PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3382 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 8
Użytkowników online: 0
RSS

GlobalSET - Change of date ?
Opcje newsa
Ze świataCześć,
Jak wcześniej zostało ogłoszone, World Amateur Radio Day (18 kwietnia) ma hasło "Amateur Radio: Twoje zasoby w nagłych wypadkach i katastrofach komunikatu" jako jego temat w tym roku.
Następne GlobalSET została zaplanowana na 2 maja 2009, ale po spotkaniu miałem z IARU Region 1 Komitet Wykonawczy w niedzielę zasugerowano, że termin powinien zostać przeniesione na 18 kwietnia, aby skorzystać z możliwości reklamowych World Amateur Radio Day .
Jest to trudne do zignorowania sugestia od przypadku odbywania się imprezy pod auspicjami IARU. Moglibyśmy uzyskać i dostarczyć więcej jawności w przypadku, poprzez włączenie go do Światowego dnia i to tylko dwa tygodnie wcześniej. Co ważniejsze jako awaryjne reagujących trudno jest powiedzieć, że jest to niemożliwe - jak robimy to w nagłych wypadkach, nie mielibyśmy być w stanie czekać kilka tygodni, aż wszyscy są gotowi do rzeczywistego zagrożenia. I także co najmniej jednego kraju, który jest oddanie do wysiłku Świat dni i nie może uczestniczyć w GlobalSET jeśli odbywa się oddzielnie, dwa tygodnie później :-(
Z drugiej strony również należy wiedzieć, że niektóre stacje nie będą dostępne ze względu na święta, która uczyni to trochę trudniejsze w miejscach. 
Godzinypozostaną, to jest 1100-1500UTC, ale ponieważ jest to Światowy Dzień Amateur Radio nie będzie więcej elastyczności w odniesieniu do tych, którzy chcą działać dłużej.
I zostały opóźnione w przyygotowaniu końcowego sprawozdania z ostatniego GlobalSET rodziny ze względu na choroby, ale moje pomysły na przepisy następne wydarzenie jest dość dobrze rozwinięta i zostanie umieszczona na tej liście w ciągu następnych kilku dni - będziemy musieli to i tak, aby sprostać maja daty.
Czego wszystkim myśleć? Czy można wnieść przypadku przekazania?
(tłumaczenie sp3iq).

Hi,
   as previously announced, World Amateur Radio Day ( 18th April ) has "Amateur Radio: Your Resource in Disaster and Emergency Communication" as its theme this year.

The next GlobalSET was scheduled for 2nd May 2009 but following a meeting I had with the IARU Region 1 Executive Committee on Sunday it was suggested that the date should be brought forward to 18th April to make the most of the publicity opportunities of World Amateur Radio Day.

This is a difficult suggestion to ignore since the event is held under IARU auspices. We could get, and provide, more publicity for the event by linking it to the World Day and it is only two weeks earlier. More importantly as Emergency responders it is difficult to say that this is impossible - how would we do things in an emergency, we would not be able to wait a couple of weeks until everyone is ready for a real emergency. I also have at least one country which is putting effort into the World day and may not participate in GlobalSET if it is held separately two weeks later  :-(
On the other hand I also know that some stations will not be available due to holidays which will make things a little harder in places.

The core hours for the event would remain 1100-1500UTC but since this is World Amateur Radio Day there would be more flexibility for those who want to operate longer.

I have been delayed in producing the final report on the last GlobalSET due to family illnesses but my ideas for the rules for the next event are fairly well developed and will be put onto this list in the next couple of days - we would have had to do this anyway to meet the May date.

What do you all think? Is it possible to bring the event forward ?

73,
Greg, G0DUB
IARU Region 1 Emergency Communications Co-Ordinator
_______________________________________________
globalset mailing list
globalset@raynet-hf.net
http://lists.raynet-hf.net/mailman/listinfo/globalset


Info: SP9HQJ, SP2DX
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,727,978 Unikalnych wizyt