PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3648 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 18 marca 2009
Opcje newsa
Komunikaty PZK
Komunikat sekretariatu ZG PZK na 18 marca 2009


Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów.

1.GlobalSET - komunikat organizatora
Międzynarodowe ćwiczenia GlobalSET - Global Simulated Emergency Test.  Data tych ćwiczeń, organizowanych przez 1 Region IARU została tak zmieniona, aby zbiec się w czasie z obchodami Światowego Dnia Krótkofalowca w dniu 18 kwietnia 2009 .
Tegoroczny temat WARD "Krótkofalowcy - wykwalifikowana kadra operatorska w przypadku katastrof i klęsk żywiołowych" to świetna okazja do prezentacji pracy grup łączności kryzysowej na całym świecie.
Czas trwania ćwiczeń pozostaje bez zmian, od 1100 do 1500 UTC. W poprzednich GlobalSET przekazywano komunikaty z informacjami o możliwościach technicznych stacji.
Zbliżające się ćwiczenia będą miały nieco inną formułę i będą polegały na przekazywaniu wiadomości wewnątrz granic kraju przy użyciu standardowego formatu.
Więcej informacji będzie wkrótce ogłoszone na stronach www.iaru-r1.org   i www.raynet-hf.net
Greg G0DUB
Koordynator Łączności Kryzysowej 1 Regionu IARU.

Szczegółowe informacje będą również sukcesywnie przekazywane przez Marka SQ2GXO EmCom Managera PZK w miarę ich przekazywania i aktualizacji.Piotr SP2JMR


2. Walne zebranie OT49. Walne zebranie OT 49 OT PZK im. Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się w dniu 28 marca w klubie Kameleon przy ul. Tuwima 9 w Toruniu. Początek godz. 10.00. 


3. Odpowiedź na apel Jurka SP3SLU z komunikatu 11.03.09
Szanowny Kolego Jurku SP3SLU!  Cytat z Kolegi artykułu w ostatnim komunikacie PZK ( 10_2009-11.03.09 ) :"Najwyraźniej mają jeszcze inną pasję oprócz krótkofalarstwa, jaką jest wiara w Boga i próbują dzielić się nią między sobą raz lub dwa razy w tygodniu na jednej z wielu częstotliwości amatorskiego zakresu."
No i fajnie, że mają ale niech się nią dzielą w kościołach, a nie na pasmach amatorskich !!!
W podręczniku "Etyka i procedury operacyjne dla krótkofalowców" napisane jest wyraźnie i zrozumiale :

II.7. O CZYM SIĘ ROZMAWIA NA PASMACH AMATORSKICH
Tematy Twoich łączności powinny być zawsze związane z hobby krótkofalarskim. Krótkofalarstwo to hobby związane z techniką łączności radiowej w szerokim sensie tego określenia. Nie powinniśmy używać łączności radiowej do przekazywania listy zakupów potrzebnych do wieczornej kolacji...
Niektóre tematy, które NIE, NIE, NIE powinny się pojawiać w rozmowach między krótkofalowcami w "eterze" to:

- religia

(..)
 
Następny cytat :
" Z nasłuchu każdy może zauważyć że koledzy prowadzący rozmowy chrześcijańskie "
A co się stanie z pasmami amatorskimi jak ten zły proceder zaczną  uprawiać wyznawcy innych religii na pewno bardziej liczni od niszowej w skali światowej religii chrześcijańskiej ???
Sam problem zagłuszania i przeszkadzania na pasmach jest na pewno naganny i godny napiętnowania i tu Kolegę w całej rozciągłości popieram.
Pozdrawiam tą drogą  -  Eugeniusz  SP9MQU

Zdaję sobie sprawę z drażliwości poruszanego powyżej tematu. Wiem, że wielu z Was nie może zaakceptować rozmów na tematy religijne na falach eteru. Jako prezes PZK także uważam, że amatorskie radio nie jest właściwym miejscem do prowadzenia wymiany poglądów na tematy religijne czy polityczne.
Apel o którym powyżej zamieszczony został na prośbę Jurka SP3SLU i proszę potraktować go jako głos w sprawie oraz wyłącznie jako apel o większą kulturę w pracy na pasmach amatorskich.
Piotr SP2JMR


4.PGA INFO

Zawody PGA
* W sobotnich zawodach PGA TEST III rozgrywanych po angielsku sklasyfikowano 172 stacje. Okazuje się, że tego rodzaju trening operatorski przyjęty został przez SP HAMs z bardzo dużym zainteresowaniem. Podobne akcje będziemy kontynuować w przyszłości.
Szczegółowe wyniki -  http://www.skjkc.pl/pga/index.php?go=pgatest2009_3_wyn   
* W niedzielę rozgrywane były krajowe zawody SP PGA Contest. W tym roku sklasyfikowano w nich 169 stacji co jest także wynikiem bardzo zadawalającym. Tym bardziej, że zawody te rozgrywane były dzień po dniu…  
http://www.skjkc.pl/pga/index.php?go=pgacontest2009_wyn
Wyniki obu zawodów wraz z bardzo ciekawymi komentarzami uczestników ukażą się w kwietniowym wydaniu MK QTC.

Nowi członkowie PGA-C PZK
Nowymi członkami Ogólnopolskiego Klubu PGA-C PZK zostało trzech nadawców: SP6JIU (#0103), SP8UFB (#104) oraz SQ6NSC (#105).  

Dyplomy i Certyfikaty
* Wydano już 73 dyplomy objęte programem wyczynowym PGA. Liderem wśród zdobywców jest Janek, SQ9CWO, który zdobył PGA-F 750 Award – dyplom za potwierdzone łączności z 750 różnymi gminami SP.
* Certyfikaty wydawane są organizatorom gminnych ekspedycji. Wydano ich już ok. 300!
Mają takie samo znaczenia jak dyplomy wyczynowe i zaliczane są do wszystkich współzawodnictw. 
* Ogółem we wszystkich imprezach operatorskich organizowanych w ostatnim czasie przez Zespół  MK QTC i PGA wydano bezpłatnie ok. 3000 dyplomów i certyfikatów.      
Nowe dyplomy PGA
Do programu dyplomowego PGA wprowadzone zostały następujące nowe dyplomy wyczynowe: 
* PGA-S AW Award - przyznawany za pracę z 16 gmin wchodzących w skład wszystkich 16  województw SP. Podstawą wydania dyplomu jest posiadanie 16 Certyfikatów za zorganizowanie ekspedycji do 16 gmin we wszystkich 16 województwach.   
* PGA-H AW Award - przyznawany za QSO ze stacjami położonymi w 16 gminach wchodzących w skład wszystkich 16 województw.
* PGA-S AP Award  - przyznawany za pracę z 379 gmin wchodzących w skład  wszystkich 379 powiatów SP. Podstawą wydania dyplomu jest posiadanie 379 Certyfikatów za zorganizowanie ekspedycji do 379 gmin położonych we wszystkich 379 powiatach.   
* PGA-H AP Award – przyznawany za QSO ze stacjami położonymi w 379 gminach wchodzących w skład wszystkich 379 powiatów.

WARD 2009
W ramach obchodów Światowego Dnia Krótkofalowca (18 kwietnia br.) PGA-C PZK organizuje okolicznościowe zawody WARD Contest. Wydany tez będzie pamiątkowy dyplom WARD 2009 Award. Patrona nad obiema imprezami  objął Prezes PZK. Szczegóły podane będą w najbliższym wydaniu MK QTC oraz na portalu PGA.

 
5. SP9KRT. info  21-go marca 2009 r. w godzinach od 8:00 do 20:00 w  siedzibie Klubu SP9KRT W Piekarach
 Śląskich przy ul. Ziętka 60 odbędzie się Wiosenne Spotkanie Krótkofalowców połączone z Giełdą Sprzętową. Spotkanie odbędzie się na niskim parterze Hotelu Miejskiego w którym mieści się Klub. Gwarantujemy gorącą kawę i herbatę dla każdego uczestnika i niepowtarzalną atmosferę spotkania koleżeńskiego. Serdecznie Zapraszamy!
Pragniemy również poinformować Kolegów o Walnym zebraniu naszego Klubu które odbyło się w sobotę, 14 marca 2009 r. w Sali Kameralnej Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich przy ulicy Bytomskiej 73 o godzinie 17. Wzięło w nim udział 9 osób, w tym Prezes, 2 Wiceprezesi oraz Skarbnik. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Teresy Szaflik Walne Zebranie odbyło się w dawnej siedzibie naszego klubu. Sprawozdanie z niego zostanie wkrótce umieszczone na naszej stronie www pod adresem: www.klubsp9krt.piekary.pl
Z amatorskim 73!
Zarząd Klubu SP9KRT  w Piekarach Śląskich
PS. Klub SP9KRT nie jest obecnie obsługiwany przez  żadne biuro QSL, ponieważ nie został zgłoszony przez żaden z OT PZK. Mam nadzieję , że Zarząd klubu ureguluje tą ważną kwestię.

6.Braki w dokumentach finansowych.  Za miesiąc styczeń w księgowości PZK brakuje raportów kasowych i bankowych z OT 03 , oraz OT 15. Proszę Zarządy tych OT o jak najszybsze uzupełnienie zaległości .

Tyle informacji na dzisiaj!
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,260,798 Unikalnych wizyt