PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3646 członków/członkiń PZK):



Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0
RSS

KS-21. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 27.05.2015
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.jpg

 
KOMUNIKAT NR 21/2015 z dnia 27.05.2015 r.

Witamy wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1.    Po posiedzeniu ZG PZK.

Zgodnie z zapowiedzią w dniu 23 maja br. w gościnnych progach Centrum Promocji Kultury Warszawa Praga Południe odbyło się Posiedzenie ZG PZK.
Obecnych było 31/40 członków ZG PZK, 4. członków GKR oraz 4. gości.
Gościem specjalnym był Pan prof. dr hab. (gen. dyw.). Bogusław Pacek Pełnomocnik Ministra Obrony Narodowej ds. Społecznych Inicjatyw Proobronnych, który w swoim ponad godzinnym wystąpieniu określił cele i zasady tworzenia Federacji Organizacji Proobronnych. Po wysłuchaniu wystąpienia Pana generała B. Packa oraz po dyskusji ZG PZK podjął następującą uchwałę.

Zarząd Główny Polskiego Związku Krótkofalowców z dużym zainteresowaniem wysłuchał wystąpienia Prof. dr hab. (gen. dyw.) Bogusława Packa Pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej ds. Społecznych Inicjatyw Proobronnych.
Na posiedzeniu w dniu 23. maja 2015 r. w Warszawie ZG PZK podjął uchwałę o rozważeniu możliwości przystąpienia Polskiego Związku Krótkofalowców do "Federacji Organizacji Proobronnych" -"FOP". Uchwała o przystąpieniu do FOP będzie podjęta po zarejestrowaniu Statutu Federacji w Sądzie oraz zasięgnięciu opinii Zarządów Oddziałów Terenowych PZK  i niezależnego  prawnika.

Ponadto Zarząd Główny podjął uchwały o: - zatwierdzeniu sprawozdania finansowego za rok 2014, - o przeznaczeniu nadwyżki wpływów nad kosztami na poczet przychodów roku 2015, - o przyjęciu budżetu PZK na rok 2015, - o rezygnacji z ubezpieczenia członków PZK w roku 2016 w kwocie składki po 6 zł od członka PZK (obecne ubezpieczenie kończy się w dniu 31 stycznia 2016 roku), - o ogłoszeniu konkursu ofert na organizację XXII Krajowego Zjazdu Delegatów PZK (Winien on odbyć się w maju lub czerwcu 2016 roku na standardzie zbliżonym do XXI KZD w Łowiczu), - o przyjęciu regulaminu wewnętrznego PZK "Ordynacja wyborcza na Krajowy Zjazd Delegatów PZK " jako obowiązującego na XXII KZD.

Ponadto ZG PZK podjął uchwały o odznaczeniu Złotą Odznaką Honorową PZK nast. Kolegów:
L.p.    Znak    Imię i Nazwisko / Nazwa    Organ zgłaszający
1    SP2RS    Janusz KWAPISIEWICZ    OT-09
2    SP7DQR    Marek NIEDZIELSKI    OT-03
3    SP7GAQ    Andrzej WIERZBOWSKI    OT-03
4    SP7GXK    Zbigniew KORNATKO    OT-03
5    SP7OMS    Roman MALIBORSKI    OT-03
6    SP3AAI    Henryk JANKOWSKI    OT-08

Zarząd Główny PZK podjął uchwały o odznaczeniu Odznaką Honorową PZK następujących Kolegów:

1    SQ8JLU    Adam NAZIMEK    OT-18
2    SP7NWM    Władysław STACHOWICZ    OT-24
3    SP7IIT    Krzysztof SZCZECINIAK    OT-03
4    SP7HDA    Marian OBARZANEK    OT-03
5    SP9AVR    Klaudiusz PRZYBYSŁAWSKI    Prezydium ZG
6    SP4NDU    Grzegorz ZYGNER    OT-21
7    SQ4LWO    Krzysztof SĘKOWSKI    OT-21
8    SP8BVO    Bogusław BRZOZOWSKI    OT-05
9    SP8WJW    Piotr PUCHAŁA    OT-05
10    SP8GKB    Jerzy CETNAR    OT-05
11    SP8BOZ    Marian GAWLEWICZ    OT-05
12    SP8IQR    Ryszard WAJDA    OT-05
13    SP8NFH    Andrzej ROGALIŃSKI    OT-05
14    SP8NFX    Marek BIAŁY    OT-05
15    SP3YM    Stanisław KASIK    OT-27
16    SP1EGN    Robert NOWAK    OT-01
17    SP1ASU    Ryszard CIELECKI    OT-01
18    SP1MWN    Paweł SZCZYGIEŁ    OT-01
19    SP1QY ex SP1BZZ    Artur KRAWCZYK    OT-01
20    SP1CGT    Andrzej BUKALSKI    OT-01
21    SP3HTF    Rafał STĘPIEŃ    OT-01
22    SP1TMN    Janusz TYLKOWSKI    Wiceprezes PZK

Odznaczonym serdecznie gratulujemy.

Nie była głosowana uchwała dotycząca reasumpcji głosowania nad uchwałą nr 441/1/2008 o podziale środków z tyt. OPP. Prezydium wykazało jeszcze przed posiedzeniem, że w chwili głosowania 22. listopada 2008. roku na kontach PZK nie było kwoty, którą ówczesny ZG przeznaczył dla OT. Od tego okresu ze środków centralnych są przeznaczane środki przypisane poszczególnym OT za 2007 r. Celem tej uchwały było zmobilizowanie członków OT do lobbingu na rzecz przekazywania środków z tyt. 1% od podatku na rzecz OT PZK oraz pobudzenie aktywności w podejmowaniu najróżniejszych działań na rzecz rozwoju PZK i krótkofalarstwa w ogóle. Tak się też stało. Dowodem może być chociażby przyrost ilości członków PZK w latach 2008-2010 o ok. 800, a także znaczące kwoty przeznaczane przez darczyńców na rzecz poszczególnych OT w tym klubów. W tym okresie zanotowano wzrost zakupów urządzeń oraz organizacji spotkań środowiskowych, dni aktywności, zawodów krótkofalarskich etc.
W uzupełnieniu dodam, że Uchwałę w 2008. r. podjęto z powodu braku pełnej informacji z US o szczegółowych celach darowizn.

Posiedzenie ZG trwało ok. 7. godzin i było nacechowane bardzo konstruktywną dyskusją oraz głęboką troską o teraźniejszość i przyszłość naszej organizacji.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Barbary Gebler-Wasiak Dyrektora Centrum Promocji Kultury Warszawa Praga Południe oraz jej współpracowników za gościnność i udostępnienie sali klubowej CPK na nasze obrady.

Piotr SP2JMR

2.    ŁOŚ 2015 już za 2 dni.

To już za 2 dni spotkamy się na największej w kraju imprezie krótkofalarskiej którą co roku odwiedza ponad tysiąc osób z SP, EU i Świata. Organizatorzy pracują na pełnych obrotach żeby wszyscy uczestnicy spotkali się uśmiechnięci i zadowoleni a firma kateringowa przygotowuje smaczny śląski bigos dla każdego zarejestrowanego w sekretariacie. Fundatorem tego posiłku jest PZK ale popularnych dań i napojów będzie o wiele więcej.
W sobotę będą także wydawane upominki ufundowane przez PZK.
Wszystkich posiadaczy kamer i aparatów fotograficznych uprzedzamy że będziecie świadkami niespodzianki dużego formatu o której do tej pory wiedzą tylko cztery osoby tak więc pełna gotowość od wystąpienia Prezesa PZK.
Największa w SP giełda elektroniczna ma sporo więcej miejsca więc lepszy dostęp do ciekawych urządzeń i podzespołów które zainteresują każdego krótkofalowca. W dużych harcerskich namiotach mamy miejsce dla wszystkich chętnych na nocleg z własną karimatą i śpiworem a także nie ograniczoną powierzchnię na polach namiotowych A, B i C. Wsparcie logistyczne to 6 toalet i 2 stanowiska z wodą do mycia oraz worki na odpadki zapewnione przez organizatorów. Wszystkich wielbicieli amatorskiego radia serdecznie zapraszamy, ŁOŚ 2015 już za chwilę.

PZK, SP7KED, SP9KDA

3.    Certyfikat ON THE AIR.

 W ramach akcji Certyfikat ON THE AIR Pomorski Oddział Terenowy PZK wraz z klubem SP2YWL "Galeon" z Władysławowa w dniu 15 maja zorganizował wycieczkę z zajęciami promującymi krótkofalarstwo i radioamatorstwo dla klasy 5e ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Rumi.

Po przyjeździe do Władysławowa na dworcu kolejowym przywitał nas Michał SP2TQI. Był naszym przewodnikiem w drodze do klubu SP2YWL, pokazywał ciekawe miejsca i opowiadał o nich. Gdy dotarliśmy w okolice portu, skierowaliśmy się do Morskiej Stacji Ratowniczej (SAR). Rafał SP2GEK oprowadził nas po stacji oraz pokazał sprzęt wykorzystywany przez ratowników. Można było posłuchać jego ciekawych opowieści o pracy w Ratownictwie Morskim i związanym z tym ryzykiem. Następnie udaliśmy się do portu na nabrzeże rybackie i jachtowe, skąd ruszyliśmy w stronę klubu SP2YWL. Czekały tam na nas następne atrakcje i wrażenia. W klubie po chwili odpoczynku zaczęła się prezentacja radiostacji wraz z systemami antenowymi i zaznajomienie z wiedzą o Amatorskiej Służbie Radiokomunikacyjnej. Przyszedł czas na krótki instruktaż jak przeprowadza się łączność i pierwsze próby. Najbardziej odważne na początku okazały się dziewczyny i im wychodziło to najlepiej. Chłopcy starali się nie zostać w tyle i też dawali radę. Po przeprowadzonych łącznościach przyszedł czas na ognisko i pieczenie kiełbasek. Przygotowane zostały imienne certyfikaty ON THE AIR dla uczestników wycieczki, którzy przeprowadzili pierwsze łączności radioamatorskie. Wręczono je na zakończenie ogniska, a potem pozostało już tylko zrobienie pamiątkowego zdjęcia.

https://drive.google.com/open?id=0B-gVMeNMTHZsUnRwYzdnTl90enc&authuser=0

Uśmiechy na twarzach piątoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Rumi w czasie drogi powrotnej świadczyły najlepiej, że wycieczka była udana. Przyczyniły się do tego nie tylko atrakcje w klubie krótkofalarskim "Galeon" ale też pogoda, która dopisała podczas pobytu we Władysławowie - świeciło nam cały czas słońce, a delikatne podmuchy wiatru przypominały, że jesteśmy nad morzem. Dyskusje o pobycie w klubie SP2YWL trwały do samej Rumi.

Materiał filmowy ilustrujący powyższy tekst:
https://www.youtube.com/watch?v=Ms2GpPuAcwk

Robert SQ2WHH

4.    VIII Piknik Radiowy - Niedźwiedź 2015. Jak co roku - w ostatni weekend przed zakończeniem roku szkolnego, zapraszamy wszystkich kolegów na naszą cykliczną imprezę Piknik Radiowy, którego wiosenno-letnia edycja odbywa się już po raz ósmy 19 - 21 czerwca.
Spotykamy się w gospodarstwie agroturystycznym - MiniZoo - CichoSza w Niedźwiedziu, od nazwy miejscowości zwanym przez nas potocznie Misiem.
W tym roku gospodarze obiektu przeprowadzili remont domków, w których m.in. znalazły się nowe miejsca do spania. Postawiono też dużą wiatę z oświetleniem i podłożem brukowanym kostką. Bez problemu można tam postawić kampera czy przyczepę.
Jak sama nazwa wskazuje, nasze spotkanie ma charakter pikniku, więc nie tylko samym radiem żyje. Z pewnością każdy, również rodziny z dziećmi znajdą coś dla siebie. Na miejscu w MiniZoo będzie można podziwiać mnóstwo zwierząt z całego świata, nasze harmoniczne będą mogły pobawić się na dobrze wyposażonym placu zabaw, w razie upałów - staw dla ochłody, a w pobliżu znajdują się dobrze zaopatrzone sklepy i karczma. Zjeść będzie można również na miejscu, ponieważ gospodyni serwuje smaczne obiady, a wieczorem czeka ognisko lub grill.
Zapraszamy! Zapewniamy wspaniałą atmosferę i niezapomniane wspomnienia! Na Misiu zapominamy czym jest zmęczenie, a pojęcie nudy jest czymś wręcz nierealnym!

Info: Jarek SP3AYA

5.    VI Piknik Eterowy SP6 Gajów 2015.
W dniach 11 - 14.06.2015 r. w Gajowie odbędzie się II Sympozjum Integracyjne
" Radiokomunikacja Amatorska UKF"
W dniach 11-14.06.2015 r. równoległe odbywać się będzie " VI Piknik Eterowy SP6".
Główna część Sympozjum oraz Pikniku to sobota 13.06.2015 r.
Do dyspozycji uczestników Sympozjum i Pikniku jest bezpłatne ogrodzone pole namiotowe oraz karawaningowe w dniach 11 - 14.06.2015 r. /przewidywana ilość na 200 osób/. Na terenie pola namiotowego znajduje się plac zabaw dla dzieci, recepcja
Sympozjum i Pikniku, stacja SP6YNR, stacja SP/OK5EME, pomieszczenie giełdy krótkofalarskiej /30 m2/ oraz namiot giełdowy/40 m2/.

Prosimy o zgłaszanie swojego udziału celem odpowiedniego przygotowania terenu, zapewnienia zasilania, oraz przygotowania wyżywienia, odpowiedniej ilości grochówki, identyfikatorów oraz bloczków.

Uczestnikiem II Sympozjum Gajów 2015 oraz VI Pikniku Eterowego SP6, może być każda osoba, niezależnie czy zgłosiła chęć uczestnictwa oraz partycypowała w kosztach. 200 osób otrzyma bloczki na grochówkę, losy na Tombolę UKF oraz identyfikatory. Jednocześnie osoby te mogą bezpłatnie skorzystać z pola namiotowego i campingowego.
Zgłoszenia do 30.05.2015 r.: sp6mlk@wp.pl
Zgłoszenie powinno zawierać dane:
- znak imię i nazwisko oraz imiona i nazwiska osób towarzyszących
- sposób korzystania z pola namiotowego/namiot, samochód, przyczepa kampingowa/
- terminy
Więcej informacji na forum " RA - UKF ".

Informacje ogólne:
http://ra-ukf.iq24.pl/default.asp?grupa=228221&temat=385497
Program ramowy:
http://ra-ukf.iq24.pl/default.asp?grupa=228225&temat=391882
Zgłoszenia:
http://ra-ukf.iq24.pl/default.asp?grupa=228227&temat=398531

Zgłoszenia uczestników II Sympozjum oraz VI Pikniku Eterowego SP6 nie zakwaterowanych do dnia: 30 kwietnia 2015 r.
Konkurs PUK UKF - 2015:
http://ra-ukf.iq24.pl/default.asp?grupa=236330&temat=398788"

Stanisław SP6MLK

6.    Przed nami kolejny Krótkofalarski Dzień Dzieci i Młodzieży. Przypominamy, że w niedzielę 21 czerwca będzie miała miejsce kolejna edycja Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży. Taki radioamatorski Kids Day, to doskonały sposób na wprowadzenie młodego człowieka w magię krótkofalarstwa! W wielu krajach świata cieszy się ogromną popularnością i jest promowany przez narodowe organizacje radioamatorskie.

Zaprośmy dzieci do naszych klubów, lub sami starajmy się przeprowadzić jak najwięcej łączności z młodymi operatorami. Nikt nie narzuca nam odgórnych nakazów jak mamy zorganizować sobie ten dzień. Możemy uczestniczyć w tym tak dużo lub tak mało, jak tylko zechcemy. Pamiętajmy o tym, żeby pracować ponownie z tą samą stacją, jeśli zmieni się operator. Bądźmy wyrozumiali, jeśli dzieci popełniają początkowe błędy. Jesteśmy dla nich starszymi nauczycielami, którzy zawsze kulturalnie i z uśmiechem potrafią naprowadzić na właściwe tory.

Jako upominek i zarazem nagrodę dla młodych operatorów, można pobrać i wydrukować dyplomy uczestnictwa w Amateur Radio Kids Day. Są one dostępne na stronie klubu SP3POW lub na stronie PZK.
Dzieci będą mogły również pokusić się o zdobywanie punktów do innych przeznaczonych dla siebie dyplomów:
Dyplom Junior Okręgi Polskie
Dyplom JUNIOR AWARD
Więcej informacji o akcji można znaleźć w zakładce www.kidsday.sp3pow.pl

Info: Jarek SP3AYA

7.     Zaproszenie na GREENPARTY 2015. Dla wszystkich miłośników programu SPFF/WWFF organizowane jest 6 czerwca 2015 od 06.00 do 17.59 UTC coroczne GREENPARTY.
Niżej kilka linków informacyjnych o tym spotkaniu w eterze zarówno „aktywatorów” jak i „polujących”.
Strona organizatora z regulaminem - http://wff-yo.blogspot.ro/p/blog-page_3.html
Regulamin/PDF/ w j. polskim /tks SP4EOO/ - http://spcff.pl/greenparty2015.pdf

Biorąc udział, można zdobyć dodatkowo dyplomy lub punkty do nich:
http://wff-yo.blogspot.ro/2010/03/save-green-planet-award-greenday-2010.html
http://www.sp9yff.pl/index.php/dyplomy/400th-spff

vy73/44 Krzysiek sp9upk
www.sp9yff.pl

8. SP9PKS w radiu.
22. maja br. o 16:40 w ramach Infostrady Radia Katowice, Mikołowski Klub Krótkofalowców mógł opowiedzieć słuchaczom o naszym hobby.
Posłuchajcie:
http://www.sp9pks.pl/radkat.mp3
A parę dni wcześniej byliśmy w Radio ZET Chilli:
http://www.sp9pks.pl/cz1.mp3
http://www.sp9pks.pl/cz2.mp3
http://www.sp9pks.pl/cz3.mp3
http://www.sp9pks.pl/cz4.mp3

73    SP9PKS Team

9. DYPLOM Z OKAZJI 35-CIO LECIA POWSTANIA OT PZK POŁUDNIOWA WIELKOPOSKANR 27.
Od dnia 1 czerwca do 30 września rusza akcja dyplomowa z okazji35-cio lecia powstania Oddziału Terenowego PZK Południowa Wielkopolska nr 27. Przez cały czerwiec będzie aktywna stacja okolicznościowa SN27OPW. Zachęcamy wszystkich do zdobywania tego dyplomu. Regulamin dyplomu umieszczony poniżej oraz na stronie OT 27. Regulamin stanowi załącznik do niniejszego komunikatu.

Krzysztof SP3FYX

10. Portal OT27 przeniesiony na serwer PZK.
Kolejny portal, tym razem portal Terenowego Oddziału PZK Południowej Wielkopolski OT27 został przeniesiony na serwer PZK.
W pracach uczestniczyli: dotychczasowy administrator Jarek SP3AYA, nowy administrator Leszek SP3LEM, a formalności pilnował prezes OT27 Krzysztof SP3FYX.
Główna operacja przeniesienia zasobów w trybie administracyjnym z dotychczasowego serwera zewnętrznego na serwer PZK odbyła sie w nocy z 23 na 24.05.2015. Także tej nocy nastąpiło przełączenie serwerów DNS PZK. Adres portalu OT27: http://ot27.pzk.org.pl
Zgodnie z Regulaminem* subdomen i serwerów wirtualnych PZK „usługa” dla OT PZK jest bezpłatna. Jedynie OT PZK musi dopełnić regulaminowych formalności, a mianowicie zarząd OT PZK na mocy uchwały wyznacza osobę odpowiedzialną merytorycznie odpowiedzialną za portal oraz administratora technicznego instalacji serwera wirtualnego i portalu.
Posiadane aktualnie zasoby serwerowe PZK** są na tyle duże, że miejsca na serwerach wystarczy dla wszystkich pozostałych OT PZK.
W tej chwili dziesięć OT PZK ma serwery wirtualne i portale na serwerach PZK.
 
*Zaktualizowany “Regulamin subdomen i serwerów wirtualnych PZK” został zatwierdzony przez prezydium ZG PZK w dniu 7.02.2015 r.
https://pzk.org.pl/download.php?action=get&id=1399
 
**Oczywiście przy pewnych ograniczeniach (wielkości zasobów przydzielanych na serwery wirtualne dla OT PZK).
 
Ze swojej strony chcę podziękować wszystkim ww. kolegom z OT27, którzy uczestniczyli w pracach.
Fajnie było! Portal macie niezły, ale teraz sami “bawicie się” dalej! Powodzenia.
 
Zygmunt Szumski SP5ELA
Administrator systemów informatycznych PZK

11. Dni aktywności SP1. Jak co roku zapraszam wszystkich do łączności w ramach, Dni Aktywności- SP1- 2015".
Dni Aktywności SP1 w tym roku w terminie od 1. do 5. czerwca 2015 r.
Więcej na /regulamin/ www.sp1pbw.pl/ActivtySP1/index.html
Zapraszam. Janusz SP1TMN

12. Piknik w Chojnie. W załączniku nr 2 do komunikatu przesyłam informacje -zaproszenie na Piknik Eterowy, który organizują członkowie klubu PZK SP1KZE w Chojnie. Piknik Odbędzie się w Zatoni Dolnej w dniach 6 - 7 czerwca br.
Informacja ta również znajduje się na stronie klubowej sp1kze http://sp1kze.qrz.pl/
 w zakładce Spotkania.
Załączam tekst regulaminu Dyplomu "Chojna 2015''. Informacja również na stronie klubu SP1KZE http://sp1kze.qrz.pl/w zakładce Aktualności.
Janusz SP1TMN

    13. Zaproszenie na Litwę.
Bronius LY5O zaprasza i podesłał link z informacja o LY Hamfeście 2015, który w tym roku odbędzie się w dniach od 24 do 26 lipca nad jez. Gailintas w miejscowości Piliakalnis, około 80 km od granicy z Polską
Link do szczegółowych informacji o litewskim Hamfeście: http://www.lrmd.lt/hamfest/en

Info. przekazał Stefan SP1JJY

14. Zmiana częstotliwości przemiennika słupskiego.

Z powodu występujących zakłóceń decyzją UKE zmienione zostały częstotliwości przemiennika słupskiego SR2SL.
Aktualne częstotliwości: wejście 431,150; wyjście 438,750.

Jurek sq2nia

Andrzej Sułek SP8DYY. S.K.
Ze smutkiem informuję, że 25.05.2015 r po długiej walce z nieuleczalną chorobą odszedł do krainy wiecznych DX-ów mój serdeczny Kolega Andrzej Sułek SP8DYY.
Rolnik z powołania, pasjonat krótkofalarstwa, był członkiem PZK (OT-20), SPDXC, OTC.
Spoczywaj w pokoju Andrzeju.

Włodek SP8BJU

Wiesław SP2BSD SK. W głębokim smutku zawiadamiamy, że odszedł od nas kol. Wiesław Kasperowicz SP2BSD z Pruszcza Gdańskiego. Jego charakterystyczny chrapliwy głos, znany w szerokim gronie krótkofalowców zamilkł na zawsze 24 maja 2015 r.
Pogrzeb w środę 27 maja 2015, g. 14:00 na cmentarzu komunalnym w Pruszczu Gdańskim przy ulicy Spokojnej.
Cześć Jego pamięci!

Zarząd POT PZK

TNX TNX TNX!
Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje:
Stefanowi SP1JJY, Januszowi SP1TMN, Zygmuntowi SP5ELA, Krzysztofowi SP3FYX, Krzysztofowi SP9UPK, Staszkowi SP6MLK, Robertowi SQ2WHH, Włodkowi SP8BJU oraz Zarządowi POT PZK (OT09).


Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku, godz. 21:00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 21:00. Redakcja komunikatów: Piotr SP2JMR i Zygmunt SP5ELA. Komunikaty sekretariatu ZG PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM.

Załącznik nr 1.

DYPLOM
ODDZIAŁU POŁUDNIOWA WIELKOPOLSKA (OT 27)
POLSKIEGO ZWIĄZKU KRÓTKOFALOWCÓW Z OKAZJI 35 -cio LECIA POWSTANIA OT 27

Cel dyplomu: uczczenie 35 lecia powstania OT 27
Wydawca: Polski Związek Krótkofalowców – Oddział Terenowy nr 27 – Południowa Wielkopolska, z siedzibą w Ostrowie Wlkp.
Czas wydawania dyplomu: dyplom okresowy, wydawany od 01.06.2015 r. do 31 grudnia 2015 r.
Warunki uzyskania dyplomu: zalicza się łączności i nasłuchy przeprowadzone począwszy od dnia 01.06.2015 r. do 30.09.2015 r. ze stacjami indywidualnymi, klubowymi oraz okolicznościowymi – członkami OT 27. Pasma i emisje dowolne. W pasmach UKF stacje spoza wielkopolski mogą zaliczać łączności przeprowadzone przy wykorzystaniu przekaźników. Nie zalicza się łączności "cross-band" oraz "mixed-mode". Dyplom wydawany jest za uzyskanie 35 pkt. za QSO i nasłuchy. Łączności i nasłuch z członkiem indywidualnym oraz klubem OT 27 zalicza się, jeżeli w dniu przeprowadzenia QSO byli członkami OT 27.

Punktacja: każda łączność i nasłuch KF i UKF: są punktowane następująco:
1.    stacje indywidualne członkowie OT 27 – 5 pkt.,
2.    stacja klubowa OT 27 – 10 pkt.,
3.    stacja okolicznościowa SN27OPW– 15 pkt.,

Koszt dyplomu: stacje krajowe indywidualne i klubowe członków PZK - 10 zł, dla pozostałych 20 zł.
Dla stacji zagranicznych koszt dyplomu to 3 EUR / 3 USD / 3 IRC’s.
Zgłoszenia: wyciąg z LOGU stacji potwierdzony przez dwóch nadawców, macierzysty klub lub oddział, wysłany wraz z kserokopią dowodu opłaty na adres:
Grzegorz Dobrychłop SP3RNZ, skr. poczt. 85, 62-510 Konin

Opłata za dyplom na adres i nr konta:
 59 1440 1215 0000 0000 0479 9607
 PZK OT 27
 ul. Śmigielskiego 16a/7
 63-400 Ostrów Wlkp
Wykaz aktualnych członków indywidualnych oraz klubów OT 27 w załączeniu.
Aktualna lista członków indywidualnych, klubów oraz stacji okolicznościowych publikowana jest na stronie OT 27 w zakładce „AKTUALNI CZŁONKOWIE OT 27”.

Załącznik nr 2.
Dyplom, Chojna 2015’’

Z okazji obchodów Dni Chojny 2015 w dniach 06 - 07 czerwca 2015 r.
Krótkofalowcy z klubu PZK SP1KZE zapraszają do wzięcia udziału wszystkich
krótkofalowców w zdobyciu dyplomu, Chojna 2015'', celem jest popularyzowanie
krótkofalarstwa i poznanie Ziemi Chojeńskiej.
Dyplom, Chojna 2015'' wydawany jest pod honorowym patronatem burmistrza
miasta Chojny.
Chojna – miasto położone w południowo - zachodniej części województwa
zachodniopomorskiego w powiecie gryfińskim, nad rzeką Rurzycą. Miasto oddalone
jest od Szczecin 53 km, Berlina 86 km, granicy państwa 10 km.
Chojna swoim obszarem graniczy z Cedyńskim Parkiem Krajobrazowym, w
którym znajduje się Cedynia gdzie w 972 roku odbyła się zwycięska bitwa Mieszka I
oraz cmentarz żołnierzy polskich w Siekierkach poległych w czasie forsowania
Odry w 1945 roku.
Chojna prawa miejskie otrzymała w 2. poł. XIII w. Miasto posiada liczne zabytki:
późnogotycki kościół NMP, kościół św. Jana Chrzciciela, kościół i klasztor
Augustianów, Gotyckie mury miejskie z basztami i czatowniami z końca XIII w.
oraz dwie bramy miejskie Brankowską i Świecką oraz ratusz z XV w.
Warunkiem zdobycia dyplomu jest nawiązanie jak największej ilości łączności /QSO/, nasłuchów w dniach 06 i 07 czerwca 2015 r. ze stacją HF1CHO oraz członkami klubu.
Stacje, które zdobędą 13 pkt. i więcej wezmą udział w losowaniu nagrody głównej
oraz otrzymają pamiątkowe dyplomy.
Nagroda główna to radiotelefon przenośny.
SWL obowiązuje odebranie co najmniej 4 stacji członków klubu oraz stację klubową.
Punktacja: Łączność z stacją klubową HF1CHO - 10 pkt.
Łączność ze stacjami członków klubu: SP1MWN, SP1IWC, SQ1SDQ, SP1TMB, SP1DTM, SP1TMH, SO1NE lub DM2CNE, SQ1BHH, SQ1GQT, SQ2KUM, SQ1NXW, SP1MH, SQ1TAQ lub DM4IE - 1 pkt.
Termin: 06.06.2015 r. godz. 06,00 do 07.06.2015 r. godz. 24,00.
Łączności (nasłuchy) w paśmie KF różne emisje.
Wykazy przeprowadzonych łączności (nasłuchów) należy wysyłać pod adres: sp1kze@wp.pl w terminie do 14.06.2015 r. w formacie cabrillo.

Komisja Dyplomu "Chojna 2015” SP1MWN, SO1NE, SP1IWC

news: ikona_pdf.gif Komunikaty KS 2015

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy






Zespół SN0HQ















PZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,259,709 Unikalnych wizyt