PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3633 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 5
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat internetowy sekretariatu ZG PZK na 12.08.09 (nieregularnik)
Opcje newsa
Komunikaty PZKKomunikat internetowy sekretariatu ZG PZK na 12.08.09

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Sprawy antenowe!
Polski Związek Krótkofalowców organizuje szkolenie z zakresu przepisów dotyczących instalacji i eksploatacji amatorskich systemów antenowych. Szkolenie obejmie: ogólną informację prawną, przepisy związane z Prawem Budowlanym, spełnienie wymogów Ministerstwa Środowiska ( w tym „Tablice Dionizego”). Planowany termin to  17 października godz. 11:00 – 17:00 w siedzibie Praskiego Oddziału PZK przy Wale Miedzyszyńskim 381 w Warszawie
Prosimy Oddziały Terenowe PZK o wyznaczenie osób na to szkolenie. Osoby biorące udział w szkoleniu będą odpowiedzialne za pomoc w sprawach antenowych innym kolegom z własnych oddziałów. Lista osób musi być znana do dnia 20 września z uwagi na konieczność przygotowania materiałów szkoleniowych.
Sprawy merytoryczne szkolenia zabezpieczają: Dionizy SP6IEQ i Piotr SP2JMR we współpracy z Panią Mecenas Dorotą Zielińską.
Organizacji podjął się Wiesław SQ5ABG prezes Praskiego OT PZK.
Osoby chętne do udziału w szkoleniu proszone są o zgłaszanie się do Sekretariatu ZG PZK na adres sp2jmr@pzk.org.plbelid04@infoserve.pl   w tytule proszę podać „Szkolenie –anteny”. Na szkoleniu wskazane używanie laptopa.


2. Międzynarodowy Weekend Latarniany 2009.
15 i 16 sierpień to dni kolejnego, corocznego spotkania w eterze ze stacjami pracującymi z latarni morskich na całym świecie.  Weekend latarniany to również  wyjątkowa gratka dla polujących na łączności w programie  IOTA – na wielu  wyspach, do których specjalne ekspedycje nie docierają, funkcjonują latarnie morskie, krótkofalarsko aktywne w tym czasie.
Mamy w kraju piętnaście latarni morskich, większość z nich na pewno będzie słyszana  na pasmach. Trójmiejskie Stowarzyszenie Krótkofalowców organizuje wyprawę do latarni morskiej Gdańsk Port Północny. Przewidujemy całodobową pracę  na podstawowych pasmach KF. W ponad dwudziestoosobowym zespole, którym kieruje Marcin SQ2BXI, „ducha latarnianego” na pewno nie zabraknie.
Polski dyplom LIGHTHOSES SP AWARD wydawany jest od połowy 1998r. przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Krótkofalowców w Gdańsku. Sportowy charakter dyplomu podkreśla konieczność posiadania przez występującego o dyplom kart QSL potwierdzających przeprowadzone łączności. Regulamin dyplomu dostępny jest w internecie, na stronie TSK ( www.sp2kds.pl ).  Przypominam,  że “zdobywanie” tych dyplomów jest nieograniczone w czasie!  Zatem – do usłyszenia z latarni...

Award Manager LIGHTHOUSES SP
Stanisław, SQ2EEQSP9IDC  s.k. Zarząd oraz Koleżanki i Koledzy Małopolskiego Stowarzyszenia Krótkofalowców Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców w Krakowie z żalem zawiadamiają, że w dniu 10 sierpnia  2009 r. odeszła od nas na zawsze Koleżanka Halina Nowak SP9IDC , żona Ludwika Nowaka SP9ADV. Pogrzeb odbędzie się w dniu 13 sierpnia w czwartek, o godzinie 11 tej na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Cześć Jej pamięci!Koleżanka Halina Nowak SP9IDC  była członkiem Polskiego Związku Krótkofalowców od 1975 roku . Związana rodzinnie z krótkofalarstwem , jako żona  Ludwika Nowaka SP9ADV , przez wiele lat uczestniczyła w aktywnie w życiu  Oddziału krakowskiego. Pamiętamy Ją  dobrze jako uczestnika wielu wspólnych wyjazdów, razem spędzonych wakacji ,a przede wszystkim z aktywnej pracy w eterze. To od Jej powiedzenia utarło się  określenie „tłuc holendrów„ , jak nazywała swoje dalekie łączności na UKF z Holandią. Była jedną z inicjatorek powstania  Polskiego Klubu Kobiet Krótkofalowców SP YL i od samego początku pełniła tam różne funkcje . Od roku 1989 do chwili obecnej była Sekretarzem  SP YL Klubu.
Przez cały czas wspierała działania Oddziału a potem naszego Stowarzyszenia.
Za swoje zaangażowanie i działalność na rzecz organizacji, została w 1994 roku odznaczona Odznaką Honorową Polskiego Związku Krótkofalowców.
Cześć Jej pamięci.

Odprowadzenie na miejsce wiecznego spoczynku odbędzie się
w dniu 13 lipca 2009 r. o godz. 11.00 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.


                                                  Koleżanki i Koledzy MSK OT PZK w Krakowie


SP9ZW s.k.   Z głębokim żalem informujemy, że w poniedziałek 10 sierpnia 2009 r. rano zmarł  po dłuższej chorobie Nasz Kolega, kierownik radiostacji klubowej SP9KRT i szef "Klubu Radiokomunikacji Amatorskiej i Telewizji”  Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich  Ginter Paweł Kupka  SP9ZW.
  Pogrzeb odbył się we środę 12. sierpnia br  w Radzionkowie. Kim był Kol. SP9ZW dla krótkofalarstwa polskiego a śląskiego w szczególności nie trzeba przypominać tym wszystkim, którzy Go znali, a znała Go cała Polska i kraje sąsiednie, szczególnie z wielu integracyjnych imprez krótkofalarskich organizowanych przez Niego w poprzednich dziesięcioleciach.
Nie miejsce na dłuższe opisy w tym krótkim zawiadomieniu - z pewnością napiszemy więcej o tych sprawach w prasie krótkofalarskiej.                                                                   W imieniu członków  klubu SP9KRT.
   Andrzej T. Pelczar SP9ADU, Leszek  Matacz SQ9MLC, Julian I. Jarzombek SP3PL


Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,224,243 Unikalnych wizyt