PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3648 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 2
RSS

Komunikat internetowy sekretariatu ZG PZK na 19 sierpnia 2009 (nieregularnik)
Opcje newsa
Komunikaty PZKKomunikat internetowy sekretariatu ZG PZK na 19 sierpnia 2009 (nieregularnik)
                                                              
                                                             
Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:
                             


1. The Tall Ships' Races 2009 Gdynia on the AIR - przedłużenie terminu przyjmowania zgłoszeń dyplomowych.
Szanowne Koleżanki i Koledzy, w związku z licznymi zgłoszeniami o problemach z przesłaniem do nas zgłoszeń na dyplomy The Tall Ships’Race 2009 Gdynia on the AIR oraz z powodu okresu wakacyjnego, co czętsto było przez Was podkreślane, podjęliśmy decyzję o przedłużeniu terminu przyjmowania zgłoszeń dyplomowych do dnia 30 września 2009 roku.
Szczegółowe informacje zawsze na naszej stronie http://sp2zie.gd.pl/tsr2009.php
Z wyrazami szacunku i amatorskim 73,
Roman SQ2RH2. 48 Zjazd Polskiego Klubu UKF i 11 Zjazd Techniczny PK UKF w Zieleńcu
     Z inicjatywy Sudeckiego OT PZK w Jeleniej Górze i Sudeckiego Klubu Mikrofalowego SP6KBL w Kłodzku,   w dniach 13 – 16 sierpnia br. w hotelu „Agal” i w przyległym ośrodku „Pegaz” w Zieleńcu koło Dusznik Zdroju odbył się 48 Zjazd Polskiego Klubu UKF oraz 11 Zjazd Techniczny PK UKF,  w którym wzięło udział ponad 100 osób z wielu okręgów. Program spotkania przedstawiał się niezwykle imponująco, ponieważ poza obradami PK UKF odbywały się dosyć ciekawe prelekcje techniczne, pokazy sprzętu mikrofalowego i pomiary oraz eksperymenty techniczne.
     W czasie spotkania wręczono Odznaki Honorowe PZK najbardziej zasłużonym nadawcom z tego rejonu, jak też dyplomy i patery najbardziej zasłużonym członkom Klubu UKF. Ogłoszono również wyniki współzawodnictw sportowych. Miejscowe środowisko jest dalece zaawansowane w nowoczesnych technikach mikrofalowych i stawia sobie coraz wyższą poprzeczkę powodując ożywienie i aktywność w wyższych przedziałach częstotliwości. Można dostrzec tam wiele autorytetów tej nowoczesnej techniki radiowej. W tegorocznym spotkaniu zabrakło pioniera tej dyscypliny radiowej – Stanisława SP6BTV, który niedawno opuścił krótkofalarskie szeregi, a zebrani minutą ciszy uczcili Jego pamięć.
     Prezydium ZG PZK reprezentował Sekretarz PZK Tadeusz SP9HQJ, który w czasie części oficjalnej zapoznał uczestników spotkania z aktualnym wydarzeniami dotyczącymi PZK i prognozowanymi zmianami, jakie mogą nastąpić w wyniku przyszłorocznego nadzwyczajnego zjazdu PZK. Wspomniał więc o wynikach pracy komisji pozjazdowych, a szczególności Komisji Statutowej PZK przygotowującej projekt nowego Statutu PZK. Obecność tak dużej reprezentacji środowiska krótkofalarskiego była doskonałą okazję do wsłuchania się w oczekiwania nie tylko lokalnego środowiska krótkofalarskiego.
     Pomyślano również o mini giełdzie, na której nie zabrakło Czesława – SP6SNS i wielu Kolegów. Nie zabrakło również dokumentalisty – Henryka Pachy SP6ARR, który nakręcił wiele materiału filmowego. Doskonała, słoneczna pogoda, urokliwy zakątek kraju, wspaniałe górskie widoki oraz czyste, górskie powietrze były dodatkową nagrodą dla tego ambitnego grona zapaleńców, zafascynowanych mikrofalami, któremu życzymy udanych eksperymentów i satysfakcji z uprawiania tego pożytecznego hobby. Pilne obowiązki zmusiły mnie do opuszczenia spotkania w niedzielę we wczesnych godzinach rannych, kiedy to większość osób jeszcze spała i nie zdążyłem się ze wszystkimi pożegnać. Tą drogą dziękuję działaczom i wszystkim uczestnikom za miłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę.
Opracował : Tadeusz SP9HQJ – Sekretarz PZK3. SP9KJU.
Jako że pogoda sprzyja wybraliśmy się z radiostacją SP9KJU w plener aby uaktywnić nieczynną (krótkofalarsko) gminę Kietrz w woj. opolskim (GY-04). Uczestniczyli Rafał SQ9NKR, Dawid SQ9NKV i Hubert SP9MDY. Wyposażenie : IC730, akumulator oraz G5RV. Oprócz uczestnictwa w PGA-test przeprowadzono szereg innych koleżeńskich łączności po zawodach. Nawet okoliczne bociany przyleciały i obserwowały naszą pracę z bezpiecznej odległości. Wszyscy uczestnicy zgodnie przyznali , że taki wypad jestlepszy od siedzenia w pomieszczeniu klubowym przy tak pięknej pogodzie. Grupa nasza wcześniej uaktywniała już gminę Rudnik RC-08,oraz gminę Krzanowice mamy w planie jeszcze odwiedzić ruiny zamku Kornice GRC-01 i gminę Pietrowice Wielkie PGA: RC-07.
Zespół SP9KJU.4. SP7POS na rejsie.
W dniach od 2 do 12 października br członkowie klubu SP7POS oraz Staropolskiego Oddziału PZK w Ostrowcu Świętokrzyskim (16 osób) wyjeżdżają na rejs po Adriatyku na trasie Split - Dubrovnik - Split i będą mogli być obserwowani na APRS-ie. Sam rejs będzie trwał od soboty 3 października do soboty 10 października. W drodze do Splitu i z powrotem chcemy zwiedzić co się da np. Budapeszt, Chorwacki Park Narodowy Plitvickie Jeziora oraz Zadar i wiele innych ciekawych miejsc.
W czasie rejsu będziemy pracować z dwóch jachtów emisjami CW i SSB na aktualnie dostępnych pasmach. Wszystkich chętnych zapraszamy do nawiązywania z nami łączności. A oto lista uczestników naszego rejsu:
 
Lp.    Znak    Imię
1    SP7SP    Paweł
2    SQ7FBG    Krzysztof
3    SQ7MHS    Artur
4    SQ7WPA    Paweł
5    SQ7OWN    Piotr
6    SQ7NSO    Wioletta
7    SQ7WAP    Agata
8    SP7VUB    Jacek

1    SQ7ENL    Lucjan
2    SP7XFS    Andrzej
3    -    Barbara (xyl SP7XFS)
4    SP7SEG    Mirek
5    SP7UYK    Czesława
6    SP7CKW    Ryszard
7    -    Stanisław (sympatyk OT-51)
8    -    Teresa (sympatyk OT-51)Po powrocie opublikujemy  zdjęcia i informacje z naszego rejsu na stronach Krótkofalowca Polskiego nr 11/2009 . Pozdrawiamy.
Andrzej Styś - SP7XFS5. APRS. APRS. APRS.
Polska Grupa APRS zaprasza na Bieszczadzki Rajd APRS, który odbędzie się w dniach od 4 do 6 września 2009. W programie spotkania przewidziane są prezentacje, dyskusje, ognisko i przejazd malowniczą trasą nad Zalew na Solinie. Po drodze zostaną rozmieszczone stacje małej mocy wysyłające beacony APRS, co pozwoli na wypróbowanie sprzętu oraz umiejętności nawigatorsko - operatorskich. Zakwaterowanie i posiłki w ośrodku „Słoneczny Brzeg” w okolicach Dubiecka. Więcej informacji na stronie  www.aprs.pl/rajd09.htm
Zgłoszenia należy nadsyłać do 29 sierpnia br.
Zapraszamy do wspólnej zabawy,
w imieniu organizatorów Bogdana SP8BRE i Bogdana SP8NFE,
Prezes Polskiej Grupy APRS, Andrzej SP3LYR6. XXV jubileuszowy Zjazd PKRVG.
W dniach 21-23 sierpnia w Chomiąży Szlacheckiej  w ośrodku „Relaks” k. Inowrocławia odbędzie się Zjazd Polskiego Klubu Radiovideografii, ogólnopolskiego klubu PZK.  PKRVG jest jedynym klubem, którego obecny Prezes Wojciech SP2JPG pełni tą  funkcję od chwili powstania klubu i był jego założycielem.  Zjazd zapowiada niezwykle interesująco. Szczegóły na stronie PKRVG. Zgłoszenie i ewentualne informacje u organizatora Grzegorza Walichnowskiego SP3CSD  na sp3csd@02.pl   tel. 0604 -245- 357. Z ramienia prezydium ZG PZK w Zjeździe będzie uczestniczył Bogdan SP3IQ Wiceprezes PZK i miłośnik emisji cyfrowych.7. XXI Zjazd SPOTC.
Odbędzie się także w Chomiąży Szlacheckiej tak jak i XXV Zjazd PKRVG lecz w terminie 28, 29,30 sierpnia 2009. Szczegółowe informacje na stronie: http://sp0otc.qrz.pl .Miejsce.8. Pierwsze Międzynarodowe Spotkanie Reprezentacji w Mistrzostwach HF IARU. 
Odbędzie się ono w dniach 21-23 sierpnia w miejscowości Janików k. Jelcza. Organizatorem jest Tomasz SP6T Kapitan Zespołu SN0HQ. To bezprecedensowe spotkanie służyć będzie wymianie doświadczeń oraz wzajemnemu poznaniu się. Swój przyjazd zapowiedziało ponad 10 reprezentacji.Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 12 sierpnia 2009 r. po długoletniej chorobie zmarł nasz Kolega Bolesław Cygoń SQ9JTB członek Małopolskiego Stowarzyszenia Krótkofalowców Oddział Terenowy PZK w Krakowie, członek Radioklubu SP9PTG w Zakopanem.
Msza żałobna została odprawiona w Kaplicy Cmentarnej 14 sierpnia w Nowym Targu.
                                                                       Cześć Jego Pamięci.
                                                            Koleżanki i Koledzy MSK OT PZK w Krakowie
Tyle informacji na dzisiaj .
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,266,431 Unikalnych wizyt