PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3646 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

XVIII Nadzwyczajny Zjazd Delegatów PZK
Opcje newsa
Komunikaty PZK 
Zgodnie z uchwałą XVII KZD PZK w dniu 23 maja 2009 odbył się XVIII Nadzwyczajny Zjazd Delegatów PZK.
Głównym celem zwołania NKZD było uchwalenie nowego Statutu PZK odzwierciedlającego nową strategię, nową strukturę oraz nowy podział zadań i obowiązków osób funkcyjnych w naszej organizacji. Prace w komisjach trwały nieprzerwanie od czerwca 2008, aż do 22 maja 2009. Ostatnia wersja Statutu znalazła się na liście dyskusyjnej ZGPZK , na której jest zdecydowana większość delegatów, w dniu 21 maja w późnych godzinach wieczornych. Pomimo, że wersja statutu oznaczona  jako v4 była na portalu PZK już ponad miesiąc wcześniej dla wielu delegatów ten okres był zbyt krótkim dla pełnego rozważenia i skonsultowania ze swoimi
środowiskami  różnych aspektów wprowadzenia tych czy innych zmian Statutowych. Tak więc Zjazd w swejogromnej mądrości i rozwadze przyjął następujący cykl dalszych prac nad Statutem oraz regulaminami. Do 10 czerwca 2009 na portalu PZK w dziale Organizacja PZK- dokumenty organizacyjne  - dokumenty na Zjazd   [od Admina: Download -> Materiały organizacyjne PZK -> Dokumenty na Zjazd ] będzie umieszczony projekt Statutu zawierający wszystkie zgodne z przepisami nadrzędnymi poprawki wniesione do Komisji Statutowej przed 23 maja 2009 r. projekty regulaminów oraz komunikat Komisji Statutowej. Następnie do 30 września br. wszyscy Prezesi Oddziałów PZK lub delegaci   będą na adresy, które poniżej  wnosili uwagi i propozycje do projektu statutu wypływające ze środowisk, które reprezentują.  Adresy te to: Andrzej SP9ENO sp9eno@gmail.com oraz Dionizy SP6IEQ sp6ieq@op.pl

Po 30 września cały materiał zostanie zdjęty ze strony PZK i poddany konsultacjom z prawnikami oraz z Organem Nadzoru.

Uwaga: Indywidualne komentarze lub poprawki przesyłane na adresy członków komisji nie będą brane pod uwagę. Wszelkie propozycje należy zgłaszać poprzez prezesów swoich OT lub delegatów.

Po naniesieniu niezbędnych poprawek całość zostanie umieszczona na portalu PZK już jako materiał przedzjazdowy. Planowane jest zwołanie kolejnego XIX Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Delegatów PZK na II połowę Lutego 2010. Zjazd mógłby być połączony z obchodami 80-tej rocznicy powstania PZK.

Po za tą najważniejszą kwestią Zjazd zajął stanowisko w sprawach przekazanych nam przez Organ Nadzoru czyli Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

-Zjazd uznał za nieuzasadnione głosowanie nad udzieleniem absolutorium kol. Dariuszowi Mankiewiczowi SP2HQY oraz Wojciechowi Szelidze SP9P jako członkom prezydium ZG PZK, którzy w czasie obrad XVII Zjazdu Delegatów PZK nie pełnili już swoich funkcji.

-Zjazd dokonał reasumpcji głosowania nad absolutorium dla Kol. Bogdana Machowiaka SP3IQ oraz Piotra Skrzypczaka SP2JMR. Reasumpcja zdaniem Organu Nadzoru była konieczna z powodu wady prawnej wniosku w tej sprawie postawionego przez GKR poprzedniej kadencji. Zjazd w wyniku reasumpcji w. wym. głosowania udzielił powtórnie absolutorium Bogdanowi SP3IQ i Piotrowi SP2JMR.

Po za tymi najważniejszymi tematami Zjazd nie procedował żadnych innych tematów, ani uchwał albowiem zgodnie z uchwałą XVII KZD oraz ZG PZK będąc Zjazdem Nadzwyczajnym zgodnie z § 14 pkt 11 mógł zajmować się tylko tymi sprawami dla których został zwołany.

Podczas Zjazdu delegaci dyskutowali także na wiele tematów bieżących związanych z teraźniejszością oraz przyszłością PZK.

Piotr SP2JMR prezes PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,260,499 Unikalnych wizyt