PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3342 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

Artykuły: Faq. Instrukcje i helpy.
Zasady publikacji materiałów na Portalu PZK.
Zasady publikacji informacji przez członków na Portalu PZK

1/ Każdy członek PZK ma prawo do publikacji informacji na Portalu PZK.

2/ Prawo to realizowane jest poprzez możliwość zgłoszenia informacji do publikacji przez zarejestrowanego Użytkownika Portalu i Forum Dyskusyjnego zgodnie z zapisem Pkt. 14 regulaminu.

3/ Regulamin portalu i forum dyskusyjnego PZK (zwany dalej "regulaminem") obowiązuje wszystkich zarejestrowanych użytkowników portalu Polskiego Związku Krótkofalowców (PZK) - zwanego dalej "portalem" - i forum dyskusyjnego PZK - zwanego dalej "forum dyskusyjnym".

4/ Za treść publikowanych informacji odpowiada ich autor lub osoba, która dokonała zgłoszenia danej publikacji.

5/ Zgodnie z punktem 14 regulaminu.
Użytkownicy portalu są zobowiązani do właściwego korzystania z mechanizmów publikacji treści - zgodnie z ich przeznaczeniem.
W szczególności:
 a) w systemie newsów - należy wysyłać do publikacji informacje o wydarzeniach mających charakter jednorazowy lub informacje określane jako nowinki. Informacje tego typu są systematyzowane chronologicznie i dopuszcza się ich usuwanie (zwłaszcza informacji zdezaktualizowanych). W czasie wysyłania newsa do publikacji należy wskazać najodpowiedniejszą dla niego kategorię newsów.
 b) w systemie linków - należy wysyłać do publikacji odsyłacze do stron www związanych z tematyką radiokomunikacyjną, zwłaszcza o charakterze radioamatorskim. W czasie wysyłania linku do publikacji należy wskazać najodpowiedniejszą dla niego kategorię linków.
 c) w systemie artykułów - można wysyłać do publikacji informacje, które nie dezaktualizują się lub są na tyle istotne, aby ich prezentacja była niezależna od upływu czasu (np. wyniki zawodów, komunikaty, informacje, dokumenty, itp.). W czasie wysyłania artykułu do publikacji należy wskazać najodpowiedniejszą dla niego kategorię artykułów (patrz poniżej - kategorie tematyczne NEWS).
 d) w systemie komentarzy* (do newsów, artykułów, innych treści) - dopuszcza się jednorazowe skomentowanie przez użytkownika portalu danej treści. Zabronione jest w systemie komentarzy prowadzenie dyskusji (np. umieszczanie przez użytkownika więcej niż jednego komentarza do tej samej treści lub odnoszenie się do innego komentarza zamiast do komentowanej treści). * opcja ta jest w chwili obecnej wyłączona.

6/ Szczegółowe zasady publikacji NEWS.
Od grudnia 2009 do czerwca 2014 r. około 5% newsów z puli zgłoszonych nie zostało opublikowanych. Za ostatnie 2 lata NEWS-y do publikacji zgłosiło 171 zarejestrowanych na portalu członków PZK. W tej grupie 171 piszących są też tacy, którzy zgłosili 20-30 newsów. Od 12.2009 roku zgłaszających newsy było 230 (08.2014). Liczba piszących systematycznie rośnie.
 
Przyczyny odrzucenia zgłoszonego newsa są zawsze proste:
- materiał szkodliwy dla PZK,
- materiał fałszywy lub zmanipulowany,
- merytorycznie tak fatalny, że nie daje się go w praktyce poprawić bez napisania go od nowa,
- brak jednoznaczny autora publikacji (news nie podpisany) lub podpisany przez kogoś innego z brakiem możliwości kontaktu i weryfikacji informacji, /brak telefonu do piszącego, brak adresu e-mail/. Mechanizm portalowy zgłaszania news do publikacji nie przewiduje identyfikacji piszącego (poza znakiem zalogowanego), jest to anonimowy automat,
- news jednozdaniowy i nawet w tym jednym zdaniu “prymitywny”, często trzeba dopisywać w takim newsie treść,
- newsy dotyczące polskich zawodów w 90% są odrzucane. Do tego jest Kalendarz zawodów PZK. Gdyby publikować news dot. zawodów krajowych – newsy te zdominowałyby portal,
- nie są publikowane wielokrotne nekrologii (zdarzyły się pojedyncze przypadki publikacji więcej niż jednego newsa S.K.).
 
To co powyższe, to jest “procedura standardowa”. Każdy zgłaszany materiał jest analizowany.

7/ Sprawy techniczno-wykonawcze.
a/ Przy tworzeniu NEWS-ów i artykułów nie należy używać edytora Word (MS Office). Kody kontrolne MS nie są „trawione” przez portal (podobnie jest w przypadku większości portali CMS). Proszę materiał (teksty) kopiować do Notatnika z Windows i dopiero z niego kopiować (CTRL-V, CTRL-C) do okienka zgłaszania materiału. To samo dotyczy wklejania materiału na Forum Dyskusyjnym PZK.

b/ Jeżeli ktoś przysyła materiał do publikacji z pominięciem ww. zautomatyzowanej procedury to materiał musi byś w następującym standardzie:

 - teksty i opisy muszą być w pliku MS Office, ale tylko i wyłącznie w pliku "rtf" lub "doc". Materiał fotograficzny nawet jeśli jest wklejony do artykułu musi być dodatkowo dołączony w postaci plików graficznych (np. jpg, jpeg, gif, etc..).

c/ Każdy przysyłany do publikacji materiał musi być sygnowany przez autora.

8/ NEWS-y na portalu PZK poza nielicznymi przypadkami nie są usuwane. Pozostają na trwałe. W związku z tym należy zwracać również uwagę na linki w NEWS zgłaszanych do publikacji. Linki te powinny mieć charakter linków stałych. Oznacza to, że materiał zamieszczany na stronach do których są te linki również powinien mieć charakter stały.

9/ Poza szczególnymi, uzgodnionymi przypadkami, proszę nie przysyłać materiału do publikacji do administratora  PZK. Proszę używać ww. narzędzi zintegrowanych z Portalem PZK.

Administrator portalu PZK
Zygmunt Szumski SP5ELA

Warszawa, 25.06.2010, aktualizacja 5.08.2014

Dodatek. Kategorie NEWS-ów

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,418,245 Unikalnych wizyt