PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3594 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Certyfikat ON THE AIR
Opcje newsa
COTAW ramach akcji Certyfikat ON THE AIR Pomorski Oddział Terenowy PZK wraz z klubem SP2YWL "Galeon" z Władysławowa w dniu 15 maja zorganizował wycieczkę z zajęciami promującymi krótkofalarstwo i radioamatorstwo dla klasy 5e ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Rumi.

Po przyjeździe do Władysławowa na dworcu kolejowym przywitał nas Michał SP2TQI. Był naszym przewodnikiem w drodze do klubu SP2YWL, pokazywał ciekawe miejsca i opowiadał o nich. Gdy dotarliśmy w okolice portu, skierowaliśmy się do Morskiej Stacji Ratowniczej (SAR). Rafał SP2GEK oprowadził nas po stacji oraz pokazał sprzęt wykorzystywany przez ratowników. Można było posłuchać jego ciekawych opowieści o pracy w Ratownictwie Morskim i związanym z tym ryzykiem. Następnie udaliśmy się do portu na nabrzeże rybackie i jachtowe, skąd ruszyliśmy w stronę klubu SP2YWL. Czekały tam na nas następne atrakcje i wrażenia. W klubie po chwili odpoczynku zaczęła się prezentacja radiostacji wraz z systemami antenowymi i zaznajomienie z wiedzą o Amatorskiej Służbie Radiokomunikacyjnej. Przyszedł czas na krótki instruktaż jak przeprowadza się łączność i pierwsze próby. Najbardziej odważne na początku okazały się dziewczyny i im wychodziło to najlepiej. Chłopcy starali się nie zostać w tyle i też dawali radę. Po przeprowadzonych łącznościach przyszedł czas na ognisko i pieczenie kiełbasek. Przygotowane zostały imienne certyfikaty ON THE AIR dla uczestników wycieczki, którzy przeprowadzili pierwsze łączności radioamatorskie. Wręczono je na zakończenie ogniska, a potem pozostało już tylko zrobienie pamiątkowego zdjęcia.

https://drive.google.com/open?id=0B-gVMeNMTHZsUnRwYzdnTl90enc&authuser=0

Uśmiechy na twarzach piątoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 9 z Rumi w czasie drogi powrotnej świadczyły najlepiej, że wycieczka była udana. Przyczyniły się do tego nie tylko atrakcje w klubie krótkofalarskim "Galeon" ale też pogoda, która dopisała podczas pobytu we Władysławowie - świeciło nam cały czas słońce, a delikatne podmuchy wiatru przypominały, że jesteśmy nad morzem. Dyskusje o pobycie w klubie SP2YWL trwały do samej Rumi.

Materiał filmowy ilustrujący powyższy tekst:
https://www.youtube.com/watch?v=Ms2GpPuAcwk


Robert SQ2WHH
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,046,134 Unikalnych wizyt