PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3633 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat Sekretariatu ZG PZK na 28 stycznia 2009.
Opcje newsa
Komunikaty PZKKomunikat Sekretariatu ZG PZK na 28 stycznia 2009.

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje.

1.XVIII Zjazd Sprawozdawczo Wyborczy Bydgoskiego OT PZK (OT 04).
Zjazd rozpoczął się w drugim terminie ponieważ  na 169 członków OT na sali w Klubie POW obecne były 82 osoby co stanowiło 48 % . Zjazd otworzył Ryszard SP2IW prezes ustępującego Zarządu OT 04. Po powitaniu  i  sprawach proceduralnych jako prezes PZK wręczyłem Złote odznaki Honorowe PZK kolegom Edwardowi SP2AJO i Romanowi SP2DDX oraz Odznaki Honorowe PZK  Małgorzacie SP2IVI, Piotrowi SP2SGL, Sławkowi SP2JMB, Jackowi SP2LQC, Wojtkowi SP2RXG, Irkowi SP2DKI, Tadeuszowi SP2DGH, Andrzejowi SP2WXZ, Robertowi SP2DNT.  Kolejny punkt to lokalne odznaczenia czyli medale Oddziału PZK w Bydgoszczy, które z rąk Ryszarda SP2IW otrzymali kol. SP2BZW, SP2IWK, SP2IHI SP2CMB, SP2FTL, SP2GJI, SP2JMR. Tradycja tych medali sięga połowy lat 80 ub. wieku.
Następnie zostały zebranym przedstawione sprawozdania z działalności zarządu OT oraz OKR za lata 2004-2008. W trakcie ich składania omówiono wykonanie uchwał poprzedniego Zjazdu Bydgoskiego OT PZK oraz  zmiany w stanie liczebnym Oddziału stwierdzając, że w czasie poprzedniej kadencji miał miejsce niewielki ale regularny wzrost liczby członków.
Powstały dwa nowe kluby: SP2PAQ w Białych Błotach i SP2PUT w Bydgoszczy.
Klub SP2PAQ aktywnie działa dzięki zaangażowaniu kolegów SP2IHI i SP2NAT, klub ten bardzo aktywnie współpracuje z władzami samorządowymi.
Klub SP2PUT działa dzięki zaangażowaniu Andrzeja SP2CA, aktywnie startuje i osiąga dobre wyniki  w krajowych zawodach krótkofalarskich.
Omówiono również działalność klubów SP2PIK oraz harcerskich klubów SP2ZAO i SP2ZCI.
Kluby harcerskie zorganizowały wiele akcji i imprez krótkofalarskich, między innymi kurs i egzamin na świadectwo radiooperatora, stacje okolicznościowe, zawody i dyplomy. Są i straty - przestał niestety działać klub SP2KKB.
Zjazd udzielił absolutorium ustępującemu Zarządowi.
Zjazd w głosowaniu tajnym dokonał wyboru składu nowego Zarządu OT 04, który stanowią:

Prezes Ryszard SP2IW
Wiceprezes Bolesław SP2ESH
Sekretarz Roman SP2DDX
Skarbnik Jerzy SP2BZR
QSL manager Andrzej SP2GJI
Manager d.s. technicznych Bartłomiej SQ2WKO

OKR Bydgoskiego Oddziału PZK stanowią :
Jerzy SP2WIO Przewodniczący
Janusz SP2CNW
Irek SP2DKI.

Zjazd odbywał się w bardzo konstruktywnej koleżeńskiej atmosferze.
Ze spraw pozazjazdowych , a dotyczących  członków OT 04 na podkreślenie zasługują mistrzowskie tytuły Kazika SP2FAX uzyskiwane w wielu zawodach i klasyfikacjach KF, a także  dwie stacje tzw. „RUN” w ramach reprezentacji PZK w Mistrzostwach KF IARU, które są zlokalizowane w Kołaczkowie (SP2FAX) oraz w Jeziorkach (SP2JMB).
Członkowie OT04 mogą poszczycić się także wybitnymi osiągnięciami na UKF. Tu przewodzi Marek SP2MKO niegdyś nazywany „Radiolatarnią UKF” , a to z racji swojej ogromnej bezprecedensowej na naszym terenie aktywności. Marek jest obecnie niekwestionowanym autorytetem w dziedzinie zarówno  pracy DX-owej na UKF (rekordowa ilość potwierdzonych kwadratów) jak i techniki , a szczególnie techniki antenowej. Ogromne osiągnięcia na UKF w tym EME ma Wojtek SP2OFW, który także w zawodach UKF jest liczącą się w skali Europy stacją, czasem nie do pobicia.
Trzecim krótkofalowcem posiadającym spore osiągnięcia oraz wiedzę w sprawach UKF jest Roman SP2DDX sekretarz Zarządu OT 04. Roman ma także spore doświadczenie w pracy na mikrofalach oraz znajomość  techniki mikrofalowej, a na najbliższym spotkaniu „ŁOŚ 2009” zapowiada wiele ciekawostek z pokazami łączności EME włącznie.
Bez tych uzupełniających informacji  relacja  ze zjazdu mojego macierzystego OT byłaby nie pełna.
Piotr SP2JMR


2.Ważna informacja sportowa.
W styczniowym "CQ Magazine" opublikowane zostały wyniki CQ WW WPX Contest 2008.  Miło  popatrzeć  -  wiele  polskich  stacji w czołówce. Największe gratulacje  należą się Krzysztofowi SP7GIQ, który zwyciężył na świecie na 80  metrach  z wynikiem 2,696,645 punktów, jednocześnie ustanawiając nowy europejski  All-Time  Record w tej kategorii. Szacunek, "czapki z głów" i ogromne  gratulacje.  Teraz   patrząc  na zestawienie All-Time dla Europy widzimy  SN3R z rekordem na 160 metrów (z roku 2007) i SN7Q z rekordem na 80m (z roku 2008).

Warto  odwiedzić  stronę  SP3KEY (http://sp3key.com/ ), gdzie znajdują się pełne  wyniki  stacji  polskich  w  CQ WW WPX Contest 2008. Poza wynikiem Krzysztofa  SN7Q/SP7GIQ  jest  jeszcze  kilka polskich znaków w top ten w poszczególnych kategoriach. Gratulacje dla wszystkich!!!
Tomek SP5UAF


3.Nowe nalepki SPPA.
Andrzej SQ7B Award Manager PZK informuje o nowościach w programie SPPA,  dysponuje On obecnie nalepkami na 150, 250 i 325 powiatów i to na wszystkie emisje. Są one bezpłatne i bardzo ładne  wystarczy zgłoszenie i opłata zwrotna. Andrzej zachęca także do zaliczania łączności z powiatami emisjami cyfrowymi. To kolejne wyzwanie dla zdobywców dyplomów.


4.Braki danych o członkach PZK.
Jak już informowałem dwa tygodnie temu koniecznym jest uzupełnienie danych teleadresowych lub tylko adresowych członków PZK.  Jednym z powodów jest zbiorowe ubezpieczenie członków PZK od odpowiedzialności cywilnej z tytułu uprawiania naszego hobby, a także naszego sprzętu. Szczegóły na portalu PZK.
Zwracam się do skarbników i sekretarzy oddziałów terenowych PZK o uzupełnienie tych danych bez których niemożliwa będzie likwidacja szkody przez ubezpieczyciela , w razie jej powstania. Wykazy znaków wywoławczych, których adresów nie posiadamy znajduje się jako załącznik do niniejszego komunikatu.
W wykazie znajdują się znaki naszych członków, których dane mogą pochodzić z przed 12 lat lub nowych członków, których deklaracji lub informacji członka PZK nie otrzymaliśmy. Brakujące dane proszę przesyłać w formacie doc. lub  xls. Na adres tomalud@o2.pl oraz  sp2jmr@pzk.org.pl . Im prędzej tym lepiej dla naszych członków.


5.Walne Zebranie Śląskiego OT PZK oraz podsumowania zawodów!
Szanowni, Koledzy i Koleżanki
Pragniemy poinformować, że w dniu 15 lutego 2009 r. o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Zawodowych "Sztygarka" w Dąbrownie Górniczej przy ul. Legionów Polskich 69 odbędzie się podsumowanie i wręczenie nagród za zawody Holiday Contest 2008 (Zawody Wakacyjne 2008). Jednocześnie odbędzie się podsumowanie zawodów Silesian VHF Contest i Barbórka 2008.
Serdecznie Wszystkich zapraszamy
Informujemy również, że o godzinie 11:00 po wręczeniu nagród odbędzie się Walne zebranie sprawozdawcze członków Śląskiego OT PZK na które w imieniu Prezesa OT 06 Jacka SP9JCN serdecznie zapraszamy.
Zespół PGA


6.Lutowe QTC
Czytając lutowe wydanie MK QTC warto zwrócić uwagę na zapowiedź odbywania krajowych zawodów PGA TEST w języku angielskim. Treningi takie będą się odbywały 3-4 razy, i mają na celu systematyczne doskonalenie techniki operatorskiej dla przyszłego udziału w zawodach międzynarodowych. Dla początkujących OPs redakcja przygotowała specjalny poradnik opisujący procedury pracy w fonicznych zawodach HF. Polecamy bardzo!
Dla OPs z poczuciem humoru przygotowaliśmy też materiał pod wymownym tytułem „Jak zostać LIDem”. Sporządzono go na podstawie obserwacji zachowań operatorskich na pasmach HF. Także warto dokładnie przeczytać. Informacji operatorskich jest bardzo dużo, w tym kilkanaście oryginalnych regulaminów dyplomów wyczynowych.


7.Spis treści lutowego wydania MK QTC
171 stacji w styczniowym PGA TEST 
ABC radiooperatora – część 2.
Barbórka 2008 – wyniki
Co mamy na poratlu PGA?
CQ WPX Phone 2008 Contest – wyniki stacji polskich
CQ WW 160 Meter Contest 2008 – CW i SSB
Dyplom okolicznościowy z Dolska 
Dzień Kolejarza 2008 – wyniki
Dzień Myśli Braterskiej – dyplom z Bydgoszczy
Felieton Leniwego Papcia
Hell 2008 Contest – wyniki 
HNY 2009 Party – wyniki spotkania noworocznego
IARU HF Championship 2008 – wyniki stacji HQ
Identyfikatory dla każdego
Kalendarz zawodów KH i VHF na lutu i marzec br.
Kanał Bydgoski – dyplom z Bydgoszczy
Kodeks Krótkofalowca
Krótko o CQ 160 Meter CW 2008 Contest
Lodołamacz „Krasin” – dyplom wyczynowy
Narodowe Święto Niepodległości - wyniki
Nowi członkowie PGA-C PZK
O Ryszardzie SP5QQ wspomnienia
Palmiry Północy – dyplom wyczynowy
PGA 2009 Award – podsumowanie akcji dyplomowej
PGA TEST i – wyniki
PGA w eQSL.cc
Piotr I – dyplom wyczynowy
Polny Dzień 2008 – wyniki
Portal PGA na 9. miejscu w rankingu STAT24
Poszukiwane adresy
QSL via
Regulaminy zawodów na luty i marzec br.
Rewelacyjny wynik EM7HQ
RTTY 2008 Contest –wyniki
Sankt Petersburg – dyplom wyczynowy
SP DX Maraton – wyniki współzawodnictwa
SPCWC i SPCC po nowemu
Święto Niezapominajki – dyplom z Bydgoszczy
Ukrainian Castles Award
Ukrainian Foresses Award
World Castles Award – dyplom wyczynowy
Współzawodnictwo SPDXC 9 Pasm
Wydane dyplomy PGA
Zimowa wyprawa SKJKC – relacja SP9YJC/9
Zulu Time – co to jest?


Tyle informacji na dzisiaj
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK.Załącznik do komunikatu.

Brak adresów w bazie PZK:

OT01: SP6DNS, SP6HAO, SP6JQF, SP6XP, SQ6JNK, SQ6JNS, SQ6OWL, SQ6RR

OT03: SP7-03116, SP7QJN, SP7TDY, SQ7FBG, SQ7FBN, SQ7HGA

OT04: SP2-0556-BYSP2BKX, SP2DHR, SP2DVO, SP2IHI, SP2RXV, SP3TUT, SQ2DYL, SQ2GP, SQ2LE, SQ3MKW

OT05: SP8AJC, SP8AQA, SP8ASP, SP8AYS, SP8BCI, SP8BVO, SP8DVT, SP8DWI, SP8EEX, SP8GGV, SP8GKB, SP8GKX, SP8GRS, SP8GYR, SP8HDP, SP8HMK, SP8IPD, SP8JPR, SP8KO, SP8MCP, SP8MISP8NFH, SP8NFI, SP8NFP, SP8NFX, SP8NFZ, SP8ONL, SP8OOB, SP8OOC, SP8OON, SP8OV, SP8SIK, SP8SRS, SP8TJK, SP8TJQ, SP8U, SP8UZI, SP8WJW, SP8XGS, SP8XS, SP9CQ, SP9DEE, SP9GKJ, SP9IQO, SP9JPA, SP9MRO, SP9ODY, SP9SPN, SP9SX, SP9UJR, SP9VRB, SP9WTN, SQ8AQD, SQ8AQX, SQ8EFB, SQ8EFK, SQ8ERB, SQ8GBD, SQ8GBE, SQ8GBG, SQ8GUM, SQ8IJZ, SQ8IPI, SQ8IW, SQ8JLP, SQ8JLT, SQ8JS, SQ8MAS, SQ8NGS, SQ8NGT, SQ8SR, SQ8UW, SQ9JYK

OT06: SP9-06012, SP9-06-015, SP9-06054, SP9-06060, SP9-06063, SP9-06-064, SP9-06-073, SP9-06074, SP9-06077, SP9-06078, SP9-06079, SP9-06080, SP9-4090-KASP9-4333-KASP9-4961-KASP9AAE, SP9ABU, SP9AGS, SP9AHW, SP9AI, SP9AJT, SP9AVZ, SP9AWS, SP9BGS, SP9BMH, SP9BQX, SP9CAT, SP9CAZ, SP9CDA, SP9CLU, SP9CPU, SP9CSS, SP9CSX, SP9CTT, SP9CTW, SP9CTX, SP9CZG, SP9DI, SP9DJP, SP9DNO, SP9DOR, SP9DOW, SP9DW, SP9DYA, SP9EGM, SP9EHQ, SP9EM, SP9EML, SP9EOV, SP9EPC, SP9ERY, SP9EWM, SP9EZM, SP9FHZ, SP9FKF, SP9FKP, SP9FV, SP9FVO, SP9FZC, SP9GAY, SP9GBH, SP9GDI, SP9GFI, SP9GFY, SP9GPW, SP9GR, SP9GRB, SP9HE, SP9HLZ, SP9HML, SP9HOF, SP9HQC, SP9HQI, SP9HQJ, SP9HTY, SP9HUR, SP9HXK, SP9IFK, SP9IFV, SP9IGY, SP9IHF, SP9IIA, SP9IIL, SP9ILK, SP9IWP, SP9IZM, SP9JBX, SP9KN, SP9LDB, SP9LDC, SP9LDO, SP9LDS, SP9LVZ, SP9LWH, SP9LWM, SP9MCU, SP9MQT, SP9MQU, SP9MRK, SP9MRP, SP9MRX, SP9NLU, SP9NRF, SP9NRO, SP9NRQ, SP9NRU, SP9NWC, SP9NWE, SP9NWN, SP9NWQ, SP9OAH, SP9OB, SP9OHL, SP9OJM, SP9ONA, SP9OUH, SP9OUU, SP9OUV, SP9QJ, SP9QLN, SP9QLP, SP9QMS, SP9QMT, SP9QZS, SP9QZV, SP9RTN, SP9RTR, SP9RVP, SP9SDQ, SP9SNG, SP9SNT, SP9SNX, SP9SOF, SP9SOU, SP9TCC, SP9TPV, SP9TPZ, SP9TTT, SP9UH, SP9UNX, SP9UOA, SP9UPU, SP9UUC, SP9UX, SP9UXB, SP9UXG, SP9UZ, SP9WE, SP9WZS, SP9XZA, SQ9BEJ, SQ9BET, SQ9BEZ, SQ9BH, SQ9BO, SQ9BZJ, SQ9BZY, SQ9CI, SQ9CIE, SQ9CNS, SQ9CWD, SQ9CWI, SQ9CWQ, SQ9CWT, SQ9CXC, SQ9CYY, SQ9DHK, SQ9DXT, SQ9E, SQ9EH, SQ9FIZ, SQ9FMP, SQ9FMU, SQ9GAT, SQ9GIN, SQ9HHU, SQ9I, SQ9IDB, SQ9IDE, SQ9IDL, SQ9IDU, SQ9IEP, SQ9ITA, SQ9ITE, SQ9ITM, SQ9ITW, SQ9JDR, SQ9JI, SQ9JJM, SQ9JKA, SQ9JKD, SQ9JXE, SQ9JXF, SQ9KS, SQ9LOJ, SQ9LQ, SQ9MDF, SQ9MDG, SQ9MLU, SQ9MTO, SQ9MTX, SQ9MTZ, SQ9NFD, SQ9NFI, SQ9NFL, SQ9NIN, SQ9NIS, SQ9NIU, SQ9NIZ, SQ9NK, SQ9NKP, SQ9NKW, SQ9NOP, SQ9NOW, SQ9OH, SQ9ONK, SQ9QT, SQ9QU, SQ9W, SQ9WZS

OT08: SP3-0105W

OT09: SP1ADY, SP2-09146, SP2ALT, SP2AOB, SP2AVE, SP2AX, SP2AYC, SP2BIK, SP2BME, SP2BNJ, SP2BRN, SP2DPK, SP2DTO, SP2EBG, SP2EP, SP2ESG, SP2EXE, SP2FAT, SP2FGO, SP2FJN, SP2FNC, SP2FOV, SP2FWC, SP2GCE, SP2HAR, SP2HEA, SP2HFH, SP2HMT, SP2HNF, SP2HPM, SP2HQY, SP2HV, SP2HXY, SP2IPU, SP2IQM, SP2IQP, SP2IQW, SP2IST, SP2IZC, SP2JGZ, SP2JJW, SP2JK, SP2JSS, SP2JXN, SP2LLO, SP2LLQ, SP2NBD, SP2OVG, SP2OVH, SP2OVQ, SP2QBB, SP2RIK, SP2RQ, SP2RS, SP2SCF, SP2SCG, SP2SCQ, SP2TFD, SP2TFN, SP2UU, SP2UUU, SP2WB, SP2WDI, SP2WEN, SP2WET, SP2WHE, SP2XDM, SQ2BXI, SQ2HEB, SQ2HL, SQ2IHZ, SQ2LYJ, SQ2LYK, SQ2RH, SQ2XE

OT10: SP9-10079-KRSP9-10086-KRSP9-10092-KRSP9-10093-KRSP9-10094-KRSP9-10095-KRSP9-10096-KRSP9-10097-KRSP9-10098-KRSP9-10099-KRSP9ADV, SP9ANT, SP9ATE, SP9BLF, SP9BNM, SP9BPE, SP9BQG, SP9BWJ, SP9CFP, SP9CPS, SP9CUU, SP9CUX, SP9DGO, SP9DTH, SP9DTI, SP9DWT, SP9EEC, SP9EOH, SP9FII, SP9FIT, SP9FWQ, SP9FY, SP9GKO, SP9GXW, SP9IBJ, SP9IKN, SP9IND, SP9ITP, SP9IVD, SP9JRA, SP9JZU, SP9KJ, SP9LLA, SP9LLF, SP9MAN, SP9MAT, SP9MAX, SP9MZH, SP9NSU, SP9NSV, SP9ODL, SP9ODM, SP9ODX, SP9ORH, SP9RJQ, SP9RQE, SP9RQH, SP9RQQ, SP9RRS, SP9RVE, SP9SCZ, SP9SPW, SP9SVN, SP9SVP, SP9TNH, SP9TTX, SP9UMY, SP9UNU, SP9VFD, SP9VNL, SP9VRJ, SP9VRO, SP9WTS, SP9WUL, SP9XWD, SP9XWW, SP9XWY, SQ2MAD, SQ8HBD, SQ9AOI, SQ9APL, SQ9DDH, SQ9DEK, SQ9DXY, SQ9FQL, SQ9GEV, SQ9IAJ, SQ9JDZ, SQ9JTB, SQ9JTO, SQ9JYL, SQ9LGE, SQ9LGM, SQ9MCL, SQ9MDH, SQ9MEH, SQ9MEZ, SQ9OKR, SQ9OKU, SQ9ONM, SQ9RI

OT11: SP6APD, SP6AUI, SP6BFL, SP6BFM, SP6BOW, SP6CIK, SP6CXB, SP6CXK, SP6CYV, SP6DMI, SP6EII, SP6EJY, SP6EZ, SP6FIK, SP6FRQ, SP6FVT, SP6GCU, SP6GHR, SP6GIY, SP6JU, SP6LK, SP6LUP, SP6LUT, SP6LUV, SP6LUY, SP6MRC, SP6OJE, SP6OJG, SP6OJJ, SP6OJK, SP6OUG, SP6OUQ, SP6OUY, SP6SNS, SP6TPF, SP6TPP, SP6TRH, SP9HFW, SQ6CNA, SQ6CNM, SQ6DXZ, SQ6GAE, SQ6IEA, SQ6IEC, SQ6IUR, SQ6IUU, SQ6LBS, SQ6LBW, SQ6MNN, SQ6QQ, SQ6SZ, SQ9CWO

OT12: SP9AAV, SP9AFE, SP9AJMSP9AOA, SP9AZB, SP9BCH, SP9BFA, SP9BRP, SP9CSE, SP9CUB, SP9DLT, SP9DXX, SP9EVP, SP9FFD, SP9FG, SP9HIL, SP9HMA, SP9HZI, SP9ICU, SP9JQX, SP9LKS, SP9NSB, SP9NSI, SP9ODK, SP9OWG, SP9OYB, SP9VQM, SP9WTQ, SP9XCJ, SP9XUD, SP9XWB, SQ9APW, SQ9CAU, SQ9DEN, SQ9DJE, SQ9DKX, SQ9DXJ, SQ9FCF, SQ9FQP, SQ9JDW, SQ9LFQ, SQ9MCP, SQ9ML, SQ9QI

OT13: SP6-13009, SP6-13018, SP6-13-032, SP6ARF, SP6AUO, SP6BGF, SP6BTV, SP6CBI, SP6CJK, SP6CRW, SP6CRZ, SP6DAY, SP6DMQ, SP6ENL, SP6EUA, SP6EUJ, SP6EWW, SP6FCQ, SP6FHU, SP6FIB, SP6FXF, SP6GOQ, SP6GTN, SP6GYZ, SP6HDQ, SP6IEQ, SP6IYR, SP6JIR, SP6LTA, SP6LTC, SP6LTO, SP6NIX, SP6NIZ, SP6NXG, SP6NXI, SP6NXZ, SP6OPK, SP6OPM, SP6OPW, SP6ORJ, SP6ORY, SP6OWA, SP6OWJ, SP6OWY, SP6QKL, SP6QKP, SP6QKT, SP6QKV, SP6QNO, SP6RGB, SP6RGC, SP6RGE, SP6RGU, SP6RLV, SP6RLZ, SP6RYH, SP6RYL, SP6RYW, SP6RZ, SP6SOP, SP6SYU, SP6TGI, SP6TRP, SP6TRW, SP6TRY, SP6UM, SP6URZ, SP6VGJ, SP6VWY, SP9TTG, SQ6BBY, SQ6BOX, SQ6COQ, SQ6EY, SQ6FHW, SQ6GGT, SQ6GSW, SQ6ILG, SQ6IYN, SQ6IYO, SQ6IYP, SQ6IYZ, SQ6LAW, SQ6LJI, SQ6LJV, SQ6LJYSQ6MIH, SQ6MQW, SQ6MQX, SQ6NLR, SQ6NTA, SQ6NTB, SQ6NTC, SQ6OPG, SQ6OR, SQ6OXL, SQ6ZP

OT14: SP1-14015, SP1-14016, SP1BER, SP1COU, SP1CVP, SP1DOZ, SP1DSZ, SP1FMW, SP1HJK, SP1HNH, SP1HOP, SP1IVL, SP1JRF, SP1MWE, SP1MWP, SP1NL, SP1QXK, SP1QY, SP1RWA, SP1THJ, SP1TMD, SP1TMN, SP1TMP, SP1TMT, SP1VDV, SP1WSR, SP1WSU, SP1WSX, SP1WSY, SP1WWS, SP1ZP, SP2BK, SP2JY, SP3FYJ, SP3NYF, SP3NYR, SP3WWB, SQ1BHK, SQ1BHL, SQ1BHP, SQ1BSW, SQ1EUP, SQ1FTV, SQ1FYY, SQ1GQM, SQ1GYI, SQ1HMA, SQ1JGU, SQ1MNB, SQ1MNF, SQ1MNJ, SQ1MNK, SQ1MNL, SQ1NDU, SQ1NT, SQ1UQ, SQ3LLM, SQ3LLW

OT15: SP5ABB, SP7AAK, SP7ACC, SP7AWG, SP7BBP, SP7BDS, SP7BIT, SP7BVB, SP7CBG, SP7CKF, SP7CTQ, SP7CYG, SP7DAD, SP7DCS, SP7DZA, SP7DZB, SP7EBM, SP7ELQ, SP7ENU, SP7FAB, SP7FAH, SP7FCX, SP7FP, SP7FRO, SP7GQR, SP7GRW, SP7HIM, SP7HIY, SP7HKO, SP7ICE, SP7IL, SP7ISV, SP7IXT, SP7LHV, SP7MTF, SP7MU, SP7OGS, SP7OQZ, SP7Q, SP7QHP, SP7QHR, SP7QO, SP7RZR, SP7SZJ, SP7TEV, SP7TEX, SP7VC, SP7VVB, SP7WMN, SP7WMS, SP7WNF, SP7WT, SP7XK, SQ7AEC, SQ7AET, SQ7AYH, SQ7DQX, SQ7GDS, SQ7LRCSQ7MPJ

OT16: SP2AHM, SP2AQP, SP2CCO, SP2CYK, SP2DWG, SP2FAP, SP2FAV, SP2GUB, SP2GUV, SP2HAI, SP2HIC, SP2HNL, SP2HOU, SP2HPD, SP2IPK, SP2JJ, SP2JJD, SP2LNW, SP2LNY, SP2MEF, SP2NBA, SP2QCQ, SP2QCR, SP2QCU, SP2QCW, SP2SCX, SP2TG, SP2WLT, SP2WN, SP2XDQ, SP2Y, SQ2AJI, SQ2AJN, SQ2AJS, SQ2CDC, SQ2EEQ

OT17: 3Z4ACC, SP1RV, SP4AQD, SP4AUN, SP4AWE, SP4BY, SP4CMW, SP4CPB, SP4DEB, SP4DZT, SP4FVS, SP4HXZ, SP4ICC, SP4INH, SP4IPL, SP4JAI, SP4JLT, SP4JOY, SP4KM, SP4LVH, SP4LVI, SP4LVK, SP4LXH, SP4MPH, SP4MPU, SP4MSN, SP4MSS, SP4NKJ, SP4R, SP4SAF, SP4TBM, SP4TVO, SP4TW, SP4Z, SQ4AVD, SQ4CTG, SQ4CTS, SQ4OC

OT18: SP8-18009, SP8CIQ, SP8DXZ, SP8FHM, SP8HDC, SP8IRZ, SP8JHD, SP8LNE, SP8MRD, SP8RHC, SP8RHQ, SP8SIF, SP8TJU, SP8TLH, SP8WJP, SP8ZV, SQ8AMR, SQ8CBU, SQ8JLD, SQ8JX, SQ8MHM, SQ8MXC, SQ8MXD, SQ8NGW, SQ8OAN, SQ8OGA, SQ8TUR

OT20: 9J2SZ, SP3IAE, SP8-20-069, SP8-20-070, SP8-20-076, SP8-20-088, SP8-20-103, SP8-20-104, SP8-20-105, SP8-20-106, SP8-20-108, SP8-20-109, SP8-20-110, SP8AMB, SP8CLH, SP8DHM, SP8ESO, SP8FNB, SP8GHO, SP8GKR, SP8GMG, SP8IOV, SP8ISJ, SP8JWE, SP8LZC, SP8PN, SP8QEJ, SP8QER, SP8UFB, SQ5FLN, SQ5GRI, SQ5NBD, SQ5NHB, SQ8FDO, SQ8GHZ, SQ8ISN, SQ8JCI, SQ8JIS, SQ8JIT, SQ8JIX, SQ8LSB, SQ8MFB, SQ8MFE, SQ8MFK, SQ8MFM, SQ8MFO, SQ8MFP, SQ8MFS, SQ8MFX, SQ8MXN, SQ8MXP, SQ8MXS, SQ8NGB, SQ8NGC, SQ8NGE, SQ8NGM, SQ8OZI, SQ8TWP

OT21: SP4-21182, SP4-21183, SP4-21184, SP4-21185, SP4-21-186, SP4EJT, SP4IOK, SP4JFE, SP4NDV, SP4XDC, SQ4FXY, SQ4IOH, SQ4IOI, SQ4IOM, SQ4ZS
22: SP1-22011, SP1AAQ, SP1AAY, SP1AER, SP1AFA, SP1APZ, SP1BLE, SP1CID, SP1CQZ, SP1CRI, SP1CWL, SP1DKT, SP1DMD, SP1DTQ, SP1EVI, SP1EXB, SP1FJZ, SP1FLP, SP1FMH, SP1FQN, SP1GZF, SP1HTS, SP1II, SP1JPH, SP1JWY, SP1JXT, SP1LJZ, SP1MAA, SP1MAB, SP1MHQ, SP1MHZ, SP1MK, SP1NQE, SP1NQF, SP1NQN, SP1NQV, SP1NY, SP1OJD, SP1RKB, SP1RKT, SP1UJC, SP1UJI, SP2LTW, SP9DTE, SQ1BVG, SQ1EIC, SQ1EID, SQ1K, SQ1OD, SQ2CJ, SQ2LYB, SQ2LYD, SQ2MMM, SQ2RKS

OT23: SP3-1058, SP3APP, SP3FFK, SP3HSZ, SP3MEP, SP3RNW, SP3SLK, SP3TUR, SP3VZY, SP3WBB, SP3WXH, SP7HKK, SQ3BX, SQ3OZ

OT25: SO5BZO, SP5-25-0746SP5-25-0748SP5-25-0750SP5-25-0751SP5-25-0752SP5-25-0753SP5-25-0754SP5-25-6743SP5AAJ, SP5ACN, SP5AEZ, SP5AFL, SP5AGT, SP5AHR, SP5AHT, SP5AHY, SP5AJV, SP5ANU, SP5ANY, SP5AQT, SP5ARP, SP5AUB, SP5AUC, SP5AWR, SP5AWY, SP5AYI, SP5AYU, SP5AYY, SP5BFX, SP5BHY, SP5BLI, SP5BLN, SP5BNB, SP5BRG, SP5BWO, SP5BXY, SP5BYC, SP5CCC, SP5CCK, SP5CCX, SP5CEQ, SP5CFD, SP5CGI, SP5CGN, SP5CJG, SP5CJQ, SP5CJY, SP5CKA, SP5CKQ, SP5CNA, SP5CNG, SP5CNR, SP5COC, SP5COF, SP5COK, SP5COR, SP5COY, SP5CQI, SP5CTD, SP5CUK, SP5CUO, SP5DDF, SP5DDJ, SP5DIQ, SP5DIR, SP5DLX, SP5DRE, SP5DRH, SP5DU, SP5DZC, SP5EAQ, SP5ECC, SP5EIG, SP5EIN, SP5ELA, SP5ELM, SP5ENA, SP5ENG, SP5ENM, SP5EOT, SP5EPP, SP5EQQ, SP5ES, SP5EWX, SP5EWY, SP5EZJ, SP5FCZ, SP5FDJ, SP5FDN, SP5FDY, SP5FHC, SP5FHF, SP5FKZ, SP5FLB, SP5FPL, SP5FQQ, SP5FSN, SP5FVI, SP5GAZ, SP5GIH, SP5GJC, SP5GJH, SP5GLK, SP5GMJ, SP5GMM, SP5GQI, SP5GQX, SP5GTI, SP5HFS, SP5HNK, SP5HQZ, SP5HRX, SP5HS, SP5ICS, SP5IDK, SP5IMK, SP5ISZ, SP5IT, SP5IVC, SP5IWE, SP5IWI, SP5IXI, SP5IXS, SP5IYD, SP5IYI, SP5IYY, SP5JLQ, SP5JNW, SP5JPO, SP5JSP, SP5JSZ, SP5JTO, SP5JXK, SP5KD, SP5LGN, SP5LGX, SP5LRI, SP5LXT, SP5MBA, SP5MG, SP5MNF, SP5MOD, SP5MR, SP5MXT, SP5MXY, SP5MXZ, SP5NHK, SP5NN, SP5NOI, SP5NRM, SP5NZA, SP5NZG, SP5NZH, SP5NZN, SP5OBJ, SP5OI, SP5OO, SP5OXB, SP5OXJ, SP5OXP, SP5PB, SP5PE, SP5QAT, SP5QF, SP5QNI, SP5QWG, SP5QWL, SP5RDM, SP5RDN, SP5RMT, SP5SA, SP5SJU, SP5SMK, SP5SSB, SP5SSV, SP5SZA, SP5TAM, SP5TAR, SP5TAT, SP5TIC, SP5TT, SP5TTU, SP5TZC, SP5UAF, SP5UAM, SP5UAR, SP5UHW, SP5ULV, SP5VIW, SP5VJQ, SP5VR, SP5VY, SP5WCQ, SP5WL, SP5WLO, SP5WPO, SP5XEE, SP5XHY, SP5XJO, SP5XMU, SP5XOC, SP5XOL, SP5XOR, SP5XQ, SP5XSD, SP5XSL, SP5XTG, SP5XTL, SP5XVH, SP5XVY, SP5XZO, SP5YL, SP5ZL, SP5ZR, SP6JOE, SP8XXN, SQ2RDX, SQ5AAB, SQ5ALL, SQ5ARF, SQ5ARG, SQ5AXA, SQ5AXS, SQ5BAK, SQ5BB, SQ5BLK, SQ5BPF, SQ5BPW, SQ5BUG, SQ5CJE, SQ5CSD, SQ5EBE, SQ5EBM, SQ5EKI, SQ5EXG, SQ5FLT, SQ5GRO, SQ5HE, SQ5IZH, SQ5JRE, SQ5JRN, SQ5JRS, SQ5JUP, SQ5LNJ, SQ5LWG, SQ5MKX, SQ5MRG, SQ5MWP, SQ5MX, SQ5NAF, SQ5NBT, SQ5NHJ, SQ5NHK, SQ5NPJ, SQ5NPX, SQ5OBN, SQ5OBW, SQ5Q, SQ5RDA, SQ5TF, SQ5TT, SQ5WAA, SQ5WWK, SQ5XEE, SQ9NRY

OT26: SP2-26350, SP2-26353, SP2-332-TO, SP2B, SP2BJF, SP2CKX, SP2DMB, SP2DMX, SP2DWA, SP2ERD, SP2EUI, SP2FKE, SP2FMN, SP2FNS, SP2FUD, SP2FXM, SP2FZW, SP2GCJ, SP2GJV, SP2GWZ, SP2ILQ, SP2IQN, SP2JEB, SP2JEL, SP2MDA, SP2MSL, SP2NAV, SP2NJI, SP2OFF, SP2OFH, SP2OFX, SP2RXC, SP2SV, SP2SWO, SP2UV, SP2XF, SQ2AF, SQ2AHP, SQ2BNE, SQ2BNM, SQ2BNO, SQ2CFK, SQ2DMM, SQ2DMU, SQ2DYG, SQ2EAN, SQ2EAT, SQ2EAV, SQ2MSL, SQ2OFP

OT27: SP3AIT, SP3AXJ, SP3BEK, SP3BHI, SP3BOL, SP3BQC, SP3CYY, SP3DTB, SP3ESV, SP3EWP, SP3EZN, SP3FCO, SP3FFJ, SP3FZN, SP3GEM, SP3GIL, SP3GJK, SP3HGD, SP3HUF, SP3HVS, SP3IGP, SP3INW, SP3ITW, SP3J, SP3JHQ, SP3JSD, SP3LD, SP3MY, SP3NNH, SP3OCG, SP3QFE, SP3QFV, SP3RNT, SP3RNZ, SP3SLO, SP3SLX, SP3TLM, SP3TUM, SP3UCU, SP3VZM, SP3WYS, SP3YM, SP6EKS, SP9HWY, SQ3BKY, SQ3HTX, SQ3IR, SQ3XBR, SQ3XBU, SQ3XS

OT28: SP9-28009, SP9-28024, SP9AED, SP9AKD, SP9CCD, SP9CLO, SP9DFT, SP9FPP, SP9GLJ, SP9HVV, SP9HZW, SP9JA, SP9JQA, SP9JZT, SP9LAS, SP9NH, SP9OYV, SP9RPW, SP9RPY, SP9SPISP9UMJ, SP9UML, SQ9APY, SQ9CAH, SQ9CAQ, SQ9DJG, SQ9FCH, SQ9FQC, SQ9IAU, SQ9LCH, SQ9LFB, SQ9LFO, SQ9SX

OT29: SP9-29030, SP9ARW, SP9AVR, SP9BCQ, SP9BS, SP9BZM, SP9CP, SP9CTS, SP9CVM, SP9CWF, SP9CZK, SP9DSDSP9EJK, SP9EMI, SP9FED, SP9GWQ, SP9HAX, SP9JSM, SP9OZA, SP9RCG, SP9VJ, SP9WLG, SP9WR, SP9WZW, SQ9ANS, SQ9BDN, SQ9BZ, SQ9GJP, SQ9HO, SQ9IWP, SQ9IWT, SQ9JKM, SQ9JXG, SQ9JXS, SQ9LOM, SQ9MLC, SQ9MSI, SQ9ZM

OT31: SP/WB2BVB, SP6AXW, SP6DMJ, SP9-31001, SP9-31027, SP9-31029, SP9-31032, SP9-31034, SP9-31038, SP9-31042, SP9-31043, SP9-31-044, SP9AQF, SP9BEW, SP9BQJ, SP9CTH, SP9DTR, SP9EBQ, SP9EJ, SP9EUH, SP9EYX, SP9FBN, SP9FOW, SP9FRZ, SP9FTJ, SP9FUC, SP9FUU, SP9GCV, SP9HTU, SP9HVW, SP9HZF, SP9IJU, SP9IKF, SP9JDP, SP9JHB, SP9JQZ, SP9LIP, SP9LIZ, SP9LJD, SP9LJH, SP9MDO, SP9MDY, SP9MQH, SP9MVY, SP9NLB, SP9NLG, SP9NWB, SP9OHP, SP9ORN, SP9OZY, SP9PT, SP9QMH, SP9QMP, SP9QZI, SP9QZZ, SP9RCF, SP9RCL, SP9REP, SP9REU, SP9RTZ, SP9SNH, SP9SOO, SP9TCE, SP9TNN, SP9TPB, SP9UOP, SP9UPK, SP9WAN, SP9WLC, SP9WZJ, SQ9-31001, SQ9ACH, SQ9ACK, SQ9ACU, SQ9ANT, SQ9CWB, SQ9CYR, SQ9DHS, SQ9DIQ, SQ9GAI, SQ9HHC, SQ9HHV, SQ9HZC, SQ9HZM, SQ9ITB, SQ9ITC, SQ9ITD, SQ9ITK, SQ9IWA, SQ9JJH, SQ9JKG, SQ9JKS, SQ9JKV, SQ9JKW, SQ9JXA, SQ9JXJ, SQ9MDY, SQ9MTS, SQ9MZ, SQ9NJ, SQ9NRK, SQ9PM, SQ9SDG

OT32: SP3-32146, SP3AMO, SP3AOK, SP3AZO, SP3BKM, SP3BLR, SP3C, SP3CAI, SP3CR, SP3DGV, SP3DOF, SP3DSC, SP3DVG, SP3DWH, SP3E, SP3EQE, SP3FAR, SP3FHV, SP3FXG, SP3GAX, SP3GVX, SP3HBO, SP3HRN, SP3HZG, SP3IOE, SP3JGI, SP3JHC, SP3JHY, SP3JUN, SP3LGF, SP3LO, SP3LPR, SP3NEV, SP3QD, SP3RBG, SP3SBY, SP3UUI, SP3WVG, SP3WVL, SP3WVN, SP3WWI, SP3XR, SQ3A, SQ3BDQ, SQ3MQJ

OT33: SQ8JMG

OT35: SP8DYR, SP8IPN, SP8IQQ, SP8NAA, SP8RHL, SQ8AY, SQ8CMS, SQ8GKL, SQ8LHI

OT37: SO5JG, SP5-37-020, SP5-37-024, SP5-37-025, SP5-37-030, SP5-37-032, SP5-37-033, SP5-37-034, SP5-37-112, SP5-37-134, SP5-37-159, SP5-37-200, SP5-37-201, SP5-37-202, SP5-37-203, SP5-37-204, SP5-37-205, SP5-37-206, SP5-37-207, SP5-37-208, SP5-37-209, SP5-37-210, SP5-37-211, SP5-37-212, SP5-37-213, SP5-37-214, SP5-37-215, SP5-37-216, SP5-37-217, SP5-37-218, SP5-37-219, SP5-37-220, SP5-37-223, SP5-37-224, SP5-37-225, SP5-37-230, SP5ADX, SP5AXV, SP5BTN, SP5CIB, SP5DET, SP5DLB, SP5DUZ, SP5EBB, SP5ELW, SP5EOS, SP5FBJ, SP5FGT, SP5HEN, SP5JCM, SP5JCX, SP5LJ, SP5LMT, SP5LS, SP5MAD, SP5MSW, SP5MXF, SP5NOH, SP5NVX, SP5QWJ, SP5QWU, SP5QWV, SP5REG, SP5RZP, SP5SKJ, SP5SQE, SP5SS, SP5SSQ, SP5WCV, SP5WPT, SP5XTF, SP5XVK, SP5XVR, SP5YZ, SP9LDU, SQ2LID, SQ4JEC, SQ5ABF, SQ5ASR, SQ5AWA, SQ5BT, SQ5ESM, SQ5FLG, SQ5FLP, SQ5FWD, SQ5FWR, SQ5HD, SQ5IZB, SQ5IZD, SQ5IZI, SQ5IZO, SQ5IZR, SQ5IZV, SQ5JUJ, SQ5JUT, SQ5JUZ, SQ5LMT, SQ5LNB, SQ5LNI, SQ5LNL, SQ5LNP, SQ5LNQ, SQ5LNR, SQ5LTA, SQ5LTF, SQ5LTH, SQ5LTL, SQ5LTT, SQ5LTV, SQ5LTZ, SQ5M, SQ5MGH, SQ5MGI, SQ5MGN, SQ5MGP, SQ5MGQ, SQ5MJD, SQ5MJE, SQ5MJH, SQ5MJI, SQ5MJJ, SQ5MJS, SQ5MJT, SQ5MJW, SQ5MJX, SQ5MOH, SQ5MOV, SQ5MRF, SQ5MRJ, SQ5NAA, SQ5NAB, SQ5NAD, SQ5NAE, SQ5NAI, SQ5NAM, SQ5NAN, SQ5NAP, SQ5NAR, SQ5NAW, SQ5NAY, SQ5NBG, SQ5NBH, SQ5NBK, SQ5NBR, SQ5NF, SQ5NHE, SQ5NPF, SQ5NPI, SQ5NPL, SQ5NPQ, SQ5NPW, SQ5NPZ, SQ5NWI, SQ5NWN, SQ5NWT, SQ5OBU, SQ5OLD, SQ5RAK, SQ9MDD

OT49: SP2-49004, SP2AIB, SP2AQB, SP2DBN, SP2EFU, SP2EPV, SP2FVN, SP2GBL, SP2HGV, SP2IAZ, SP2JLR, SP2MKZ, SP2NA, SP2PI, SP2SGF, SP2SWT, SP3OZW, SP5BR, SP5LXR, SP5MNJ, SP5WA, SP7GIQ, SP7TEC, SQ2JAC, SQ3SLD

OT50: SP9-31035, SP9CBD, SP9CXN, SP9DFH, SP9DO, SP9EJH, SP9ENO, SP9H, SP9MDS, SP9MRN, SP9NLA, SP9NRD, SP9SDX, SP9TNZ, SP9TPA, SP9UPH, SP9XCN, SP9ZE, SQ9C, SQ9CND, SQ9CNN, SQ9CXH, SQ9MCK, SQ9MSD, SQ9PV, SQ9UM

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,220,939 Unikalnych wizyt