PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3648 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 05 września 2007.
Opcje newsa
Komunikaty PZK

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 5 września 2007 .

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów.
Zacznę od tego co za nami.

1. Uroczyste obchody 50 lat OT 11 oraz 40 lat SP6PAZ. 
Obchody były zaplanowane znacznie wcześniej z ponad dwu miesięcznym wyprzedzeniem, o czym w miarę napływu informacji już pisałem. Miejsce wybrano bardzo dobre, ośrodek wypoczynkowy „Kotwica” nad jeziorem w okolicach Turawy ok. 20 km od Opola.  Miejsce było tak zaplanowane, aby pomieścić nawet ponad 50 osób cało dobowo. Główna część uroczystości wyznaczona została na godzinę 10 w sobotę 1 września.  Część kolegów z Krzysztofem SP6DVP i Andrzejem SP6JU organizatorami była już tam dnia poprzedniego.
Na wstępie Prezes OT 11 Włodek SQ6LBW powitał gości uroczystego spotkania w tym krótkofalowców niemieckich z miasta Millheim z zagłębia Rury oraz wszystkich przybyłych członków OT 11 i klubu SP6PAZ
Obchody tych dwóch rocznic zostały zainicjowane moim wystąpieniem oraz odznaczeniem trzech Kolegów OH PZK. Byli to Andrzej Komuszyński SP6JU OH nr 677, Adam Łopatecki SP6APD OH nr 680 oraz Edward Plisiuk SP6LUY OH nr 681. Najstarsi stażem koledzy w tym założyciele OT 11 otrzymali okolicznościowe dyplomy upamiętniające tą rocznicę. Na ręce Prezesa OT 11 Włodka SQ6LBW oraz Prezesa SP6PAZ Krzysztofa SP6DVP przekazałem ufundowane przez ZG PZK okolicznościowe grawertony. Grawertony otrzymali także Leszek SP6CIK jeden z najbardziej zasłużonych działaczy krótkofalarskich na Opolszczyźnie oraz Krzysztof SP6DVP główna obok Arka SP6OUJ  z SP6ZJP „siła napędowa” wszelkich aktywności OT 11, a szczególnie  klubu SP6PAZ.  Po tych miłych akcentach historię OT 11 i SP6PAZ odczytał Leszek SP6CIK. W dalszej kolejności przyszedł czas na podsumowanie zawodów z okazji 40 lecia SP6PAZ w wykonaniu Krzysztofa SP6DVP.
Na zakończenie oficjalnej części obrad Prezes OT 11 omówił najważniejsze sprawy już załatwione i do załatwienia w najbliższym okresie. 
Podczas spotkania było dość czasu na wymianę doświadczeń oraz plany na przyszłość. W spotkaniu wzięło udział 38 na 73 członków OT 11. Czyli można powiedzieć, że frekwencja pomimo nie najlepszej pogody dopisała.
Organizatorom tego uroczystego spotkania należą się szczególne słowa uznania, które kieruję do Krzysztofa SP6DVP oraz do Andrzeja SP6JU.

2. XVI Mistrzostwa I Regionu IARU w Amatorskiej Radiolokacji Sportowej –Bydgoszcz 11-15 września 2007. To już za chwilę, a właściwie za tydzień na Bydgoskim Starym Rynku zagoszczą zawodnicy z 26 krajów. Zawodników zgłoszonych jest 360 co wraz z pozostałymi uczestnikami Mistrzostw daje całkiem pokaźną liczbę ponad 400 osób. Uroczyste otwarcie zaplanowano na godzinę 16.00 we Środę 12 września. W Komitecie Honorowym Mistrzostw zajęli miejsca m.in. Prezydent Bydgoszczy Pan Konstanty Dombrowicz oraz Przewodniczaca Rady Miasta Pani Dorota Jakuta.
Program otwarcia przewiduje wystąpienia Przewodniczącego Komitetu Wykonawczego ARS I Reg. IARU, ARS Managera PZK, prezesa PZK i oczywiście Prezydenta Bydgoszczy. Przewidziane są także występy Orkiestry reprezentacyjnej POW oraz Zespołu Folklorystycznego Ziemia Bydgoska.  Same zawody będą odbywały się w lasach w okolicach Bydgoszczy w dniu 13 i 15 września.  PZK i KRS już po raz Czwarty w okresie ostatnich 8 lat organizuje zawody na tym szczeblu. Dwukrotnie były to Młodzieżowe Mistrzostwa I Reg IARU : Bydgoszcz 2001 oraz Grudziądz 2006 i Mistrzostwa I Reg IARU ( seniorów czyli powyżej 15 lat) w okolicach Wejherowa w 2003 roku. To bardzo dobrze świadczy o naszej aktywności w tej dyscyplinie. Coraz lepsze są też wyniki naszych reprezentantów. To ogromna impreza i jest ona możliwa dzięki zdolnością organizacyjnym Jacka SP2LQC , Adama SP2EDA, Bolka SP2ESH, Zbyszka SP2NJK i Stanisława SP2FLE. 
Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów oraz za powodzenie całego przedsięwzięcia.

3.Podsumowanie Zawodów o Statuetkę „Syrenki Warszawskiej”.
Otrzymałem zaproszenie na coroczną uroczystość organizowaną przez OT 37,
która odbędzie się w dniu 08 września 2007 roku  o godzinie 12:00 na terenie Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa, Wał Miedzeszyński 381.  W spotkaniu udziału nie wezmę z powodu wcześniejszej zapowiedzi udziału w Zjeździe Sprawozdawczo Wyborczym PK UKF. Obecnie dokładam starań , aby ktoś z władz centralnych wziął udział w tym spotkaniu. Zjazdy OT 37 mają szczególny charakter i stanowią bardzo pożądany przyczynek do powstawania tradycji krótkofalarstwa rodzinnego.

4. Jodłówka Tuchowska 2007.
Jak co roku na początku września w jednym z najpiękniejszych miejsc Polski odbędzie się kolejne spotkanie pt „Krótkofalarska Jesień na Pogórzu” Oczywiście chodzi tu o  organizowane od ponad 25 lat przez OT 28 PZK w Tarnowie spotkanie w Jodłówce Tuchowskiej. W tym roku jest to 7-8-9 września. W programie podsumowanie zawodów Tarnowskich z rozdaniem pucharów i dyplomów, giełda krótkofalarska i bardzo ważne rozmowy i spotkania koleżeńskie. 

5. Spotkanie OT 27.
Zapraszamy  na spotkanie członków i sympatyków OT 27. Rozpocznie się ono w sobotę 8 września w godzinach  przedpołudniowych, planowane jest ognisko od ok. godziny 17:00, do późnego wieczora. Niedziela 09 września to najczęściej  kontynuacja wcześniejszych rozmów i powrót do domowego QTH.
     Planowane jest spotkanie towarzyskie, członków oddziału ich rodzin i sympatyków, oraz sympatyków naszego oddziału. Jak zawsze, Zarząd Oddziału zakupi kiełbaski na ognisko i pieczywo.
Miejscem spotkania jest teren Jachtklubu Kaliskiego.
Teren jest ogrodzony, oświetlony, na miejscu można rozbić namioty. Istnieje możliwość rezerwacji pokoi (we własnym zakresie). W trakcie spotkania odbędzie się egzamin na świadectwo radiooperatora w służbie radioamatorskiej. Więcej informacji w sprawie spotkania i egzaminu można uzyskać od Bogdana SP3LD - e-mail: sp3ld@poczta.fm
73! Zdzisław sp3gil

6. Meeting  Dolnośląskiego   i  Sudeckiego  Oddziału  Terenowego PZK.
    Dolnośląski  i  Sudecki  Oddział  Terenowy  PZK  serdecznie  zapraszają  swoich  członków  i  wszystkich  krótkofalowców na  I-szy  wspólny  meeting , który  odbędzie  się  w  sobotę  8-go  września  2007r. na  górze  Chełmiec  koło  Wałbrzycha .
     Nasze  spotkanie  odbędzie  się  już po  raz  drugi  na  górze  Chełmiec  -  siedzibie  Europejskiego  Centrum  Radiokomunikacji  Amatorskiej , którym  dowodzi  Tadeusz  SP6HQT.
       Gospodarzami  spotkania  będą   koledzy  z  klubu  SP6KCN  pod  wodzą  Tadeusza  SP6HQT.

       Plan  dojazdu  będzie  dostępny   na   stronach   internetowych  DOT  PZK : www.ot01.pzk.org.pl  i   SOT PZK : www.sotpzk.vgh.pl    a  także  w  postaci  wydruku  na  najbliższej  giełdzie  oddziałowej    DOT  PZK  we  Wrocławiu w  dniu  2-go  września  br.  Ponadto  w  dniu  meetingu  od  godz. 8.00  LT   będzie  pracować radiostacja  naprowadzająca  na  QRG  145,500  MHz
         W  programie  spotkania  przewidujemy  następujące  pozycje  :
a) Otwarcie  spotkania – godz. 11.00
b) Ogłoszenie  wyników Zawodów  Dolnośląskich KF  i  UKF  oraz  wręczenie  nagród laureatom
c) Wspomnienia  z  polskiej  wyprawy  na  St. Brandon –3B7 -  prelekcja  uczestnika  wyprawy kol. Włodka  SP6EQZ
d) Wspólne  zdjęcia
e) Giełda  sprzetowa
f) Wymiana  kart  QSL
g) Prelekcja  na  tematy łączności  amatorskich  na  mikrofalach – ta  pozycja  jest  jeszcze  w  trakcie uzgodnień  ze  względu  na  zbieżność  terminu  naszego  meetingu  ze  spotkaniami  kolegów UKF-owców
h) Rozmowy  towarzyskie przy  piwie  i  kiełbaskach  z  grilla.
Powyższy  program  jest  programem  wstępnym  i  może  zostać  zmodyfikowany
Każdy  uczestnik  otrzyma  pamiątkową  plakietkę , kiełbaskę z  grilla  i  co  najmniej  kufel  dobrego  piwa.
Koszt  uczestnictwa : członek  PZK – 2 zł. ; osoba  towarzysząca – 4 zł.
       Serdecznie  zapraszamy  na  Chełmiec  - Zarząd  DOT  i  SOT  PZK.

       Otrzymałem i ja (SP2JMR) zaproszenie na „Grzmiącą Górę Chełmiec” i czuję się tym zaszczycony doceniając ogromny wkład pracy i aktywność organizatorów, a szczególnie Tadeusza SP6HQT. Niestety z powodów, o których powyżej i poniżej nie mogę w meetingu uczestniczyć.
       Prezydium ZG PZK będzie reprezentował Bogdan SP3IQ Sekretarz Generalny PZK.

7. Zaproszenie na kolejny Zjazd PK UKF.
Polski Klub UKF – Stowarzyszenie Miłośników  Radiowych Łączności na Falach Ultrakrótkich zaprosił mnie na swój 46 Zjazd sprawozdawczo-wyborczy który  odbędzie się w Gołuchowie w okolicach Kalisza w dniach   08.09.2007 – 09.09.2007 r. Szczegółowe informacje organizacyjne znajdują się na stronie PK UKF. Tak więc do zobaczenia na zjeździe.
– 09.09.2007 r. Szczegółowe informacje organizacyjne znajdują się na stronie   PK UKF. Tak więc do zobaczenia na zjeździe.

Zwracam po raz kolejny uwagę na zbitkę terminów różnych imprez organizowanych przez OT i kluby specjalistyczne. Zmusza to potencjalnych uczestników do dokonywania nie jednokrotnie trudnych wyborów, a na spotkaniach i zjazdach skutecznie zmniejsza frekwencję. Na przyszłość proponuję jakąś formę koordynacji i informacji. Jaką –chociażby poprzez sekretariat z wyprzedzeniem podawane propozycje terminów. Elminacja i przesunięcia byłyby np. wg kolejnosci zgłoszeń czyli jakby rezerwacji terminów. Czekam na opinie i propozycje  wtej sprawie. Piotr SP2JMR.

8. W następnym tygodniu 15-16. Warsztaty QRP  oraz Niemiecko Polska impreza na Universytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Tam PZK będzie reprezentowała Ewa SP1LOS WicePrezes PZK. Na to spotkanie otrzymałem osobiste zaproszenie od organizatora Rolanda DH2UAI. To ważne, ale z  powodu organizowanych XVI Mistrzostw I Reg IARU w ARDF nie mogę we Frankfurcie być osobiscie.

9. Warsztaty QRP 15-16 września.
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników pracy małą mocą na Warsztaty   pod hasłem „ Poznaj smak QRP”. Doświadczeni krótkofalowcy służyć będą swoją wiedzą i doświadczeniem. Chcemy, aby warsztaty były „na luzie”, bez sztywnego programu. Oczekujemy spontanicznych pomysłów i niespodzianek. Każdy może przyjechać ze swoją stacją, anteną. Każdy może spodziewać się fachowej pomocy, nauki  oraz wsparcia od starszych stażem kolegów. Przez całe warsztaty czynna będzie stacja okolicznościowa 3Z0ILQ, z której każdy będzie mógł nawiązywać łączności. Informacje o szczegółach organizacyjnych zamieszczone są poniżej, a dalsze informacje publikowane będą w kolejnych biuletynach na Portalu QRP i na stronie SP5DDJ.
     Komitet organizacyjny to „Majówkowicze” z Urli, a w szczególności:
    SQ2DYL – Media i informacje www.sp-qrp.pl
    SP5DDJ – Logistyka i organizacja http:/strony.aster.pl/sp5ddj
    SP5EIN – Pomoc na miejscu podczas zakwaterowania, praca na UKF –   nawigacja do Tomaszowa.  Termin i miejsce:
 Od 14 września (piątek od godz. 14:00) do 16 września ( niedziela do godz 14:00)
Ośrodek Wypoczynkowy „Przystań”
     Tomaszów Mazowiecki
ul. PCK 2/4
tel.: (44) 724-26-21
tel.kom. 0-602-321-035
http://www.przystan.tm.pl/galeria.html
E-mail:  amberlex@op.pl
Osoba kontaktowa :  Pan Andrzej Ambroziak – Kierownik Ośrodka
      Włodek SP5DDJ

10. Zawody wieloboju łączności w Kokotku.
     W dniach 1 – 2 września br., jako przedstawiciel Prezydium ZG PZK i jednocześnie sędzia, wziąłem udział w Wojewódzkich Zawodach Wieloboju Łączności zorganizowanych na terenie ośrodka harcerskiego w Kokotku koło Lublińca przez Śląski Zarząd Wojewódzki LOK w Katowicach przy współudziale siemianowickiego Klubu SP9KJM. Zawody obejmowały rzut granatem, strzelanie z wiatrówek, określenie azymutu, odszukanie nadajnika, bieg na orientację, a także nadawanie i odbiór radiogramów.
     Pierwsze miejsce drużynowo zajęła reprezentacja gliwickiego Klubu SP9KAG, od lat specjalizująca się w dyscyplinach sportowo – obronnych, a obecność prezesa tego Klubu – Wojtka SP9ZEdziałała niezwykle mobilizująco na zespół klubowy. Drugie miejsce należało do reprezentacji koła LOK w Będzinie, które zaledwie rok temu założył nauczyciel przysposobienia obronnego w jednej ze szkół średnich, a zawodnicy – uczniowie szkoły wykazali się dobrym przygotowaniem sportowym, a zwłaszcza strzeleckim, jak też nieźle radzili sobie w nadawaniu i odbiorze radiogramów. radiogramów tym miejscu moja sugestia : warto wykorzystać zapał młodzieży i nauczyciela i pomyśleć o ewentualnym założeniu klubu krótkofalarskiego na terenie szkoły. Podjęcie takiego działania przez lokalnych nadawców i działaczy jest jak najbardziej wskazane – tym bardziej, że na terenie Będzina nie ma obecnie sprawnie działającego klubu. Przedsięwzięcie to może stanowić jeden ze sposobów poszerzenia krótkofalarskich szeregów o młodych ludzi, aby zapobiec starzeniu się naszego środowiska. Trzecie miejsce przypadło siemianowickiemu Klubowi SAP9KJM, wspierane duchowo przez obecność prezesa tego Klubu – Eugeniusza SP9IIA. Czwarte miejsce zajęła reprezentacja bielskiego Klubu SP9KAT, wspierana przez Mariana SP9GNM, który od lat szkoli młodzież w zakresie radioorientacji sportowej. Tym razem Marianowi nie udało się uzyskać czołowej lokaty, ale w następnych lata pewnie szczęście Mu dopisze. Zdobywcy drużynowych reprezentacji otrzymali puchary i dyplomy, natomiast indywidualni zdobywcy czołowych lokat dyplomy i medale. Gratulujemy zdobywcom.
     Na podkreślenie zasługuje fakt doskonałego przygotowania logistycznego przez szefostwo LOK, o co osobiście zadbał obecny na zawodach dyrektor Zarządu Śląskiego Oddziału w Katowicach Ryszard Kasprzak, a podległy Mu zespół działał niezwykle sprawnie. W roli sędziów wystąpili członkowie i sympatycy Klubu SP9KJM tj. Janek SP9GDI, Romek SP9UVQ, Arek SQ9CI oraz moja skromna osoba. Nie zapomniano również o elementach wychowania patriotycznego, ponieważ w sobotę wieczorem przy ognisku i grillu wystąpił wojskowy zespół muzyczny z Lublińca, złożony w większości z kobiet, a śpiewający patriotyczne pieśni żołnierskie. Po dawce patriotycznego wychowania nadszedł czas na zabawę i śpiewy przy ognisku, a doskonały humor i relaks udzielał się wszystkim. Janek SP9GDI, jak zwykle stanął na wysokości zadania i sobie tylko znanym sposobem rozwiesił wysoko na drzewach swojego dipola, a następnie wraz z kolegami nawiązał wiele łączności dając możliwość zaliczenia QSO z powiatu lublinieckiego. 
    Doskonałe wyżywienie, doborowe towarzystwo, jak też relaks na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody w postaci sosnowego lasu i pobliskiego zalewu sprawiło, że nie było malkontentów, bowiem wszyscy doskonale się bawili i nabrali energii i zapału do dalszych działań na najbliższe miesiące.
    Opracował : Tadeusz SP9HQJ
 
 11. Stacja HF130KR.
Od 20 września do 19 listopada 2007r. planowana jest aktywność stacji okolicznościowej HF 130 KR. Czyli 130 lat kolei w Racławicach Śląskich. Jest to najstarsza linia  kolejowa na południu woj. opolskiego. Z tej też okazji zostanie wydany  dyplom okolicznościowy. już niedługo regulamin ukaże się na stronie OT-11  oraz w ŚR.
Uroczyste obchody tej rocznicy planowane są na dzień 29 wrzesień na Racławickim dworcu kolejowym. Tam tez zostanie uruchomiona stacja okolicznościowa. Zapraszam wszystkich słuchających do odwiedzenia nas na tej imprezie. Karty  QSL za tą aktywność via SP6ZJP, OT-11 w Opolu.
73! Arek sp6ouj

12. Komunikat specjalny KRÓTKOFALOWCÓW BIS
     Informuję wszystkich zainteresowanych, że na stronie głównej www.videoexpres.pl  w miejscu Archiwum ATV na serwerze, zamieszczone są do pobrania niektóre reportaże, które są skrótami
     wcześniej nadanych programów.
      Polecam najnowszy reportaż ze Szrenicy w Karkonoszach, gdzie w   poprzednim tygodniu w czasie Międzynarodowych Zawodów IARU VHF 2007 pracowała silna ekipa z okręgu SP7 pod kierownictwem Wojtka SP7HKK z Bełchatowa.
       Koledzy przez prawie dwa dni z przerwami, wysyłali łączem
ATV w paśmie 23 cm sygnał telewizyjny do studia internetowego www.videoexpres.pl , który był retransmitowany na żywo w programie okolicznościowym KRÓTKOFALOWCY BIS.
       Ten kolejny już eksperyment retransmisji z wyprawy na Szrenicę był    obejrzany przez kilkanaście tysięcy internautów na całym świecie.
        Dziękuję kolegom z Łodzi i Bełchatowa za udaną współpracę w realizacji tej transmisji ATV.
        Z przykrością jednocześnie informuję, że wstrzymane są chwilowo do odwołania, emisje programu KRÓTKOFALOWCY  BIS ze względu niestabilną pracę łącza emisyjnego.

     Do usłyszenia i zobaczenia.
Henryk Pacha ATV SP6ARR
Redaktor programu  KRÓTKOFALOWCY BIS
     Wszystkie zapowiedzi programowe, na stronie głównej.
     www.videoexpres.pl


         Tyle informacji na dzisiaj.

          Vy 73! Piotr SP2JMR
           Prezes PZK

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,267,985 Unikalnych wizyt