PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3355 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 7
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 04.06.2008
Opcje newsa
Komunikaty PZK

Komunikat Sekretariatu ZG PZK z dnia 4 czerwca 2008

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

SP9QZJ SK. W niedzielę 11.05. 2008r w wieku 42 lat odszedł przedwcześnie nasz Kolega Marek Kędziora – SP9QZJ, członek klubu SP9KMQ. Pochłonęła go zimna woda mazurskich jezior. Pożegnaliśmy go w dniu 31.05.2008, o godzinie 11.00 na cmentarzu komunalnym w Oświęcimiu.
Piotr SP9LVZ.


1.Posiedzenie Prezydium ZG PZK.

W dniu 5 czerwca w siedzibie sekretariatu ZG PZK w Bydgoszczy odbędzie się drugie Posiedzenie Prezydium ZG PZK początek godz.15.00. Proszę o przekazywanie wszelkich spraw, którymi możemy lub powinniśmy się zająć.

W programie sprawy organizacyjne, powołanie komisji, które mają przygotować materiał do reformy PZK zgodnie z Uchwałą nr 3 XVII Zjazdu PZK i sprawy bieżące.

2.Obóz szkoleniowy w sportach obronnych PZK dofinansowany z dotacji Ministerstwa Obrony Narodowej.

W dniu 30 maja br. w MON podpisaliśmy umowę na realizację zadania zleconego o nazwie jak w tytule tej wiadomości. To już IV obóz szkoleniowy. Podczas trzech poprzednich wyszkoliliśmy ok. 130 nowych krótkofalowców. W programie tego obozu, a w zasadzie zgrupowania jest pełny kurs krótkofalarski oraz treningi i szkolenie w ramach ARS.

W związku z tym można zgłaszać kandydatury na obóz. Odbędzie się on w Poroninie w pensjonacie „U Chowańców”. Termin to 3-23 sierpnia 2008. Koszt dla członków PZK, ich sióstr, braci, dzieci i wnuków to 345 zł dla pozostałych: 395 zł. Wszystkie dane na stronie www.oboz.ardf.pl dostępnej także ze strony www.pzk.org.pl. Ewentualne pytania proszę kierować do kol. Adama Dyrki SP2EDA Tel 0604-565-810 , sp2eda@interia.pl.

3.ŁOŚ 2008. ( Łódzkie, Opolskie, Śląskie).

Jedną z największych i chyba najważniejszych imprez mamy już za sobą. Spotkanie które oprócz wspólnego spędzania czasu oferowało coś więcej. Od samego otwarcia, które miało miejsce o godz.10.30 rozpoczęły się prelekcje i dyskusje na rozmaite tematy. Pierwszą była prelekcja poł. z prezentacją Kol. Tomka SP5CCC na temat historii QSL. Po niej były sprawy antenowe, DX-ing, mikrofale, krótkofalarstwo a turystyka, oraz APRS. Ostatnia prezentacja zakończyła się ok. godz.19.30. Wszystkie odbywały się w obszernym dobrze nagłośnionym wyposażonym w rzutnik multimedialny namiocie prelekcyjnym. Spotkanie zgromadziło ok. 200 uczestników i było wspaniale zorganizowane. Była dość duża giełda -4 stragany. Można było z ŁOŚ-a nawiązać QSO na KF, 50 MHz, UKF, nawet na 10 GHz. Właśnie, ku mojemu pewnemu zaskoczeniu zagadnienia mikrofalowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Był obecny Kol. Henryk SP6GWN, który demonstrował m.in. zestaw nadawczo odbiorczy na 24 GHz. Słuchaliśmy odbitego rozproszonego na chmurach burzowych sygnału radiolatarni z Częstochowy oraz sygnału nadawanego przez Kol. Jerzego SP9FG z Zakopanego.

Na tegorocznym ŁOŚ-u można było spotkać wielu znanych kolegów Tomka SP5CCC, Leszka SP6CIK, Romana SP9MRN, Andrzeja SP9ENO i wielu innych znanych z eteru i list dyskusyjnych oraz z XVII Zjazdu PZK.

Niech żałują Ci , których tam zabrakło. Do zobaczenia za rok.

Więcej informacji w KP 7/2008.

4.Copernicus Projeckt informuje.

Szkółka Techniczna 2008, Funka - odbędzie w tym roku o tydzień szybciej niż tradycyjnie. Będzie to dokładnie 20/21 września 2008.

Drugi termin dotyczy imprezy organizowanej w Poznaniu. 14 czerwca 2008, sobota, teren Malty. Kolejny start balonu Copernicus Project. tym razem będzie to CP05 i oprócz tradycyjnego przemiennika cross band, trakerów APRS, stacji pogodowej wyniesie w głąb atmosfery wariometr.
Organizator jak zawsze Stowarzyszenie Copernicus Project. Więcej informacji http://copernicus-project.org

Vy 73! Maciej Jakimiec SP2SGF

5.Zawody sportowo – obronne w Kokotku.

W dniach od 30 maja do 1 czerwca br. na terenie Ośrodka Harcerskiego w Kokotku koło Lublińca odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo – Obronne dla młodzieży szkolnej, zorganizowane przez Zarząd Śląskiego Biura Okręgowego LOK w Katowicach przy współudziale siemianowickiego Klubu SP9KJM. W skład konkurencji sportowo – obronnych wchodziły : radiopelengacja amatorska, marsz na azymut, bieg na orientację, strzelanie z broni pneumatycznej, rzut granatem, a także praca w sieci radiowej polegająca na nadawaniu i odbiorze radiogramów. Do ścisłego finału zakwalifikowały się dwie drużyny tj. reprezentacja siemianowickiego Klubu SP9KJM uzyskując 1177 punktów, zajmując I miejsce i reprezentacja gliwickiego Klubu SP9KAG uzyskując 857 punktów i zajmując II miejsce.

Organizatorzy zawodów zadbali o uatrakcyjnienie imprezy poprzez zorganizowanie ogniska integracyjnego wraz z grillem i występu wojskowego zespołu wokalno – instrumentalnego z Lublińca śpiewającego patriotyczne pieśni wojskowe. Zabawa przy ognisku trwała do późnych godzin wieczornych. Sprzyjająca pogoda i świeże powietrze sprzyjały poprawie nastrojów uczestników zawodów, którzy powrócili do domów z zapasem energii do dalszych działań.

Opracował : Tadeusz SP9HQJ

 

Oświadczenie. W zał. Do komunikatu oświadczenie Kol. Roberta SP5XVY.

 

 

Tyle informacji na dzisiaj.

Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK.

 

Załącznik.

 

Oświadczenie,


Z wielkim zdziwieniem przyjąłem uchwałę Zjazdu Krajowego PZK dotyczącą mojej osoby. Uchwałę podjętą na podstawie pomówień pana Andrzeja Korczina SP4KA podpartych autorytetem Prezesa PZK - Piotra Skrzypczaka SP2JMR.
Zjazd PZK posiadał pełną świadomość tego, że Pan Andrzej Korczin - mimo wcześniejszego mojego wezwania - nie udowodnił stawianej przez siebie tezy, na temat moich wypowiedzi na spotkaniu w UKE. Nie mniej jednak podjął uchwałę.
Nie najlepiej to świadczy o całym PZK gdzie uchwały podejmuje się na podstawie pomówień.


Robert Luśnia SP5XVY


 

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,433,671 Unikalnych wizyt