PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
90 YEARS OF PZK
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3352 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 12
Użytkowników online: 0
RSS

Kalendarium spotkań 2010.
Dodane przez SP1THJ dnia 2008-02-06 / 23:49

Kalendarium spotkań - 2010

Komunikat Stowarzyszenia PK UKF
Zarząd Stowarzyszenia na zebraniu odbytym w Zieleńcu w dniu 14.08.2010 podjął decyzję o przesunięciu terminu Zjazdu Sprawozdawczo Wyborczego Stowarzyszenia PK UKF na dzień 23.10.2010.

Powodem takiej decyzji jest troska Zarządu o zapewnienie wysokiej frekwencji członków Stowarzyszenia na Zjeździe Sprawozdawczo Wyborczym.
Miesiąc wrzesień br. jest bogaty w ważne imprezy krótkofalarskie w tym Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów jak też Zjazd Sprawozdawczo Wyborczy Stowarzyszenia SPDXC.
Przesuniecie terminu zjazdu spowodowane jest też chęcią zmniejszenia obciążeń finansowych wynikających z nagromadzenia wielu imprez w jednym miesiącu.

Ten ostatni powód sprawia, że nasz zjazd będzie jednodniowy.
Nie planujemy obciążania członków Stowarzyszenia kosztami zjazdu.
Zjazd rozpocznie się w dniu 23 października 2010 o godzinie 1400  w pierwszym terminie lub o godzinie 1430  w drugim terminie.
Zjazd odbędzie się w hotelu FELIX,  ul. Omulewska 24,  04-128 Warszawa.

W trakcie zjazdu planowany jest posiłek (kolacja) oraz przerwa kawowa.
Koszty powyższe jak i koszt wynajmu sali obrad pokryjemy z funduszy Stowarzyszenia PK UKF.

Osoby planujące przyjazd do Warszawy w piątek wieczorem oraz/lub odjazd w niedzielę mają możliwość noclegów w hotelu FELIX na własny koszt po wcześniejszym zgłoszeniu.
Szczegółowy program zjazdu przedstawiony zostanie do końca sierpnia br.

Prezes Stowarzyszenia PK UKF
Tadeusz Baranowski SP7FDV


 • IV Warsztaty QRP
  Ośrodek Wypoczynkowy  „Sportowa Osada”
  w Burzeninie woj. Łódzkie

  11/12 września 2010

  ZAPROSZENIE

  Grupa SP-QRP serdecznie zaprasza wszystkich miłośników pracy małą mocą, konstruktorów i sympatyków na kolejne Warsztaty, tym razem pod hasłem „QRP jest przyjemne”. Doświadczeni krótkofalowcy służyć będą Wam swoją wiedzą i wsparciem technicznym. Odbędą się prezentacje i wykłady. Chętni uczestnicy będą mogli pokazać swoje konstrukcje, podzielić się wiedzą teoretyczną i praktyczną. Początkujący będą mieli okazję zdobyć doświadczenie konstrukcyjne w zaimprowizowanej „montowni” – tak jak to było w roku ubiegłym. Odbędzie się też finał konkursu PUK (Przydatne Urządzenie Krótkofalarskie) zorganizowanego przez redakcje miesięczników Świat Radio i Elektronika Praktyczna, przy współudziale Grupy SP-QRP. Nagrodą główną w Konkursie jest oscyloskop Rigol ufundowany przez firmę NDN z Warszawy. Prace na konkurs (pełna informacja na www.sp-qrp.pl) należy przygotować i przywieźć na Warsztaty do Burzenina.

  Chcemy, aby Warsztaty znów były „na luzie” i z programem dopasowanym do Waszych oczekiwań. Do Burzenina można przyjechać ze swoją stacją i anteną. Podczas Warsztatów czynna będzie stacja okolicznościowa 3Z0ILQ. Program IV Warsztatów przekazujemy w załączeniu do Zaproszenia.

  Termin i miejsce Warsztatów QRP:

  Od 11 września (sobota,  rejestracja od godz. 07:00) do 12 września (niedziela, do godz 17:00)

  Przyjazd w piątek 10 września jest możliwy dla uczestników jadących spoza SP i z bardzo oddalonych miejscowości od Burzenina. Zapewniony będzie nocleg i kolacja w piątek, tylko po uzgodnieniu bezpośrednio z Krzysztofem SQ7IQA. 

  Ośrodek Wypoczynkowy „Sportowa Osada” w Burzeninie (województwo łódzkie) – na południe od Sieradza
   
  Miejscowość    Dystans do Burzenina [km]      
  Wrocław    160      
  Katowice    170      
  Kielce    170      
  Poznań    190      
  Warszawa    200      
  Kraków    220      
  Bydgoszcz    230      
  Lublin    290      
  Rzeszów    330      
  Olsztyn    340      
  Gdańsk    380      
  Białystok    390    

  Razem na Warsztaty z noclegiem może przyjechać 180 osób, które będą zakwaterowane w pokojach w pawilonach. Pokoje są 3 i 5 osobowe. Każdy pokój ma własną łazienkę z natryskiem i balkon antenowy.

  Strona WWW ośrodka „Sportowa Osada”:
  http://www.sportowaosada.pl:80/index.php/strona-glowna  (są nowe atrakcje!)

  Mapka dojazdu:
  http://ugburzenin.home.pl/burzenin/polozenie.php
   
  Rejestracja uczestników i „skrzynka kontaktowa” :  Krzysztof SQ7IQA
  E-mail „warsztatowy” (Krzysztof SQ7IQA): warsztatyqrp2010@gmail.com

  ****************************************************************

          Koszt udziału w Warsztatach
                      (taki sam jak w 2009r!)

  Wykłady, prezentacje, zajęcia w „montowni”, porady i giełda sprzętu – 0 złotych

  Osoba uczestnicząca w całych warsztatach – sobota (śniadanie, obiad, kolacja)  i niedziela (śniadanie, obiad) płaci 86 PLN. W tej kwocie zawarte są koszty noclegu = 25PLN, dwóch śniadań po 9PLN, dwóch obiadów po 17PLN i jednej kolacji za 9PLN.

  Dla Uczestników przyjeżdżających w piątek (dodatkowy nocleg z/bez kolacji) – koszt wynosi 111 lub 120 złotych (kolacja wydawana tylko do godz.19.00 - uwzględnijcie to!)
  Uczestnik planujący częściowy udział w Warsztatach np. późniejszy przyjazd w sobotę może więc łatwo obliczyć koszt swojego pobytu. Tę informację należy przekazać e-mail’em „warsztatowym”.

  Uczestnik, który przyjedzie tylko na sobotę lub tylko na niedzielę może wykupić obiad i kolację pod warunkiem, że zgłosi ten fakt w biurze ośrodka w dniu warsztatów do  godz. 12:00. Cena obiadu to 17PLN, kolacji to 9PLN.

  W Ośrodku jest kawiarenka z ciepłymi zakąskami i napojami.

  Istnieje oczywiście możliwość udziału w Warsztatach bez noclegu np. dla kolegów mieszkających blisko Burzenina. Takie rezerwacje załatwiamy indywidualnie, także z Krzysztofem SQ7IQA.
  ****************************************************************

  Zasady rezerwacji uczestników Warszatatów:
  POBYT NA WARSZTATACH REZERWUJEMY INDYWIDUALNIE !

  Ze względów organizacyjnych  prosimy, aby w terminie do 15 sierpnia 2010 r. przesłać  zgłoszenie udziału w Warsztatach na adres E-mail: warsztatyqrp2010@gmail.com 

  UWAGA!: do  31.08.2010 prosimy zgłaszać e-mailem, uzgodnione miedzy sobą „komplety pokojowe”. Zastrzegamy, że decyduje data zgłoszenia „kompletu” (wszystkie osoby z potwierdzonymi wpłatami). Pozostali będą zakwaterowani losowo.

  Informacje o wpłatach
  Wpłaty wnosimy do 31 sierpnia przelewem na konto Ośrodka:

  52 1020 2906 0000 1502 0166 0521

  Dla:    SPORTOWA OSADA Sp. Z O.O. 98-260 Burzenin, ul. Zarzecze 12
  ZA:     WARSZTATY QRP – {TWÓJ ZNAK WYWOŁAWCZY} + {IMIĘ i NAZWISKO}

  Po dokonaniu wpłaty należy koniecznie wysłać e-mail do Krzysztofa SQ7IQA na adres w/w.
  z podaniem znaku, imienia i nazwiska , informacji dacie wpłaty i orientacyjnej   godzinie przyjazdu ( piątek, sobota lub niedziela)

  Na Portalu QRP będziemy publikować listę zarejestrowanych uczestników Warsztatów po dokonaniu wpłaty. Będziemy także wysyłać e-maile informacyjne na adresy wszystkich, którzy wyślą jakiekolwiek zapytanie na w/w adres e-mail „warsztatowy”.

  Do zobaczenia więc na IV Warsztatach QRP !!

  Grupa Organizacyjna SP-QRP • Zlot Historyczno - Militarny w miejscowości Blizna. W dniu 29 sierpnia (niedziela) odbędzie się Zlot Historyczno - Militarny w miejscowości Blizna (loc. KO00TE) w ramach którego odbędzie się spotkanie krótkofalowców i sympatyków krótkofalarstwa na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych krótkofalarstwem.

  Wójt Gminy Ostrów oraz Dębicki Klub Łączności SP8KKM, Szkolny Klub Łączności SP8YAY i Stowarzyszenie Krótkofalowców i Radioamatorów "Delta" zapraszają na Zlot Historyczno - Militarny w miejscowości Blizna.

  Zlot to impreza, podczas której uczestnicy mają możliwość poznać m.in. zabytki techniki wojskowej, historię oręża, historię okolicy.

  Zlot ma charakter otwarty. Impreza adresowana jest nie tylko do pasjonatów militariów i kolekcjonerów. Uczestniczą w niej całe rodziny, dla dzieci przewidziany jest osobny program rozrywkowy pt. "Robinson Cruzoe".

  Każdy znajdzie tu coś dla siebie: stanowiska promocyjno - wystawiennicze krótkofalowców, grup rekonstrukcyjnych, odbędą się pokazy: Straży Granicznej, Policji Państwowej i Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, krótkofalowców, pokaz ratownictwa medycznego oraz balonu na ogrzane powietrze z Aeroklubu Krakowskiego; parada motocykli historycznych.

  Można będzie pooddychać nieskazitelnie czystym powietrzem, pogawędzić, spotkać się z wieloma kolegami, zaczerpnąć łyk historii, wymienić doświadczenia i... co dusza zapragnie.

  Program zlotu:
  28.08 (sobota)
  godz. 17.30 Szkoła Podstawowa w Ociece - Sesja historyczna "Oni ocalili Londyn" - Polacy w pościgu za bronią V

  29.08 (niedziela)
  godz. 13.00 Msza Święta w kaplicy w Bliźnie w intencji żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego
  godz. 14.30 Rozpoczęcie Zlotu w miejscowości Blizna na terenie powstającego Parku Historycznego Blizna

  Informację o drodze dojazdu będzie można uzyskać na przemienniku tarnowskim 145,775MHz oraz na częstotliwości 145.350 MHz w dniu Zlotu. Podczas zlotu będą pracować radiostacje okolicznościowe 3Z0VV i 3Z0OBOZ w ramach programu dyplomowego "Oni ocalili Londyn".

  Więcej informacji na stronie www.parkhistorycznyblizna.pl i www.krotkofalowcy.org

  Zapraszamy!

  Informacja: Jacek SQ8AQO

 • SPOTKANIE W GÓRACH OPAWSKICH. Jak zwykle o tej porze, po raz 26, w dniach 7,8.08.2010 odbędzie się tradycyjne, międzynarodowe spotkanie krótkofalowców na Biskupiej Kopie koło Prudnika JO80RG na które serdecznie zapraszamy.  Udział w spotkaniu zapowiedzieli Prezes PZK Piotr SP2JMR, telewizja Edusat z Henrykiem SP6ARR, niezawodni koledzy z klubu  OK2KOS oraz szerokie grono OM,s z OK, DL, OM i SP.  Na miejscu przewidziano posiłek oraz dobre zaopatrzenie w czeskie piwo i inne napoje. Są jeszcze wolne miejsca w schronisku 500m poniżej szczytu, można dzwonić na nr 774397584. Uwaga - na hasło krótkofalowiec zniżka w cenie pokoju! Info dla chcących wejść od czeskiej strony- z powodu remontu drogi dojazd tylko od strony Zlatych Hor. Organizatorzy gwarantują dobrą pogodę oraz niesamowitą atmosferą spotkania jaką można przeżyć tylko na wysokości ponad 900m n.p.m. Do zobaczenia na szczycie
Tadek SP6MRC

 • W dniu 7 sierpnia o godzinie 20:08 w programie I Polskiego Radia poprowadzona będzie przez redaktora Krzysztofa Michalskiego audycja, w której na żywo wezmą udział: Ewa SP5HEN, Rafał SQ5RAK i Wiesław SQ5ABG. Tematem będzie rozmowa o replice radiostacji "Błyskawica" (w przededniu rocznicy jej uruchomienia 8 sierpnia 1944 roku) oraz krótkofalarstwo i 80 lat PZK. Zapraszamy tym razem do odbiorników radiowych.
  Wiesław SQ5ABG

Kalendarium spotkań - 2009
16-05-2009 - 7. Krótkofalarskich Warsztatów Tama APRS" Info wg http://aprs.pl/tama09.htm

23-05-2009 - Spotkanie w Kościerzychach k.Brzegu info www.sp6pcb.pl
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

65,536,026 Unikalnych wizyt