PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3623 członków/członkiń PZK):



Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 7
Użytkowników online: 0
RSS

KS-29. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 23.07.2015
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZK
news: pzk_new.jpg

KOMUNIKAT NR 29/2015 z dnia 22.07.2015 r. Trzeci komunikat wakacyjny 2015 r.

Witamy wszystkich odbiorców naszych komunikatów.
Informujemy, że w okresie pomiędzy 1. lipca, a 31. sierpnia 2015 r. komunikaty mogą ukazywać się nieregularnie oraz mogą docierać do adresatów wyłącznie drogą elektroniczną oraz poprzez publikację na portalu PZK.
Piotr SP2JMR
A oto informacje czwartego wakacyjnego komunikatu:

1.    YOTA 2015.
W środę 15 lipca, o godzinie 17:30, z lotniska Modlin wylecieliśmy do Pizy.
Lot minął nam spokojnie. Po przylocie, na lotnisku przywitali nas włoscy krótkofalowcy - Guido IZ5AJO, Luigi IK5BNG oraz Tony I5NQK. Wyruszyliśmy samochodem do Marina di Massa, bazy obozu YOTA. W międzyczasie zatrzymaliśmy się by zobaczyć Krzywą Wieżę. Na każdym kroku odczuwamy gościnność i opiekę włoskich krótkofalowców.
Nazajutrz przywitaliśmy Morze Tyrreńskie  oraz zainstalowaliśmy naszą radiostacje (TS450S i ANT Longwire), po czym nawiązaliśmy pierwsze łączności z Polską, z kolegami Tomkiem SP6T i Wojtkiem SQ6PWJ.
Czekamy na pozostałe ekipy z 22 krajów. Program szkoleniowy obozu zapowiada się bardzo ciekawie.
A teraz już aktualne wieści z młodzieżowego obozu krótkofalowców YOTA.
W roku 2015 trudy organizacji międzynarodowego obozu YOTA (Yoyngster On The Air  -  Najmłodsi w Eterze) przejęli nasi włoscy koledzy, przy materialnym wsparciu IARU, ARI oraz licznych indywidualnych sponsorów. Koszty podróży pokrywają krajowe organizacje, w naszym przypadku PZK.  Do ośrodka Torre Marina w miejscowości Marina di Massa (Toscania) przybyły reprezentacje młodzieżowe i opiekunowie z 22 krajów:  3V, 9A, A4, EA, G, EI, E7, OK, OM, LZ, YU, PA, OH, SM, ES, ZS, OZ, SP, I, HA, ON, OE.
Kim są uczestniczy obozu YOTA ? Z założenia są to aktywni, samodzielni i wyróżniający się młodzi nadawcy, członkowie krajowych organizacji krótkofalarskich. Oczekuje się od nich, że zdobyte doświadczenia i umiejętności przeniosą do swych lokalnych środowisk, klubów, szkół, gdzie jako liderzy będą je dalej propagować. Polski Związek Krótkofalowców reprezentują w tym roku Kasia SQ3TKA z klubu SP3POW, Piotr SQ6PPI z klubu SP6PYP i Niko SO3ALG z klubu SP3PGR. Mimo uzasadnionej potrzeby wysłania na obóz większej grupy młodzieży, organizator, z przyczyn finansowych, zezwolił na udział maksymalnie trojga adeptów i opiekuna z każdego kraju.
Jak wygląda dzień YOTA ? Program szkoleniowy obozu przewiduje m.in. zajęcia praktyczne, prezentacje, panele dyskusyjne i pracę własną w grupach międzynarodowych. Pierwsza sesja zaczyna się o 9.00 po śniadaniu i trwa do obiadu o 12.30, po którym następuje czas rekreacji do godziny 15.00. Kolejna sesja naukowa trwa do kolacji o 19.00. Po kolacji młodzież ma czas wolny do 21.00, a opiekunowie zasiadają do stołu obrad, gdzie dyskutuje się o sprawach bieżących, zamierzeniach na przyszłość i ewentualnych problemach. Po godz. 21 spotykamy się w pełnym składzie na wielonarodowych zajęciach integracyjnych, takich jak wieczór kultur, spotkanie na plaży itp. Zorganizowana aktywność  trwa do godz. 23. Z  okien niektórych pokoi mieszkalnych (w tym ekipy SP) wychodzą fidery połączone z antenami rozwieszonymi między wyrośniętymi piniami. W wolnych chwilach nawiązujemy łączności pod znakami indywidualnymi IK5/SP…  Główna radiostacja II5YOTA pracuje od rana do nocy, ze zmianami operatorów według godzinowych harmonogramów.
Tematyka i sposób odbywania zajęć. Pracujemy w grupach międzynarodowych. Młodzież zna i swobodnie wykorzystuje język angielski. Dotychczas odbyły się ćwiczenia praktyczne, wykłady i dyskusje z takich dziedzin, jak montaż układów elektronicznych (mini odbiorniki KF PSK), obliczanie, wykonywanie i sprawdzanie prostych anten KF. Do egzaminu na licencję krótkofalarską USA w klasie Technician przystąpił i zdał go m.in. Niko SO3ALG. Nastąpiło zapoznanie z Geocaching. Prezentacje światowych ekspedycji DX-owych. Ewaluacja dotychczasowych osiągnięć YOTA. Omówienie zasad prowadzenia zajęć ARDF dla początkujących z mini zawodami. Instruktarz dobrej praktyki w pracy z DX-ami. Przed nami wiele innych bloków tematycznych, takich jak organizacja contestu na radiotelefonach VHF (doskonała propozycja na zloty krótkofalowców) zawody OFF-AIR-CONTEST i inne.
Telegrafia. Przypadł mi zaszczyt prowadzenia codziennych, krótkich zajęć pod nazwą Good Morsing. Nazwa ta jest humorystyczną grą słów i opisuje krótkie poranne ćwiczenia telegraficzne “na dzień dobry”. Celem ich jest zaciekawienie i ukazanie możliwości CW, wytworzenie motywacji do dalszej nauki, zapoznanie ze współczesnymi metodami treningu CW w oparciu o oprogramowanie, odbiorniki SDR i aplikacje mobilne. Z radością zauważam, że młodzi krótkofalowcy z różnych krajów chcą uczyć się telegrafii, a w wielu przypadkach znają i stosują już CW, lub są właśnie na etapie dążenia do doskonałości. Jest to niezależne od zniesienia wymogu znajomości telegrafii na egzaminach krótkofalarskich. Większość umie nadać swój znak, odebrać podstawowe skróty kodu Q, porozumieć się telegrafią “gwizdaną” na plaży. Niektórzy są już wytrawnymi operatorami CW.
Pogoda. Na zakończenie pragnę dodać, że trafiliśmy na okres rekordowych temperatur letnich. W ciągu dnia termometry w cieniu wskazują 38 st. C. Jestem pełen podziwu dla naszej młodzieży za to, że regularnie i aktywnie uczestniczy we wszystkich zajęciach edukacyjnych oraz tak dobrze komunikuje się w języku angielskim. Ulgę przynoszą wieczory i kąpiele w Morzu Tyrreńskim, ale – jak często powtarzają organizatorzy – nie przyjechaliśmy tu na wakacje, lecz na warsztaty YOTA i nic nie może zaburzyć harmonogramu i porządku pracy.

Podczas egzaminu na licencję USA Nico SO3ALG (lat 16) uzyskuje klasę technician.
http://www.ham-yota.com/wp-content/uploads/2015/07/Sunday-US-Exam-2.jpg

* Zdjęcie. Reprezentacja PZK: Niko SO3ALG oraz Kasia SQ3TKA, Piotr SQ6PPI i Jerzy SP3SLU.
Relacja: Jerzy SP3SLU

2.    X Piknik Eterowy SP-OK-OM  Koniaków 2015.

X Piknik Eterowy SP–OK-OM Koniaków 04-05 lipca 2015 impreza towarzysząca XIX Dniom Gminy Istebna - już za nami.
Miejsce: Gospoda i Dom Wczasowy „Koronka” w Koniakowie, obok wzniesienia Koczy Zamek (wysokość 846 m n.p.m.) oraz punktu widokowego. Każde kolejne spotkanie krótkofalowców i sympatyków radia w Koniakowie stanowi z pewnością ważną płaszczyznę do wzajemnych kontaktów oraz wymiany doświadczeń związanych z naszym pięknym hobby. Mimo pory urlopowej i równolegle przeprowadzanych ważnych zawodów krótkofalarskich, od kilku lat obserwujemy prawie identyczną wysoką frekwencję na poziomie ok. 175 osób.
Świadczy to, iż jest zapotrzebowanie na takie dwudniowe integracyjne spotkania z rodzinami, właśnie w piknikowej formie. Miesiąc lipiec statystycznie jest najbardziej deszczowym w roku, nam jednak tegoroczna aura bardzo sprzyjała. Dlatego też niektórzy przyjechali biwakować dzień wcześniej, wyjeżdżali zaś dopiero w poniedziałek.
„Na początku było radio” to nasze naczelne hasło, które od lat propagujemy.
Dodatkowo w tym roku świętujemy także jubileusz 85-lecia Polskiego Związku Krótkofalowców. Na te dni DW „Koronka” zapełniła się, były też liczne namioty, maszty antenowe -słowem biwak krótkofalarski. Otoczenie „Koronki” zamieniło się jak zwykle w jeden wielki parking. RECEPCJA w obsadzie Józef SQ9EJ oraz Danuta SP9-06-110 zaczęła uwijać się w sobotni poranek już przed 9-tą, kiedy zjawili się pierwsi goście. Od pierwszego spotkania towarzyszą nam okolicznościowe identyfikatory z lokalnymi motywami góralskimi. Otwarcie sobotniego spotkania znowu było huczne, gdyż po raz szósty rozpoczęło się wystrzałem, tym razem z podwójnego moździerza. By tradycji stało się zadość uczestnicy pikniku ustawili się przed pensjonatem „Koronka" pod piknikowym bannerem do wspólnego grupowego zdjęcia.
Oficjalne przywitanie wszystkich uczestników odbyło się tuż po godz. 10-tej i dokonał go Henryk SP9FHZ. Przywitał uczestników i gości, wspomniał historię narodzin Pikniku Eterowego właśnie w „Koronce” w Koniakowie, złożył też podziękowania współorganizatorom i sponsorom. Prezydium ZG PZK reprezentował Tadeusz SP9HQJ, OT-06 reprezentował prezes Marek SP9HTY oraz skarbnik i QSL Manager Artur SQ9BDB. Gościliśmy również Bożenę SP9MAT- Prezesa wraz z małżonkiem – Andrzejem SP9MAX z OT-10 Małopolskie Stowarzyszenie Krótkofalowców.
Gości z południa tj. OK reprezentował Janek OK2BIQ.
Radiowy Biuletyn Informacyjny to oczywiście Jurek SP5BLD, którego gościliśmy kolejny raz.
Na początku odbyła się miła uroczystość wręczenia legitymacji członkowskich PZK dwóm nowym członkom OT-06: Danucie SP9-06-110 oraz Tomkowi SQ9PUS. Prezes Marek SP9HTY oraz skarbnik Artur SQ9BDB wręczyli każdemu z nich również książkę „Z kart historii krótkofalarstwa” Ryszarda SP9BBU oraz znaczek PZK.

Część prelekcyjno-prezentacyjną rozpoczął Tadeusz SP9HQJ Sekretarz ZG PZK.
Wpierw poruszył żywy ostatnio temat współpracy PZK z organizacjami pro obronnymi.
Następnie przedstawił temat realizacji przez kluby SP9KOZ w Kozach i SP9KAT w Bielsku – Białej programu BASR (Beskidzka Amatorska Siec Ratunkowa). Przy tej okazji zwrócił uwagę na możliwość pozyskiwania przez Kluby środków finansowych i sprzętu poprzez angażowanie się i udział w przedsięwzięciach proobronnych.

Prezentację multimedialną i pokaz możliwości programów Ham Radio Deluxe oraz UR5EQF-log przeprowadził Janek SQ9JXB. Przekazał zainteresowanym dużo ciekawych wskazówek dotyczących obsługi tych programów. Wielu zainteresowanych tematem i liczne pytania o szczegóły techniczne sprawiły, że Janek miał zajęcie na dłużej. Janku –serdecznie dziękujemy.

Relację filmową i fotograficzną ze swojego udziału w wyprawach krótkofalarskich przedstawił Roman SP9FOW. Dotyczyła ona dwóch wypraw: Polskiej wyprawy na Christmas Island VK9XSP w 2014 roku oraz Polskiej wyprawy na St. Vincent J88HL w 2013 roku. Ciekawy komentarz Romana wzbudził duże zainteresowanie tymi prezentacjami.
Z kolei Edward SQ9BDE (mieszkaniec Gminy Istebna) już w kuluarowych rozmowach dzielił się z uczestnikami Pikniku swoją dużą wiedza historyczną na temat Ziemi Cieszyńskiej i nie tylko.
W międzyczasie: Za sprawą Artura SQ9BDB działało Biuro QSL Śląskiego OT PZK.
Czynna była giełda sprzętowo-krótkofalarska a Edward SP9WZB prezentował swoje anteny. Karty QSL okolicznościowe z okazji X Pikniku Eterowego w Koniakowie przekazał Marcin SQ9WRT. Pracowała radiostacja klubowa SP9PSB Żywieckiego Klubu Krótkofalowców. Funkcjonowało stoisko z kubkami z logiem pikniku.
Dostępne były też materiały informacyjne nt. oferty turystycznej gmin Beskidzkiej Piątki i powiatu żywieckiego sponsorów Pikniku.
Wyłożona została jak zawsze księga pamiątkowa pikniku, w której odnotowaliśmy wiele podziękowań dla organizatorów. Dania kuchni góralskiej i inne serwowała jak zwykle Gospoda „Koronka”. My zaś oferowaliśmy tradycyjnie chleb ze smalcem i ogórki małosolne.
Wieczorem o 18-tej zorganizowaliśmy HamRadio Party. Tym razem do tańca i to przez kilka godzin zagrała nam po raz drugi na Pikniku żywiecka kapela góralska pod wodzą Szymona SQ9ROR.
Widać było, że muzyka góralska zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem, więc tańcom nie było końca. Po czym „zmęczeni” udaliśmy się na rozmowy i grillowanie w podgrupach.
Niedzielne spotkanie krótkofalowców rozpoczęło się o godz. 8.00 wystrzałem z hakownicy, co tradycyjnie jest swego rodzaju „pobudką dla opornych”.
Następnie nastał czas na realizację sportowo-rekreacyjnej części Pikniku
w kategoriach: mężczyźni, kobiety i juniorzy.
Henryk SP9FHZ oraz Józef SQ9EJ przeprowadzili Turniej Strzelecki w karabinku pneumatycznym. Pierwsze miejsca zajęli odpowiednio: Edward SQ9BDE, Wioleta Wojs-Bujakowska oraz Tomasz Pasierbek.
Współzawodnictwo w radioorientacji sportowej przeprowadzili członkowie klubu SP9KJM tym razem pod wodzą Tadeusza SP9HQJ sekretarza klubu.
W tej konkurencji pierwsze miejsca zajęli odpowiednio: Tomasz SQ9PUS, Agnieszka Tomaszek oraz Marcin Bujakowski.

Po godz. 13-tej dokonaliśmy podsumowanie sportowej rywalizacji piknikowej
oraz rozdanie nagród za niedzielną rywalizację.
Było też podsumowanie całego jubileuszowego X Pikniku. Podziękowania uczestnikom za udział i sportową rywalizację oraz zaproszenie za rok czego dokonał Henryk SP9FHZ.
Szczególne podziękowania należą się sponsorom, którzy wspomogli nas finansowo
tj. Śląski Oddział PZK oraz Fundacja Pracownicza Pro-Eko z Łazisk Górnych.
Cztery nagrody rzeczowe (anteny) przekazał organizatorom Krzysztof SP9RIG z Łodygowic.
Prezenty, gadgety i materiały reklamowe na nagrody dla aktywnych przekazali nam:
Starostwo Powiatowe w Żywcu oraz Gminy Beskidzkiej Piątki: Brennej, Istebnej, Szczyrku, Ustronia i Wisły. Życzliwość i przychylność wyżej wymienionych sprawia, iż nasz Piknik Eterowy dalej ma się nieźle. To, co dobre niestety zbyt szybko się kończy.
Mamy nadzieję, że tak właśnie myśleli wszyscy uczestnicy na zakończenie X Pikniku Eterowego SP-OK-OM w Koniakowie.

Opracował Henryk SP9FHZ.
Na zdjęciu uczestnicy X. Jubileuszowego spotkania w Koniakowie
 
3.    Jubileusz strony internetowej „Mikrofale”.

Minęło dziesięć lat od założenia  internetowej strony www.mikrofale.net. To pierwsza w SP strona propagująca technikę i łączności w amatorskich pasmach mikrofalowych, w tym również EME. Strona jest prowadzona społecznie, bez sponsorów wysiłkiem trzech kolegów: Romana SP2DDX, Zenona SP3JBI i Henryka SP6GWN.
Budowa urządzeń radiowych oraz anten na pasma mikrofalowe to duże wyzwanie. Koledzy związani zawodowo lub amatorsko z mikrofalami wiedzą ponad wszelką wątpliwość, że aktywność radiowa w tych pasmach wymaga dużej wiedzy oraz wysokiej kultury technicznej. Jednak „nie taki diabeł straszny jak go malują”. Gorąco zachęcam do odwiedzenia strony, bo być może ta lektura będzie inspiracją do zainteresowania się tą ciekawą dziedziną Naszego hobby.
Z amatorskim i wakacyjnym pozdrowieniem.

Zbigniew SQ2ETN

4.    Spotkanie na Biskupiej Kopie. Jak każe tradycja w pierwszy pełny weekend sierpnia 1-2.08.15 zapraszamy na spotkanie krótkofalowców i sympatyków na szczycie Biskupiej Kopy JO80RG. Swój udział zapowiedział wiceprezes PZK Piotr SP2JMR oraz wielu znanych i mniej znanych kolegów z SP, OK, DL i OM. Wszystkim, którzy chcą zwiedzić ten arcyciekawy zakątek Polski podajemy nr telefonu schroniska 77 439 75 84 oraz zaprzyjaźnionego gospodarstwa agroturystycznego
77 439 75 29 położonego na stoku góry. Zapewniamy dobrą pogodę i niezapomnianą atmosferę, a kto zna i lub smak czeskiego napoju chmielowego ten powinien tam przybyć na pewno.
Do zobaczenia na granicy.
Tadeusz SP6MRC i przyjaciele

5.    Z kart historii PZK.
W dniu 20 lipca br. mija dokładnie 65 lat jak w trzy lata po wpisaniu Polskiego Związku Krótkofalowców do rejestru Stowarzyszeń i Związków co nastąpiło 31 marca 1947 r. pod Nr. 176, kiedy to panujący na początkach lat 50-tych pęd do centralizacji doprowadził do zjednoczenia w dniu 22 lipca 1950 r. trzech organizacji: Towarzystwa Przyjaciół Żołnierza, Towarzystwo Przyjaciół ORMO i Polskiego Związku Krótkofalowców w LIGĘ  PRZYJACIÓŁ ŻOŁNIERZA. Natomiast w dalszym  postępującym procesie łączenia wchłonięte zostały przez LPŻ również m.in.: Polski Związek Motorowy, Aeroklub PRL, Służba Polsce. Dopiero 7 lat później na fali tzw. odwilży 11. stycznia 1957 r. uchwałą Naczelnej Rady Radioklubów przy Wydziale Łączności LPŻ, w którego skład wchodzili m.in. SP5CM, SP8CK, SP7HX postanowiono reaktywować Polski Związek Krótkofalowców. Było to duże i niespodziewane zaskoczenie dla władz naczelnych LPŻ. Dopiero w następstwie odbytych szeregu narad, konsultacji i wielu rozmów między przedstawicielami zainteresowanych Resortów i Organizacji w dniu 23 kwietnia 1959 r. zawarte zostało porozumienie między PZK i LPŻ w sprawie unormowania struktury organizacyjnej krótkofalarstwa polskiego uznającego PZK m.in. jako reprezentanta, koordynatora i wyraziciela interesów wszystkich krótkofalowców polskich, na forum krajowym i w kontaktach międzynarodowych. Porozumienie podpisali Prezesi. Ze strony: PZK płk. Anatol Jegliński SP5CM, LOK gen. bryg. J. Turski, który również wysłał do wiadomości tekst zawartego porozumienia do „wszystkich Bratnich Organizacji Krajów Obozu Socjalizmu informując” "aby wszelkie kontakty typu organizacyjnego i sportowego dotyczące krótkofalarstwa jako całości były utrzymywane z PZK, który odtąd  reprezentuje całość krótkofalarstwa polskiego".

Info: Jerzy/SP8TK

6.    Skrócony spis treści Świata Radio 8/2015.
AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, Zawody
TEST: Transceiver Yaesu FT-991
ANTENY: Najlepsze anteny do radia CB, Anteny wakacyjne HF
PREZENTACJA: Anteny samochodowe AM/FM, Raspberry Pi w krótkofalarstwie (cz. 3)
ŁĄCZNOŚĆ: Sprawdzian z radiotechniki
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i OT PZK
RETRO: Od HRO do SP5WW
WYWIAD: Sieć HamNet w Polsce
HOBBY: Moduły radiostacji DRA818, Transwerter 24 GHz, Wzmacniacz 40 W do MKARS80
DIGEST: Radiowe przyrządy pomiarowe
FORUM CZYTELNIKÓW: Porady, Listy
RYNEK I GIEŁDA

7.  KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 8/2015.

Kluby krótkofalarskie:
Jubileusze 50 lat SP8PAB i 45 lat SP8PEF
Spotkanie krótkofalowców północnej Polski w Bachorzu
Krótkofalowcy na "Nawigatorze XXI" czyli morska ekspansja OT14 PZK
Silent Key's

8. Krasnale i radio. W linkach pod poniższą wiadomością są informacje na temat pracy Henryka SP6OPZ i Marka SP6FRF z Rezerwatu Przyrody " Głazy Krasnoludków". Nasi Koledzy promują krótkofalarstwo już od 16 do 27 lipca. Informują: -Zainteresowanie jest bardzo duże. Mamy wielu gości i dobre opinie, wcale nie musimy zabiegać o odwiedzających.
http://www.powiatowa.info/zapowiedzi/8381-krasnale-na-radiowych-falach
http://www.powiatowa.info/wiadomosci/aktualnosci/8425-1500-polaczen
Vy 73! Henryk SP6OPZ

9.     Spotkanie w Groniu.
Zarząd Małopolskiego Stowarzyszenia Krótkofalowców OT 10 PZK zaprasza na Spotkanie Krótkofalowców w Groniu. Spotkanie odbędzie się w dniu 25 lipca  2015 r. w miejscowości Groń ul. Janiołów Wierch 9,
3,5 km od Gliczarowa Górnego
  9.oo            rozpoczęcie spotkania wraz z giełdą
11.00            zdjęcie pamiątkowe
11.15            filmy
13.00            obiad
13.30            pogadanka
15.00            msza św.
16.30            grillowanie
Zapraszamy chętnych do udziału w Spotkaniu.
Informacje dodatkowe można uzyskać telefonicznie:
Kol. Wojciech SP9IKN tel. 18 – 201 33 68 Zakopane
Ks. Szczepan SP9VRJ gac4@wp.pl  lub telefonicznie: 735 390 161 (nowy numer telefonu)
Współrzędne:  N 49.35.43.36   E 20.07.42.85, lokator KN09AI
Info. Bożena SP9MAT

10.    Po jubileuszu SP1KRF.
Poniżej link do filmu "40 lat SP1KRF". Zachęcam do obejrzenia.
https://youtu.be/1PcNb8WTV4Q
73 - Mietek SP3CMX

11.    SN20MP.
W terminie od 1 czerwca do 30 czerwca bieżącego roku, członkowie Klubu Krótkofalowców SP9PKM byli aktywni na pasmach amatorskich pod znakiem okolicznościowym SN20MP z okazji XX lecia samorządności Miasta Pszów. W wyniku aktywności przeprowadzono 3406 łączności z 74 podmiotami DXCC.
Dotychczas, na zgłoszenie zainteresowanych, zostało wydanych 111 elektronicznych dyplomów okolicznościowych. Przy okazji przypominamy, iż zgłoszenia na dyplom są przyjmowane do końca lipca tego roku. Członkowie PZK otrzymają, automatycznie przez biura QSL, specjalnie na tę okazję
zaprojektowaną kartę QSL, którą można zobaczyć poniżej. Więcej informacji na tematregulaminu okolicznościowego dyplomu znajduje się na stronie klubowej http://sp9pkm.jimdo.com/.
Informację przekazał Adam SQ9S

TNX TNX TNX!
Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje:
Adamowi SQ9S, Mietkowi SP2CMX, Henrykowi SP6OPZ, Andrzejowi SP5AHT, Jurkowi SP8TK, Zbyszkowi SQ2ETN. Henrykowi SP9FHZ.

Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku, godz. 21:00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 21:00. Redakcja komunikatów: Piotr SP2JMR i Zygmunt SP5ELA. Komunikaty sekretariatu ZG PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM.

news: ikona_pdf.gif Komunikaty KS 2015
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy






Zespół SN0HQ















PZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,143,134 Unikalnych wizyt