PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3648 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 6 maja 2009
Opcje newsa
Komunikaty PZKKomunikat sekretariatu ZG PZK na 6 maja 2009

 
Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów:


1.Ministerstwo Środowiska, a krótkofalowcy. 
W dniu jutrzejszym tj. 7 maja w Ministerstwie Środowiska odbędzie się spotkanie Pana Ministra Bernarda Błaszczyka Podsekretarza Stanu w MŚ oraz ekspertów Ministerstwa z zespołem negocjacyjnym PZK. Z naszej strony udział wezmą Witold Onaczyszyn SP9MRO jako szef zespołu negocjacyjnego , Robert Głowacki SP6RGB i Dionizy Studziński SP6IEQ w charakterze naszych ekspertów od PEM oraz obowiązującego prawa oraz Piotr Skrzypczak SP2JMR prezes PZK. O przebiegu potkania i ewentualnych ustaleniach poinformuję w oddzielnym komunikacie.2. Otwarte Mistrzostwa PZK w Radiolokacji Sportowej
Z powodu suszy i dużego zagrożenia pożarowego  Otwarte Mistrzostwa Polski Polskiego Związku Krótkofalowców w Radiolokacji Sportowej przełożone zostały z 8-10 maja na 19-21 czerwca.
Wszystkich zainteresowanych zawodami zapraszamy na stronę Klubu Radiolokacji Sportowej www.ardf.pl .
Zapraszamy byłych i obecnych „lisołapów” oraz wszystkich sympatyków radiolokacji.
73\' Jacek SP2LQC Prezes Klubu Radiolokacji Sportowej.3. Lot CP08 – Kolejna radioamatorska wyprawa do granic atmosfery.
Juz 9 maja 2009 r. startujemy z magicznego miejsca, jakim jest Park w Myślęcinku.
Leśny Park Kultury i Wypoczynku znajduje się na północy centralnej części Bydgoszczy w odległości zaledwie 5 km od centrum Bydgoszczy. Leśny Park Kultury i Wypoczynku znajduje się na północy centralnej części Bydgoszczy w odległości zaledwie 5 km od centrum miasta. Ma on ogromną wartość zarówno z punktu widzenia przyrodniczego, jak i krajobrazowego. Na szczególną uwagę zasługuje wielkość LPKiW, bowiem obszar, jaki zajmuje liczy sobie aż 830 ha. Aby uzmysłowić sobie z jak wielkim obiektem mamy do czynienia, wystarczy zestawić powierzchnię parku z wszystkimi zabudowaniami Bydgoszczy, co da nam aż 4,7 procenta. Niewiele jest w Polsce – ba, nawet w Europie! – miast, które legitymując się wysokim poziomem infrastruktury, mają jednocześnie – tak jak Bydgoszcz – równie malownicze zielone zaplecze.
Zbiorniki wodne stanowią 17,3 ha (2 % powierzchni parku), a największy z nich ma aż 10,3 hektara.

Miejsce startu: Polana Różopole
53 09.670 N 018 01.650 E
12:00 - start CP08 (pierwszy termin)
13:00 - start CP08 (drugi termin)

Tym razem testujemy:
Opentracker +  nadajnik SRB MX146, GPS Trimble.
W tym roku nie planujemy startów z przemiennikiem cross-band. W zamian będziemy eksperymentowali z pomiarami promieniowania alfa, beta, gamma. W kapsule znajdzie się bowiem miejsce dla licznika Geigera.

Zespół Copernicus Project4.Pielgrzymka krótkofalowców.
"Grono krótkofalowców ziemi częstochowskiej zaprasza wszystkich krótkofalowców , nasłuchowców oraz sympatyków zaprasza na kolejną VII Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 9 maja 2009 r..Informacje szczegółowe na stronie klubowej
www.sp9kaj.com "
  Z pozdrowieniami   Bohdan SP9VJ5.Zaproszenie na VII Krótkofalarskie Warsztaty „Tama APRS”
 VII Krótkofalarskie Warsztaty „Tama APRS” odbędą się w okolicy Bornego Sulinowa, w sobotę 16 maja 2009.  Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chcą odkrywać tajniki APRS. W programie przewidziane są prezentacje sprzętowe, programowe, zabawa terenowa, a także wiele innych atrakcji. W tym roku z okazji spotkania na Tamie będzie pracowała stacja okolicznościowa SP0APRS. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.aprs.pl/tama09.htm
Zapraszamy! 
Zbyszek SP3BTT i Andrzej SP3LYR 
Poznań, 5 maja 2009„Tama podnosi poziom”
6. SP5KVW ma nową siedzibę!
Znany większości krótkofalowców radioklub „Baza” SP5KVW od 20 kwietnia 2009 ma nowa siedzibę. Mieści się w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Ostrołęce przy ul. Jana Kazimierza 1. Wszystko to dzięki ogromnej aktywności i determinacji Jurka SP5GJH oraz życzliwości Prezydenta Miasta Ostrołęki Pana Janusza Kotowskiego.
Gratulujemy i dziękujemy za wspaniały przykład współpracy krótkofalowców z władzami lokalnymi.7.Świat Elektromagnetyzmu i wielka impreza w „Blue City” w Warszawie.
 Członkowie Praskiego OT PZK reprezentują nasz Związek w czasie konferencji naukowo technicznej poświeconej twórczości Profesora Stefana Manczarskiego. Z tej okazji od 8 do 13 maja 2009 będzie pracowała stacja 3Z0SM karty via SP5PPK .  W trakcie konferencji (12-13 maja) odbędzie się też pokaz  APRS i wykorzystanie go w sytuacjach kryzysowych  oraz prelekcja :  krótkofalowcy w sytuacjach zagrożeń skutkami katastrof –w ramach panelu dyskusyjnego. Członkowie POT  (OT 37) z jego Prezesem Wiesławem SQ5ABG przygotowali też plansze informacyjne oraz wystawę znaczków pocztowych o tematyce radiokomunikacji oraz krótkofalarskiej. Całość jest organizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich przy współpracy z Wojkową Akademią Techniczną,  a zaproszenie do udziału otrzymaliśmy jeszcze w 2008 roku od Prezesa Oddziału EIT SEP Pana Mieczysława Żurawskiego. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska. Całość koordynuje Wiesław SQ5ABG : sq5abg@o2.pl8.SP3PKC –nowe aktywności. 
W dniach 5-8 Maja  oraz 10 Maja członkowie klubu SP3PKC będą pracowali z okazji  90 tej rocznicy powstania UAM.
łączności przeprowadzone w tym dniu będą potwierdzane kartą okolicznościową wydaną przez UM i G Śrem.
Również na dzień 14 Maja UMiG Śrem wydał  okolicznościową kartę z okazji 160 rocznicy urodzin ks. Wawrzyniaka.
Ponieważ nakład jest  niewielki przeprowadzimy  ograniczoną ilość QSO tak , żeby wszystkim naszym korespondentom wysłać kartę z danych okazji.
jak poinformował nas wydział promocji UMiG Śrem w przygotowaniu są karty upamiętniające tegoroczne Dni Śremu.
W dniu 9 maja będziemy pracować z kolei z okazji oficjalnego otwarcia przystani Motorowodniaków na rzece Warcie. Za te łączności również  motorowodniacy obiecali wydać specjalną kartę QSL.
To tylko najbliższe nasze aktywności. 
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do łączności z naszą stacją.
 
GL+VY 73!
Robert SP3SLD
9.SP7SZN.
 W najbliższą sobotę i niedzielę 9 i 10 maja 2009 , na terenie gminnego ośrodka sportu w Dłutowie podczas imprezy z okazji Dni Dłutowa (sobota) i Festynu Strażackiego z okazji Dnia Strażaka(niedziela)  będzie aktywna stacja SP7SZN. Dla zapoznania ze specyfiką łączności radiowych harcerzy , będzie również praca pod znakiem SP7ZJI. Pomoc w zorganizowaniu pracy stacji obiecali Jarek SP7EAA , Witek SP7WNA , Ania SP7UTC i grono przyjaciół i znajomych Tomka SP7SZN. Planujemy łączności w paśmie 80 metrowym dla uaktywnienia gminy Dłutów - PB03 jak też na wyższych pasmach KF i UKF.
Pozdrawiam SP7SZN
Tomek Frankiewicz phm tel. +48 604 22 55 88 fax.+48 42 213 02 18
www.desso.pl , www.podloga.info.pl,  www.lasmobili.pl
skype: tomek_frankiewicz, gg: 355801510. Kontrola w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.
W dniu 27 kwietnia br. została przeprowadzona kontrola dokumentacji związanej z działalnością PZK jako organizacji Pożytku Publicznego. Więcej informacji po otrzymaniu protokółu.11.Komunikat programu KRÓTKOFALOWCY BIS
      Informuję wszystkich zainteresowanych, że program KRÓTKOFALOWCY BIS od dnia 5.05.2008r emituje na żywo o 22.00 specjalne wydanie programu. Tym razem będzie to 35 minutowy reportaż o powstaniu repliki radiostacji BŁYSKAWICA.   O tym oryginalnym przedsięwzięciu opowiada znany polski nadawca i konstruktor urządzeń radiokomunikacyjnych Antoni Zębik z Radomia, znak SP7LA i inicjator unikalnego przedsięwzięcia, budowy dubla radiostacji powstańczej Warszawy, Wiesław SQ5ABG.
Do zobaczenia w TV INTERNET na stronie www.videoexpres.pl
Henryk Pacha ATV SP6ARR12.Informacje PGA-C PZK

PGA TEST V
W majowej turze krajowych zawodów PGA TEST rozegranych 2 maja br. sklasyfikowano 160 stacji, które przeprowadziły łącznie 8787 bezbłędnych łączności (88,1%). Oficjalne wyniki wraz z rozliczeniem szczegółowym każdego uczestnika podane są na portalu PGA (www.pga.pzk.pl ). Będą także opublikowane w czerwcowym wydaniu MK QTC.   

Dzień Europy
W ramach obchodów Dnia Europy (9 maja br.) oraz 5. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, w dniach od 8 do 15 bm. stacja Ogólnopolskiego Klubu Krótkofalowców PGA-C PZK będzie QRV z okolicznościowym znakiem wywoławczym HF59ED (Europe Day). QSL via eQSL.cc i eQSL.pga.

Rocznica eQSL.cc
11 maja br. amerykański serwis eQSL.cc będzie obchodził swoje 11. urodziny. Z tej okazji, stacja klubowa KŁ przy Redakcji MK QTC będzie QRV z okolicznościowym znakiem wywoławczym 3z11eQSLcc. Karty QSL via eQSL.c oraz eQSL.pga. Szczegóły na portalu PGA (www.pga.pzk.pl).

EDC Contest
EDC Contest (Europe Day Contest) rozegrany zostanie 9 maja br. (sobota) w godzinach od 15.00 do 17.00Z. Udział w tych zawodach będzie okazją do zdobycia pamiątkowego dyplomu Europe Day 2009 Award. Regulamin zawodów oraz dyplomu opublikowany jest w majowym wydaniu MK QTC; dostępny jest również na portalu PGA (www.pga.pzk.pl) oraz PZK (www.pzk.org.pl).

SP0PGC w Gagarin Cup 2008
W zawodach O Puchar J.A. Gagarina rozegranych w 2008 r. stacja klubowa PGA-C PZK zajęła 3. miejsce w grupie B. Na uwagę zasługuje pierwsze miejsce w grupie A80 centralnej stacji PZK SP0PZK. 

Nowi członkowie
Członkami PGA-C PZK zostali: Krzysztof SP2UUU oraz Edward SP2FWF. Obecnie Klub liczy już 109 członków.

Magiczne dzwonki
Andy B, M1RGZ opracował program do generowania dzwonków telefonicznych – melodyjek grających teksty alfabetem Morse’a. Dzięki temu każdemu swojemu kontaktowi można w swoim telefonie przypisać inny tekst, np. znak wywoławczy. W ten sposób bardzo łatwo zidentyfikować dzwoniącego po samym tylko sygnale. Jak to zrobić – napiszemy w najbliższym wydaniu MK QTC. Dziś z kolei do wszystkich potencjalnych zawodników Klub PGA-C wysłał Email z zakodowanym zaproszeniem do udziału w EDC Contest.       SP1TC s.k.
W dniu 3 maja br. odszedł od nas do krainy wiecznych DX-ów Kol.
Bogumił Smugała SP1TC. Aktywny krótkofalowiec, dobry kolega, członek PZK,
członek SPOTC odznaczony OH PZK nr 549 w 2001 roku.
Pogrzeb ś. p. Bogumiła SP1TC odbył  się we wtorek 5 maja w kaplicy cmentarza komunalnego w Łobzie. Bog
Cześć jego pamięci.
Info przekazał Leszek SP1LOI
.Tym smutnym akcentem kończę dzisiejszy komunikat.
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,260,965 Unikalnych wizyt