PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3298 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 14 października 2009
Opcje newsa
Komunikaty PZKKomunikat sekretariatu ZG PZK na 14 października 2009

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Posiedzenie ZG PZK 10.10.09.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w planowanym terminie odbyło się kolejne 3 (4) Posiedzenie ZG PZK bieżącej kadencji. Obecnych było 28 członków ZG PZK frekwencja wynosiła 73,7%.
Nieobecni byli przedstawiciele OT 10, 11, 13, 18, 22, 23, 26, 29, 32, 49 przy czym członkowie ZG z OT 11 –Leszek SP6CIK oraz OT13 Robert SP6RGB usprawiedliwili swoją nieobecność sprawami obiektywnymi.
Zarząd Główny PZK na Posiedzeniu podjął następujące uchwały:

1.O powołaniu na funkcję Oficera Łącznikowego – IARU-PZK kol. Pawła Zakrzewskiego SP7TEV.

2.Nadał Złote Odznaki Honorowe PZK kolegom:
- Tadeuszowi Lewko SP8IE – ZOH nr  68 /Z - OT 35
- Benedyktowi Brodowiczowi SP8IQQ – ZOH nr   69/Z - OT 35

3. Odznaki Honorowe PZK otrzymali koledzy:
- Janusz Józef Kwapisiewicz SP2RS – OH nr 788,  OT 09,
- Marek Klonowski SP2Y – OH nr 789  OT 16,
- Andrzej Wyczawski – OH nr 790  OT 35,
- Janusz Szumilas – OH nr 791  OT 35,
- Janusz Szkodny – OH nr 792  OT 35,
- Tomasz Małolepszy – OH nr 793  OT 08,
- Andrzej  Kubiak SP7DDD – OH nr 794  OT 15,
- Krzysztof Soboń SP7GIQ – OH nr 795  OT 15,
- Henryk Gajęcki SP7FUZ – OH nr 796  OT 15,
- Krzysztof Trawiński SP3FYX – OH nr 797  OT 27,

4. ZG uchwalił Regulamin Głosowania Elektronicznego.

5. ZG podjął uchwałę o zmianie uchwały nr 422 a/07 z dnia 17 listopada 2007 roku   Zarządu Głównego Polskiego Związku Krótkofalowców nakazującą Prezydium ZG PZK i księgowej ZG PZK rozliczenie wyprawy na wyspy Agalega z 2007 roku.

6. ZG zatwierdził bilans roczny i rachunek wyników za rok 2008 zamykających się kwotą sumy bilansowej w wysokości  131 335,23 zł  oraz wynikiem finansowym w wysokości 57 764,96 zł

7. ZG PZK po zatwierdzeniu rocznego sprawozdania finansowego za rok 2008 postanowił  przeznaczyć kwotę 57 764,96 zł. na zwiększenie funduszu statutowego w następnym roku obrotowym. 

8.ZG PZK podjął uchwałę o zatrudnieniu z dniem 01.01.2010r. na stanowisku kierownika sekretariatu ZG PZK Pana Piotra Skrzypczaka.

9.Zarząd Główny ustalił składki członkowskie w PZK na 2010 rok na dotychczasowym poziomie.
 
10.ZG PZK  po zapoznaniu się z Raportami Komisji Pozjazdowych postanowił przyjąć te opracowania rekomendując ich uchwalenie przez Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Krótkofalowców jako dokumentów kierunkowych obowiązujących w PZK.

Posiedzenie zakończyło się ok. godz.18.00. Posiedzenie poza nielicznymi próbami zakłócenia jego obrad odbyło się bardzo sprawnie.
Podziękowania kieruję do Jerzego SP8HPW prezesa Lubelskiego OT PZK (OT20) za pomoc przy racjonalizacji porządku obrad.
Specjalne podziękowania należą się Markowi SP5IYI, który kosztem swego życia prywatnego, będąc jednocześnie pracownikiem UKE po raz 11 obsługiwał Posiedzenie ZG PZK. Wszystko to było możliwe dzięki przychylności najwyższych władz UKE w tym Pana Mariusza  Czyżaka Dyrektora Generalnego,  co skutkowało udostępnieniem nam po raz 12 Sali konferencyjnej Urzędu. Tak, to już po raz 12. Pierwszy raz spotkaliśmy się w tym miejscu na Uroczystej Sesji Popularno Naukowej z okazji 75 rocznicy powstania PZK w lutym 2005 roku. (SP2JMR)2. Cień Błyskawicy.
9 października w Sali im Jana Nowaka Jeziorańskiego na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego miała miejsce pewna szczególna uroczystość. Uroczystość poświęcona promocji książki Wiesława Paszty SQ5ABG pt. „Cień Błyskawicy”.
Zapadał wczesny jesienny wieczór, gdy przed godziną 18.00 to wspaniale nadające się do takich okazji miejsce zaczęło zapełniać się zaproszonymi gośćmi. Przez chwilę wydawało się, że jeszcze moment i na podium za stołem prezentacyjnym  pojawi się jak zwykle uśmiechnięty Antoni SP7LA. Bo Jemu to właśnie oraz Tym, którzy Mu pomagali w budowie repliki Błyskawicy poświęcony był ten wieczór.
Wśród gości znaleźli się uczestnicy Powstania Warszawskiego,  burmistrz Pragi Południe Tomasz Kucharski, zastępca burmistrza Marek Karpowicz, radna dzielnicy Bożena Manarczyk SQ5BT, dyrektor  Centrum Promocji Kultury Pragi Południe Barbara Wasiak, krótkofalowcy warszawscy z Krzysztofem SP5HS na czele oraz przyjaciele i znajomi  autora publikacji. Miałem zaszczyt poznać osobiście jednego z powstańców Pana pułkownika Antoniego Bieniaszewskiego, koło którego przypadło moje miejsce.
Prezentację prowadził naczelny historyk PZK Tomek SP5CCC. Jego prelekcja przenosiła nas w czasy gdy powstała słynna radiostacja powstańcza „Błyskawica” i za chwilę,  prawie 60 lat później gdy powstawała jej replika. Dzięki fotografiom oraz utrwalonym nagraniom dźwiękowym wróciliśmy do uroczystego przekazania  repliki Błyskawicy w roku 2004  Lechowi Kaczyńskiemu wówczas Prezydentowi m.st. Warszawy, w której to uroczystości w komplecie uczestniczyli wszyscy twórcy i współpracownicy budowy repliki. To był wspaniały dzień dla polskich krótkofalowców, uczestników Powstania Warszawskiego i miłośników historii. Nigdy przed tym wydarzeniem, ani po nim nie widziałem na raz tylu mediów zainteresowanych samą repliką, ale także krótkofalarstwem. Ogromną rolę odgrywała tu postać samego ś.p Antoniego Zębika SP7LA, który był jak niektórzy pamiętają osobą bardzo medialną. To był piękny i wzniosły czas.
Publikacja ta jest drugim wydawnictwem w ciągu dwóch lat po Zarysie Historii LKK, autorstwa Tomka Ciepielowskiego i Georgija Chilianca (2008), które pomaga ocalić od zapomnienia złote karty z historii polskiego krótkofalarstwa.
Sama książka oprócz relacji , opisów, rysunków i schematów zawiera mnóstwo zdjęć, na których są m.in. Zygmunt SP5AYY, Jan SP9GDI, Staszek SP5COC i wielu innych.
Wiesławie, dziękuję Ci za inicjatywę, trud , a nade wszystko za Twój udział w odbudowie Błyskawicy i za upamiętnienie tego wydarzenia na łamach książki.
Wydawnictwo można nabyć drogą wysyłkową w cenie 29,50 bez dvd i 32,50 z  dvd plus koszta przesyłki : priorytetowa 4,40zł , ekonomiczna 3,40zl po wpłacie na konto: Ewa Michałowska 73 8233 1014 0106 6947 3000 0001 lub poprzez aukcję Allegro w dziale książki – fakty i reportaże. ( SP2JMR)3. 50 lat SPDXC czyli Stowarzyszenia Miłośników Dalekosiężnych Łączności Radiowych.
 Poniższy tekst jest faktyczną relacją z Jubileuszowego Zjazdu SPDXC. Materiał opublikowany w komunikacie z 29 września zawierał szereg błędów oraz pomijał b. istotne wydarzenia, nawet wypaczyłem w nim treść własnych wypowiedzi, które miały podczas zjazdu miejsce.  Za błędy  przepraszam wszystkich zainteresowanych oraz odbiorców naszych komunikatów. Były one spowodowane nadmiarem pracy i brakiem czasu na uważne przygotowanie przeze mnie materiału.

26 i 27 września po raz trzeci w pensjonacie Ameliówka nieopodal Kielc odbył się kolejny 40 Zjazd SPDXC. Uczestniczyło w nim nieco ponad 150 krótkofalowców członków i sympatyków stowarzyszenia. Z bardzo znanych i lubianych członków SPDXC w zjeździe uczestniczył jeden z najznakomitszych DX-manów świata Roger G3SXW, a także  Kazik SP5ZHP nasz „ambasador krótkofalarski” w Brazylii oraz Adam DJ0IF, który był także współorganizatorem zjazdu.  Zabrakło niestety wielu ważnych osobistości ze świata polskiego DX-ingu  m.in.  SP3GEM,  SP9MRO, SP2JMB, SP5PB, SP5JXK, SP9PT, SP3DOI  i jeszcze kilku innych.  Był natomiast obecny jak zwykle jeden z dwóch żyjących założycieli SPDXC w 1959 roku Krzysztof SP5HS, który przypomniał historię tego klubu. Drugim żyjącym założycielem jest Julian SP3PL.
Dla przypomnienia podam, że SPDXC jest stowarzyszeniem od 2002 roku. Rejestracja była wynikiem postanowień Statutu PZK uchwalonego 14 czerwca 2000 roku  w Kołobrzegu. Nic więc dziwnego, że jest ciągle postrzegany przez wielu z nas jako ogólnopolski klub PZK, a podczas zjazdów część dyskusji zarówno w części oficjalnej jak i w rozmowach po za salą obrad koncentruje się na sprawach organizacyjnych PZK, a także na zagadnieniach ważnych dla wszystkich krótkofalowców jak chociażby nasze prawo do stawiania anten. SPDXC zrzesza w swych szeregach najaktywniejszych krótkofalowców sportowców (DX-manów i zajmujących się contestingiem). Działa nadzwyczaj prężnie co najlepiej widać na Jego portalu oraz podczas corocznych Zjazdów.

Jak zwykle obrady Zjazdu były zdominowane tematyką sportową. I tak, Stanisław SP3IBS przedstawił wyniki Intercontestu 2007, które to współzawodnictwo  zdominowali nasi super contestmani –Krzysztof SP7GIQ oraz Kazik SP2FAX.  W drugim dniu zjazdu Tomasz SP5UAF prezes SPDXC przedstawił wyniki SPDXContestu 2009.  Były wręczane puchary i dyplomy.

Po oficjalnym otwarciu Zjazdu Krzysztof SP5HS  przedstawił prezentację historyczną zawierającą zdjęcia  z I Zjazdu SPDXC, który miał miejsce 1959 roku. Łza się w oku kręci, to już 50 lat. Jakże inaczej wyglądały zjazdy w tamtym okresie. Były bardzo oficjalne, co podkreślały widoczne na fotografiach ubiory uczestników- wszyscy występowali w ciemnych garniturach, białych koszulach i pod krawatem.
Po części historycznej przyszedł czas na moje wystąpienie. Na wstępie z okazji Jubileuszu złożyłem Zarządowi Stowarzyszenia życzenia pomyślności i dalszego rozwoju ku chwale polskiego DX-ingu. W dalszej części  skoncentrowałem się na sprawach organizacyjnych oraz sportowych PZK. Wymieniłem planowane przedsięwzięcia z okazji Jubileuszu 80. lecia PZK. Poinformowałem też, że patronat honorowy nad jubileuszem objęła Pani Anna Streżyńska Prezes UKE. Fakt ten  został przyjęty przez obecnych oklaskami. Powiadomiłem zebranych o działaniach sportowych PZK po za DX- ingiem i contestingiem,  a mianowicie o dwóch srebrnych medalach  zdobytych przez  naszą reprezentację we współpracy  z PZRS w Mistrzostwach ADRF R1 IARU w Bułgarii. Zapowiedziałem także  organizację przez PZK w październiku 2010 Mistrzostw HST R1 IARU ponieważ Grupa Robocza R1 IARU ds. Szybkiej Telegrafii przyjęła naszą ofertę. Będzie to wspaniały akcent sportowy naszego jubileuszu. Poruszyłem również w zarysie działania organizacyjne  podejmowane w PZK.
Znakomitym odzewem na zapowiedź organizacji Mistrzostw HST w SP  była uruchomiona przez Donatę SP5HNK możliwość weryfikacji swoich umiejętności w HST w dwóch programach Rufz oraz Morseruner. Z możliwości tej skorzystało tylko 6 uczestników Zjazdu. Najlepszym w kat. MorseRuner okazał się Wiesław SP4Z, a w kategorii RUFZ zwycięzcą został Tomek SP5UAF.  W tym miejscu należy wspomnieć, że przyznanie PZK organizacji przyszłorocznych mistrzostw HST zawdzięczamy właśnie Donacie SP5HNK, która prowadziła szereg rozmów na ten temat podczas ubiegłorocznej konferencji R1 IARU oraz przygotowała prezentację na ten temat.  
Jak zwykle podczas zjazdów był czas na prelekcje i prezentacje. Na uwagę zasłużyła tematycznie pozornie nie związana z krótkofalarstwem prezentacja Marcina SP5ES na temat zabezpieczeń przed korozją konstrukcji stalowych (np. masztów). Niby prosty temat, a cała sala słuchała z ogromnym zainteresowaniem, które nasiliło się gdy Marcin pokazał w jakich przypadkach pozorna ochrona może stać się powodem przyśpieszonej korozji.
 Oczywistością jest, że podczas zjazdów są prezentacje traktujące o wyprawach i aktywnościach DX owych. W tym roku na uwagę zasłużyły  dwie wspaniałe prezentacje Rogera G3SXW. Pozostałe to prezentacja  Janusza SP6IXF  o wyprawie na Wyspy Owcze, Tomka SP5UAF o ubiegłorocznym starcie jako LX8M w CQWW CW  i piszącego tą relację Piotra SP2JMR o aktywności z Mauritiusa i Rodriqueza.
Nad wszystkim zdawał się czuwać krążący wśród uczestników Włodek SP5AWY posiadający pewną charyzmę i uważany przez wielu z nas za symbol Warszawskiego Krótkofalarstwa. Włodek brał udział w wybranych przez siebie „panelach dyskusyjnych”.  W czasie jednego z nich poruszony został temat elementów niekrótkofalarskich używany przez niektórych kolegów w najrozmaitszych potyczkach i pismach osobistych. Uczestnicy tej rozmowy w tym moja skromna osoba postanowili zaapelować do całej społeczności krótkofalarskiej o ograniczenie tematyki wystąpień, „postów”, listów elektronicznych itp. do zagadnień mających bezpośredni związek z krótkofalarstwem. Co niniejszym czynię kończąc tę krótką relację z minionego 40. Zjazdu SPDXC.
Specjalne podziękowania należą się Pawłowi SP7SP oraz Jego Kolegom ze Staropolskiego OT PZK (OT51) czyli ekipie organizatorów , którzy po raz trzeci podjęli trud organizacji Zjazdu SPDXC.
Podziękowania kieruję przede wszystkim do Zarządu SPDXC  z  Tomkiem SP5UAF jego Prezesem na czele za ciekawy program Zjazdu i wspaniałą koleżeńską atmosferę, która charakteryzuje chyba wszystkie Zjazdy SPDXC.  (SP2JMR)

Materiał zbliżony do powyższego znajdzie się w Krótkofalowcu Polskim nr 11/2009. Są tam także i zdjęcia pokazujące niektóre ciekawe i ważne wydarzenia Zjazdu.
3. Walne zebranie sprawozdawcze Tarnowskiego Oddziału Terenowego PZK  czyli OT28- na 8 listopada 2009 w Sali KH ZHP Tarnów ul. Konarskiego 17. Termin I godz.09.00 , termin II 09.30.(SP9LAS)4. JOTA.
W terminie od godziny 0 01 dnia 17 października do godziny 24 00 dnia 18 października 2009 odbywać się będzie JOTA (spotkanie skautów całego świata na falach eteru).
JOTA Jamboree-on-the-Air
Co to jest Zlot na falach etetu czyli Jamboree-on-the-Air (JOTA) ????

Każdego roku w trzeci weekend października setki, tysiące skautów i przewodniczek na całym świecie wymienia się pozdrowieniami, ucząc się o każdym kraju, kulturze, wymieniając się pomysłami programowymi i poznając nowych przyjaciół. Kontakty pomiędzy nimi nawiązywane są przez amatorskie radiostacje (JOTA).
JOTA jest coroczną imprezą, w czasie której skauci i przewodniczki porozumiewają się miedzy sobą korzystając z amatorskich połączeń radiowych. Poprzez fale radiowe wymieniają się doświadczeniami i pomysłami.
Od 1958 roku, kiedy miało miejsce pierwsze Jamboree W Eterze, poprzez tę imprezę spotkały się już tysiące skautów i przewodniczek. Rozmawianie ze skautami z innych części świata jest nie tylko dobrą zabawą, ale pozwala też na zdobycie wiedzy o innych krajach i tamtejszym ruchu skautowym. Wiele znajomości nawiązanych w czasie JOTA owocowało późniejszą wymianą korespondencji i wieloletnimi kontaktami między drużynami.
Bez ograniczeń wiekowych czy liczby uczestników i przy niskich lub zerowych kosztach, JOTA oferuje skautom i przewodniczkom możliwość kontaktowania się ze sobą za pomocą amatorskich radiostacji. Radiostacje są obsługiwane przez licencjonowanych radiooperatorów. Wielu skautów i instruktorów posiada licencje i własne nadajniki, ale większość uczestników JOTA korzysta ze stacji należących do lokalnych klubów radiowych lub indywidualnych radioamatorów. Dziś niektórzy operatorzy korzystają nawet z telewizyjnych lub komputerowych łączy komunikacyjnych.
Termin i czas trwania imprezy
Światowe Jamboree w Eterze jest organizowane co roku, w trzeci pełny weekend października. Impreza rozpoczyna się o godzinie 00.00 czasu lokalnego w sobotę i kończy 48 godzin później, o 24.00 czasu lokalnego w niedzielę. W obrębie tych ram każda stacja może określić swoje godziny działania.
Harcerze Związku Harcerstwa Polskiego już od lat aktywnie uczestniczą w tym ogólnoświatowym wydarzeniu.
JOTA w 2003 roku zgromadziła ponad 500 tys. uczestników ze 100 krajów, zrzeszonych w Światowych Organizacjach Skautowych (WOSM i WAGGS). Wspólne spotkanie skautów europejskich, amerykańskich, afrykańskich, azjatyckich i australijskich to wielkie wydarzenie dla wszystkich skautów i harcerzy. To przełamywanie barier tak językowych, jak i kulturowych.
Uczestnikami byli skauci z tak egzotycznych dla nas krajów jak: Kamerun, Tajlandia, Dominikana, Mauritius i Zimbabwe.
JOTA to także wyzwanie technologiczne dla skautów i umiejętności zastosowania ich w celu nowych nawiązania nowych kontaktów i pozyskania przyjaciół. Przykładem zeszłoroczna łączność z Międzynarodową Stacją Kosmiczną, nawiązana, przez skautów z Holandii.
Z roku na rok zwiększa się liczba uczestników skautowego spotkania w eterze i internecie. W Polsce nie jest inaczej, także w związku dostępnością do internetu.
W spotkaniach w eterze będą uczestniczyć Harcerskie Kluby Łączności, korzystające ze sprzętu klubowego. Na każdej radiostacji będą pracować licencjonowani operatorzy, jak i harcerki i harcerze bez uprawnień zgodnie z polskimi przepisami, a w internecie bez ograniczeń drużyny harcerskie z całego kraju.
W celu przezwyciężenia barier językowych w zeszłym roku grupa skautów z Południowej Afryki opracowała J-kod. Kod służy do ułatwienia elementarnej konwersacji. Jest on tłumaczony na wiele języków i rozprowadzany przez internet.
Np. JWN = moje imię to... JFC = Pochodzę z ... (kraju), JSW = Najlepsze pozdrowienia skautowe.
Skauci, którzy go używali uważają: "lepsza trudna komunikacja, niż żadna komunikacja".
W tym roku będzie on także w użyciu.           
           
ŚWIATOWE CZĘSTOTLIWOŚCI JOTA
Wykaz amatorskichczęstotliwości wyznaczonych przez Światowe Biuro Skautowe

 Pasmo SSB CW
 80 m 3,690; 3,740 i 3,940 MHz 3,570 MHz
 40 m 7,090 i 7,190 MHz 7,030 MHz
 20 m 14,290 MHz 14,060 MHz
 17 m 18,140 MHz 18,080 MHz
 15 m 21,360 MHz 21,140 MHz
 12 m 24,960 MHz 24,910 MHz
 10 m 28,390 MHz 28,180 MHz
 6 m 50,160 MHz 50,160 MHz

Zespół SP5ZIP.5. Zwracam się z apelem do wszystkich krótkofalowców SP, którzy mogliby pomóc w realizacji kontaktów ze szkołami.(!)
ARISS. W drugiej połowie listopada będziemy prowadzili łączność ze stacją ISS. Dla popularyzacji krótkofalarstwa w szkołach proponuję rozważyć możliwość
zainstalowania w szkołach stacji 2 m na 145.800 z nasłuchem qso w dniu w
którym będziemy mieli seans. Może w jakiś sposób można by zmobilizować
krótkofalowców polskich którzy poświęciliby godz. na popularyzację naszego
hobby w szkołach. Możemy jako PZK  ufundować dla każdej stacji i szkoły  CERTYJKAT
ARISS. Dla każdej,  która ZAINSTALUJE W SZKOLE STACJĘ NA TĄ OKOLICZNOŚĆ.
Będziemy QRV pod znakiem SN0ISS - (znak czeka - karty załatwiamy 2000szt.-
przewidujemy prace na wszystkich pasmach i emisjami - jak długo jeszcze nie
wiem).
Ze swej strony będziemy się starali na terenie woj. śląskiego zorganizować
taką akcję w szkołach.
Pozdrawiam
Jerzy Zajda sp9bgs
ul. Sikorskiego 42/15
40-282 Katowice
tel. (32) 255 13 51; 602 272 333
Tyle apelu. Ze swej strony deklaruję (SP2JMR) to co powyżej. Przypominam , że Koordynatorem ARISS w PZK jest kol. Krystian Górski SQ2KL  Krystian.gorski@gmail.com6. XVI SANBESKIDO` 2009
Już 16 raz pod Czantorią w Tyrze (OK2)  10 października 2009 r. odbyło się spotkanie krótkofalowców SANBESKIDO.
Pomimo złej pogody w spotkaniu wzięło udział ponad 100 osób, w tym ok. 90 nadawców z SP,  DL, G,  OK., OM. Gospodarzem był jak zwykle Janek OK2BIQ. O godzinie 9:00 w Restauracji "U Liberdy" Janek serdecznie powitał wszystkich zebranych. Tym razem ze względu na dużą liczbę uczestników nie przedstawiał poszczególnych osób ograniczając się tylko do poinformowania, że w spotkaniu bierze udział Adam M0NIQ (swoisty krótkofalarski "glob trotter" posiadający m. innymi znaki: SQ5BIQ, PA5NIQ i 9M2NIQ), koledzy z SP8 (Wojtek SP8MI, Jurek SP8AQA i Leszek SP8AYS), z SP5 (Tadek SP5BWO, Janek SP5BHY i Wojtek SP5SMK ). Największą ilościowo grupę stanowiły koleżanki i koledzy z SP9.
Adam M0NIQ opowiadał o swoich doświadczeniach krótkofalarskich w krajach dalekiego wschodu, szczególnie w West Malaysii, gdzie pracował przeszło 2 lata.
Wojtek SP8MI opowiadał o współpracy z Lwowskim Klubem Krótkofalowców i planowanej wspólnej wyprawie "Howerla` 2010". Dużym zainteresowaniem cieszyły się sprawy związane z pracą emisjami cyfrowymi. Jurek SP8AQA i Janek SP5BHY dzielili się swoimi doświadczeniami z użytkowania programów komputerowych MixW i innych. Tadek SP5BWO opowiadał o swoimi doświadczeniach DX-owych, do "kompletu" brakuje mu tylko KH4 - GRATULACJE!
Uczestnicy spoza SP9, przybyli wcześniej, 8 i 9, a wyjechali 11 i 12 października. Zakwaterowani byliśmy w Pensjonacie "Pożarnik" http://www.penzionpozarnik.cz .   Właściciel  Mirek zapewnił nam nie tylko wspaniałe warunki noclegowe i żywieniowe, lecz również umożliwił nam instalację anten do pracy emisjami cyfrowymi (Janek SP5BHY) oraz SSB i FM (Jurek SP8AQA i Wojtek SP8MI).
Te wspaniałe warunki możliwe były głównie z powodu wielkiej popularności i życzliwości gospodarza spotkania - Janka OK2BIQ.
Rozstając się z gospodarzami obiecaliśmy, że z pewnością spotkamy się w roku przyszłym na XVII SANBESKIDO` 2010  Naprawdę warto.
Wojtek SP8MI


Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,269,665 Unikalnych wizyt