PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3380 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 13
Użytkowników online: 0
RSS

"Krótkofalarska jesień na Pogórzu" - 2012
Opcje newsa
Krótkofalarska Jesień na Pogórzu (Jodłówka Tuchowska)Krótkofalarska jesień na Pogórzu czyli Jodłówka Tuchowska 2012 r - już za nami.

Już 27-my raz, w drugi weekend września, spotkaliśmy się na podsumowaniu Zawodów Tarnowskich. Zwyczajem wielu lat spotkanie odbyło się w Jodłówce Tuchowskiej, pod hasłem Krótkofalarska Jesień na Pogórzu. Od piątkowego popołudnia na przemienniku tarnowskim panował spory ruch. Koledzy zmierzający na spotkanie prowadzili rozmowy informując się wzajemnie o trasie dojazdu. Na miejscu już od południa trwały przygotowywania. Rozwieszone zostały anteny i ruszyła radiostacja. Przybywało też coraz więcej gości i choć późnym popołudniem pogoda się trochę popsuła, to humory pozostały całkiem optymistyczne. Odpaliliśmy ogień i "kociołek" musiał być. Trwający ciągły ruch na terenie Ośrodka nie pozwolił wcześnie położyć się spać. Już dobrze po północy na Ośrodku zrobiło się cicho.

Sobotni poranek zamienił szkolne boisko i pobliskie dróżki w jeden wielki parking.
Przybywali Koleżanki i Koledzy reprezentanci prawie z całej Polski. Od Bieszczad po zachodnią granicę. Reprezentanci Okręgów 3-go, 7-mego, liczna grupa przedstawicieli Okręgu 5-tego i 6-tego. Najliczniejsze okręgi to 8-my i lokalny 9-ty. Przybyli m. in. Prezesi sąsiednich OT w osobach: Bożenka SP9MAT- Prezes MSK OT PZK nr 10 z małżonkiem - SP9MAX, Wiesiek SP8NFZ - Prezes OT 05 Oddziału Podkarpackiego oraz Zbyszek SP8AUP - Prezes OT PZK nr 35 w Jarosławiu. Odwiedziła nas Grupa Zamkowa w osobach Marek - SQ5GLB i Marian SP9RTZ. A już w piątek zainstalowała się też stacja "SPFF" - SP9YFF/p z operatorami Krzyśkiem SP9UPK i Jankiem SP9WAN. Byli też koledzy ze Słowacji.
Niestety! Mimo obietnicy, nie doczekaliśmy się przedstawiciela prezydium ZG PZK. 30 lat pracy z 3 letnią przerwą /w okresie zmian ustrojowych w Polsce/ ma chyba swoje prawa???

W sobotę już od godziny 7-mej rozpoczęła się giełda sprzętu i niekończące się pogaduchy nie tylko koleżanek i kolegów ale także osób im towarzyszących. O godzinie 12.00, chętni uczestnicy spotkania, stanęli do wspólnego zdjęcia. O godzinie 13-tej obiad. I tym razem kuchnia wydała sporą ilość, bo około 150 smacznych posiłków. Poszło bardzo sprawnie.
Po obiedzie kilkanaście minut odpoczynku i o godzinie 15-ej, część oficjalną rozpoczął Prezes naszego Oddziału Janusz SP9LAS. Witając, podziękował wszystkim za liczne przybycie. Następnie przeszliśmy do zasadniczej części spotkania, to podsumowanie Zawodów Tarnowskich. Janusz SP9LAS jako Przewodniczący Komisji Zawodów, omówił wyniki i wręczył laureatom zdobyte w zawodach trofea. Fundatorami trofeów byli: Prezes ZG PZK, Klub SP8KKM, Damian SQ9DJD, Krzysztof SP9RHN, Roman SP9GLJ, Bogdan SQ9LGB.
Inne drobne zakupy sponsorowała Firma Handlowa TOP 8000. Później w śród obecnych na sali uczestników oficjalnej części spotkania, rozlosowane zostały różne gadżety. Fundatorami gadżetów byli: Janusz SP9JZT, Krzysztof SP9RHN, Jacek SP9RPW, Stanisław SQ9OZF.
Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy.
Część oficjalną zakończył Prezes OT Janusz SP9LAS, zapraszając wszystkich na wspólne ognisko. Posiedzenie przy ognisku, trwało do późnych godzin wieczornych. Opowieści i pogaduchy wydawały się nie mieć końca. Szybko też znikała zawartość grilla i słynnego tu już kociołka w wykonaniu Krzyśka SQ9MUO.
W niedzielę po śniadaniu zabraliśmy się do pracy związanej z demontażem sprzętu
i oddaniem obiektu, a przebywający jeszcze na terenie ośrodka goście, trochę smętnie spoglądali
na nasze czynności.

Tak. Co dobre zbyt szybko się kończy. Mamy nadzieję, że tak właśnie myśleli.
Szacujemy, że odwiedziło nasze spotkanie około 220 - 250 osób.
Na pamiątkową listę obecności wpisało się 197 osób.
Za gościnne miejsce dla naszego spotkania, odbywającego się tu już kolejny raz,
serdecznie dziękujemy Kierownictwu Ośrodka Wczasów Dziecięcych oraz Dyrekcji Szkoły
w Jodłówce Tuchowskiej.

Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę internetową:
http://sp9pta.hamradio.pl

Serdecznie zapraszamy znowu za rok. Do zobaczenia!

Vy 73. Stanisław sq9aor

2012

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,608,189 Unikalnych wizyt