PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3355 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 5
Użytkowników online: 0
RSS

Piknik Naukowy Polskiego Radia
Opcje newsa
Ludzie piszą22 Piknik Naukowy 2018

Obecnie trwają już przygotowania do 22. Pikniku Naukowego - Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Impreza ta ma się odbyć 9 czerwca 2018 roku na PGE Narodowym w Warszawie. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się już 17. października 2017 roku o godzinie 13:00. Spotkanie ma się odbyć w sali konferencyjnej (II. piętro) budynku Polskiego Radia, al. Niepodległości 77/85.
Piknik Narodowy jest miejscem, gdzie przychodzi wiele młodzieży szkolnej. Są też reprezentowane środowiska akademickie. Choć impreza jest w Warszawie, to przyjeżdżają na nią uczestnicy dosłownie z całej Polski.
Aby wziąć udział w Pikniku Naukowym, należy swoim programem wpisać się w temat przewodni. Tematem przewodnim dwudziestego drugiego Pikniku Naukowego ma być Ruch. Jak podają organizatorzy na swojej stronie internetowej: http://www.pikniknaukowy.pl/artykul/1876324, temat ten można interpretować na wiele sposobów - RUCH: zasada rzeczy, ciało w ruchu, maszyna w ruchu, manipulatory, planeta w ruchu, dynamika żywiołów, myśli w ruchu, ludzie w ruchu, podróżowanie etc.
W świecie krótkofalarskim, także wiele aspektów jest związanych z ruchem. Np: przemieszczanie się stacji przenośnych, mobilnych i lotniczych, obracanie się anten, lot balonu meteorologicznego, taktyczny system w czasie rzeczywistym w oparciu o APRS, czy D-STAR, łączność satelitarna oraz z Międzynarodową Stacją Kosmiczną, EME, Efekt Dopplera etc. Jest tu też ruch człowieka w czasie zawodów ARDF. Być może fantazja i ruch doprowadzą nas do telegrafii i łączności cyfrowych?
Szanowni odbiorcy mamy w Polsce wiele Stowarzyszeń i wielu pasjonatów naszego hobby, więc powinniśmy móc coś wspólnie zrobić. Wielką zaletą jest fakt, iż nasze hobby łączy ludzi o różnych profesjach, co daje nam unikalny potencjał. Spójrzmy na Piknik Naukowy w ten sposób, iż w podczas tej naukowej imprezy mamy młode docelowe środowisko, takie o jakim marzymy i chcemy do niego dotrzeć i przekazać mu informacje o naszym hobby. Należy więc wykonać rzeczywisty i interesujący krok w tym kierunku. Jeśli są wśród nas osoby chcące przygotować konkretny eksperyment i zaprezentować go na 22. Pikniku Naukowym, to bardzo proszę o kontakt ze mną (jako inicjator i to chyba nie jedyny tego pomysłu) w terminie do 16. X. 2017 roku (21:00). Proszę użyć adres email dostępny na ariss.pzk.org.pl lub kontakt@sp3qfe.net. Być może jest osoba chętna na koordynowanie wszelkich działań i reprezentująca krótkofalowców? Jeśli tak to proszę o kontakt. Choć osobiście jestem sceptycznie nastawiony do tego, to jednak napisałem ten artykuł. Rozczarujcie mnie proszę pozytywnie Waszą konstruktywną chęcią do działania. Liczę tylko na tych co przyślą ciekawe pomysły i będą chcieli je zrealizować. Ciekawy jestem co z tego wyjdzie i co potrafi nasze środowisko.

załączam krótkofalarskie. 73!

Armand SP3QFE
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,433,793 Unikalnych wizyt