Dodane przez sp3iq dnia 2007-08-30 / 14:17 Zobacz więcej tematów w tej kategorii newsów Pokaż wszystkie kategorie newsów
Przypominamy o zawodach IARU Region1 FIELDDAY część SSB, które rozpoczynają się 1 września (sobota) o 13:00 UTC. Zawody trwają do 2 września (niedziela) 12:59 UTC. (...)
Przypominamy o zawodach IARU Region1 FIELDDAY część SSB, które rozpoczynają się 1 września (sobota) o 13:00 UTC. Zawody trwają do 2 września (niedziela) 12:59 UTC.
Dodane przez SP1THJ dnia 2007-08-29 / 23:45 Zobacz więcej tematów w tej kategorii newsów Pokaż wszystkie kategorie newsów
W dniach 01.09.2007 r. - 30.11.2007 r. będzie pracowała, z okazji 150 lecia stacji kolejowej Tarnowskie Góry, stacja okolicznościowa HF150TG. Praca na wszystkich pasmach KF (CW,SSB,RTTY) oraz 2m - FM. QSL via SQ9JKD (biuro 06, lub direct). Wszystkie łączności będą pot(...)
Komunikat Elektroniczny Sekr. ZG PZK na 29 sierpnia 2007
Witam serdecznie w tym ostatnim już w tym roku komunikacie tylko elektronicznym. Od przyszłego tygodnia komunikaty będą nadawane jak zwykle co środę o godz. 18 czasu lokalnego a QRG 3,7 MHz + - QRM.
1. Stacja 9M50MX. Krótkofalowcy Malezji w dniach 30 sierpnia do 1 września będą pracowali z okazji 50 lecia powstania narodowego ruchu radioamatorskiego. Praca 16 stacji będzie firmowana przez „Merdeka Field Day” i weźmie w niej udział 16 stacji. Znak 9M50MX będzie po raz pierwszy użyty z tej okazji. Kolegom z Malezji gratulujemy i wspólnie MARTS ( Malezyjski odpowiednik PZK) zapraszamy do łączności. Więcej informacji o MFD na www.marts.org.my QSL via biuro lub : PO Box 10777, 50724 Kuala Lumpur, Malaysia Info: Lance M T Lai, 9W2LAI.
2. Stacja 3Z0MK. Informujemy, ze w dniach 01.09.2007r. - 30.09.2007r. ze Zduńskiej Woli miasta urodzin Św. Maksymiliana Kolbe SP3RN będzie pracowała stacja okolicznościowa 3Z0MK ( Maksymilian Kolbe). Dni 15 i 16 września to planowana aktywność z muzeum, domu urodzin Św. Maksymiliana. Planowana praca stacji na pasmach 80, 40, 20 i 2m. Przeprowadzone łączności będą potwierdzane okolicznościową kartą QSL przez biuro nr.15 w Łodzi lub przez QSL managera Darka SP7QHR. Jednocześnie informujemy, że w tym samym czasie podobną akcję prowadzą krótkofalowcy włoscy z Sanktuarium Ojca Maksymiliana Kolbe w mieście Carini 15 km od Palermo na Sycylii. Info de SP3IQ.
3. XIX Zjazd SPOTC „BORKI 2007”. Zaraz po otwarciu XIX Zjazd uczcił pamięć naszych Kolegów, którzy w ciągu od ostatniego Zjazdu odeszli do krainy wiecznych DX-ów: Adama SP6OF, Bogusława SP2ATF, Stanisława SP8BIA. Po tym smutnym akcencie Prezes SPOTC Ryszard SP2IW omówił to co się wydarzyło w ciągu ostatniego roku. Prezes zauważył, że także w Zjeździe w Piwnicznej uczestniczyła podobna ilość członków SPOTC tak jak i w tym czyli tylko ok. 60 osób. I tu refleksja: „Coraz nas mniej uczestniczy w życiu klubu ponieważ na zjeździe w 2000 roku w Skorzęcinie było ponad 120 uczestników stałych + ok. 30 dojezdnych na sobotę”. W dalszej części swojego wystąpienia Kol. Ryszard SP2IW przypomniał, że minęło 20 lat od pierwszych spotkań na 3695 kHz odbywających się w niedzielę rano o 07.00 czasu lokalnego. Koleżeński charakter tych spotkań. i ich tradycja jest najbardziej widoczną częścią działalności SPOTC. Przyszły Zjazd będzie sprawozdawczo-wyborczym XX – koleinym, ważnym celem klubu jest osiągnięcie liczby ponad 300 członków na liście wieczystej. Drugi cel to duża frekwencja na najbliższym zjeździe sprawozdawczo wyborczym. Na zakończenie swego wystąpienia Prezes podziękował Grzegorzowi SP3CSD i jego XYL za organizację już trzeciego z kolei Zjazdu. Z kolei przyszedł czas i na moje wystąpienie. W nim w sposób maksymalnie syntetyczny starałem się omówić dotychczasową działalność prezydium ZG PZK. Omówiłem nasze działania dotyczące spraw związanych z Ministerstwem Ochrony Środowiska, ochrony prawnej naszych członków w tym dość szczegółowo omówiłem sprawę Kol. Adama SP6AKZ przeciwko uchwale wspólnoty mieszkaniowej nakazującej demontaż stojących ponad 40 lat anten. Sprawa prowadzona przy współudziale PZK zakończyła się korzystnym dla nas prawomocnym Wyrokiem Sądu Okręgowego w Opolu w czerwcu br. W dalszym ciągu wystąpienia podkreśliłem ważność szkolenia i wychowywania naszych następców chociażby poprzez obozy szkoleniowe. Wspomniałem też o przyszłych zamierzeniach prezydium zmierzających do uproszczenia procedur związanych z instalacją anten i jeszcze wielu sprawach stojących przed nami.
Po moim wystąpieniu Ryszard SP4BBU omówił propozycję wydania książki „Mój życiorys krótkofalarski” – ma to być zbiór najważniejszych, najciekawszych zdarzeń z życia krótkofalowców zwłaszcza starszych dwuliterowych. Powinny znaleźć się tam relacje z najciekawszych zdarzeń, a nie chronologiczny zapis życia.
Kolejny mówca to Kol. Zbyszek SP2IU. Najpierw w ramach działalności CB QSL zwrócił się z apelem o podawanie QSL managerów na kartach QSL. Potem Zbyszek opowiadał o aspektach wyjazdów do pracy na zamkach. Zamków jest 1100 , królem jest „hrabia” Marek SQ5GLB. Ma zaliczonych ponad 400. Prowadzi też stronę zamkową.
Wystąpienie Zbyszka filmował Kol. Henryk SP6ARR Redaktor Krótkofalowców Bis. I to bardzo ciekawe wystąpienie będzie z pewnością przedmiotem publikacji na portalu www.videoexpres.pl w programie Krótkofalowcy bis
W kolejności Kol. Grzegorz SP3CSD nawiązał do wypraw zamkowych SP2IU opowiadając o przygodach zamkowych. Kol. Andrzej SP3FCO zachęcał do aktywności z zamków w zawodach zamkowych., dyskusja o zamkach nie miała prawie końca. Na zmianę głos zabierali koledzy SP2IU, SP7ZX, SP3FCO. W dalszej części Zjazdu dyskusja zmieniła tor na bardziej morski, a mniej szlachecki czyli ukierunkowała się na latarnie morskie. W ramach omawiania planów realizacji XX Zjazdu SPOTC – Grzegorz SP3CSD- poruszył barierę cenową. Ważnym jest ten Zjazd bo wyborczy. Proponowane są dwa oblicza Zjazdu – oficjalny to tylko sobota od godz. 9.00 za np.30 zł reszta to Zjazd rozszerzony. Decyzję podejmie oczywiście Zarząd SPOTC.
W XIX Zjeździe SPOTC brali udział tak znani koledzy jak Tadeusz SP9HQJ Wice Prezes PZK, Wojciech SP2JPG Prezes PK RVG, Henryk SP6ARR – Red. Krótkofalowców BIS, Tomek SP6T Kapitan Zespołu SN0HQ i wielu innych, których znaki i Oni sami na zawsze złotymi zgłoskami wpisali się w historię Polskiego Krótkofalarstwa i PZK. Info. SP2JMR
4. Obchody 50 lat krótkofalarstwa na Śląsku. Śląski Oddział PZK (OT06) zainaugurował obchody 50 lecia powstania OT PZK na Śląsku. W 2007 roku, krótkofalarstwo na Śląsku obchodzi dwie rocznice: 15 września br. przypada jubileusz 50 lecia Śląskiego Oddziału Terenowego PZK w Katowicach. Jubileusz ten zostanie zaakcentowany poprzez pracę okolicznościowej radiostacji w okresie 1.09-31.10.2007 r. pod znakiem HF50SLO.
*************************************
16 listopada br. przypada z kolei jubileusz 80 lecia ruchu krótkofalarskiego na Śląsku. Data upamiętnia nawiązanie pierwszego QSO między TPTM z Bielska, a SMUA z Göteborga.
Jubileusz ten zostanie zaakcentowany poprzez pracę okolicznościowej radiostacji w okresie 1.11-31.12.2007 r. pod znakiem HF80SLK.
**************************************
Wydany zostanie również okolicznościowy dyplom upamiętniający te dwa jubileusze. (regulamin w załączniku) Zapraszamy Koleżanki i Kolegów do łączności oraz zdobycia okolicznościowego dyplomu. Krótką historię krótkofalarstwa na Śląsku prezentowana jest na stronie oddziałowej http://pzk.katowice.pl/news.php?readmore=274
Jacek Kawa SP9JCN Prezes Śl. OT PZK
5. Spotkanie w Turawie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w dniach 1-2 września odbędzie się uroczyste spotkanie członków i sympatyków OT 11 PZK w Opolu z okazji 50-lecia Oddziału Terenowego PZK w Opolu ( 1957-2007 ) oraz 40-lecia Piastowskiego Klubu Krótkofalowców SP6PAZ ( 1967 – 2007 ) Miejsce spotkania: Ośrodek Wypoczynkowy JOWISZ w TURAWIE Ul. Spacerowa 6 Początek sobota godz.10.00. Zapowiada się wiele atrakcji. Będzie to okazja do uhonorowania kolegów zasłużonych dla krótkofalarstwa na Opolszczyźnie oraz odznaczeń OH PZK. Do zobaczenia w Turawie.
Zawody Zielonogórskie. Zapraszam w imieniu organizatorów do wzięcia udziału w zawodach Zielonogórskich w dniu 1 września 2007. Regulamin w załączeniu.
Skrócony spis treści ŚR 9/07: Aktualności: Wiadomości DX-we dla krótkofalwoców, Zawody; Anteny magnetyczne MFJ-1786X; Test: ICOM IC-7000; Radio Retro: Radioodbiornik Superior-1936; Z życia klubów i oddziałów PZK; Łączność: Szansa dla gmin, ale i radiowców; Prezentacja: FT-450 - pierwsze wrażenia; Wywiad: 60-lecie Radmoru; Hobby: Oprogramowanie odbiorników, Odbiorniki nasłuchowe KF; Digest: Wielopasmowe odbiorniki KF; Dyplomy: SILESIA; Forum Czytelników: Listy, Porady; Rynek i Giełda; Dodatek: Polecane produkty; Konkurs; Krótkofalowiec Polski 9/07. Relacja z XV Zjazdu ŚZPŻŁ i II Zjazdu SP5PSL po reaktywacji. Jubileusz 50 lat OT w Lublinie Wyprawa na Baranią Górę Spotkanie w Koniakowie Dla kogo Szabla Burmistrza Śremu Relacja z Friedrichshafen 2007. 20 lat PSM w Poznaniu
Wrześniowe QTC
W wakacyjnym wydaniu MK QTC dość przekornie zapowiedzieliśmy „Sezon ogórkowy”. Okazało się jednak, że tegoroczne lato obfitowało w wiele niezwykłych wydarzeń operatorskich. Nie było znaczących wypraw do rzadkich krajów DXCC, ale to co się działo na pasmach daje podstawy do dobrej oceny minionych dwóch miesięcy. Opis wielu imprez znajdą Państwo we wrześniowym MK QTC. Z wiadomych względów nie wszystko zostało opisane. Działo się przecież tak wiele a miejsce w gazecie jest ograniczone. Jak zawsze najlepszą kroniką wydarzeń z naszym udziałem są...dzienniki stacyjne. Zachęcam do lektury wrześniowego MK QTC i jak zawsze życzę zadowolenia z pracy na pasmach.
Sylwester Jarkiewicz, SP2FAP
Skrócony spis treści MK QTC 9/2007
*7O/G4HCL z Jemenu, *ARS w Choczewie, *Komunikat SN5MPW, *Beacon na balonie, *Błyskawica – dyplom okolicznościowy, *CQ z Diablaka, *Dni Morza – komentarz, *Dwa dyplomy ze Śląska – regulamin, *Dwa jubileusze, *Dyplom SN10P, *Dyplomy za YO D X Contest 2007, *HAM Wikipedia, *HG5MISSION spotkanie ewangelistów, *Interface F6FVU, *IOTA-SP wyniki współzawodnictwa, *Jubileusz SP9KRT, *Jubileuszowy, *Jubileuszowy sputnik, *Kalendarz zawodów krajowych, *Kalendarz zawodów międzynarodowych, *Komentarz do RDA, *Komunikat SPCWC, *Latająca kapsuła, *Latarniany weekend, *Memoriał SP9DT – wyniki, *MK QTC wyróżniony, *Na portalu SP5PSL, *Najlepsze wyprawy 2006, *Nowy rekord QRB, *OK0EMW na 505.060 kHz, *Okolicznościowy dyplom z Piły, *Pedestrian Mobile, *Piknik w Koniakowie, *Piraci na VHF+, *Polacy na Chatham, *Zjazd PK UKF, *Polacy w zawodach HF, *Prenumerata na 2008 r., *Program dyplomowy RDA, *Puchar Świata, *Ranking contestmanów, *Ranking popularności, *RDA – program dla ambitnych, *RDA w pigułce, *RDA-ekspedycja roku, *Regulaminy zawodów HF i VHF+, * RW1AI/0 i RW1AI/mm, *Rzadkie DX, *SF89IB – radiostacja memoriałowa, *SP DX Maraton – wyniki, *SP0ZHG pod Grunwaldem, *Spotkanie w Luboniu, *SP-YL-Contest 2007 – wyniki, *Straight Key 2007 – wyniki, *SX100VAR – jubileusz greckiego sakutingu, *Świat bez Cushsrafta i JVC, *Tabela 9 Pasm, *WAP – nowa strona, *Wyniki Konkursu Śremskiego, *YAGA – wyniki 2007, *Yearbook 2006, *Zawody Olsztyńskie – wyniki, *Zawody Podkarpackie – wyniki, *Zawody Tarnowskie HF – wyniki, *Zawody Tarnowskie VHF – wyniki, *Zawody Warszawskie 2007 – wyniki, *Zjazd SPOTC, * ZOH PZK dla SP3AXI.
Tyle informacji na dzisiaj. Do usłyszenia we środę 5 września 2007. Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK
Załącznik I
Zawody Zielonogórskie im. Juliusza Schmidta - SP3AUZ z okazji "Dni Zielonej Góry - Winobrania" I. Organizator: Lubuski Oddział PZK, Zielonogórski Klub Sympatyków Radia - SP3YZG, Harcerski Klub Krótkofalowców -SP3ZHC II. Termin: 1 września 2007r III. Czas: lokalny, w godzinach od 1700 do 1900, IV. Pasmo: 3,5 MHz, emisje: CW i SSB ( obowiązuje 5 min QRT przed i po zawodach ). V. Łączność można powtórzyć innym rodzajem emisji. VI. Wywołanie: na SSB – „wywołanie w Zawodach Zielonogórskich” na CW – „test SP-ZG”, VI. Klasyfikacja: A – stacje indywidualne B – stacje klubowe C – stacje zagraniczne D – stacje YL E – stacje nasłuchowe VII. Raporty: na SSB- RS/ZL – (raport + dwuliterowy skrót powiatu) na CW - RST/ZL stacje zagraniczne podają RS(RST) + Nr QSO. VIII. Punktacja: 1. za QSO ze stacjami z Zielonej Góry, miejski powiat ZL 4 pkt. na SSB, 5 pkt. na CW, 2. za QSO ze stacjami z powiatu Zielonogórskiego, powiat ZG 3 pkt. na SSB, 4 pkt. na CW. 3. za QSO ze stacjami pozostałych powiatów województwa lubuskiego: GP, GW, KD, MI, NL, SC, SK, SN, SO, NG, WS, ZY 2 pkt. na SSB, 3 pkt. na CW, 4. za QSO z pozostałymi stacjami: 1 pkt. na SSB, 2 pkt. na CW. IX. Mnożnik: ilość zaliczonych powiatów SP X. Wynik końcowy: stanowi sumę punktów liczoną za CW i SSB razy ilość powiatów SP, z którymi przeprowadzono QSO. Stacje SWL obowiązuje odebranie znaków i raportów obu korespondentów . XI. Dziennik zawodów należy przesłać w terminie 14 dni na adres: lubuski_opzk@wp.pl . Zalecane się logi elektroniczne w formacie Cabrillo lub txt, wygenerowane z programów logujących np.LA0FX.. Logi papierowe należy przesłać na adres: Lubuski Oddział PZK, skr. poczt.1 4, 65-950 Zielona Góra Komisja Zawodów: Nad organizacją i przebiegiem zawodów czuwa Komisja, która dokona obliczenia wyników i klasyfikacji uczestników. Decyzje komisji są ostateczne. Skład Komisji: SP3C, SP3LO, SP3UI, SP3IY, SP3GAX, SQ3JPD. Wyniki zawodów zostaną ogłoszone na stronie OT-32, http://www.otpzk32.republika.pl/ oraz w QTC i Świecie Radio.. Zielona Góra, 18 stycznia 2007 Prezes LO PZK, Marek Kuliński SP3AMO Za zajęcie czołowych miejsc w poszczególnych kategoriach przyznane będą nagrody i dyplomy okolicznościowe.
Załącznik II. 80 lat Śląskiego Krótkofalarstwa 50 lat Śląskiego OT PZK
Dyplom Jubileuszowy
Początek ruchu krótkofalarskiego na Śląsku datuje się na rok 1927, a jego prekursorem był Tadeusz Matusiak TPTM z Bielska, późniejszy SP6XA. On pierwszy ze Śląska w roku 1927 nawiązał dwustronną łączność z krótkofalowcem szwedzkim SMUA z Göteborga. Reaktywowanie w 1957r. Polskiego Związku Krótkofalowców zaowocowało powołaniem w dniu 15 września 1957r. Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców z siedzibą w Nowym Bytomiu. Po przeniesieniu siedziby do Katowic zmieniono nazwę na Zarząd Oddziału Wojewódzkiego PZK, później na Oddział Terenowy PZK i aktualnie na Śląski Oddział Terenowy PZK w Katowicach.
***
1. Wydawcą pamiątkowego dyplomu jest Śląski OT PZK.
2. Celem wydawania jest upamiętnienie jubileuszu 80-lecia ruchu krótkofalarskiego na Śląsku i 50-lecie Śląskiego OT PZK.
3. Dyplom można otrzymać za zdobycie 200 punktów (stacje z EU 100 pkt., stacje DX – 50 pkt.). Nie zalicza się łączności przez przemienniki, cross band lub cross mode.
4. Punktacja: - QSO/HRD z HF80SLK i HF50SLO – 25 pkt. - QSO/HRD z członkiem śląskiego OT PZK – 10 pkt. - QSO/HRD z posiadaczem dyplomu „Silesia” - 10 pkt. - QSO/HRD ze stacją z woj. śląskiego – 5 pkt. Punkty można sumować, np. czł. OT + dypl. + st. z woj. śl. 10+10+5=25)
5. Dyplom dostępny jest także dla nasłuchowców (SWL).
6. Zalicza się QSOs/HRDs w okresie od 1.09–31.12.2007 r. na pasmach HF i VHF+, dostępnymi emisjami (z daną stacją zalicza się tylko jedno QSO).
7. Zgłoszenia zawierające wykaz wymaganych QSOs (obowiązuje wyciąg z dziennika stacyjnego) oraz 8 znaczków pocztowych po 1,35 zł (stacje spoza SP – 4 IRCs) należy przesłać w terminie do 30 czerwca 2008 r. na adres:
Śląski Oddział Terenowy PZK, ul. Niepodległości 51, 41-106 Siemianowice Śląskie.
Zarząd Śląskiego O. T. PZK
18164 Czytań ˇ
Konkurs o „Szablę Burmistrza Śremu”- podsumowanie.
Opcje newsa
Dodane przez sp3iq dnia 2007-08-29 / 20:54 Zobacz więcej tematów w tej kategorii newsów Pokaż wszystkie kategorie newsów
Dziękujemy tym wszystkim którzy wzięli udział w naszym konkursie o „Szablę Burmistrza Śremu”. Zgłoszenia nadesłało 104 stacje, natomiast od SWL otrzymaliśmy 5 zgłoszeń. (...)
Dziękujemy tym wszystkim którzy wzięli udział w naszym konkursie o „Szablę Burmistrza Śremu”. Zgłoszenia nadesłało 104 stacje, natomiast od SWL otrzymaliśmy 5 zgłoszeń. Sześciu nadawców zdobyło max ilość 36 punktów. Klasyfikacja: miejsce/znak/ilość pkt/czas ostatniego QSO. 1 miejsce - SP2DMB/36/19:14 – Szabla Burmistrza Śremu 2 miejsce – SQ9CWO/36/19:16 – komplet radiotelefonów PMR 3 miejsce – SP3NK/36/19:18 – słuchawki bezprzewodowe (PHILIPS SHC 8525) 4/SP4ICP/36/19:47, 5/SP2CMB/36/20:02, 6/SP3AFO/36/20:44 I miejsce SWL – SP2-7170, 32pkt – słuchawki bezprzewodowe (PHILIPS SHC 8525) Komisja konkursowa (SP3BVA, SP3BPU, SP3HYP) postanowiła przyznać nagrody niespodzianki pozostałym stacjom które zdobyły max ilość 36pkt : SP4ICP, SP2CMB, SP3AFO oraz wylosowała 5 spośród pozostałych nadesłanych zgłoszeń: SP1CQZ, SP1BER, SP6BFL, SP6SOG, SP8OOB. Najaktywniejszą STACJĄ ORGANIZATORA został SP3GEM- Jurek który w konkursie przeprowadził 233 QSO i otrzymuje Puchar Starosty Śremskiego. Serdecznie dziękujemy kolegom: SP2FAP, SP2FAX, SP2JMR, SP3EJL, SP3FLQ, SP3GEM, SP3HC, SP3IBS, SP3IK, SP3OL, SP3PL, SP5UAF, SP6T, SP7GIQ, SP7GXP, SP7SP, SQ3XBC którzy uatrakcyjnili nasz konkurs występując w roli STACJI ORGANIZATORA spoza Śremu. Kol. SP3IQ z uwagi na losowy wypadek rodzinny nie mógł uczestniczyć w konkursie. Uczestnicy którzy spełnili warunki regulaminu otrzymają dyplomy okolicznościowe. Pełna klasyfikacja konkursu oraz nagrody na stronach: http://www.oppzk.poznan.pl http://www.sp3ol.aircity.pl 73! Piotr, sp3hyp
Dodane przez sp3iq dnia 2007-08-26 / 22:56 Zobacz więcej tematów w tej kategorii newsów Pokaż wszystkie kategorie newsów
W dniach 01.09.2007 - 30.09.2007 ze Zduńskiej Woli miasta urodzin Św. Maksymiliana Kolbe SP3RN będzie pracowała stacja okolicznościowa 3Z0MK - Maksymilian Kolbe.(...)
W dniach 01.09.2007r. - 30.09.2007r. ze Zduńskiej Woli miasta urodzin Św. Maksymiliana Kolbe SP3RN będzie pracowała stacja okolicznościowa 3Z0MK - Maksymilian Kolbe.
Dni 15 i 16 września to planowana aktywność z muzeum, domu urodzin Św. Maksymiliana. Planowana praca stacji na pasmach 80, 40, 20 i 2m.
Przeprowadzone łączności będą potwierdzane okolicznościową kartą QSL przez biuro nr.15 w Łodzi lub przez QSL managera Darka SP7QHR.
Jednocześnie informujemy, że w tym samym czasie podobną akcję prowadzą krótkofalowcy włoscy z Sanktuarium Ojca Maksymiliana Kolbe w mieście Carini 15 km od Palermo na Sycylii.
Dodane przez SP5JLQ dnia 2007-08-25 / 23:39 Zobacz więcej tematów w tej kategorii newsów Pokaż wszystkie kategorie newsów
W dniach 01.09.2007r. - 30.11.2007r. będzie pracowała z okazji 50 lecia Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku i 75 lecia założenia lotniska stacja okolicznościowa HF50AZM. Przewidywane pasma 80m i 2m. QSL via SP5JLQ (biuro 25 lub direct). Korespondentom zostanie wysłana okolicznościo(...)
Dodane przez sp7nwm dnia 2007-08-25 / 10:18 Zobacz więcej tematów w tej kategorii newsów Pokaż wszystkie kategorie newsów
W dniu 26.08.2007 ( niedziela ) będzie pracował SP2QCS/7 z zamków R-AC BROCHÓ 01 SOCHACZEW 02 GIŻYCE 03 MŁODZIESZYN 04 IŁÓW 05 planowane rozpoczęcie od godz. 06.30 lokany z SOCHACZEWA przy wsparciu kolegów SP7MJL ,SP7NWM info podaje SP7NWM Włodek(...)
Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. Oto kolejny elektroniczny komunikat.
1. Narada Robocza Zespołu SN0HQ –Jeziorki 18.08.07. Po Contestowe spotkanie zespołu odbyło się na prywatnej posiadłości Sławka SP2JMB i to głównie dzięki jego XYL Dorocie SP2TO no i samemu Sławkowi spotkanie było doskonale przygotowane pod względem logistycznym. W spotkaniu wzięło udział 28 z ponad 80 członków Zespołu SN0HQ. Naradę otworzył Tomek SP6T Kapitan Zespołu. Powitał wszystkich i osobiście podziękował Dorocie SP2TO–gospodyni zjazdu za wspaniałe przygotowanie spotkania. Następnie i ja (SP2JMR) miałem swoje 5 minut. W wystąpieniu podziękowałem Kolegom z Zespołu SN0HQ za wysiłek, który włożyli w udział naszej reprezentacji w kolejnych edycjach HF Championship IARU i za uzyskane wyniki w latach 2004 i 2005 II miejsce w 2006 V i w 2007 IV miejsce na świecie. To bardzo wysokie lokaty na kilkadziesiąt startujących ekip. Na spotkaniu nie byłem jedynym członkiem prezydium ZG PZK. We wszystkich spotkaniach zespołu oraz w „Radzie Starszych” bierze aktywny udział Bogdan SP3IQ sekretarz generalny PZK. Bogdan oprócz funkcji w prezydium jest aktywnym członkiem zespołu przeważnie pracującym jako operator na stacji Jurka SP3GEM. Bogdan oczywiście i w tym spotkaniu brał czynny udział. Zespół jest bezprecedensowym zjawiskiem od czasu jak istnieje PZK. Zjawiskiem na poły spontanicznym, którego celem jest osiągnięcie jak najlepszych wyników sportowych. Tego by nie było gdyby nie autorytet i aktywność Tomka SP6T. To oczywiste. Lecz jest jeszcze inny aspekt działalności zespołu, nie mniej ważny od osiągnięć sportowych. Przejawia się on w dyskusjach, nie raz prowadzonych w dość ostrym tonie. Jest to aspekt, który ja nazywam edukacyjnym. Dyskusje owe emanują na zewnątrz postępem w odniesieniu do krótkofalarstwa nie koniecznie wymagającego takiego zaangażowania wiedzy, umiejętności i techniki,- krótkofalarstwa nie wymagającego takiego profesjonalizmu jak start w Mistrzostwach IARU czyli super contestingu. Znakomitym przykładem emanacji pozytywnych idei czyli pomysłów dotyczących rozmaitych aspektów krótkofalarstwa na zewnątrz zespołu były wizyty dwóch super Contestmanów na III obozie Szkoleniowym w Sportach Obronnych organizowanym przez PZK i KRS, dofinansowanym z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej. Oczywiście chodzi tu o Zygiego SP5ELA i Kaziaka SP2FAX. Obrady w Jeziorkach koncentrowały się na kilku grupach tematycznych. Pierwszy to oprogramowanie, logowanie, błędy etc. Drugi temat to wykorzystanie potencjału technicznego poszczególnych stacji. Trzeci to przyszłość zespołu, stacje rezerwowe oraz rezerwowa obsada operatorska i informatyczna. Najbardziej znaczący merytoryczny wkład w dyskusję, oprócz Kapitana zespołu Tomka SP6T wnieśli Kazik SP2FAX, Robert SP5XVY oraz Wiesław SP4Z. Kończąc tą krótką relację ze Zjazdu jeszcze raz dziękuję członkom Zespołu SN0HQ za trud, wyrzeczenia , czas i środki poświecone temu co najwspanialsze- czystej sportowej rywalizacji. Osobne podziękowania i słowa wdzięczności kieruję do Doroty SP2TO oraz Sławka SP2JMB, którzy już po raz wtóry gościli u siebie ekipę SN0HQ. Wszyscy czuliśmy się wspaniale pod Ich pieczą. Jeszcze raz Doroto i Sławku -wielkie dzięki. Więcej o naradzie oraz fotoreportaż w KP 10/2007. Piotr SP2JMR
Jak zwykle wrzesień obfituje w wydarzenia i spotkania. Zwracam uwagę na zbitkę terminów w dniach 8-9 września br.: Zjazd PK UKF, Jodłówka Tuchowska, Spotkanie OT 27 oraz Meeting OT 01 i OT 13. To aż 4 imprezy w tym samym terminie.
2. Jodłówka Tuchowska 2007. Jak co roku na początku września w jednym z najpiękniejszych miejsc Polski odbędzie się kolejne spotkanie pt „Krótkofalarska Jesień na Pogórzu” Oczywiście chodzi tu o organizowane od ponad 20 lat przez OT 28 PZK w Tarnowie spotkanie w Jodłówce Tuchowskiej. W tym roku jest to 7-8-9 września. W programie podsumowanie zawodów Tarnowskich z rozdaniem pucharów i dyplomów, giełda krótkofalarska i bardzo ważne rozmowy i spotkania koleżeńskie.
3. Spotkanie OT 27. Zapraszamy na spotkanie członków i sympatyków OT 27. Rozpocznie się ono w sobotę 8 września w godzinach przedpołudniowych, planowane jest ognisko od ok. godziny 17:00, do późnego wieczora. Niedziela 09 września to najczęściej kontynuacja wcześniejszych rozmów i powrót do domowego QTH. Planowane jest spotkanie towarzyskie, członków oddziału ich rodzin i sympatyków, oraz sympatyków naszego oddziału. Jak zawsze, Zarząd Oddziału zakupi kiełbaski na ognisko i pieczywo. Miejscem spotkania jest teren Jachtklubu Kaliskiego. Teren jest ogrodzony, oświetlony, na miejscu można rozbić namioty. Istnieje możliwość rezerwacji pokoi (we własnym zakresie). W trakcie spotkania odbędzie się egzamin na świadectwo radiooperatora w służbie radioamatorskiej. Więcej informacji w sprawie spotkania i egzaminu można uzyskać od Bogdana SP3LD - e-mail: sp3ld@poczta.fm. Dołączam także regulamin zawodów o puchar Wielkopolkiej PYRY. 73! Zdzisław sp3gil
4. Meeting Dolnośląskiego i Sudeckiego Oddziału Terenowego PZK. Dolnośląski i Sudecki Oddział Terenowy PZK serdecznie zapraszają swoich członków i wszystkich krótkofalowców na I-szy wspólny meeting , który odbędzie się w sobotę 8-go września 2007r. na górze Chełmiec koło Wałbrzycha . Nasze spotkanie odbędzie się już po raz drugi na górze Chełmiec - siedzibie Europejskiego Centrum Radiokomunikacji Amatorskiej , którym dowodzi Tadeusz SP6HQT. Gospodarzami spotkania będą koledzy z klubu SP6KCN pod wodzą Tadeusza SP6HQT.
Plan dojazdu będzie dostępny na stronach internetowych DOT PZK : www.ot01.pzk.org.pl i SOT PZK : www.sotpzk.vgh.pl a także w postaci wydruku na najbliższej giełdzie oddziałowej DOT PZK we Wrocławiu w dniu 2-go września br. Ponadto w dniu meetingu od godz. 8.00 LT będzie pracować radiostacja naprowadzająca na QRG 145,500 MHz W programie spotkania przewidujemy następujące pozycje : a) Otwarcie spotkania – godz. 11.00 b) Ogłoszenie wyników Zawodów Dolnośląskich KF i UKF oraz wręczenie nagród laureatom c) Wspomnienia z polskiej wyprawy na St. Brandon –3B7 - prelekcja uczestnika wyprawy kol. Włodka SP6EQZ d) Wspólne zdjęcia e) Giełda sprzetowa f) Wymiana kart QSL g) Prelekcja na tematy łączności amatorskich na mikrofalach – ta pozycja jest jeszcze w trakcie uzgodnień ze względu na zbieżność terminu naszego meetingu ze spotkaniami kolegów UKF-owców h) Rozmowy towarzyskie przy piwie i kiełbaskach z grilla. Powyższy program jest programem wstępnym i może zostać zmodyfikowany Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową plakietkę , kiełbaskę z grilla i co najmniej kufel dobrego piwa. Koszt uczestnictwa : członek PZK – 2 zł. ; osoba towarzysząca – 4 zł.
Serdecznie zapraszamy na Chełmiec - Zarząd DOT i SOT PZK.
5. Zaproszenie na kolejny Zjazd PK UKF Polski Klub UKF – Stowarzyszenie Miłośników Radiowych Łączności na Falach Ultrakrótkich zaprosił mnie na swój 46 Zjazd sprawozdawczo-wyborczy który odbędzie się w Gołuchowie w okolicach Kalisza w dniach 08.09.2007 – 09.09.2007 r. Szczegółowe informacje organizacyjne znajdują się na stronie PK UKF. Tak więc do zobaczenia na zjeździe. – 09.09.2007 r. Szczegółowe informacje organizacyjne znajdują się na stronie PK UKF. Tak więc do zobaczenia na zjeździe.
6. Zaproszenie do Frankfurtu nad Odrą. Otrzymaliśmy za pośrednictwem Marka SP3AMO Prezesa Lubuskiego OT PZK zaproszenie na spotkanie krótkofalowców DL i SP na uniwersytecie „Viadrina „ we Frankfurcie. Spotkanie odbędzie się 15 września w godzinach od 9.00 do 17.00. Poniżej niemieckojęzyczny oryginał.
Hier eine Info und Einladung für Dich und alle Ham's aus SP. Am 15.09.2007 von 09:00 bis 17:00 Uhr findet das DL/SP Viadrina-Ham-Radio-Meeting in Frankfurt an der Oder statt. Ich würde mich freuen, wenn Ihr daran teilnehmen würdet. Als Besucher oder auch als Aussteller oder wenn sich OM's am Flohmarkt beteiligen würde. Weitere Infos unter www.ham-radio-viadrina.org/ Sollten noch Fragen sein, bitte mailen.
73 de Roland, DH2UAI
7. Holice 2007. Na zaproszenie Jaromira Voleś OK1VJV Prezesa Czeskiego Radioklubu w międzynarodowym spotkaniu krótkofalowców Holice 2007 weźmie udział nasza reprezentacja w osobach Bogdan SP3IQ i Andrzej SP3TYC. Koledzy zorganizują stoisko reprezentujące PZK podobnie jak we Friedrichshafen. Będą służyć informacjami na temat PZK dla gości zagranicznych oraz pomocą dla kolegów z SP odwiedzających Holice. Tegoroczny Hamfest Holice 2007 odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia .
8. Zjazd SPOTC. Jak już informowałem XIX Zjazd Klubu Seniorów Polskiego Związku Krótkofalowców odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia 2007 w Borkach . Miejsce zjazdu to Ośrodek Sportowo Wypoczynkowy BORKI w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim oddalonym od Tomaszowa Mazowieckiego około 5 km. Na Zjeździe najprawdopodobniej będzie obecnych dwóch członków prezydium ZG PZK -Tadeusz SP9HQJ Vce Prezes PZK oraz piszący te słowa Piotr SP2JMR. Informacje oragnizacyjne oraz program Zjazdu na stronie www.zjazdotc.webpark.pl .
Tyle informacji na dzisiaj. Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK
Załącznik .
REGULAMIN ZAWODÓW KRÓTKOFALARSKICH „PUCHAR WIELKOPOLSKIEJ PYRY”
1. Organizator: Oddział Terenowy PZK nr 27, Południowej Wielkopolski. 2. Uczestnictwo: do udziału w zawodach zaprasza się polskie i zagraniczne stacje krótkofalarskie: klubowe, indywidualne i nasłuchowe. 3. Termin i czas: zawody odbywają się corocznie w drugą niedzielę września od godz. 05:00 do godz. 06:00, czas UTC. W roku 2007 jest to 09 września. 4. Pasmo i emisje: 3.5 MHz emisje CW i SSB, praca zgodna z band planem IARU. 5. Wywołanie: na SSB - stacje wielkopolskie podają: „Stacja wielkopolska w zawodach”, pozostałe stacje podają: „Wywołanie w zawodach wielkopolskich”, na CW „Test SPWP” 6. Nawiązywanie łączności: stacje pracujące w zawodach nawiązują łączności z innymi stacjami – uczestnikami zawodów. Z tą samą stacją można nawiązać dwie łączności, każda inną emisją. Uwaga: jeśli uczestnikiem zawodów jest stacja czasowo przebywająca na terenie woj. wielkopolskiego zaliczana jest automatycznie do stacji wielkopolskich. 7. Raporty: stacje wielkopolskie podają: RS(T) + skrót powiatu np. 59 KT. Pozostałe stacje polskie podają: RS(T) + skrót województwa np. 59 D, stacje zagraniczne podają RS(T) + litery ZZ np. 59 ZZ. 8. Punktacja: każde poprawne QSO to 1 pkt. 9. Nasłuchowcy: obowiązuje odebranie obu znaków nadawczych i raportów. Punkty dają obydwie stacje w nasłuchu. Znaki stacji nie mogą się powtarzać w dzienniku. Nasłuch stacji można powtórzyć drugą emisją 10. Mnożniki: dla stacji wielkopolskich mnożnikiem są skróty województw bez woj. wielkopolskiego, - maksymalnie 15, dla pozostałych stacji mnożnikiem są skróty powiatów wielkopolskich – maksymalnie 35. Każde województwo lub powiat liczy się do mnożnika tylko raz, niezależnie od rodzaju emisji jaką przeprowadzono QSO. 11. Wynik końcowy: suma punktów za QSO X mnożnik. Dla SWL wynik końcowy to suma punktów. 12. Kategorie uczestnictwa: A - stacje wielkopolskie, B - pozostałe stacje, C - nasłuchowcy. 13. Dzienniki zawodów: wg obowiązujących wzorów, z obliczoną punktacją, oddzielne dla CW i SSB, należy wysłać w ciągu 7 dni po zawodach (decyduje data stempla lub wysyłki e-mail) na adres pocztowy: Zdzisław Chyba SP3GIL, skr. poczt. 103, 63-700 Krotoszyn, lub adres e-mail: sp3gil@wp.pl; Zalecane jest logowanie QSO przy pomocy programu ZAWODY KRAJOWE, autorstwa Tadeusza LA0FX. Dzienniki wysłane elektronicznie powinny mieć postać standardowego pliku np.: .fil, .dbf, .txt lub .doc. QSO nie zalicza się w przypadku różnicy czasu pow. 5 min, odebrania źle znaku lub raportu korespondenta. Dzienniki przysłane po terminie zostaną użyte wyłącznie do kontroli. 14. Nagrody i wyróżnienia: miejsca pierwsze w grupach – specjalne puchary, miejsca 1 – 3 dyplomy. W przypadku równej ilości punktów, o wyższym miejscu decyduje liczba QSO na CW a następnie liczba punktów na CW. Organizator przewiduje nagrody rzeczowe. 15. Ogłoszenie wyników: wyniki zostaną ogłoszone w ciągu miesiąca po zawodach w publikatorach krótkofalarskich i internetowych stronach krótkofalarskich. Wyniki zostaną wysłane do odbiorców poczty elektronicznej. Osoby chcące otrzymać wyniki pocztą powinny dołączyć zwrotnie zaadresowaną kopertę. 16. Dyplom „Wielkopolska” i „Złoto dla Wielkopolski”: jeśli w trakcie zawodów uczestnik spełni warunki wymienionych dyplomów. Należy dołączyć opłatę i wniosek o wydanie dyplomu, a zostanie on wydany bez konieczności potwierdzania zgłoszenia. 17. Decyzje komisji zawodów są ostateczne.
Wykaz mnożników: Dla stacji Wielkopolskich: B, C, D, F, G, J, K, L, M, O, P, R, S, U, Z.
Dla pozostałych stacji: AL, CO, CR, GB, GQ, GZ, JC, KA, KF, KH, KJ, KT, LE, LS, MH, NN, NV, OD, OF, OI, ON, PH, PO, PW, PX, RW, SI, SP, SR, SX, TK, WF, WH, WT, ZF. Uwaga 1: zalecane tempo pracy na telegrafii to tempo „egzaminacyjne” 5 grup/minutę.
Uwaga 2: na stronie internetowej www.jt27.webpark.pl znajduje się spakowany log zawodów, skonfigurowany w wersji dla stacji wielkopolskich i pozostałych do pobrania przez uczestników zawodów.
Zapraszamy do udziału w zawodach . OT PZK nr 27 – SP3GIL
Dodane przez sq2dyl dnia 2007-08-16 / 23:49 Zobacz więcej tematów w tej kategorii newsów Pokaż wszystkie kategorie newsów
Zapraszamy do udziału w Warsztatach QRP, które odbędą się w dniach 14-16 września 2007 w Tomaszowie Mazowieckim.
Podczas warsztatów poruszane będą tematy dla doświadczonych konstruktorów, jak również dla osób początkujących. Będzie okazja do poznania nowych konstrukcji i pomysłów tych już(...)
Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszego komunkatu. A oto informacje:
1. ZOH dla SP3AXI. W dniu 10 sierpnia 2007 w Rawiczu odbyła się uroczystość wręczenia Złotej Odznaki Honorowej Polskiego Związku Krótkofalowców Koledze Janowi Bonikowskiemu SP3AXI. Uroczystość odbyła się w mieszkaniu Jana SP3AXI w Rawiczu. Złotą Odznakę Honorową PZK wręczył sekretarz generalny PZK Bogdan SP3IQ w towarzystwie prezesa Poznańskiego Oddziału Terenowego PZK, OT-08, Kazimierza SP3FLQ, sekretarza zarządu OT-08 Stefana SP3BPU i QSL Managera OT-08 Andrzeja SP3BVA.
2. III Obóz Szkoleniowy w Sportach Obronnych dofinansowany z dotacji MON. W sobotę 11 sierpnia zakończył się bardzo pracowity i często odwiedzany przez znakomitych gości III obóz organizowany przez PZK i Klub Radiolokacji Sportowej. W obozie uczestniczyło 52 szkolących się uczestników oraz 9 osób kadry w tym 1 woluntariusz. W czasie obozu odbył się kurs krótkofalarski, w wyniku którego egzamin na kat D i B zdało 31 osób, a na kat A i C 10. Przez cały czas obozu były prowadzone intensywne zajęcia z ARS prowadzone przez Olę SQ2GP. W pierwszym tygodniu ( o czym już pisałem) odbyły się Otware Mistrzostwa PZK w ARS z udziałem ekipy PZRS. W drugim tygodniu 9 osobowa ekipa PZK-KRS uczestniczyła w Zawodach organizowanych przez PZRS w okolicach Kościerzyny . Obydwie te imprezy były eliminacjami do XVI Mistrzostw I Reg IARU w ARS –10-14. 09. 2007 Bydgoszcz . Więcej informacji w Krótkfalowcu Polskim.
3. Zjazd SPOTC. Jak już informowałem XIX Zjazd Klubu Seniorów Polskiego Związku Krótkofalowców odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia 2007 w Borkach . Miejsce zjazdu to Ośrodek Sportowo Wypoczynkowy BORKI w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim oddalonym od Tomaszowa Mazowieckiego około 5 km. Na Zjeździe najprawdopodobniej będzie obecnych dwóch członków prezydium ZG PZK -Tadeusz SP9HQJ Vce Prezes PZK oraz piszący te słowa Piotr SP2JMR. Informacje oragnizacyjne oraz program Zjazdu na stronie www.zjazdotc.webpark.pl .
4. ZL7. Z inicjatywy Wojtka SP9PT jest planowana wyprawa dx-owa na Chatham Islands (ZL7). Uczestnikami są członkowie PZK :SP5EAQ, SP9BQJ, SP9-31029 i SP9PT , a trzech nadawców należy również do SPDX Klubu. Jest to oficjalna wyprawa DX-owa PZK i SPDXC.
5. Narada zespołu SN0HQ. W dniu 18 sierpnia 2007 (sobota) w Jeziorkach w Borach Tucholskich ( ok. 60 km od Bydgoszczy) na prywatnej posesji Sławka SP2JMB odbędzie się spotkanie zespołu SN0HQ czyli operatorów naszej reprezentacji w Mistrzostwach Świata IARU. Swój udział zadeklarowało ok. 40 członków zespołu czyli prawie połowa. Obradom będzie przewodniczył Tomek SP6T Kapitan Zespołu SN0HQ. Z ramienia prezydium ZG PZK w obradach będą uczestniczyli Bogdan SP3IQ sekretarz generalny PZK i aktywny członek zespołu oraz Piotr SP2JMR.
6. Holice 2007. Na zaproszenie Jaromira Voleś OK1VJV Prezesa Czeskiego Radioklubu w międzynarodowym spotkaniu krótkofalowców Holice 2007 weźmie udział nasza reprezentacja w osobach Bogdan SP3IQ i Andrzej SP3TYC. Koledzy zorganizują stoisko reprezentujące PZK podobnie jak we Friedrichshafen. Będą służyć informacjami na temat PZK dla gości zagranicznych oraz pomocą dla kolegów z SP odwiedzających Holice. Tegoroczny Hamfest Holice 2007 odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia.
7. Zaproszenie z Piastowskiego Klubu Krótkofalowców. Szanowne Koleżanki i Koledzy Krótkofalowcy – członkowie klubu SP6PAZ , naszego oddziału PZK OT-11 oraz krótkofalowcy w kraju i zagranicy : Zarząd Piastowskiego Klubu Krótkofalowców w Opolu ma zaszczyt zaprosić na spotkanie okolicznościowe związane ze znaczącymi jubileuszami:
50-leciem Oddziału Terenowego PZK w Opolu ( 1957-2007 ) 40-leciem Piastowskiego Klubu Krótkofalowców SP6PAZ ( 1967 – 2007 )
Miejsce spotkania: Ośrodek Wypoczynkowy JOWISZ w TURAWIE Ul. Spacerowa 6 Termin spotkania : 1-2 września 2007 ( sobota/niedziela ) , początek sobota od godziny 10.00 , zakończenie niedziela godzina 14.00 .
Program spotkania między innymi przewiduje :
- podsumowanie ogólnopolskich zawodów krótkofalarskich z okazji 40-lecia klubu - wręczenie zwycięzcom pierwszych miejsc pucharów oraz wszystkim uczestnikom zawodów dyplomów. - wystąpienia okolicznościowe przedstawicieli: ZG PZK , OT-11 , oraz zaproszonych gości z Urzędu Marszałkowskiego , Urzędu Wojewódzkiego . - chwila wspomnień - spotkania towarzyskie - giełda sprzętowa ( SP6RYP i SP6SNS ) - pieczenie kiełbasek - praca radiostacji okolicznościowej na Kf i UKF HF 40 PAZ / 6 Szczegółowe informacje będą sukcesywnie podawane na stronie internetowej klubu www.sp6paz.opole.pl oraz www.ot11.pzk.org.pl . Koszt uczestnictwa : a/ za nocleg z soboty na niedzielę oraz obiad, kolacja w sobotę oraz śniadanie w niedzielę – wynosi 65 złotych b/ dla chętnych j/w plus obiad w niedzielę – koszt wynosi 80 złotych. Prosimy o dokonywanie wpłat już w chwili obecnej ( 20 sierpnia musimy zgłosić ilość uczestników kierownikowi ośrodka JOWISZ ) Wpłaty dokonywać należy na konto OT-11: Polski Związek Krótkofalowców OT-11 ul. Wiązowa 7 48-100 GŁUBCZYCE numer konta : 10 1440 1215 0000 0000 0523 2236 Na przelewie prosimy podać koniecznie swój znak oraz tytuł wpłaty ,,TURAWA-2007’’ Mapkę dojazdową można znaleźć w internecie google.pl i wpisać ośrodek wypoczynkowy JOWISZ w Turawie . Serdecznie zapraszamy i jednocześnie prosimy o liczny udział w imprezie . Przy okazji prosimy o podanie tej informacji innym Kolegom , którzy nie mają adresów e-mailowych. z amatorskim pozdrowieniem vy 73 organizatorzy – klub SP6PAZ
Jan Bonikowski SP3AXI uhonorowany Złotą Odznaką Honorową PZK.
Opcje newsa
Dodane przez sp3iq dnia 2007-08-11 / 08:37 Zobacz więcej tematów w tej kategorii newsów Pokaż wszystkie kategorie newsów
W dniu 10 sierpnia 2007 w Rawiczu odbyła się uroczystość wręczenia Złotej Odznaki Honorowej Polskiego Związku Krótkofalowców Koledze Janowi Bonikowskiemu SP3AXI. Uroczystość odbyła się w mieszkaniu Jana SP3AXI w Rawiczu. Złotą Odznakę Honorową PZK wręczy(...)
W dniu 10 sierpnia 2007 w Rawiczu odbyła się uroczystość wręczenia Złotej Odznaki Honorowej Polskiego Związku Krótkofalowców Koledze Janowi Bonikowskiemu SP3AXI. Uroczystość odbyła się w mieszkaniu Jana SP3AXI w Rawiczu. Złotą Odznakę Honorową PZK wręczył sekretarz generalny PZK Bogdan SP3IQ w towarzystwie prezesa Poznańskiego Oddziału Terenowego PZK, OT-08, Kazimierza SP3FLQ, skarbnika OT-08 Stefana SP3BPU i QSL Managera OT-08 Andrzeja SP3BVA.
Na zdjęciu Jan Bonikowski SP3AXI odznaczony Złotą Odznaką Honorową Polskiego Związku Krótkofalowców.
Na zdjęciu Jan SP3AXI przy swej radiostacji.
Na zdjęciu goście u Jana: od lewej Bogdan SP3IQ, Andrzej SP3BVA, Jan SP3AXI, Stefan SP3BPU, Kazimierz SP3FLQ.
Jan Władysław Bonikowski urodzony dnia 04.08.1927 w Wągrowcu. Obecnie mieszka w Rawiczu ul. Rolnicza, QRV od dnia 15.06.1964. Jest członkiem SP-OTC z nr 194, posiada odznakę honorową nr 167. Nadal pełni funkcję prezesa harcerskiego Radioklubu SP3ZHW w Rawiczu. Organizator kursów krótkofalarskich w ramach obozów harcerskich w Olejnicy od 1965 roku przez parę kolejnych lat potem w Kiekrzu (1973 rok) oraz Lednica (1974 rok), kursy ARSu oraz zawody "Harcerska Fala" i "Junior Test Ognisko" oraz klubowe "Alert" a w latach 1978 do 1984 "Leszczyńskich Polnych Dni" np. Wiatraki, Szkoły, Dwory i Pałace, Leśniczówki itd. Autor książki "Harcerska Łączność W Wielkopolsce 1912-2002" i inne.