PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3342 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat Sekretariatu ZG PZK na 2 września 2009.
Opcje newsa
Komunikaty PZKKomunikat Sekretariatu ZG PZK na 2 września 2009.

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Obchody 80 rocznicy powstania PZK. 
Honorowy Patronat nad obchodami  objęła Pani Anna Streżyńska Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.  W ramach obchodów, które przypadają na rok 2010 planujemy szereg przedsięwzięć m.in. akcję dyplomową ( szczegóły do ustalenia) uroczystą sesję ok 1-2 godz.  w okolicach 24 lutego 2010. Przed XIX NKZD
 Ogólnopolskie spotkanie krótkofalowców podczas ŁOŚ 2010 z prelekcjami, prezentacjami etc. Ważnym punktem będzie wyprawa krótkofalarska na Howerlę organizowana przy współpracy z LKK i PK UKF z okazji również 80 rocznicy pierwszej polskiej wyprawy DX-owej, z ramienia PZK całość koordynuje Wiesław SQ5ABG. Być może takim ważnym  z kolei sportowym akcentem  będą organizowane w Skierniewicach Mistrzostwa R1 IARU w Szybkiej Telegrafii, ale decyzja w tej sprawie zapadnie na posiedzeniu Grupy Roboczej HST R1 IARU .
Oczywiście temat obchodów jest otwarty i możliwe są najróżniejsze inicjatywy i propozycje, na które czekamy2. Zintegrowany system informacji o Oddziałach Terenowych.
Jest on w zasadzie gotowy do stosowania. System umożliwi. m.in edytowanie bazy np. „skarbnicy OT”, „sekretarze OT” etc., a także bieżące aktualizowanie danych teleadresowych oddziałów terenowych PZK oraz członków ich zarzadów, które z przyczyn obiektywnych mogą ulegać zmianom. Aby uruchomić system konieczne jest przekazanie uprawnień do aktualizacji danych osobom wyznaczonym przez zarządy poszczególnych OT.
W związku z tym proszę prezesów OT o przekazanie na mój adres sp2jmr@pzk.org.pl   danych osób, które będą tę sprawę realizowały w ramach poszczególnych OT.
(sp2jmr)3. Akcja No More War rozpoczęta.
Od wczoraj, 01.09.2009 dwadzieścia cztery staje pracują w eterze w akcji No More War. Zapraszamy do nawiązywania łączności i wypełniania warunków dyplomu. Akcja trwać będzie do 06.10.2009.
Więcej informacji na stronie: www.nmw.pzk.org.pl . Czesław SP2UKB4. Awards SP- zmiany.
... chyba już wszyscy zauważyli, że portal dyplomowy PZK http://awards.pzk.org.pl już funkcjonuje. Długa była przerwa bo 3-tyodniowa a to ze względu na to, że przejął go Award Manager PZK Andrzej SQ7B i tworzył stronę całkowicie od początku i dlatego trochę to musiało potrwać. No i będzie wyłącznie on ją prowadził. I tak powinno być - człowiek od dyplomów powinien prowadzić stronę o dyplomach. Na początku strony jest informacja, że „strona w budowie” ale widzę, że jest już bardzo rozbudowana. Napisał mi nawet, że  podstron jest prawie 100, regulaminów ponad 220, a obrazków dyplomów ponad 600. Ale najważniejsze jest to, że są wszystkie nasze PZK-owskie  dyplomy i to w pełnych informacjach. Ustaliliśmy z Andrzejem prowadzącym portal, że będą tam tylko sprawy dyplomowe, bo od aktualności bieżących jest portal pzk.org.pl. Podoba mi się też to, że nasze dyplomy nie są bezimienne tylko, że to konkretna osoba zdobyła. Przy każdym dyplomie PZK Andrzej porobił listy zdobywców dyplomów i chyba nie tylko mnie się to podoba bo każdy może zobaczyć i sprawdzić. Wykazy są  teraz na bieżąco aktualizowane. Jest na stronie dużo dyplomów ze świata i tu moja prośba, jako prezesa PZK, prośba do kolegów, żeby odpowiedzieli na apel Andrzeja i nadsyłali Mu skany swoich ciekawych dyplomów, a On je z całą pewnością umieści na stronie. Niech inni widzą, że w SP są „dyplomowani” krótkofalowcy z ambicjami! Szczególnie skany takich ciekawych dyplomów, których w Internecie nie ma. Na końcu strony Award Manager napisał, że oczekuje na wasze uwagi. A więc piszcie do Niego, co powinno być i wysyłacie  informacje czy jakieś Waszym zdaniem ciekawe materiały, a nasz PZK-owski portal będzie interesującym dla każdego i nie tylko dla kolegów z SP. Myślę, że jest to jest nasza Związkowa sprawa. (SP2JMR)5. Komunikat programu KRÓTKOFALOWCY BIS
      Informuję wszystkich zainteresowanych, że program KRÓTKOFALOWCY BIS  nada na www.videoexpres.pl w niedzielę 6.09.br. o 22.00 specjalne wydanie programu telewizyjnego z XXI Zjazdu PK OTC z  Chomiąży Szlacheckiej, koło Biskupina.
      Zobaczymy przy okazji w programie jedyne chyba w Polsce Muzeum Kolei Wąskotorowej oraz zabytkową osadę w Biskupinie.
      Reportaż powstał przy okazji pobytu na ostatnim zjeździe Polskiego Klubu OTC PZK.
      Warto zerknąć również do Archiwum Video ATV, gdzie znajdują się nowe pozycje, z poprzednich zjazdów i spotkań warte zobaczenia.
       Na stronie głównej w części aktualności portalu www.videoexpres.pl zamieszczona jest oczekiwana książka w wersji elektronicznej, a wydana staraniem Zarządu PK OTC o polskich krótkofalowcach.
      Są to wspomnienia niektórych krótkofalowców, którzy nadesłali swoje przemyślenia do autora tej publikacji, Ryszarda Reicha SP4BBU z Olsztyna.
      Jak zapewnia autor, książka będzie również wydana w postaci skromnej książki.
      Do zobaczenia w TV INTERNET na stronie www.videoexpres.pl
Henryk Pacha ATV SP6ARR6. Jodłówka Tuchowska czyli „Krótkofalarska Jesień na Pogórzu 2009”.
 Oddział Terenowy PZK nr 28 w Tarnowie, serdecznie zaprasza na 24 już spotkanie w Jodłówce Tuchowskiej,  pod hasłem "Krótkofalarska Jesień na Pogórzu".  Spotkanie już za kilka dni, bo to: 11-12-13 września br. Program spotkania stały. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy. Więcej informacji na naszej stronie internetowej -  www.sp9pta.w.interia.pl
Stanisław SQ9AOR
To największe na południu Polski spotkanie krótkofalowców znane z możliwości spotkania ciekawych ludzi, zakupu potrzebny w krótkofalarstwie elementów. Przede wszystkim  jest to piekne krajobrazowo miejsce, chyba jedno z najpiękniejszych w SP w których odbywają się nasze środowiskowe spotkania.7. III Warsztaty QRP, które odbędą się 12/13 września. Szczegóły są na naszym Portalu QRP - www.sp-qrp.pl .
Zaprasza do odwiedzenia tej jedynej w swoim rodzaju imprezy Włodek Salwa SP5DDJ.
Wszyscy Ci, którzy lubią QRP, lubią sami coś zbudować i czerpać radość z wykonanej przez siebie pracy działając na własnej produkcji urządzeniu znajdą tam coś dla siebie. Dziękuję za zaproszenie.8. SN0PL.
Chciałem poinformować o kolejnej mojej inicjatywie i naszej aktywności w eterze, a przy tym promcji krókofalarstwa jaka jest realizowana przez  łukowskie środowisko krótkofalowców.  Są to członkowie OT PZK w Lublinie oraz klubu PGA-C PZK.  Tu zamieściłem http://www.qrz.com/db/SN0PL    szczegółowe informacje na temat stacji SN0PL.
Pozdrawiam
VY 73!
Krzysztof "Chris" SP5KP/SN5N9. XXI Zjazd SPOTC.
W dniach 29 i 30 sierpnia br. uczestniczyłem w XXI Zjeździe Klubu Seniorów Polskiego Związku Krótkofalowców. Do malowniczo położonego na Pałukach OW Relaks przyjechało ponad 70 członków i sympatyków Klubu Seniorów.
Obrady Zjazdu otworzył i prowadził prezes SP OTC kolega Ryszard SP2IW. Na wstępie minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy w przeciągu ostatniego roku odeszli do krainy wiecznych DX’ ów. Kolega Ryszard SP4BBU przedstawił swoje działania zmierzające do napisania, co zadeklarował na Zjeździe SP OTC w Borkach, książki zawierającej wspomnienia seniorów polskiego krótkofalarstwa. Niestety mimo wielkiego zapału i aplauzu dla tego pomysłu nie udało się zebrać materiału na kilkuset stronicową książkę. Pierwszy jeszcze ciepły egzemplarz, przywieziony przez kolegę SP7DDD, publikacji pt. „Krótkofalarstwo moją pasją” Ryszard zaprezentował  wieczorem na uroczystej kolacji. Książka w wersji elektronicznej jest dostępna na płycie CD, którą otrzymał każdy uczestnik spotkania. Uczestnicy Zjazdu długo dyskutowali nad koniecznością udokumentowania działalności polskich krótkofa-lowców. Kolega Henryk SP6ARR twórca internetowego programu KRÓTKOFALOWCY-BIS szeroko przedstawił ten program i jego globalny zasięg. Jest to wspaniała robota na rzecz propagowania krótkofalarstwa w kraju i zagranicą. Kolega Tomek SP6T przedstawił krótką relację z I-go Europejskiego Spotkania Zespołów HQ oraz pracę i wyniki polskiego zespołu HQ. W swoim wystąpieniu przedstawiłem zebranym aktualne zadania realizowane przez Prezydium Zarządu Głównego naszego Związku. Omówiłem między innymi następujące tematy, stan prac nad nowym statutem Związku, przygotowania do obchodów w przyszłym roku  80 – lecia Związku, współpraca Związku z MON, MEN i UKE, przygotowania do posiedzenia Zarządu Głównego PZK oraz nasz udział w konsultacjach nad projektem rozporządzeń Ministra Środowiska.
Zjazd przebiegał w bardzo miłej koleżeńskiej atmosferze.  (SP2JLR)Tyle informacji na dzisiaj !
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,416,228 Unikalnych wizyt