PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3381 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 5
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat Sekretariatu ZG PZK na 16 września 2009
Opcje newsa
Komunikaty PZKKomunikat Sekretariatu ZG PZK na 16 września 2009

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. XR0Y wyprawa organizowana przez Stanisława SQ8X.
Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Zawiązku Krótkofalowców uchwałą podjętą na posiedzeniu w dniu 2 września 2009 postanowiło objąć patronatem Polskiego Związku Krótkofalowców organizowaną przez Stanisława Strzyżewskiego SQ8X wyprawę na Wyspę Wielkanocną, która odbędzie się w dniach 28 października do 15 listopada 2009.
Jednocześnie Prezydium ZG PZK dziękuje Koledze Staszkowi za podjęcie tej cennej inicjatywy promującej krótkofalarstwo polskie na świecie.  Życzymy jak największej ilości QSO’s zrobionych zarówno pod znakiem ekspedycji XR0Y jak i pod znakami indywidualnymi jej uczestników.
Więcej informacji na stronie http://rapanui2009.org/. Zachęcamy także do indywidualnego wsparcia wprawy poprzez wpłaty na konto Stanisław Strzyżewski:
30 1140 2004 0000 3102 0253 0730, lub na konto w systemie PayPal, które znajduje się na stronie wyprawy. Wszelkie pytania proszę kierować na adres stan.sq8x@gmail.com.

Piotr SP2JMR

2. III Warsztaty QRP
Tegoroczne warsztaty QRP pod hasłem „QRP dla każdego” odbyły się w dniach 12-13 września  w Zarzeczu koło Burzenina (woj. łódzkie).
W spotkaniu uczestniczyło ponad 130 osób z SP w tym kilku zagranicznych konstruktorów QRP (OM3TY, OK1OX, OK1DHZ, HB9EGA...)
Po uroczystym otwarciu warsztatów przez Włodka SP5DDJ została uruchomiona „montownia” w której był składany przez siedmiu chętnych kolegów kit minitransceivera SSB TRX 2008 (SP2LFD, SP7FI, SQ5STS, SQ5FLP, SP6QKP, SQ8GUM, SQ5LNO).
Na ogromnym stole zostały wystawione konstrukcje home made (transceivery, odbiorniki, klucze syntezery, analizatory....) między innymi przez następujących konstruktorów radiowych: OK1OX, SP7ROH, SP7NJR, SP7BCA, SP6QNC, SP6MLF, 3Z6AEF, SP6IFN, OM3TY, SP6NXI, SQ4AVS, SQ7JHM, SQ5OBR, SP3RAF, SP9HVW...
Równolegle z wystawą i montownią w oddzielnej sali miały miejsce interesujące wykłady teoretyczne poprowadzone przez kolegów: SQ4AVS, SQ7JHM, SP6FRE, SP5JNW.
W niedzielę przed obiadem miał miejsce pokaz ratownictwa medycznego prowadzony  przez  SQ7JHWze Stowarzyszenia Sztab Ratownictwa w Bełchatowie.
Przed budynkiem głównym była demonstrowana przez SP7Q ciekawa konstrukcja anteny Slinky na 40m. Z kolei SQ3LVZ wystawił na balkonie hotelowym swoją antenę Delta loop.
Przez całe warsztaty czynna była stacja okolicznościowa 3Z0ILQ, z której każdy mógł nawiązywać łączności (obsługiwali m.in. SP4NDU, SP9GEH).
Sobotni wieczór SP4JFR umilił spotkanie przy ognisku występem na akordeonie.
Warsztaty te pokazały, że mamy wśród krótkofalowców wielu wspaniałych elektroników (konstruktorów radiowych) i dobrych organizatorów.
Duże podziękowania należą się organizatorom spotkania oraz Wydawnictwu AVT (wydawcy Świata Radio) za nieodpłatne wyposażenie 6 stanowisk w niezbędne narzędzia montażowe oraz  podarowanie wielu czasopism i kitów.
Szczegółowa relacja ze zdjęciami będzie zamieszczona w SR11/09.
Info: Andrzej  SP5AHT

P.S.
W imieniu prezydium ZG PZK składam koledze Włodkowi SP5DDJ serdeczne podziękowania za propagowanie QRP i pasji konstruktorskiej wśród krótkofalowców. Niestety mimo zaproszenia, za które po raz wtóry dziękuję  i przygotowań do wyjazdu nie zdołałem dotrzeć na warsztaty, a to z powodów zdrowotnych. 3. Informacja z Jodłówki Tuchowskiej.
           W dniach 11-13 września br w Jodłówce Tuchowskiej, odbyło się kolejne 24 spotkanie krótkofalowców "Krótkofalarska jesień na Pogórzu".
Spotkanie tradycyjnie zorganizowali Koleżanki i Koledzy z OT PZK nr 28 w Tarnowie dzięki przychylności kierownictwa DWD oraz Zespołu Szkół w Jodłówce Tuchowskiej.
Pierwszy dzień organizatorzy poświęcili na rozwinięcie sprzętu, zakwaterowanie uczestników i spotkanie przy ognisku.
           W sobotę tradycyjnie już od samego rana rozpoczęła się giełda sprzętu. Największa ilość uczestników była w godzinach południowych, kiedy to obecnych było około 200 uczestników.
W śród nich: Vice Prezes PZK, Kol Janek SP2JLR, Członek Głównej Komisji Rewizyjnej PZK, Kol. Jacek SP9AKD, Prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Krótkofalowców, Oddział. PZK nr 10 w Krakowie Koleżanka Bożena SP9MAT, Prezes Podkarpackiego OT PZK nr 5 Kol. Wiesiek SP8NFZ, oraz Koleżanki i Koledzy z całej południowo-środkowej Polski, z Okręgów 5, 6, 7, 8, 9.
Byli też Kol. ze Słowacji i Holandii.
             Kulminacyjnym momentem było ogłoszenie wyników oraz wręczenie pucharów i dyplomów zwycięzcom tegorocznych Zawodów Tarnowskich.
W krótkim wystąpieniu Vice Prezes PZK przedstawił najważniejsze zagadnienia realizowane przez PZK. W śród nich omówił prace nad przygotowaniem projektu i proces wdrażania statutu PZK, przygotowania do przyszłorocznego jubileuszu 80 lecia związku, o współpracy prowadzonej z MON, MEN i UKE. Ponadto omówił przygotowania i tematykę posiedzenia ZG PZK, które odbędzie się 10 października br. Cały czas pracowała stacja SP9PTA.
Spotkanie zakończyło się w niedzielę, po zdemontowaniu sprzętu i przekazaniu obiektu.
Organizatorzy serdecznie dziękują gospodarzom obiektu za jego udostępnienie, przedstawicielom: ZG PZK oraz sąsiednich Oddziałów a także Koleżankom i Kolegom za liczne przybycie.
              Szczególnym zaangażowaniem przy organizacji i przygotowaniu spotkania wykazali się Kol. Zbyszek SP9IEK oraz Kol. Janek SP9LAS.
Organizatorzy serdecznie zapraszają na kolejne, jubileuszowe już 25-te spotkanie w przyszłym roku. Vy 73.Janek SP2JLR


4. Walne Zebranie Małopolskiego Stowarzyszenia Krótkofalowców OT nr 10 PZK.
Nadzwyczajne walne  zebranie MSK zostało zwołane na dzień 29 września 2009 (wtorek) godz.18.00  I termin i 18.30 II termin. Miejsce to siedziba OT 10 przy ul. Basztowej 15/17 w Krakowie. Celem zgromadzenia jest przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Zarządu MSK oraz podjęcie uchwały o wystąpieniu do KRS.5. SP5PB gratulacje.
Są wśród nas zapaleni zbieracze dyplomów. Jednym z najbardziej „zaciekłych” jest Piotr SP5PB. Kto miał okazję być gościem Jego domu wie o czym piszę. Nigdzie nie widziałem tylu wspaniałych dyplomów wyeksponowanych na ścianie pokoju, w którym znajduje się radiostacja. Nie sposób wymienić choćby tych najważniejszych. Ostatnio do kolekcji doszedł Piotrowi jeden, trudnozdobywalny dyplom „EURA” i to w kategorii „Honor Roll”
Dla zainteresowanych szczegóły znajdują się na portalu Award PZK & World redagowanym przez Pawła SP2SGN i Janusza SP5JXK na stronie www.sp5psl.pzk.org.pl
Piotrze! Moje gratulacje! Piotr SP2JMR6. Skrócony spis treści ŚR10/2009
AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, Zawody
ANTENY: Antena Moxon na pasmo 6 m
TEST: Przenośny DDS do 160 MHz, D-Star internetowo
PREZENTACJA: Pomiary wzmacniaczy w torach antenowych
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK
ŁĄCZNOŚĆ: Programy do analizy w.cz.
RA DIO RETRO: Amerykańska radiostacja polowa SCR-284-A, Pierwsze transceivery HF
WYWIAD: Antenowe kłopoty
DYPLOMY: Dyplomy ukraińskie
HOBBY: Analizator widma SP8BAI, Uniwersalne konwertery HF/VHF
DIGEST: Najnowsze anteny i transceivery
FORUM CZYTELNIKÓW: Listy, Porady
LISTA OBECNOŚCI Ranking transceiverów HF
RYNEK I GIEŁDA
DODATEK: Katalog podzespołów: TDA2030 i RA07H40477. KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 10/2009
Holice 2009 – relacja - SP9HQJ
48 Zjazd PKUKF i 11 Techniczny Zjazd UKF foto reportaż i uzupełnienie - SP2JMR
Pierwsze Międzynarodowe Spotkanie Zespołów SN0HQ - SP2JMR
Walka z zakłóceniami – pierwsze kroki wokół siebie - SP3SUZ
XXV Zjazd PKRVG- SP3IQ
XXIV Piknik eterowy Lipiany 2009- SP2JMR
X Jubileuszowy Zakopiański Zlot krótkofalowców. SP9HQJ
XXI Zjazd SPOTC. SP2JLR
Promocja ARDF w RSGB. Tłumaczenie SP5HS.
Informacje klubowe. SQ5ABG
Silent Key’s8. SN12IPA qrv. 
W dniach 15 września do 15 października br. operatorzy klubu SP9PZU z Rudy Śląskiej będą pracowali pod znakiem okolicznościowym SN12IPA.
  Stacja okolicznościowa SN12IPA jest kontynuacją naszej aktywności SN10IPA oraz SN11IPA  z lat poprzednich.
Znak okolicznościowy został wydany z okazji XII-tego Meetingu Śląskiej Grupy Wojewódzkiej  IPA - International Police Association – Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji.
Planowana jest praca z terenu, podczas XII Meetingu Śląskiej Grupy IPA w dniu 19-09-2009 który odbędzie się na terenie Chorzowskiego Parku Etnograficznego (skansen) –ulica Parkowa 25 od godz.11.
Zapraszamy do łączności.
VY 73! Mariusz SQ9ANS,  Romuald SQ9ZM,  Qsl via SP9PZU biuro nr 29, http://www.ipa-katowice.org/SP8RY sk. W dniu 8 września zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 69 lat kol. Bogusław Skibiński SP8RY, posiadający najstarszy pierwotny znak na Lubelszczyźnie.
Cześć jego pamięci!
Koledzy z Lubelskiego OT PZK (OT20) 
Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,668,163 Unikalnych wizyt