PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3641 członków/członkiń PZK):



Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 22.08.2007
Opcje newsa
Komunikaty PZK

Komunikat Sekretariatu ZG PZK na 22 .08. 2007

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. Oto kolejny elektroniczny komunikat.

1. Narada Robocza Zespołu SN0HQ –Jeziorki 18.08.07.
Po Contestowe spotkanie zespołu odbyło się na prywatnej posiadłości Sławka SP2JMB i to głównie dzięki jego XYL Dorocie SP2TO no i samemu Sławkowi spotkanie było doskonale przygotowane pod względem logistycznym. W spotkaniu wzięło udział 28 z ponad 80 członków Zespołu SN0HQ. Naradę otworzył Tomek SP6T Kapitan Zespołu. Powitał wszystkich i osobiście podziękował Dorocie SP2TO–gospodyni zjazdu za wspaniałe przygotowanie spotkania.
Następnie i ja (SP2JMR) miałem swoje 5 minut. W wystąpieniu podziękowałem Kolegom z Zespołu SN0HQ za wysiłek, który włożyli w udział naszej reprezentacji w kolejnych edycjach HF Championship IARU i za uzyskane wyniki w latach 2004 i 2005 II miejsce w 2006 V i w 2007 IV miejsce na świecie. To bardzo wysokie lokaty na kilkadziesiąt startujących ekip. Na spotkaniu nie byłem jedynym członkiem prezydium ZG PZK. We wszystkich spotkaniach zespołu oraz w „Radzie Starszych” bierze aktywny udział Bogdan SP3IQ sekretarz generalny PZK. Bogdan oprócz funkcji w prezydium jest aktywnym członkiem zespołu przeważnie pracującym jako operator na stacji Jurka SP3GEM. Bogdan oczywiście i w tym spotkaniu brał czynny udział.
Zespół jest bezprecedensowym zjawiskiem od czasu jak istnieje PZK. Zjawiskiem na poły spontanicznym, którego celem jest osiągnięcie jak najlepszych wyników sportowych. Tego by nie było gdyby nie autorytet i aktywność Tomka SP6T.
To oczywiste. Lecz jest jeszcze inny aspekt działalności zespołu, nie mniej ważny od osiągnięć sportowych. Przejawia się on w dyskusjach, nie raz prowadzonych w dość ostrym tonie. Jest to aspekt, który ja nazywam edukacyjnym.
Dyskusje owe emanują na zewnątrz postępem w odniesieniu do krótkofalarstwa nie koniecznie wymagającego takiego zaangażowania wiedzy, umiejętności i techniki,- krótkofalarstwa nie wymagającego takiego profesjonalizmu jak start w Mistrzostwach IARU czyli super contestingu.
Znakomitym przykładem emanacji pozytywnych idei czyli pomysłów dotyczących rozmaitych aspektów krótkofalarstwa na zewnątrz zespołu były wizyty dwóch super Contestmanów na III obozie Szkoleniowym w Sportach Obronnych organizowanym przez PZK i KRS, dofinansowanym z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej. Oczywiście chodzi tu o Zygiego SP5ELA i Kaziaka SP2FAX.
Obrady w Jeziorkach koncentrowały się na kilku grupach tematycznych. Pierwszy to oprogramowanie, logowanie, błędy etc. Drugi temat to wykorzystanie potencjału technicznego poszczególnych stacji. Trzeci to przyszłość zespołu, stacje rezerwowe oraz rezerwowa obsada operatorska i informatyczna. Najbardziej znaczący merytoryczny wkład w dyskusję, oprócz Kapitana zespołu Tomka SP6T wnieśli Kazik SP2FAX, Robert SP5XVY oraz Wiesław SP4Z.
Kończąc tą krótką relację ze Zjazdu jeszcze raz dziękuję członkom Zespołu SN0HQ za trud, wyrzeczenia , czas i środki poświecone temu co najwspanialsze- czystej sportowej rywalizacji.
Osobne podziękowania i słowa wdzięczności kieruję do Doroty SP2TO oraz Sławka SP2JMB, którzy już po raz wtóry gościli u siebie ekipę SN0HQ. Wszyscy czuliśmy się wspaniale pod Ich pieczą. Jeszcze raz Doroto i Sławku -wielkie dzięki. Więcej o naradzie oraz fotoreportaż w KP 10/2007.
Piotr SP2JMR

Jak zwykle wrzesień obfituje w wydarzenia i spotkania. Zwracam uwagę na zbitkę terminów w dniach 8-9 września br.: Zjazd PK UKF, Jodłówka Tuchowska, Spotkanie OT 27 oraz Meeting OT 01 i OT 13. To aż 4 imprezy w tym samym terminie.

2. Jodłówka Tuchowska 2007.
Jak co roku na początku września w jednym z najpiękniejszych miejsc Polski odbędzie się kolejne spotkanie pt „Krótkofalarska Jesień na Pogórzu” Oczywiście chodzi tu o organizowane od ponad 20 lat przez OT 28 PZK w Tarnowie spotkanie w Jodłówce Tuchowskiej. W tym roku jest to 7-8-9 września. W programie podsumowanie zawodów Tarnowskich z rozdaniem pucharów i dyplomów, giełda krótkofalarska i bardzo ważne rozmowy i spotkania koleżeńskie.

3. Spotkanie OT 27.
Zapraszamy na spotkanie członków i sympatyków OT 27. Rozpocznie się ono w sobotę 8 września w godzinach przedpołudniowych, planowane jest ognisko od ok. godziny 17:00, do późnego wieczora. Niedziela 09 września to najczęściej kontynuacja wcześniejszych rozmów i powrót do domowego QTH.
Planowane jest spotkanie towarzyskie, członków oddziału ich rodzin i sympatyków, oraz sympatyków naszego oddziału. Jak zawsze, Zarząd Oddziału zakupi kiełbaski na ognisko i pieczywo.
Miejscem spotkania jest teren Jachtklubu Kaliskiego.
Teren jest ogrodzony, oświetlony, na miejscu można rozbić namioty. Istnieje możliwość rezerwacji pokoi (we własnym zakresie). W trakcie spotkania odbędzie się egzamin na świadectwo radiooperatora w służbie radioamatorskiej. Więcej informacji w sprawie spotkania i egzaminu można uzyskać od Bogdana SP3LD - e-mail: sp3ld@poczta.fm.
Dołączam także regulamin zawodów o puchar Wielkopolkiej PYRY.
73! Zdzisław sp3gil

4. Meeting Dolnośląskiego i Sudeckiego Oddziału Terenowego PZK.
Dolnośląski i Sudecki Oddział Terenowy PZK serdecznie zapraszają swoich członków i wszystkich krótkofalowców na I-szy wspólny meeting , który odbędzie się w sobotę 8-go września 2007r. na górze Chełmiec koło Wałbrzycha .
Nasze spotkanie odbędzie się już po raz drugi na górze Chełmiec - siedzibie Europejskiego Centrum Radiokomunikacji Amatorskiej , którym dowodzi Tadeusz SP6HQT.
Gospodarzami spotkania będą koledzy z klubu SP6KCN pod wodzą Tadeusza SP6HQT.

Plan dojazdu będzie dostępny na stronach internetowych DOT PZK : www.ot01.pzk.org.pl i SOT PZK : www.sotpzk.vgh.pl a także w postaci wydruku na najbliższej giełdzie oddziałowej DOT PZK we Wrocławiu w dniu 2-go września br. Ponadto w dniu meetingu od godz. 8.00 LT będzie pracować radiostacja naprowadzająca na QRG 145,500 MHz
W programie spotkania przewidujemy następujące pozycje :
a) Otwarcie spotkania – godz. 11.00
b) Ogłoszenie wyników Zawodów Dolnośląskich KF i UKF oraz wręczenie nagród laureatom
c) Wspomnienia z polskiej wyprawy na St. Brandon –3B7 - prelekcja uczestnika wyprawy kol. Włodka SP6EQZ
d) Wspólne zdjęcia
e) Giełda sprzetowa
f) Wymiana kart QSL
g) Prelekcja na tematy łączności amatorskich na mikrofalach – ta pozycja jest jeszcze w trakcie uzgodnień ze względu na zbieżność terminu naszego meetingu ze spotkaniami kolegów UKF-owców
h) Rozmowy towarzyskie przy piwie i kiełbaskach z grilla.
Powyższy program jest programem wstępnym i może zostać zmodyfikowany
Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową plakietkę , kiełbaskę z grilla i co najmniej kufel dobrego piwa.
Koszt uczestnictwa : członek PZK – 2 zł. ; osoba towarzysząca – 4 zł.

Serdecznie zapraszamy na Chełmiec - Zarząd DOT i SOT PZK.

5. Zaproszenie na kolejny Zjazd PK UKF
Polski Klub UKF – Stowarzyszenie Miłośników Radiowych Łączności na Falach Ultrakrótkich zaprosił mnie na swój 46 Zjazd sprawozdawczo-wyborczy który odbędzie się w Gołuchowie w okolicach Kalisza w dniach 08.09.2007 – 09.09.2007 r. Szczegółowe informacje organizacyjne znajdują się na stronie PK UKF. Tak więc do zobaczenia na zjeździe.
– 09.09.2007 r. Szczegółowe informacje organizacyjne znajdują się na stronie PK UKF. Tak więc do zobaczenia na zjeździe.

6. Zaproszenie do Frankfurtu nad Odrą. Otrzymaliśmy za pośrednictwem Marka SP3AMO Prezesa Lubuskiego OT PZK zaproszenie na spotkanie krótkofalowców DL i SP na uniwersytecie „Viadrina „ we Frankfurcie. Spotkanie odbędzie się 15 września w godzinach od 9.00 do 17.00. Poniżej niemieckojęzyczny oryginał.

Hier eine Info und Einladung für Dich und alle Ham's aus SP. Am 15.09.2007 von 09:00 bis 17:00 Uhr findet das DL/SP Viadrina-Ham-Radio-Meeting in Frankfurt an der Oder statt. Ich würde mich freuen, wenn Ihr daran teilnehmen würdet. Als Besucher oder auch als Aussteller oder wenn sich OM's am Flohmarkt beteiligen würde.
Weitere Infos unter www.ham-radio-viadrina.org/
Sollten noch Fragen sein, bitte mailen.

73 de Roland, DH2UAI

7. Holice 2007.
Na zaproszenie Jaromira Voleś OK1VJV Prezesa Czeskiego Radioklubu w międzynarodowym spotkaniu krótkofalowców Holice 2007 weźmie udział nasza reprezentacja w osobach Bogdan SP3IQ i Andrzej SP3TYC. Koledzy zorganizują stoisko reprezentujące PZK podobnie jak we Friedrichshafen.
Będą służyć informacjami na temat PZK dla gości zagranicznych oraz pomocą dla kolegów z SP odwiedzających Holice.
Tegoroczny Hamfest Holice 2007 odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia .

8. Zjazd SPOTC.
Jak już informowałem XIX Zjazd Klubu Seniorów Polskiego Związku Krótkofalowców odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia 2007 w Borkach .
Miejsce zjazdu to Ośrodek Sportowo Wypoczynkowy BORKI w Smardzewicach nad Zalewem Sulejowskim oddalonym od Tomaszowa Mazowieckiego około 5 km. Na Zjeździe najprawdopodobniej będzie obecnych dwóch członków prezydium ZG PZK -Tadeusz SP9HQJ Vce Prezes PZK oraz piszący te słowa Piotr SP2JMR. Informacje oragnizacyjne oraz program Zjazdu na stronie www.zjazdotc.webpark.pl .



Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Załącznik .

REGULAMIN ZAWODÓW KRÓTKOFALARSKICH „PUCHAR WIELKOPOLSKIEJ PYRY”


1. Organizator: Oddział Terenowy PZK nr 27, Południowej Wielkopolski.
2. Uczestnictwo: do udziału w zawodach zaprasza się polskie i zagraniczne stacje krótkofalarskie: klubowe, indywidualne i nasłuchowe.
3. Termin i czas: zawody odbywają się corocznie w drugą niedzielę września od godz. 05:00 do godz. 06:00, czas UTC. W roku 2007 jest to 09 września.
4. Pasmo i emisje: 3.5 MHz emisje CW i SSB, praca zgodna z band planem IARU.
5. Wywołanie: na SSB - stacje wielkopolskie podają: „Stacja wielkopolska w zawodach”, pozostałe stacje podają: „Wywołanie w zawodach wielkopolskich”, na CW „Test SPWP”
6. Nawiązywanie łączności: stacje pracujące w zawodach nawiązują łączności z innymi stacjami – uczestnikami zawodów. Z tą samą stacją można nawiązać dwie łączności, każda inną emisją. Uwaga: jeśli uczestnikiem zawodów jest stacja czasowo przebywająca na terenie woj. wielkopolskiego zaliczana jest automatycznie do stacji wielkopolskich.
7. Raporty: stacje wielkopolskie podają: RS(T) + skrót powiatu np. 59 KT. Pozostałe stacje polskie podają: RS(T) + skrót województwa np. 59 D, stacje zagraniczne podają RS(T) + litery ZZ np. 59 ZZ.
8. Punktacja: każde poprawne QSO to 1 pkt.
9. Nasłuchowcy: obowiązuje odebranie obu znaków nadawczych i raportów. Punkty dają obydwie stacje w nasłuchu. Znaki stacji nie mogą się powtarzać w dzienniku. Nasłuch stacji można powtórzyć drugą emisją
10. Mnożniki: dla stacji wielkopolskich mnożnikiem są skróty województw bez woj. wielkopolskiego, - maksymalnie 15, dla pozostałych stacji mnożnikiem są skróty powiatów wielkopolskich – maksymalnie 35. Każde województwo lub powiat liczy się do mnożnika tylko raz, niezależnie od rodzaju emisji jaką przeprowadzono QSO.
11. Wynik końcowy: suma punktów za QSO X mnożnik. Dla SWL wynik końcowy to suma punktów.
12. Kategorie uczestnictwa: A - stacje wielkopolskie, B - pozostałe stacje, C - nasłuchowcy.
13. Dzienniki zawodów: wg obowiązujących wzorów, z obliczoną punktacją, oddzielne dla CW i SSB, należy wysłać w ciągu 7 dni po zawodach (decyduje data stempla lub wysyłki e-mail) na adres pocztowy:
Zdzisław Chyba SP3GIL, skr. poczt. 103, 63-700 Krotoszyn,
lub adres e-mail: sp3gil@wp.pl;
Zalecane jest logowanie QSO przy pomocy programu ZAWODY KRAJOWE, autorstwa Tadeusza LA0FX. Dzienniki wysłane elektronicznie powinny mieć postać standardowego pliku np.: .fil, .dbf, .txt lub .doc. QSO nie zalicza się w przypadku różnicy czasu pow. 5 min, odebrania źle znaku lub raportu korespondenta. Dzienniki przysłane po terminie zostaną użyte wyłącznie do kontroli.
14. Nagrody i wyróżnienia: miejsca pierwsze w grupach – specjalne puchary, miejsca 1 – 3 dyplomy. W przypadku równej ilości punktów, o wyższym miejscu decyduje liczba QSO na CW a następnie liczba punktów na CW. Organizator przewiduje nagrody rzeczowe.
15. Ogłoszenie wyników: wyniki zostaną ogłoszone w ciągu miesiąca po zawodach w publikatorach krótkofalarskich i internetowych stronach krótkofalarskich. Wyniki zostaną wysłane do odbiorców poczty elektronicznej. Osoby chcące otrzymać wyniki pocztą powinny dołączyć zwrotnie zaadresowaną kopertę.
16. Dyplom „Wielkopolska” i „Złoto dla Wielkopolski”: jeśli w trakcie zawodów uczestnik spełni warunki wymienionych dyplomów. Należy dołączyć opłatę i wniosek o wydanie dyplomu, a zostanie on wydany bez konieczności potwierdzania zgłoszenia.
17. Decyzje komisji zawodów są ostateczne.

Wykaz mnożników:
Dla stacji Wielkopolskich: B, C, D, F, G, J, K, L, M, O, P, R, S, U, Z.

Dla pozostałych stacji: AL, CO, CR, GB, GQ, GZ, JC, KA, KF, KH, KJ, KT, LE, LS, MH, NN, NV, OD, OF, OI, ON, PH, PO, PW, PX, RW, SI, SP, SR, SX, TK, WF, WH, WT, ZF.
Uwaga 1: zalecane tempo pracy na telegrafii to tempo „egzaminacyjne” 5 grup/minutę.

Uwaga 2: na stronie internetowej www.jt27.webpark.pl znajduje się spakowany log zawodów, skonfigurowany w wersji dla stacji wielkopolskich i pozostałych do pobrania przez uczestników zawodów.

Zapraszamy do udziału w zawodach . OT PZK nr 27 – SP3GIL


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy






Zespół SN0HQ















PZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,238,203 Unikalnych wizyt