PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3342 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

1% Twojego podatku dla PZK
Opcje newsa
1% OPPMarzec i kwiecień to - jak co roku - czas rozliczeń podatkowych i możliwość przekazania 1% podatku należnego fiskusowi, wykazanego w rocznej deklaracji PIT – bezpośrednio na rzecz organizacji pożytku publicznego (NGO/OPP). Polski Związek Krótkofalowców ma status Organizacji Pożytku Publicznego i jak co roku zwracamy się do wszystkich z prośbą o wskazanie w swoich deklaracjach podatkowych KRS 0000088401, jako beneficjenta odpisu 1%.

W roku 2016, dzięki życzliwości i zrozumieniu 773 osób, które zdecydowały o przekazaniu swojego 1% podatku na rzecz PZK, otrzymaliśmy prawie 60 tys. złotych, które w większości zostały postawione do dyspozycji Klubów i Oddziałów Terenowych PZK na ich działalność pożytku publicznego.

Na co konkretnie wydatkowane są te środki? Na wszelkie działania, związane z naszymi celami statutowymi, które służą szeroko rozumianemu pożytkowi publicznemu, a więc nie tylko członkom/członkiniom PZK, ale również innym amatorom radiokomunikacji oraz całemu społeczeństwu. Z tych środków finansowane są działania edukacyjne, sportowe i promocyjne klubów i oddziałów terenowych, działania proobronnościowe i łączności kryzysowej (SP-EmCom), utrzymywane są przemienniki/przekaźniki wykorzystywane w łączności kryzysowej oraz wiele innych działań, zgodnych z zapisami ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, ale przede wszystkim z naszymi prospołecznymi celami, wymienionymi w Statucie PZK.

Wskazanie organizacji, której przekazujemy 1% podatku jest bardzo proste: w deklaracji podatkowej wykazuje się podatek należny do zapłaty oraz deklaruje się kwotę do przekazania. Należy tylko złożyć w terminie do 2 maja 2017 r. swoją deklarację podatkową (PIT36, PIT36L, PIT37, PIT38) wpisując w odpowiednią rubrykę numer KRS 0000088401. Urząd Skarbowy zajmie się całą resztą, tzn.w terminie od maja do lipca przekaże deklarowaną kwotę (pomniejszoną o koszty przelewu bankowego) na rachunek PZK.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wspomóc działalność publiczną Polskiego Związku Krótkofalowców (indywidualne podziękowania przekazywane są pocztą) i prosimy o równie hojne wsparcie naszej działalności w tym roku.

Waldemar Sznajder 3Z6AEF
[Prezes PZK]

Formularze PIT, które pozwalają na wpisanie naszego numeru KRS 0000088401 znajdują się na stronie: http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/e- deklaracje.pl lub można je pobrać ze strony jak poniżej: http://pit.dobry.pl/programy/pity 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,418,018 Unikalnych wizyt