PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3644 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat internetowy Prezydium ZG PZK z dnia 06.08.2008 r.
Opcje newsa
Komunikaty PZK

Witam wszystkich słuchaczy Komunikatu !.

W związku z nieobecnością Prezesa ZG PZK – Piotra SP2JMR, który prowadzi szkolenie młodzieży w Poroninie  i ma utrudniony dostęp do inernetu, autorem dzisiejszego Komunikatu jest Sekretarz ZG PZK – Tadeusz SP9HQJ.


A oto informacje :

 

1. Obóz szkoleniowy w sportach obronnych w Poroninie.

Od 3 do 23 sierpnia br. w pensjonacie „U Chowańców” w Poroninie, ul. Tatrzańska 55 b, koło Zakopanego trwa obóz szkoleniowy w sportach obronnych, gdzie jednym z instruktorów jest Prezes PZK Piotr Skrzypczak – SP2JMR. Program szkolenia przygotowuje młodych uczestników obozu do zdania egzaminu  na świadectwo operatora kategorii A, B, C i D – egzamin przewidziano na 22 sierpnia br. o godz. 9.00 w Poroninie. Tu ważna informacja : wszyscy chętni, którzy w tym dniu chcieliby wziąć udział w egzaminie na świadectwo operatora kategorii A, B, C i D w radiowej służbie radioamatorskiej, po uiszczeniu stosownej opłaty na konto UKE ( informacje o wysokości opłaty znajdują się na stronie internetowej UKE ), mogą kontaktować się z Prezesem PZK –  SP2JMR, aby przystąpić do egzaminu. Namiary na Prezesa PZK : sp2jmr@pzk.or.pl oraz nr telefonu : 0602248182. Młody narybek polskiego krótkofalarstwa, poza typowymi zajęciami ( w tym nauka telegrafii ) zdobywa podstawową wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu radioorientacji sportowej, biegu na orientację. Dla uatrakcyjnienia pobytu w tym malowniczym kurorcie, nie zapomniano o zajęciach kulturalno – rekreacyjnych, jak też o wycieczkach do najbliższych okolic tj. na Kasprowy Wierch, na Gubałówkę, do Zakopanego, do Morskiego Oka, do zabytkowej kopalni soli w Wieliczce, jak też do okolicznych basenów. Dla przypomnienia – to kolejny już obóz młodzieżowy, realizowany w porozumieniu zawartym pomiędzy PZK a MON i dofinansowany z funduszy MON.

Info : SP2JMR

 

2. Okolicznościowa radiostacja -  3Z9CESJ z Chorzowa.

W związku z IX Zlotem Skautów Środkowoeuropejskich „Silesia 2008” odbywającym się w Chorzowie, w którym bierze udział ponad 2000 skautów europejskich oraz z różnych zakątków świata, w okresie od 1 do 10 sierpnia br. pod znakiem okolicznościowym 3Z9CESJ pracują krótkofalowcy z harcerskiego,  świętochłowickiego Klubu SP9ZHR. Zapraszamy wszystkich chętnych do nawiązania łączności z tą stacją, ponieważ operatorami stacji są przedstawiciele różnych rejonów świata. Nad całością czuwa niezawodny Druh Marian – SP9EMI wraz z Czesławem – SP9DSD.

Info : SP9HQJ

 

3. Kolizja spotkań okolicznościowych – Holice, Zjazd SP OTC  i spotkanie w

    Gliczarowie Górnym.

Okres wakacyjny to spiętrzenie różnego typu spotkań okolicznościowych i w związku z tym, nie po raz pierwszy, dochodzi do kolizji tego typu spotkań. Z jednej strony świadczy to o zaktywizowaniu działalności lokalnych społeczności krótkofalarskich, z drugiej zaś należałoby pomyśleć o skoordynowaniu tego typu przedsięwzięć, aby w przyszłości nie dochodziło do kolizji. Tak się składa, że  na ostatni weekend sierpnia br. zaplanowano jednocześnie aż trzy ważne przedsięwzięcia tj. międzynarodowe spotkanie w Holicach w Czechach ( prestiżowe dla PZK ),  Zjazd SP OTC w Pradolinie pod Bydgoszczą oraz spotkanie w Gliczarowie Górnym, organizowane przez Małopolskie Stowarzyszenie krótkofalowców. W spotkaniu w Holicach ze strony Prezydium weźmie udział Bogdan – SP3IQ wraz z Tadeuszem – SP9HQJ – uruchomią tam polskie stoisko. W spotkaniu SP OTC weźmie udział Prezes PZK – Piotr SP2JMR, natomiast nie uzgodniono jeszcze kto będzie reprezentował PZK na spotkaniu w Gliczarowie, ale na pewno będzie tak przedstawiciel ZG PZK. Aby uniknąć tego typu problemów, a jednocześnie dać szansę udziału jak największej liczby osób w tego typu przedsięwzięciach proponuję, aby informacje o planowanych przedsięwzięciach w skali co najmniej regionalnej podawać do Prezydium ZG PZK ze znacznym wyprzedzeniem. Informacje i program spotkania SP OTC znajduje się na stronie http://www.pzk.bydgoszcz.pl/spotc/aktualnosci.ftml

natomiast informacje i program spotkania w Gliczarowie Górnym zamieszczono w ostatnim Komunikacie Prezydium ZG PZK i znajduje się on na stronie internetowej PZK. Przy okazji zapraszamy do zaglądania na stronę PZK, na której umieszczane są najbardziej aktualne informacje.

Info : SP9HQJ

 

4. Raportowanie Komisji PZK.

W związku z dwutygodniowym urlopem Leska – SP6CIK, podjąłem się zbierania informacji ( i udzielania daleko idącej pomocy ) o stanie prac poszczególnych Komisji PZK, uchwalonych na ostatnim Zjeździe PZK, a następnie formalnie utworzonych w drodze uchwały Prezydium ZG PZK z 5 czerwca 2008 r. Proszę zatem o sukcesywne przesyłanie raportów o postępie prac poszczególnych Komisji. Dotychczas najbardziej aktywna jest Komisja ds. Strategii, kierowana przez Leszka SP6CIK ( pod nieobecność Leszką pracami Komisji kieruje Romek – SP9MRN ). Proszę zatem - zwłaszcza Komisję ds. Przeglądu Działalności Operacyjnej oraz Komisję ds. Analiz i Statystyki o wzmożenie swej aktywności i przesłanie raportu do Prezydium ZG PZK.  Wyniki prac ostatnich Komisji są niezwykle istotne dla Komisji ds. Strategii PZK. W razie trudności – służę pomocą.

Info : SP9HQJ

 

4. News z RBI.

Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego przekazuje poniższą wiadomość : Od  poniedziałku 3.08.2008 r. na stronie internetowej RBI: http://www.rbi.ampr.org jest możliwość wysłuchania nowego okolicznościowego programu na temat łączności radiowej w pierwszej fazie Powstania Warszawskiego w sierpniu 1944 roku. Druga faza Powstania Warszawskiego obejmująca okres wrzesień i październik 1944 r. zostanie przedstawiona w  programie wrześniowym. Ten ostatni program RBI, poświęcony łączności radiowej na KF i UKF podczas Powstania Warszawskiego,  nadano pierwszy raz / premiera na falach krótkich / w  dniu 03 .08.2008 r. o godzinie 08.00, 10.30 i 22.30 L w okolicy QRG 3700 kHz +/-QRM.

Powtórka programu na falach krótkich w niedziele: 10, 17, 24 i 31.08.2008 r. zgodnie ze stałym harmonogramem:

o godzinie 8.00 L na QRG 3700 kHz +/- QRM,

o godzinie 10.30 L na QRG 3700 kHz +/- QRM

oraz o godzinie 22.30 L  w okolicy QRG 3700 kHz /3700-3710 kHz/.

Na falach krótkich jest aktualnie nadawany i w dalszym ciągu będzie nadawany, również,  serwis informacyjny RBI zawierający bieżące informacje przesłane przez zainteresowanych programem słuchaczy. Te, nadesłane przez słuchaczy informacje, będą umieszczane również na stronie internetowej Radiowego Biuletynu Informacyjnego: http://www.rbi.ampr.org

W związku z zapytaniami i wątpliwościami, Redakcja RBI informuje wszystkich słuchaczy programu, że w okresie letnio - wakacyjnym w lipcu, sierpniu i wrześniu br. program i jego redakcja nie ma przerwy wakacyjnej i pracuje cały czas. Program dla słuchaczy w kraju jest nadawany na falach krótkich zgodnie z harmonogramem jak wyżej. Pierwszy program okolicznościowy RBI  będzie w Internecie nadawany do 31.08.2008 r.

Część druga programu okolicznościowego we wrześniu b.r.

Info : Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego : Jerzy Kucharski SP5BLD i

          Janusz  Przybylski SP1LOP 

 

5. Krótkofalowcy Bis.

     Redakcja cyklicznie nadawanego programu telewizyjnego Krótkofalowcy Bis, nadaje regularnie zawsze o 22.00 reportaże na żywo z większym transferem. Fragmenty najciekawszych programów są zamieszczane jak zwykle na serwerze Studia VIDEOEXPRES Wrocław w postaci mocno skompresowanej, na portalu www.videoexpres.pl w Archiwum - ATV.

UWAGA !!!

     W dniu 3.08.2008 roku w okolicach Zwardonia w górach, na styku trzech granic państwowych: Polski, Czech i Słowacji, spotkali się nadawcy tych krajów w ramach IV już międzynarodowej ekspedycji mikrofalowej zorganizowanej przez Sudecki Klub SP6KBL, celem przeprowadzenia łączności w pasmach  24, 47 i 76 GHz.  Doszło tam do pierwszych udanych połączeń z wszystkimi uczestnikami ekspedycji, w trudnych warunkach terenowych.   Redakcja programu KRÓTKOFALOWCY BIS zarejestrowała to międzynarodowe historyczne - wydarzenie mikrofalowe. Fragmenty najciekawsze tego telewizyjnego reportażu zostaną nadane w najbliższych dniach na stronie www.videoexpres.pl jak zwykle o godzinie 22.00.

       Premierowe odtworzenie całego dokumentalnego, prawie godzinnego reportażu TV nastąpi na X Zjeździe Technicznym UKF w Zieleńcu k/Dusznik Zdroju, który będzie obradował w dniach od 14 do 17 bm.  Dodatkowe szczegóły jak zwykle na stronie głównej www.videoexpres.pl

Info : Henryk Pacha ATV  SP6ARR - www.videoexpres.pl

 

Prosimy o nadsyłanie informacji o przedsięwzięciach organizowanych w okresie wakacyjnym przez kluby i oddziały. Zapraszam do lektury sierpniowego wydania „Świata Radio” i wakacyjnego wydania „MK QTC”.

Wszystkim nadawcom, nasłuchowcom i członkom ich rodzin życzymy udanego wypoczynku wakacyjnego, dużo słońca oraz „naładowania akumulatorów” na cały rok.

 

                                                                             

                                                                        Vy 73 - Sekretarz PZK – Tadeusz SP9HQJ

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,252,355 Unikalnych wizyt