reprezentował Bogdan SP3IQ Sekretarz Generalny PZK.
7. Zaproszenie na kolejny Zjazd PK UKF. Polski Klub UKF – Stowarzyszenie Miłośników Radiowych Łączności na Falach Ultrakrótkich zaprosił mnie na swój 46 Zjazd sprawozdawczo-wyborczy który odbędzie się w Gołuchowie w okolicach Kalisza w dniach 08.09.2007 – 09.09.2007 r. Szczegółowe informacje organizacyjne znajdują się na stronie PK UKF. Tak więc do zobaczenia na zjeździe. – 09.09.2007 r. Szczegółowe informacje organizacyjne znajdują się na stronie PK UKF. Tak więc do zobaczenia na zjeździe.
Zwracam po raz kolejny uwagę na zbitkę terminów różnych imprez organizowanych przez OT i kluby specjalistyczne. Zmusza to potencjalnych uczestników do dokonywania nie jednokrotnie trudnych wyborów, a na spotkaniach i zjazdach skutecznie zmniejsza frekwencję. Na przyszłość proponuję jakąś formę koordynacji i informacji. Jaką –chociażby poprzez sekretariat z wyprzedzeniem podawane propozycje terminów. Elminacja i przesunięcia byłyby np. wg kolejnosci zgłoszeń czyli jakby rezerwacji terminów. Czekam na opinie i propozycje wtej sprawie. Piotr SP2JMR.
8. W następnym tygodniu 15-16. Warsztaty QRP oraz Niemiecko Polska impreza na Universytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Tam PZK będzie reprezentowała Ewa SP1LOS WicePrezes PZK. Na to spotkanie otrzymałem osobiste zaproszenie od organizatora Rolanda DH2UAI. To ważne, ale z powodu organizowanych XVI Mistrzostw I Reg IARU w ARDF nie mogę we Frankfurcie być osobiscie.
9. Warsztaty QRP 15-16 września. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników pracy małą mocą na Warsztaty pod hasłem „ Poznaj smak QRP”. Doświadczeni krótkofalowcy służyć będą swoją wiedzą i doświadczeniem. Chcemy, aby warsztaty były „na luzie”, bez sztywnego programu. Oczekujemy spontanicznych pomysłów i niespodzianek. Każdy może przyjechać ze swoją stacją, anteną. Każdy może spodziewać się fachowej pomocy, nauki oraz wsparcia od starszych stażem kolegów. Przez całe warsztaty czynna będzie stacja okolicznościowa 3Z0ILQ, z której każdy będzie mógł nawiązywać łączności. Informacje o szczegółach organizacyjnych zamieszczone są poniżej, a dalsze informacje publikowane będą w kolejnych biuletynach na Portalu QRP i na stronie SP5DDJ. Komitet organizacyjny to „Majówkowicze” z Urli, a w szczególności: SQ2DYL – Media i informacje www.sp-qrp.pl SP5DDJ – Logistyka i organizacja http:/strony.aster.pl/sp5ddj SP5EIN – Pomoc na miejscu podczas zakwaterowania, praca na UKF – nawigacja do Tomaszowa. Termin i miejsce: Od 14 września (piątek od godz. 14:00) do 16 września ( niedziela do godz 14:00) Ośrodek Wypoczynkowy „Przystań” Tomaszów Mazowiecki ul. PCK 2/4 tel.: (44) 724-26-21 tel.kom. 0-602-321-035 http://www.przystan.tm.pl/galeria.html E-mail: amberlex@op.pl Osoba kontaktowa : Pan Andrzej Ambroziak – Kierownik Ośrodka Włodek SP5DDJ
10. Zawody wieloboju łączności w Kokotku. W dniach 1 – 2 września br., jako przedstawiciel Prezydium ZG PZK i jednocześnie sędzia, wziąłem udział w Wojewódzkich Zawodach Wieloboju Łączności zorganizowanych na terenie ośrodka harcerskiego w Kokotku koło Lublińca przez Śląski Zarząd Wojewódzki LOK w Katowicach przy współudziale siemianowickiego Klubu SP9KJM. Zawody obejmowały rzut granatem, strzelanie z wiatrówek, określenie azymutu, odszukanie nadajnika, bieg na orientację, a także nadawanie i odbiór radiogramów. Pierwsze miejsce drużynowo zajęła reprezentacja gliwickiego Klubu SP9KAG, od lat specjalizująca się w dyscyplinach sportowo – obronnych, a obecność prezesa tego Klubu – Wojtka SP9ZEdziałała niezwykle mobilizująco na zespół klubowy. Drugie miejsce należało do reprezentacji koła LOK w Będzinie, które zaledwie rok temu założył nauczyciel przysposobienia obronnego w jednej ze szkół średnich, a zawodnicy – uczniowie szkoły wykazali się dobrym przygotowaniem sportowym, a zwłaszcza strzeleckim, jak też nieźle radzili sobie w nadawaniu i odbiorze radiogramów. radiogramów tym miejscu moja sugestia : warto wykorzystać zapał młodzieży i nauczyciela i pomyśleć o ewentualnym założeniu klubu krótkofalarskiego na terenie szkoły. Podjęcie takiego działania przez lokalnych nadawców i działaczy jest jak najbardziej wskazane – tym bardziej, że na terenie Będzina nie ma obecnie sprawnie działającego klubu. Przedsięwzięcie to może stanowić jeden ze sposobów poszerzenia krótkofalarskich szeregów o młodych ludzi, aby zapobiec starzeniu się naszego środowiska. Trzecie miejsce przypadło siemianowickiemu Klubowi SAP9KJM, wspierane duchowo przez obecność prezesa tego Klubu – Eugeniusza SP9IIA. Czwarte miejsce zajęła reprezentacja bielskiego Klubu SP9KAT, wspierana przez Mariana SP9GNM, który od lat szkoli młodzież w zakresie radioorientacji sportowej. Tym razem Marianowi nie udało się uzyskać czołowej lokaty, ale w następnych lata pewnie szczęście Mu dopisze. Zdobywcy drużynowych reprezentacji otrzymali puchary i dyplomy, natomiast indywidualni zdobywcy czołowych lokat dyplomy i medale. Gratulujemy zdobywcom. Na podkreślenie zasługuje fakt doskonałego przygotowania logistycznego przez szefostwo LOK, o co osobiście zadbał obecny na zawodach dyrektor Zarządu Śląskiego Oddziału w Katowicach Ryszard Kasprzak, a podległy Mu zespół działał niezwykle sprawnie. W roli sędziów wystąpili członkowie i sympatycy Klubu SP9KJM tj. Janek SP9GDI, Romek SP9UVQ, Arek SQ9CI oraz moja skromna osoba. Nie zapomniano również o elementach wychowania patriotycznego, ponieważ w sobotę wieczorem przy ognisku i grillu wystąpił wojskowy zespół muzyczny z Lublińca, złożony w większości z kobiet, a śpiewający patriotyczne pieśni żołnierskie. Po dawce patriotycznego wychowania nadszedł czas na zabawę i śpiewy przy ognisku, a doskonały humor i relaks udzielał się wszystkim. Janek SP9GDI, jak zwykle stanął na wysokości zadania i sobie tylko znanym sposobem rozwiesił wysoko na drzewach swojego dipola, a następnie wraz z kolegami nawiązał wiele łączności dając możliwość zaliczenia QSO z powiatu lublinieckiego. Doskonałe wyżywienie, doborowe towarzystwo, jak też relaks na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody w postaci sosnowego lasu i pobliskiego zalewu sprawiło, że nie było malkontentów, bowiem wszyscy doskonale się bawili i nabrali energii i zapału do dalszych działań na najbliższe miesiące. Opracował : Tadeusz SP9HQJ
11. Stacja HF130KR. Od 20 września do 19 listopada 2007r. planowana jest aktywność stacji okolicznościowej HF 130 KR. Czyli 130 lat kolei w Racławicach Śląskich. Jest to najstarsza linia kolejowa na południu woj. opolskiego. Z tej też okazji zostanie wydany dyplom okolicznościowy. już niedługo regulamin ukaże się na stronie OT-11 oraz w ŚR. Uroczyste obchody tej rocznicy planowane są na dzień 29 wrzesień na Racławickim dworcu kolejowym. Tam tez zostanie uruchomiona stacja okolicznościowa. Zapraszam wszystkich słuchających do odwiedzenia nas na tej imprezie. Karty QSL za tą aktywność via SP6ZJP, OT-11 w Opolu. 73! Arek sp6ouj
12. Komunikat specjalny KRÓTKOFALOWCÓW BIS Informuję wszystkich zainteresowanych, że na stronie głównej www.videoexpres.pl w miejscu Archiwum ATV na serwerze, zamieszczone są do pobrania niektóre reportaże, które są skrótami wcześniej nadanych programów. Polecam najnowszy reportaż ze Szrenicy w Karkonoszach, gdzie w poprzednim tygodniu w czasie Międzynarodowych Zawodów IARU VHF 2007 pracowała silna ekipa z okręgu SP7 pod kierownictwem Wojtka SP7HKK z Bełchatowa. Koledzy przez prawie dwa dni z przerwami, wysyłali łączem ATV w paśmie 23 cm sygnał telewizyjny do studia internetowego www.videoexpres.pl , który był retransmitowany na żywo w programie okolicznościowym KRÓTKOFALOWCY BIS. Ten kolejny już eksperyment retransmisji z wyprawy na Szrenicę był obejrzany przez kilkanaście tysięcy internautów na całym świecie. Dziękuję kolegom z Łodzi i Bełchatowa za udaną współpracę w realizacji tej transmisji ATV. Z przykrością jednocześnie informuję, że wstrzymane są chwilowo do odwołania, emisje programu KRÓTKOFALOWCY BIS ze względu niestabilną pracę łącza emisyjnego.
Do usłyszenia i zobaczenia. Henryk Pacha ATV SP6ARR Redaktor programu KRÓTKOFALOWCY BIS Wszystkie zapowiedzi programowe, na stronie głównej. www.videoexpres.pl
Śląski Oddział PZK (OT06) zainaugurował obchody 50 lecia powstania OT PZK na Śląsku. W 2007 roku, krótkofalarstwo na Śląsku obchodzi dwie rocznice: 15 września br. przypada jubileusz 50 lecia Śląskiego Oddziału Terenowego PZK w Katowicach. Jubileusz ten zostanie zaakcentowany poprzez pracę okolicznościowej radiostacji w okresie 1.09-31.10.2007 pod znakiem HF50SLO.
16 listopada br. przypada z kolei jubileusz 80 lecia ruchu krótkofalarskiego na Śląsku. Data upamiętnia nawiązanie pierwszego QSO między TPTM z Bielska, a SMUA z Göteborga. Jubileusz ten zostanie zaakcentowany poprzez pracę okolicznościowej radiostacji w okresie 1.11-31.12.2007 r. pod znakiem HF80SLK.
Wydany zostanie również okolicznościowy dyplom upamiętniający te dwa jubileusze. Zapraszamy Koleżanki i Kolegów do łączności oraz zdobycia okolicznościowego dyplomu. Krótka historia krótkofalarstwa na Śląsku prezentowana jest na stronie oddziałowej OT06.
Jacek Kawa SP9JCN Prezes Śl. OT PZK
16339 Czytań ˇ
Tragiczny Air Show w Radomiu
Opcje newsa
Dodane przez SQ9NFI dnia 2007-09-02 / 00:37 Zobacz więcej tematów w tej kategorii newsów Pokaż wszystkie kategorie newsów
Wyprawa grupy krótkofalowców SKJKC na Międzynarodowe Pokazy Lotnicze "AIR SHOW-2007" w Radomiu. Niestety, tragicznie zakończona dla dwóch pilotów z "żelaznych". Wyrazy współczucia dla rodzin pilotów. Byliśmy tam i widzieliśmy to na własne oczy. Pierwsze wrażenie jakby to były samoloty sterowane radi(...)
Dodane przez SP7VV dnia 2007-08-30 / 21:59 Zobacz więcej tematów w tej kategorii newsów Pokaż wszystkie kategorie newsów
Pragniemy poinformować o pracy naszej stacji okolicznościowej HF440W. Stacja będzie pracowała dla uczczenia pamięci ofiar ludności cywilnej, która zginęła podczas nalotu niemieckiego lotnictwa dnia 1 -go września 1939,oraz upowszechnienia wiedzy, że od zbombardowania bezbronnego Wielunia rozpoc(...)
Dodane przez sp3iq dnia 2007-08-30 / 14:17 Zobacz więcej tematów w tej kategorii newsów Pokaż wszystkie kategorie newsów
Przypominamy o zawodach IARU Region1 FIELDDAY część SSB, które rozpoczynają się 1 września (sobota) o 13:00 UTC. Zawody trwają do 2 września (niedziela) 12:59 UTC. (...)
Przypominamy o zawodach IARU Region1 FIELDDAY część SSB, które rozpoczynają się 1 września (sobota) o 13:00 UTC. Zawody trwają do 2 września (niedziela) 12:59 UTC.
Dodane przez SP1THJ dnia 2007-08-29 / 23:45 Zobacz więcej tematów w tej kategorii newsów Pokaż wszystkie kategorie newsów
W dniach 01.09.2007 r. - 30.11.2007 r. będzie pracowała, z okazji 150 lecia stacji kolejowej Tarnowskie Góry, stacja okolicznościowa HF150TG. Praca na wszystkich pasmach KF (CW,SSB,RTTY) oraz 2m - FM. QSL via SQ9JKD (biuro 06, lub direct). Wszystkie łączności będą pot(...)
Komunikat Elektroniczny Sekr. ZG PZK na 29 sierpnia 2007
Witam serdecznie w tym ostatnim już w tym roku komunikacie tylko elektronicznym. Od przyszłego tygodnia komunikaty będą nadawane jak zwykle co środę o godz. 18 czasu lokalnego a QRG 3,7 MHz + - QRM.
1. Stacja 9M50MX. Krótkofalowcy Malezji w dniach 30 sierpnia do 1 września będą pracowali z okazji 50 lecia powstania narodowego ruchu radioamatorskiego. Praca 16 stacji będzie firmowana przez „Merdeka Field Day” i weźmie w niej udział 16 stacji. Znak 9M50MX będzie po raz pierwszy użyty z tej okazji. Kolegom z Malezji gratulujemy i wspólnie MARTS ( Malezyjski odpowiednik PZK) zapraszamy do łączności. Więcej informacji o MFD na www.marts.org.my QSL via biuro lub : PO Box 10777, 50724 Kuala Lumpur, Malaysia Info: Lance M T Lai, 9W2LAI.
2. Stacja 3Z0MK. Informujemy, ze w dniach 01.09.2007r. - 30.09.2007r. ze Zduńskiej Woli miasta urodzin Św. Maksymiliana Kolbe SP3RN będzie pracowała stacja okolicznościowa 3Z0MK ( Maksymilian Kolbe). Dni 15 i 16 września to planowana aktywność z muzeum, domu urodzin Św. Maksymiliana. Planowana praca stacji na pasmach 80, 40, 20 i 2m. Przeprowadzone łączności będą potwierdzane okolicznościową kartą QSL przez biuro nr.15 w Łodzi lub przez QSL managera Darka SP7QHR. Jednocześnie informujemy, że w tym samym czasie podobną akcję prowadzą krótkofalowcy włoscy z Sanktuarium Ojca Maksymiliana Kolbe w mieście Carini 15 km od Palermo na Sycylii. Info de SP3IQ.
3. XIX Zjazd SPOTC „BORKI 2007”. Zaraz po otwarciu XIX Zjazd uczcił pamięć naszych Kolegów, którzy w ciągu od ostatniego Zjazdu odeszli do krainy wiecznych DX-ów: Adama SP6OF, Bogusława SP2ATF, Stanisława SP8BIA. Po tym smutnym akcencie Prezes SPOTC Ryszard SP2IW omówił to co się wydarzyło w ciągu ostatniego roku. Prezes zauważył, że także w Zjeździe w Piwnicznej uczestniczyła podobna ilość członków SPOTC tak jak i w tym czyli tylko ok. 60 osób. I tu refleksja: „Coraz nas mniej uczestniczy w życiu klubu ponieważ na zjeździe w 2000 roku w Skorzęcinie było ponad 120 uczestników stałych + ok. 30 dojezdnych na sobotę”. W dalszej części swojego wystąpienia Kol. Ryszard SP2IW przypomniał, że minęło 20 lat od pierwszych spotkań na 3695 kHz odbywających się w niedzielę rano o 07.00 czasu lokalnego. Koleżeński charakter tych spotkań. i ich tradycja jest najbardziej widoczną częścią działalności SPOTC. Przyszły Zjazd będzie sprawozdawczo-wyborczym XX – koleinym, ważnym celem klubu jest osiągnięcie liczby ponad 300 członków na liście wieczystej. Drugi cel to duża frekwencja na najbliższym zjeździe sprawozdawczo wyborczym. Na zakończenie swego wystąpienia Prezes podziękował Grzegorzowi SP3CSD i jego XYL za organizację już trzeciego z kolei Zjazdu. Z kolei przyszedł czas i na moje wystąpienie. W nim w sposób maksymalnie syntetyczny starałem się omówić dotychczasową działalność prezydium ZG PZK. Omówiłem nasze działania dotyczące spraw związanych z Ministerstwem Ochrony Środowiska, ochrony prawnej naszych członków w tym dość szczegółowo omówiłem sprawę Kol. Adama SP6AKZ przeciwko uchwale wspólnoty mieszkaniowej nakazującej demontaż stojących ponad 40 lat anten. Sprawa prowadzona przy współudziale PZK zakończyła się korzystnym dla nas prawomocnym Wyrokiem Sądu Okręgowego w Opolu w czerwcu br. W dalszym ciągu wystąpienia podkreśliłem ważność szkolenia i wychowywania naszych następców chociażby poprzez obozy szkoleniowe. Wspomniałem też o przyszłych zamierzeniach prezydium zmierzających do uproszczenia procedur związanych z instalacją anten i jeszcze wielu sprawach stojących przed nami.
Po moim wystąpieniu Ryszard SP4BBU omówił propozycję wydania książki „Mój życiorys krótkofalarski” – ma to być zbiór najważniejszych, najciekawszych zdarzeń z życia krótkofalowców zwłaszcza starszych dwuliterowych. Powinny znaleźć się tam relacje z najciekawszych zdarzeń, a nie chronologiczny zapis życia.
Kolejny mówca to Kol. Zbyszek SP2IU. Najpierw w ramach działalności CB QSL zwrócił się z apelem o podawanie QSL managerów na kartach QSL. Potem Zbyszek opowiadał o aspektach wyjazdów do pracy na zamkach. Zamków jest 1100 , królem jest „hrabia” Marek SQ5GLB. Ma zaliczonych ponad 400. Prowadzi też stronę zamkową.
Wystąpienie Zbyszka filmował Kol. Henryk SP6ARR Redaktor Krótkofalowców Bis. I to bardzo ciekawe wystąpienie będzie z pewnością przedmiotem publikacji na portalu www.videoexpres.pl w programie Krótkofalowcy bis
W kolejności Kol. Grzegorz SP3CSD nawiązał do wypraw zamkowych SP2IU opowiadając o przygodach zamkowych. Kol. Andrzej SP3FCO zachęcał do aktywności z zamków w zawodach zamkowych., dyskusja o zamkach nie miała prawie końca. Na zmianę głos zabierali koledzy SP2IU, SP7ZX, SP3FCO. W dalszej części Zjazdu dyskusja zmieniła tor na bardziej morski, a mniej szlachecki czyli ukierunkowała się na latarnie morskie. W ramach omawiania planów realizacji XX Zjazdu SPOTC – Grzegorz SP3CSD- poruszył barierę cenową. Ważnym jest ten Zjazd bo wyborczy. Proponowane są dwa oblicza Zjazdu – oficjalny to tylko sobota od godz. 9.00 za np.30 zł reszta to Zjazd rozszerzony. Decyzję podejmie oczywiście Zarząd SPOTC.
W XIX Zjeździe SPOTC brali udział tak znani koledzy jak Tadeusz SP9HQJ Wice Prezes PZK, Wojciech SP2JPG Prezes PK RVG, Henryk SP6ARR – Red. Krótkofalowców BIS, Tomek SP6T Kapitan Zespołu SN0HQ i wielu innych, których znaki i Oni sami na zawsze złotymi zgłoskami wpisali się w historię Polskiego Krótkofalarstwa i PZK. Info. SP2JMR
4. Obchody 50 lat krótkofalarstwa na Śląsku. Śląski Oddział PZK (OT06) zainaugurował obchody 50 lecia powstania OT PZK na Śląsku. W 2007 roku, krótkofalarstwo na Śląsku obchodzi dwie rocznice: 15 września br. przypada jubileusz 50 lecia Śląskiego Oddziału Terenowego PZK w Katowicach. Jubileusz ten zostanie zaakcentowany poprzez pracę okolicznościowej radiostacji w okresie 1.09-31.10.2007 r. pod znakiem HF50SLO.
*************************************
16 listopada br. przypada z kolei jubileusz 80 lecia ruchu krótkofalarskiego na Śląsku. Data upamiętnia nawiązanie pierwszego QSO między TPTM z Bielska, a SMUA z Göteborga.
Jubileusz ten zostanie zaakcentowany poprzez pracę okolicznościowej radiostacji w okresie 1.11-31.12.2007 r. pod znakiem HF80SLK.
**************************************
Wydany zostanie również okolicznościowy dyplom upamiętniający te dwa jubileusze. (regulamin w załączniku) Zapraszamy Koleżanki i Kolegów do łączności oraz zdobycia okolicznościowego dyplomu. Krótką historię krótkofalarstwa na Śląsku prezentowana jest na stronie oddziałowej http://pzk.katowice.pl/news.php?readmore=274
Jacek Kawa SP9JCN Prezes Śl. OT PZK
5. Spotkanie w Turawie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dniach 1-2 września odbędzie się uroczyste spotkanie członków i sympatyków OT 11 PZK w Opolu z okazji 50-lecia Oddziału Terenowego PZK w Opolu ( 1957-2007 ) oraz 40-lecia Piastowskiego Klubu Krótkofalowców SP6PAZ ( 1967 – 2007 ) Miejsce spotkania: Ośrodek Wypoczynkowy JOWISZ w TURAWIE Ul. Spacerowa 6 Początek sobota godz.10.00. Zapowiada się wiele atrakcji. Będzie to okazja do uhonorowania kolegów zasłużonych dla krótkofalarstwa na Opolszczyźnie oraz odznaczeń OH PZK. Do zobaczenia w Turawie.
Zawody Zielonogórskie. Zapraszam w imieniu organizatorów do wzięcia udziału w zawodach Zielonogórskich w dniu 1 września 2007. Regulamin w załączeniu.
Skrócony spis treści ŚR 9/07: Aktualności: Wiadomości DX-we dla krótkofalwoców, Zawody; Anteny magnetyczne MFJ-1786X; Test: ICOM IC-7000; Radio Retro: Radioodbiornik Superior-1936; Z życia klubów i oddziałów PZK; Łączność: Szansa dla gmin, ale i radiowców; Prezentacja: FT-450 - pierwsze wrażenia; Wywiad: 60-lecie Radmoru; Hobby: Oprogramowanie odbiorników, Odbiorniki nasłuchowe KF; Digest: Wielopasmowe odbiorniki KF; Dyplomy: SILESIA; Forum Czytelników: Listy, Porady; Rynek i Giełda; Dodatek: Polecane produkty; Konkurs; Krótkofalowiec Polski 9/07. Relacja z XV Zjazdu ŚZPŻŁ i II Zjazdu SP5PSL po reaktywacji. Jubileusz 50 lat OT w Lublinie Wyprawa na Baranią Górę Spotkanie w Koniakowie Dla kogo Szabla Burmistrza Śremu Relacja z Friedrichshafen 2007. 20 lat PSM w Poznaniu
Wrześniowe QTC
W wakacyjnym wydaniu MK QTC dość przekornie zapowiedzieliśmy „Sezon ogórkowy”. Okazało się jednak, że tegoroczne lato obfitowało w wiele niezwykłych wydarzeń operatorskich. Nie było znaczących wypraw do rzadkich krajów DXCC, ale to co się działo na pasmach daje podstawy do dobrej oceny minionych dwóch miesięcy. Opis wielu imprez znajdą Państwo we wrześniowym MK QTC. Z wiadomych względów nie wszystko zostało opisane. Działo się przecież tak wiele a miejsce w gazecie jest ograniczone. Jak zawsze najlepszą kroniką wydarzeń z naszym udziałem są...dzienniki stacyjne. Zachęcam do lektury wrześniowego MK QTC i jak zawsze życzę zadowolenia z pracy na pasmach.
Sylwester Jarkiewicz, SP2FAP
Skrócony spis treści MK QTC 9/2007
*7O/G4HCL z Jemenu, *ARS w Choczewie, *Komunikat SN5MPW, *Beacon na balonie, *Błyskawica – dyplom okolicznościowy, *CQ z Diablaka, *Dni Morza – komentarz, *Dwa dyplomy ze Śląska – regulamin, *Dwa jubileusze, *Dyplom SN10P, *Dyplomy za YO D X Contest 2007, *HAM Wikipedia, *HG5MISSION spotkanie ewangelistów, *Interface F6FVU, *IOTA-SP wyniki współzawodnictwa, *Jubileusz SP9KRT, *Jubileuszowy, *Jubileuszowy sputnik, *Kalendarz zawodów krajowych, *Kalendarz zawodów międzynarodowych, *Komentarz do RDA, *Komunikat SPCWC, *Latająca kapsuła, *Latarniany weekend, *Memoriał SP9DT – wyniki, *MK QTC wyróżniony, *Na portalu SP5PSL, *Najlepsze wyprawy 2006, *Nowy rekord QRB, *OK0EMW na 505.060 kHz, *Okolicznościowy dyplom z Piły, *Pedestrian Mobile, *Piknik w Koniakowie, *Piraci na VHF+, *Polacy na Chatham, *Zjazd PK UKF, *Polacy w zawodach HF, *Prenumerata na 2008 r., *Program dyplomowy RDA, *Puchar Świata, *Ranking contestmanów, *Ranking popularności, *RDA – program dla ambitnych, *RDA w pigułce, *RDA-ekspedycja roku, *Regulaminy zawodów HF i VHF+, * RW1AI/0 i RW1AI/mm, *Rzadkie DX, *SF89IB – radiostacja memoriałowa, *SP DX Maraton – wyniki, *SP0ZHG pod Grunwaldem, *Spotkanie w Luboniu, *SP-YL-Contest 2007 – wyniki, *Straight Key 2007 – wyniki, *SX100VAR – jubileusz greckiego sakutingu, *Świat bez Cushsrafta i JVC, *Tabela 9 Pasm, *WAP – nowa strona, *Wyniki Konkursu Śremskiego, *YAGA – wyniki 2007, *Yearbook 2006, *Zawody Olsztyńskie – wyniki, *Zawody Podkarpackie – wyniki, *Zawody Tarnowskie HF – wyniki, *Zawody Tarnowskie VHF – wyniki, *Zawody Warszawskie 2007 – wyniki, *Zjazd SPOTC, * ZOH PZK dla SP3AXI.
Tyle informacji na dzisiaj. Do usłyszenia we środę 5 września 2007. Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK
Załącznik I
Zawody Zielonogórskie im. Juliusza Schmidta - SP3AUZ z okazji "Dni Zielonej Góry - Winobrania" I. Organizator: Lubuski Oddział PZK, Zielonogórski Klub Sympatyków Radia - SP3YZG, Harcerski Klub Krótkofalowców -SP3ZHC II. Termin: 1 września 2007r III. Czas: lokalny, w godzinach od 1700 do 1900, IV. Pasmo: 3,5 MHz, emisje: CW i SSB ( obowiązuje 5 min QRT przed i po zawodach ). V. Łączność można powtórzyć innym rodzajem emisji. VI. Wywołanie: na SSB – „wywołanie w Zawodach Zielonogórskich” na CW – „test SP-ZG”, VI. Klasyfikacja: A – stacje indywidualne B – stacje klubowe C – stacje zagraniczne D – stacje YL E – stacje nasłuchowe VII. Raporty: na SSB- RS/ZL – (raport + dwuliterowy skrót powiatu) na CW - RST/ZL stacje zagraniczne podają RS(RST) + Nr QSO. VIII. Punktacja: 1. za QSO ze stacjami z Zielonej Góry, miejski powiat ZL 4 pkt. na SSB, 5 pkt. na CW, 2. za QSO ze stacjami z powiatu Zielonogórskiego, powiat ZG 3 pkt. na SSB, 4 pkt. na CW. 3. za QSO ze stacjami pozostałych powiatów województwa lubuskiego: GP, GW, KD, MI, NL, SC, SK, SN, SO, NG, WS, ZY 2 pkt. na SSB, 3 pkt. na CW, 4. za QSO z pozostałymi stacjami: 1 pkt. na SSB, 2 pkt. na CW. IX. Mnożnik: ilość zaliczonych powiatów SP X. Wynik końcowy: stanowi sumę punktów liczoną za CW i SSB razy ilość powiatów SP, z którymi przeprowadzono QSO. Stacje SWL obowiązuje odebranie znaków i raportów obu korespondentów . XI. Dziennik zawodów należy przesłać w terminie 14 dni na adres: lubuski_opzk@wp.pl . Zalecane się logi elektroniczne w formacie Cabrillo lub txt, wygenerowane z programów logujących np.LA0FX.. Logi papierowe należy przesłać na adres: Lubuski Oddział PZK, skr. poczt.1 4, 65-950 Zielona Góra Komisja Zawodów: Nad organizacją i przebiegiem zawodów czuwa Komisja, która dokona obliczenia wyników i klasyfikacji uczestników. Decyzje komisji są ostateczne. Skład Komisji: SP3C, SP3LO, SP3UI, SP3IY, SP3GAX, SQ3JPD. Wyniki zawodów zostaną ogłoszone na stronie OT-32, http://www.otpzk32.republika.pl/ oraz w QTC i Świecie Radio.. Zielona Góra, 18 stycznia 2007 Prezes LO PZK, Marek Kuliński SP3AMO Za zajęcie czołowych miejsc w poszczególnych kategoriach przyznane będą nagrody i dyplomy okolicznościowe.
Załącznik II. 80 lat Śląskiego Krótkofalarstwa 50 lat Śląskiego OT PZK
Dyplom Jubileuszowy
Początek ruchu krótkofalarskiego na Śląsku datuje się na rok 1927, a jego prekursorem był Tadeusz Matusiak TPTM z Bielska, późniejszy SP6XA. On pierwszy ze Śląska w roku 1927 nawiązał dwustronną łączność z krótkofalowcem szwedzkim SMUA z Göteborga. Reaktywowanie w 1957r. Polskiego Związku Krótkofalowców zaowocowało powołaniem w dniu 15 września 1957r. Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców z siedzibą w Nowym Bytomiu. Po przeniesieniu siedziby do Katowic zmieniono nazwę na Zarząd Oddziału Wojewódzkiego PZK, później na Oddział Terenowy PZK i aktualnie na Śląski Oddział Terenowy PZK w Katowicach.
***
1. Wydawcą pamiątkowego dyplomu jest Śląski OT PZK.
2. Celem wydawania jest upamiętnienie jubileuszu 80-lecia ruchu krótkofalarskiego na Śląsku i 50-lecie Śląskiego OT PZK.
3. Dyplom można otrzymać za zdobycie 200 punktów (stacje z EU 100 pkt., stacje DX – 50 pkt.). Nie zalicza się łączności przez przemienniki, cross band lub cross mode.
4. Punktacja: - QSO/HRD z HF80SLK i HF50SLO – 25 pkt. - QSO/HRD z członkiem śląskiego OT PZK – 10 pkt. - QSO/HRD z posiadaczem dyplomu „Silesia” - 10 pkt. - QSO/HRD ze stacją z woj. śląskiego – 5 pkt. Punkty można sumować, np. czł. OT + dypl. + st. z woj. śl. 10+10+5=25)
5. Dyplom dostępny jest także dla nasłuchowców (SWL).
6. Zalicza się QSOs/HRDs w okresie od 1.09–31.12.2007 r. na pasmach HF i VHF+, dostępnymi emisjami (z daną stacją zalicza się tylko jedno QSO).
7. Zgłoszenia zawierające wykaz wymaganych QSOs (obowiązuje wyciąg z dziennika stacyjnego) oraz 8 znaczków pocztowych po 1,35 zł (stacje spoza SP – 4 IRCs) należy przesłać w terminie do 30 czerwca 2008 r. na adres:
Śląski Oddział Terenowy PZK, ul. Niepodległości 51, 41-106 Siemianowice Śląskie.
Zarząd Śląskiego O. T. PZK
18018 Czytań ˇ
Konkurs o „Szablę Burmistrza Śremu”- podsumowanie.
Opcje newsa
Dodane przez sp3iq dnia 2007-08-29 / 20:54 Zobacz więcej tematów w tej kategorii newsów Pokaż wszystkie kategorie newsów
Dziękujemy tym wszystkim którzy wzięli udział w naszym konkursie o „Szablę Burmistrza Śremu”. Zgłoszenia nadesłało 104 stacje, natomiast od SWL otrzymaliśmy 5 zgłoszeń. (...)
Dziękujemy tym wszystkim którzy wzięli udział w naszym konkursie o „Szablę Burmistrza Śremu”. Zgłoszenia nadesłało 104 stacje, natomiast od SWL otrzymaliśmy 5 zgłoszeń. Sześciu nadawców zdobyło max ilość 36 punktów. Klasyfikacja: miejsce/znak/ilość pkt/czas ostatniego QSO. 1 miejsce - SP2DMB/36/19:14 – Szabla Burmistrza Śremu 2 miejsce – SQ9CWO/36/19:16 – komplet radiotelefonów PMR 3 miejsce – SP3NK/36/19:18 – słuchawki bezprzewodowe (PHILIPS SHC 8525) 4/SP4ICP/36/19:47, 5/SP2CMB/36/20:02, 6/SP3AFO/36/20:44 I miejsce SWL – SP2-7170, 32pkt – słuchawki bezprzewodowe (PHILIPS SHC 8525) Komisja konkursowa (SP3BVA, SP3BPU, SP3HYP) postanowiła przyznać nagrody niespodzianki pozostałym stacjom które zdobyły max ilość 36pkt : SP4ICP, SP2CMB, SP3AFO oraz wylosowała 5 spośród pozostałych nadesłanych zgłoszeń: SP1CQZ, SP1BER, SP6BFL, SP6SOG, SP8OOB. Najaktywniejszą STACJĄ ORGANIZATORA został SP3GEM- Jurek który w konkursie przeprowadził 233 QSO i otrzymuje Puchar Starosty Śremskiego. Serdecznie dziękujemy kolegom: SP2FAP, SP2FAX, SP2JMR, SP3EJL, SP3FLQ, SP3GEM, SP3HC, SP3IBS, SP3IK, SP3OL, SP3PL, SP5UAF, SP6T, SP7GIQ, SP7GXP, SP7SP, SQ3XBC którzy uatrakcyjnili nasz konkurs występując w roli STACJI ORGANIZATORA spoza Śremu. Kol. SP3IQ z uwagi na losowy wypadek rodzinny nie mógł uczestniczyć w konkursie. Uczestnicy którzy spełnili warunki regulaminu otrzymają dyplomy okolicznościowe. Pełna klasyfikacja konkursu oraz nagrody na stronach: http://www.oppzk.poznan.pl http://www.sp3ol.aircity.pl 73! Piotr, sp3hyp