PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3317 członków/członkiń PZK):



Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat PZK nr 28/23 z dnia 12.07.2023
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZK
KOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców
NR 28/2023 z dnia 12 lipca 2023 r.


Witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów PZK, które są nadawane w każdą środę, o godzinie 18:00 czasu lokalnego, na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM oraz publikowane na portalu PZK, a także rozsyłane na listę wysyłkową. Zautomatyzowane archiwum komunikatów znajduje się na osobnym serwerze: https://komunikat.pzk.org.pl/ .

1. SN0HQ 2023 czyli start w Mistrzostwach Świata IARU na Falach Krótkich

Już po Mistrzostwach. Jak co roku przez dobę eter rozbrzmiewał tysiącami znaków stacji pracujących w Mistrzostwach IARU na falach krótkich. Przez 24 godziny świat krótkofalarski żył nie tylko IARU HF Championship, ale przede wszystkim WRTC 2022. Samo zakwalifikowanie się do WRTC jest już wielkim wyczynem.
Nasi reprezentanci zajęli wysoką 20 pozycję na 58 stacji. Mistrzostwa wygrał zespół ukraińskich operatorów UW7LL i VE3DZ. Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie organizatora pod linkiem https://www.wrtc2022.it/wrtc_2022_final_scores.pdf . Naszym reprezentantom Krzysztofowi SP7GIQ i Bogusławowi SP7IVO gratulujemy.

Tegoroczne Mistrzostwa IARU HF odbywały się w cieniu WRTC. Wszyscy szukaliśmy nie tylko stacji HQ, ale i stacji z prefiksami I4xx., pod którymi pracowali uczestnicy WRTC. Nasi pracowali pod znakiem I46Q, w większości na CW.

Reprezentacja PZK w HF IARU, czyli zespół SN0HQ, jak co roku pracowała z wielu lokalizacji na wszystkich pasmach. Lokalizacje może nie były optymalne z powodu braku udziału niektórych stacji, które albo pracowały pod własnym znakiem, albo ich właściciele wyjechali na WRTC kibicować naszym i świętować udział reprezentacji SP na WRTC. Pomimo nieco słabszego składu tegoroczny wynik to 20 375 767 punktów. Dla porównania w ub. roku 25 646 656, w 2020 r. 21 644 440 punktów (podano tzw. "Raw scores"). Jaką lokatę uzyskaliśmy, będzie wiadomo po ogłoszeniu wyników przez komisję zawodów.

W tym roku w Mistrzostwach operatorami stacji SN0HQ w różnych lokalizacjach byli: LB4UH, SP2DKI, SP2FAX, SP2MKI, SP2MKT, SQ2GXO, SP3EPG, SP4JCP, SP4MPG, SP4TKR, SQ4NR, SP5C, SP5CNA, SP5AUC, SP5ELA, SP5UFK, SP5OXJ, SQ5J, SQ5HG, SP6YG, SP6AEG, SP6CIK, SQ6MS, SP6T, SP6A, SQ6PLH, SP7AH, SP7IFM, SP7JLH, SP7JQQ, SP7LCK, SP7LIE, SQ7CL, SQ7NSN, SQ7LQJ, SQ7FPD, SP8K, SP8BRT, SP8BRQ, SP8GQU, SP8TJU, SQ8JLA, SP9LAS, SP9N, SQ9V, czyli w sumie 45 operatorów.

Udział naszej reprezentacji byłby niemożliwy, gdyby nie ogromny wysiłek Zygmunta SP5ELA p.o. kapitana Zespołu SN0HQ, Jerzego SP6ZT organizującego wspólną platformę komunikacji i logowania, Łukasza SQ8GHY administrującego portalem SN0HQ, Jacka SQ5BPF, który skonfigurował nowatorski dx-cluster oraz Mariana SP6M zajmującego się wspólnym logiem naszej stacji.

Wszystkim wymienionym i nie wymienionym uczestnikom tegorocznego startu w Mistrzostwach IARU serdecznie dziękujemy. Wasze zaangażowanie i wysiłek zostały dostrzeżone nie tylko przez nas, ale i przez światową społeczność krótkofalarską.

Prezydium ZG PZK

2. Echa WRTC 2022

Opadł już przysłowiowy kurz po największym krótkofalarskim wydarzeniu w tym roku czyli Olimpiadzie WRTC 2022. Zawody opóźnione o rok z powodu pandemii COVID goszczące czołówkę światowego contestingu wyłonioną w dwuletnim procesie kwalifikacji zagościły w miejscowości Castel San Pietro Terme, niedaleko Bolonii we włoskim regionie Emilia-Romagna w okresie 4-11 lipca 2023 r.

W pierwszym dniu odbyło się uroczyste otwarcie zawodów, a w kolejnym losowanie lokalizacji i znaków wywoławczych przypisanych drużynom biorącym udział we współzawodnictwie. Polskiemu team'owi trafiła się agroturystyczna stadnina koni Agriturismo L'Unicorno oddalona o około 50 km na północ od Bolonii, a wylosowany znak wywoławczy to I46Q. Podobnie jak wszystkie drużyny mieliśmy do dyspozycji trzypasmową antenę kierunkową na wyższe pasma oraz dwa dipole na dolne pasma usytuowane na maszcie o wysokości 11 m.
W piątek po rozłożeniu i sprawdzeniu sprzętu okazało się, że występuje problem z zakłóceniami pochodzącymi od urządzeń elektrycznych, m. in. od elektrycznego pastucha i oświetlenia ledowego. Na szczęście udało się uzgodnić z zarządcami posesji ich wyłączenie na czas trwania zawodów.
Udział w zawodach przebiegł bez awarii i problemów technicznych oraz w dobrych warunkach propagacyjnych. Przeprowadziliśmy 4282 QSO co pozwoliło uplasować się na dobrej, 20 pozycji spośród 60-ciu sklasyfikowanych drużyn. Choć uzyskany wynik jest lepszy od spodziewanego, to czujemy pewien niedosyt, gdyż zbyt mało uwagi poświęciliśmy emisji SSB, a wystarczyło przeprowadzić nieco więcej QSO fonią i w zasięgu była nawet pierwsza dziesiątka. Zwycięzcami tej edycji WRTC został duet ukraiński UW7LL i VE3DZ.

W poniedziałek 11 lipca odbyła się oficjalna ceremonia zakończenia Olimpiady na której oprócz ogłoszenia wyników i wręczenia trofeów, ujawniono miejsce kolejnej Olimpiady WRTC w 2026 r., której gospodarzem została Wielka Brytania. Ceremonia zamknięcia miała również polski akcent w postaci wręczenia pucharów za styczniową akcję WRTC Award, w której zwycięzcą we wszystkich kategoriach, CW, SSB i MIXED został Tomasz SN7B (SQ7BFC), a puchary w jego imieniu odebrała córka Oliwia. Jej trzykrotne wystąpienia spotkały się z aplauzem zgromadzonej publiczności. Medal za zajęcie trzeciego miejsca w tej akcji dyplomowej wśród stacji specjalnych - aktywatorów w kategorii CW dla stacji SP0WRTC z dorobkiem 28593 QSO odebrał w imieniu zespołu Krzysztof SP7GIQ. Praca tej stacji była możliwa dzięki dużej pomocy PZK oraz operatorów poświęcających swój czas na aktywację znaku na pasmach.

Po ceremonii zakończenia udaliśmy się w drogę powrotną i po 14 godzinach jazdy samochodem, szczęśliwie dotarliśmy do domów.

W wersji PDF widoczne zdjęcia przedstawiające:

Stację naszych reprezentantów na WRTC 2022,
Puchary dla Tomasza SN7B (SQ7BFC) odbierała córka Oliwia.
Medal dla SP0WRTC (SP0PZK) za aktywność w akcji dyplomowej
Naszych reprezentanów na WRTC 2022

info. i foto Bogusław SP7IVO

I. Wydarzenia

3. Podsumowanie akcji dyplomowej SOTA

Kiedy latem 2022 roku zdecydowałem się zorganizować akcję dyplomową SP15SOTA, dla uczczenia 15 rocznicy uczestnictwa Polski w programie SOTA, nigdy nie przypuszczałem, że przyniesie ona tyle satysfakcji społeczności SOTA.
Bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa płynące z międzynarodowego środowiska, zarówno te wypowiedziane osobiście na targach Ham Radio we Friedrichshafen, jak i w Internecie.
Podziękowania były wielką radością zarówno dla mnie, jak i dla naszego zespołu.
Akcja dyplomowa zaowocowała nie tylko uczczeniem 15-lecia SOTA w SP, ale także mobilizacją w eterze.
Dziękuję za aktywność wszystkim uczestnikom akcji dyplomowej SP15SOTA!

Zespół SP15SOTA:
Jarek @SP9MA - wszystko czego nie było na szczytach i znak okolicznościowy SP15OTA oraz 51 aktywacji, 3194 QSO Łukasz @SQ9JTR - znak okolicznościowy SO15TA oraz 44 aktywacje, 2670 QSO Marco @SP9BIJ - pomoc w akcji dyplomowej SP15SOTA poprzez własne aktywacje, 15 aktywacji - 942 QSO
Wojtek, @SQ9BQW - razem z Marco tworzy team aktywacyjny, więc i tutaj działali razem 14 aktywacji, 817 QSO.
Zespół nie był duży, ale bardzo wartościowy: Łukasz @SQ9JTR, Marco @SP9BIJ, Wojtek @SQ9BQW - wielkie dzięki za wsparcie!
Aktywowaliśmy 124 razy oferując 82 unikalne referencje szczytów SOTA. W sumie zalogowaliśmy 7623 kontakty od 1939 łowców zlokalizowanych w 70 krajach. Poza Antarktydą mamy w logu wszystkie kontynenty.
Łowcy zdobyli 110 dyplomów okolicznościowych, 58 z zagranicy i 52 z Polski.
Najwięcej punktów z Polski uzyskał Mariusz @SP6KEP - 72 pkt., z zagranicy Chris @F4WBN - 66 pkt., wśród stacji DX Alfredo @EC8ADS - 12 pkt.
Szczegółowe wyniki znajdują się tu:
https://logsp.pzk.org.pl/a/sp15sota/scores.php

Dyplomy specjalne otrzymali łowcy z największą ilością zalogowanych QSO:
Brązowe Dyplomy za 95 QSO Chris @F4WBN i Wiesław @SQ9IAW,
Srebrny Dyplom za 132 QSO Manuel @EA2DT,
Złoty Dyplom za 150 QSO Mariusz @SP6KEP.

Wielkie dzięki wszystkim za wspólną zabawę w SOTA.
VY 73, Jarek SP9MA

4. Podsumowanie akcji dyplomowej

Tegoroczna akcja dyplomowa "HILL CLIMB LIMANOWA - Przełęcz pod Ostrą", trwająca od 30 czerwca do 2 lipca, zorganizowana przez Limanowski Klub Krótkofalowców "BESKID", przy współpracy z Auto Moto Klub Limanowa, z okazji 14-tego Wyścigu Górskiego - "Przełęcz pod Ostrą", ponownie cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród krótkofalowców.
Operatorzy znaku SN0GSMP w składzie: Leszek - SP9NSY, Wiesław - SP9ODY, Jakub - SP9JD, Łukasz - SQ9IVD, Janusz - SP9OYB, Józef - SQ9LFQ, Michał - SQ9JYW oraz Piotr - SP9NSA, przeprowadzili ponad 900 łączności z koleżankami oraz kolegami z 53 krajów, w tym m.in. Japonią, Chinami, Australią oraz Belize. Dodatkowo otrzymaliśmy 7 zgłoszeń od stacji nasłuchowych SWL prowadzących nasłuchy łączności stacji SN0GSMP, wśród których na uwagę zasługuje stacja nasłuchowa z Brazylii, w której logu znalazły się łączności przeprowadzone przez naszą stację emisją SSB.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznej akcji dyplomowej oraz gratulujemy zdobycia dyplomu!
Przypominamy - Dyplom za przeprowadzoną łączność ze stacją SN0GSMP dostępny jest pod adresem: gsmp.sp9krj.pl.

Do usłyszenia w przyszłym roku spod znaku SN0GSMP!

Info. Piotr SP9NSA

5. Bieg Katorżnika czyli Krótkofalarskie katorżniczenie

Załoga stacji SNØRUN zaprasza na Bieg Katorżnika oraz 751 lecie Miasta Lubliniec. Będziemy na pasmach HF w dniu 4 sierpnia 2023, w godzinach popołudniowych, wszystkie emisje.
Dodatkową atrakcją dla posiadaczy karty QSL "Bieg Katorżnika" będzie osobisty odbiór okolicznościowej monety w Urzędzie Miasta Lubliniec.

Katorżnicy z SNØRUN.

Andrzej SQ5NAP

III. Sport

6. Wiadomości nie tylko DX-owe

3D2/R - Rotuma: Po aktywności z Guam AH2/WA7WJR, Marianów Północnych AH0/WA7WJR i Mikronezji V63WJR, William WA7WJR, planuje w dniach 10 i 11 lipca nadawać z Rotumy jako 3D2BJ OC-060. Można obserwować jego pozycję na stronie https://www.questsofdiscovery.com/ klikając na "Where Am I?". QSL via LOTW i WA7WJR.

9Q - Kongo: Włoska wyprawa do Demokratycznej Republiki Konga jest aktywna do 18 lipca jako 9Q1AA (SSB, CW, RTTY) oraz 9Q1ZZ (FT8 F/H).
Szczegóły na stronie http://www.i2ysb.com/idt. QSL via I2YSB. Log online http://win.i2ysb.com/logonline.

CT7 - Portugalia: Stacja okolicznościowa CR6J będzie aktywna od 17 do 23 lipca z okazji 41 Międzynarodowego Zlotu Motocyklowego w Faro. QSL via CT1EHX.
ES - Estonia: Timo, OH1NOA do 12 lipca jest aktywny jako ES1NOA/0 wyspy Hiiumaa EU-034 oraz ESFF. QSL via znak domowy. Więcej o ESFF na stronie https://www.erau.ee/en/wwff-in-estonia.

F - Francja: Dirk, DL1KVN od 15 do 28 lipca spędzi wakacje na wyspie Noirmoutier EU-064, skąd będzie QRV jako F/DL1KVN/P. W dniu 20 lipca planuje jednodniową wyprawę na wyspę Ile d'Yeu również EU-064.

HK - Kolumbia: Z okazji obchodów 200-lecia kolumbijskiej marynarki wojennej (Armada de la Republica de Colombia) i bitwy nad Jeziorem Maracaibo (24 lipca 1823), od 22 do 24 lipca aktywnych będzie kilka stacji okolicznościowych: 5K0ARC, 5K1ARC, 5K2ARC, 5K3ARC, 5K4ARC, 5K5ARC, 5K6ARC, 5K7ARC, 5K8ARC, 5K9ARC; 5K0CB, 5K1CB, 5K2CB, 5K3CB, 5K4CB, 5K5CB, 5K6CB, 5K7CB, 5K8CB, 5K9CB, 5K0BG. QSL via QORS lub HK3LRB. Więcej na stronie https://www.qrz.com/db/5K1ARC.

I - Włochy: Mauro, IW2KVT do 14 lipca nadaje w stylu wakacyjnym jako IH9/IW2KVT z wyspy Pantelleria AF-018.

JA - Japonia: Take, JI3DST od 20 lipca do 2 sierpnia będzie QRV z wyspy Miyako AS-079. W planie udział w IOTA Contest.

LY - Litwa: Stacja okolicznościowa LY0NATO będzie aktywna 11 i 12 lipca z okazji szczytu NATO w Wilnie. QSL via LoTW.

OH0 - Wyspy Alandzkie: Roman SP9FOW do 14 lipca pływa jachtem po Wyspach Alandzkich. Jest QRV jako OH0/SP9FOW. Nadaje od 7 do 50 MHz emisjami CW i FT8/4.

W - USA: John, WB8YJF od 22 lipca do 4 sierpnia będzie QRV z Ocracoke NA-067. W planie udział w IOTA Contest. QSL via znak domowy.

Planowane aktywności:

6-14 września 2023 r. V31XT i V31KO z Belize na WAE SSB DX Contest
10-30 października 2023 r. T2C z Tuvalu https://t2c.mydx.de/
15-28 listopada 2023 r. V6EU z Mikronezji.

Zawody 15-16 lipca 2023 r.
RSGB International QRP https://www.rsgbcc.org/hf/rules/2023/rqrp.shtml
CQ WW VHF Contest https://www.cqww-vhf.com/rules.htm.

Za nami WRTC 2022. W oczekiwaniu na wyniki na stronie https://www.wrtc2022.it/en/wrtc-2022-competition!-award-39.asp są do pobrania dyplomy uczestnictwa. Mamy do wyboru trzy pozycje Most Station Worked, Sprint Award oraz wisienka na torcie All Station Worked.

Pozdrawiam Adam SQ9S

7. UKF zawody

W najbliższym czasie:

Zawody IARU 70 MHz, coroczne zawody Regionu 1 IARU, tylko CW/SSB, sobota/niedziela 15/16 lipca 2023, godz. 14.00-14.00 UTC. Regulamin zawodów:
https://pk-ukf.pl/wp-content/uploads/2020/05/IARU_R1_Regulamin_zawod%C3%B3w_PL.pdf.
Organizatorem zawodów jest IARU R1, i tam należy wysyłać dzienniki poprzez stronę IARU podaną w regulaminie; wysłanie logów na stronę PK UKF http://vhfcontests.pk-ukf.pl pozwoli na zestawienie wyników krajowych. Przed zawodami uruchomiona będzie funkcja pn. "Kto i skąd będzie QRV". Bezpośredni link:
https://pk-ukf.pl/zawody/kalendarz-zawodow-vhf-uhf-shf/kto-i-skad-bedzie-qrv/.

ES OPEN V/U/SHF FIELD DAY 50 ...1296 MHz, estońskie zawody Polny Dzień, od 15 do 16 lipca 2023, tury po 2 godziny. Regulamin na stronie: https://www.erau.ee/en/es-open-contests.

CQ WW VHF Contest 50 i 144 MHz, 15 r11; 16 lipca 2023, godz. 18 r11; 21 UTC, światowe zawody UKF organizowane przez miesięcznik CQ. Regulamin: https://cqww-vhf.com/rules.htm.

SPAC 1.3 GHz - zawody aktywności UKF - wtorek, 18 lipca 2023, godz. 17:00 - 21:00 UTC. Regulamin:
https://pk-ukf.pl/wp-content/uploads/2020/05/SPAC_regulamin_PL.pdf.

SPAC 70 MHz - zawody aktywności UKF - czwartek, 20 lipca 2023, godz. 17:00 - 21:00 UTC. Regulamin:
https://pk-ukf.pl/wp-content/uploads/2020/05/SPAC_regulamin_PL.pdf

Zawody SPAC prowadzi i rozlicza Stowarzyszenie Polski Klub UKF.
Dzienniki w formacie EDI prosimy wysyłać na adres: http://spac.pk-ukf.pl/.

UHF FT8 Activity 1.3 GHz, zawody aktywności FT8, środa 19 lipca 2023, godz. 17:00-21:00 UTC, organizator Stowarzyszenie BANAT (YO), regulamin: https://www.ft8activity.eu/index.php/en/.


Info. Stanisław SQ2EEQ

_________________________________________________________

Redakcja Komunikatów PZK dziękuje za przesłane materiały: Adamowi SQ9S, Stanisławowi SQ2EEQ, Piotrowi SP9NSA, Andrzejowi SQ5NAP, Jarkowi SP9MA, Bogusławowi SP7IVO.

Informujemy, że Prezydium ZG PZK podjęło decyzję, aby wszyscy członkowie PZK zarejestrowani w bazie systemu OSEC otrzymywali Komunikat PZK "z urzędu", jako tzw. wartość dodaną. Komunikaty są od lat robione i nadawane w paśmie 80 m sporym wysiłkiem osób będących w składzie Redakcji.
Jednocześnie Redakcja Komunikatu prosi o niewysyłanie na adres dystrybucyjny odpowiedzi i listów. Prosimy je kierować na indywidualne adresy e-mail członków Redakcji: sp2jmr@pzk.org.pl, sp5ela@rf.pl, sp5e@krotkofalow.cy.


Materiały do Komunikatu PZK na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Materiały prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, sp5ela@rf.pl, sp5e@krotkofalow.cy.

W przypadku przesłania ich później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie, czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.

Uwaga! Dostarczane do publikacji zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki jpg, png, niezagnieżdżone w strukturze tekstu), zdjęcia muszą być opisane.

Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwany dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej, materiału fotograficznego oraz ich rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Przeniesienie praw autorskich jest nieodwracalne. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie materiału / tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem. Zamieszczenie publikacji i innych materiałów w Komunikatach PZK i na portalu PZK jest nieodpłatne.
Redakcja Komunikatu PZK zastrzega sobie prawo do dokonywania skrótów i korekt otrzymanego materiału, także prawo do dokonywania w nadesłanych materiałach zmian tytułów, skrótów, poprawek stylistyczno-językowych oraz do usuwania usterek innego typu (np. terminologicznych lub dotyczących warstwy dokumentacyjnej), a także do odrzucenia artykułu bez podania przyczyny.
Nie będą przyjmowane teksty nie spełniające podstawowych wymogów poprawności językowej.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę, o godzinie 18:00 czasu lokalnego, na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM, a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez Redakcję Krótkofalowca Polskiego.

Redakcja Komunikatów PZK: Piotr SP2JMR, Zygi SP5ELA, Krzysztof SP5E i Jurek SP3SLU - także nadający komunikaty środowe.

*Motto Redakcji
Odpowiedzialność za słowo jest ważnym etycznie wymaganiem odnoszącym się do człowieka, szczególnie kiedy występuje w przestrzeni publicznej i także w stowarzyszeniu. Służba prawdzie jest zatem nie tylko słusznym oczekiwaniem od Władz PZK i osób funkcyjnych ze strony wszystkich członków i niezrzeszonych radioamatorów, ale i jej moralnym obowiązkiem. Dotyczy to również Redakcji Komunikatów PZK.
W nawiązaniu do tej zasady informujemy, że Redakcja Komunikatów PZK dokłada wszelkich starań, aby ww. kryteria zostały spełnione. Otrzymywany materiał "z terenu" często jest obarczony błędami, zawiera pewne nieścisłości. Korekty materiału wymagane są w prawie każdym co środowym wydaniu Komunikatu PZK.
Piotr SP2JMR od KZD PZK w Kołobrzegu w 2000 roku, kiedy został wybrany Prezesem PZK rozpoczął wydawanie Komunikatu PZK (nazywanego wcześniej "Komunikatem sekretariatu ZG PZK"). Od 2009 roku do redakcji dołączył Zygmunt SP5ELA, a od roku 2013 Jurek SP3SLU nadający komunikaty przez radio na 3702.5 KHz o godz. 18-tej z lokalizacji Mariantów). Od lutego 2022 r. członkiem Redakcji jest Krzysztof SP5E, który odpowiada za nową szatę graficzną Komunikatów.

Redakcja Komunikatów PZK

UWAGA! Komunikaty środowe PZK - subskrypcja

Komunikaty PZK (środowe), wcześniej tzw. Komunikaty sekretariatu ZG PZK, są wysyłane pocztą elektroniczną w ramach subskrypcji (e-mail), do osób zainteresowanych wiadomościami organizacyjnymi Polskiego Związku Krótkofalowców oraz informacjami dotyczącymi innych podmiotów, ale związanymi z krótkofalarstwem.
Do roku 2018 adresy e-mail subskrybentów (około 400) dopisywał administrator. Od marca 2018 r. subskrypcja komunikatów została zautomatyzowana.
Aby otrzymywać Komunikat PZK, należy wysłać wiadomość (e-mail) na adres:
komunikat-pzk@pzk.org.pl w temacie wiadomości z tekstem "subscribe" (subscribe - bez apostrofów). Aby zrezygnować z subskrypcji należy wysłać wiadomość z tekstem "unsubscribe".
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy






Zespół SN0HQ















PZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,317,648 Unikalnych wizyt