PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3309 członków/członkiń PZK):



Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 5
Użytkowników online: 1
RSS

KS-39. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 25.09.2013
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.png
 
KOMUNIKAT NR 39/2013 z dnia 25.09.2013 r.

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Po Zjeździe sprawozdawczo wyborczym SPDXC.
Kolejny, tym razem XLIV Zjazd Stowarzyszenia SPDXC przeszedł do historii. Spotkaliśmy się w Szklarskiej Porębie. Aura była dla nas sprzyjająca, deszcz właściwie padał tylko w nocy. Dni zjazdowe były co prawda trochę pochmurne, ale bez większego deszczu, a czasami wiatr przeganiał chmury, odsłaniając piękne krajobrazy. To sprzyjało wycieczkom naszych wspaniałych YL i XYL, które w tym roku bardzo licznie uczestniczyły w Zjeździe. Według ostatnich danych od Andrzeja SQ1EIX na Zjeździe było 25 par. Przebieg Zjazdu był wypełniony prezentacjami oraz sprawami organizacyjnymi ponieważ był to Zjazd Sprawozdawczo Wyborczy wybrano nowy Zarząd  w składzie: SP6T, SP7CVW, SP5ELA, SP2GJV, SP4Z, SP7UWL, SP7DQR, SP5ADX, SP8FNA. Nowemu Zarządowi, a w szczególności Tomkowi SP6T Prezesowi SPDXC gratulujemy i życzymy dalszej udanej działalności na rzecz rozwoju sportu krótkofalarskiego.

Podczas Zjazdu Stowarzyszenia SPDXC tradycyjnie zostały ogłoszone wyniki zawodów SP DX Contest. W tym roku obchodzimy 80 Lecie organizacji pierwszej edycji zawodów. W czasie tegorocznych zawodów dopisała propagacja oraz liczba uczestników. Zawody te przejdą do historii jako rekordowe pod względem ilości uczestników: w zawodach wystartowały 2373 stacje. Zostało ustanowionych wiele nowych rekordów punktowych zarówno wśród stacji polskich, jak też i wśród stacji zagranicznych. Gratulujemy wszystkim zdobywcom czołowych miejsc i jednocześnie dziękujemy wszystkim uczestnikom SP DX Contestu 2013. Wyniki są dostępne na stronie: http://spdxcontest.pzk.org.pl

W czasie Zjazdu SPDXC w Szklarskiej Porębie miało miejsce oficjalne ogłoszenie wyników współzawodnictwa Intercontest KF za rok 2012. Intercontest KF jest podsumowaniem aktywności i osiągnięć polskich stacji w największych międzynarodowych zawodach z jednego roku kalendarzowego. Od kilku lat współzawodnictwo jest organizowane w ścisłej współpracy z Polskim Związkiem Krótkofalowców. PZK funduje nagrody rzeczowe za zdobycie pierwszego miejsca w poszczególnych kategoriach współzawodnictwa. Poniżej zdobywcy czterech pierwszych miejsc w poszczególnych grupach. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymują plakiety fundowane przez SP DX Klub.
SP7GIQ   Single Operator MIXED
SP7GIQ   Single Operator CW
SP3S       Single Operator SSB
SP9YDX   Multi Operator

Ponieważ Krzysztof SP7GIQ zdobył I. miejsce w dwóch kategoriach to w tej sytuacji nagrodę rzeczową otrzymał za II miejsce w. kat MIXED Wiesław SP4Z.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Po za tym, co powyżej napisano na uwagę zasługiwała dość spora giełda, na której wielu uczestników znalazło to czego właśnie najbardziej było im potrzeba. Zjazd był perfekcyjnie zorganizowany przez Andrzeja SQ1EIX za co organizatorowi należą się serdeczne podziękowania od wszystkich uczestników tegorocznego Zjazdu SPDXC.
Na podstawie serwisu ze strony www.spdxc.org.
Piotr SP2JMR

2. 75 lat LRMD
 W dniu 2 października 1938r.odbył się Zjazd Krótkofalowców Litewskich, którego zadaniem było utworzenie jednego ogólno-litewskiego Związku Krótkofalowców, który przyjął nazwę LIETUVOS RADIJO MEGEJU DRAUGIJA - LRMD /Lithuanian Amateur Radio Socjety/. Pierwszym prezesem został P. Jastrzębski LY1J. Do Związku przystąpiło wówczas 45 licencjonowanych nadawców. Po wojnie Litwa, jako republika, włączona została w skład ZSRR. Natomiast krótkofalarstwo włączone zostało w struktury DOSAAF odpowiednika naszego LOK. Reaktywacja LRMD nastąpiła dopiero 16 grudnia 1988 r. Natomiast członkiem IARU został LRMD w 1992 r., po proklamacji niepodległości przez Litwę, która to nastąpiła 11 marca 1990 r. Obecnie na Litwie jest wydanych około 900 zezwoleń z tego prawie 400 krótkofalowców jest członkiem LRMD. Prezesem obecnie jest Rolandas Mikalauskas LY4Q. Natomiast zezwolenia wydaje RRT - Rysiu Reguliavimo Tarnyba, odpowiednik naszego UKE.  Z okazji 75 lecia LRMD, życzymy Krótkofalowcom Litewskim dalszej owocnej działalności na falach eteru!
 
 Jerzy SP8TK
 /w załączeniu znaczek organizacyjny RMD/                                                  
               
3. PG APRS.
Komunikat po ukonstytuowaniu się Zarządu.
Funkcję Prezesa PG APRS członkowie Zarządu PG APRS powierzyli Robertowi SP6VWX
- sekretarzować nam będzie, tak jak do tej pory, Czesław SP3EOL
- Miłosz SP6NTI został obarczony rolą włodarza naszych zasobów IT (strona, forum, media, itp.)
- Tomek SP9UOB zaś podjął się zostać wiceprezesem ds. technicznych i nowych zastosowań
Co do strategii, nowy Zarząd deklaruje utrzymanie dotychczasowych trendów. Będziemy kontynuować w dalszym ciągu działalność edukacyjną poprzez forum i kontakty bezpośrednie oraz reprezentować naszych członków w strukturze PZK (program dofinansowania digi) oraz także na zewnątrz.
Funkcja koordynatora APRS pozostaje bez zmian. Koordynatorem jest nadal Tomek SP8NCG.
Nie zapominamy o naszych niezawodnych kolegach, zwłaszcza o Andrzeju SP3LYR Honorowym Prezesie naszego klubu i wciąż liczymy na aktywną współpracę i pomoc.
Robert SP6VWX.

4. XI  SP-QRP Contest 28 września 05:00 UTC - 06:00 UTC
Serdecznie zapraszam do udziału w kolejnych, już jedenastych zawodach SP-QRP Contest, które odbędą się w sobotę 28 września w godzinach 05:00 UTC - 06:00 UTC.
To niepowtarzalna okazja do pracy małą mocą CW lub SSB gdy są korespondenci,  sprawdzenia anten, sprzętu home made i zorientowaniu się,  jak QRP potrafi  być skuteczne w nawiązywaniu łączności.
Szczegóły, wraz z regulaminem znajdują się na stronie: www.sp5ddj.pl
Miłośnicy małych mocy i nie tylko, będą mieli także okazję do porównania siły sygnałów podczas zawodów QRP i zaraz po, gdy rozpocznie się kolejna tura PGA.
73 de Włodek SP5DDJ

5. Lista wyróżnionych 12 x SN0HQ w 2013 roku.
Na zjeździe SP DX Clubu została ogłoszona lista operatorów, którzy są wyróżnieni okolicznościowymi koszulkami za zrobienie 12 QSO z SN0HQ - zespołem reprezentującym PZK w IARU Contest 2013. Wśród wyróżnionych znajdują się operatorzy wspierający SN0HQ od wielu lat, a także nowi, którzy przystąpili do zawodów po raz pierwszy. Cieszymy się niezmiernie, że poszerzyło się grono operatorów, których mogliśmy wpisać do logu SN0HQ.
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli zawołać SN0HQ w zawodach i zapraszamy
do wspólnej pracy w zawodach IARU w roku przyszłym.

-de koszulkowy księgowy ekipy SN0HQ
Bogdan SP5WA

Lista operatorów wyróżnionych okolicznościowymi koszulkami
\"Worked All SN0HQ Stations\" za 12 QSO z SN0HQ w IARU Contest 2013:

F8DRE
SN1D SP1MWK SP1NQN SP1RKR SP1RKT
SP2AEK SP2AJO SP2BK SP2EXN SP2GUC SP2KPD SP2YKS SQ2PHG
SP3BTK SP3CCR SP3CFM SP3CMX SP3DIK SP3DOF SP3FYX SP3PAA SP3TYF SP3UY SQ3HOT
SP4BEU SP4ETO SP4INT
SO5S SP5ADX SP5TT SQ5M SQ5MJB
SP6AEG SP6CC SP6GCU SP6EVZ SP6IHE SP6KCN SP6LMQ SP6ZDA SQ6PZL
SP7ASZ SP7EBM SP7HKK SP7TF SQ7FPH SQ7NSN
SP8AJK SP8ASP SP8GEY SP8HKT SP8JPR SP8MZB SQ8GBG SQ8KFM SQ8OAU
SN9U SP9CTW SP9DEE SP9FKQ SP9FSB SP9GFY SP9GKJ SP9JTN SP9OYZ SP9ODY SP9OJM SP9OYB SP9RCL SP9RPW SP9RQA SP9WTD SP9WTK SP9VOU SP9YCW SQ9IAL SQ9IDE SQ9JYK SQ9PBY

Rada Starszych zespołu SN0HQ

6. VII Noc Naukowców na Politechnice Poznańskiej.
Już w piątek 28 września 2013 r. odbędzie się siódma edycja otwartej imprezy
naukowej "Noc Naukowców".
Z Politechniki Poznańskiej - teren Wydział Elektroniki i Telekomunikacji
ul. Polanka 3 - będzie pracowała radiostacja okolicznościowa SN 07 NN
obsługiwana przez członków koła naukowego Klubu Krótkofalowców SP3PET.
Dodatkową atrakcją pokazów przy ul. Polanka 3 będzie radiostacja R-140 na
samochodzie Star-266, którym przyjadą operatorzy z Klubu Krótkofalowców
SP3KWA z Turku. Radiostacja będzie pracowała na oryginalnym zestawie nadawczo-odbiorczym R-140. Zainteresowanych naszą prezentacją zapraszamy w piątek w godzinach od 15 do 22. Ponadto otwarte będą dla zwiedzających inne laboratoria i pracownie Politechniki Poznańskiej, ze specjalnie przygotowanymi doświadczeniami i pokazami naukowymi.

"Tej jedynej nocy naukowcy odejdą od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością. Każdy będzie mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa. Zobaczymy naukowców w nietypowych sytuacjach, a publiczność w roli naukowców. Czeka nas noc pełna atrakcji: pokazów, eksperymentów, warsztatów" - zapewniają organizatorzy. Noc Naukowców odbywać się będzie także w innych ośrodkach naukowych: Gliwice, Kraków, Niepołomice, Nowy Sącz, Olsztyn, Poznań, Tarnów.
Szczegóły na: http://www.nocnaukowcow.pl/
Przekazał Jerzy SP3SLU.

 
Foto. VI Noc Naukowców 2012 Politechnika Poznańska
73 de Jurek SP3SLU.

7. Walne Zebranie ON PZK - OT23. ODDZIAŁ NADNOTECKI POLSKIEGO ZWIĄZKU KRÓTKOFALOWCÓW zaprasza wszystkich swoich członków i sympatyków na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze. Zebranie odbędzie się 13 października 2013 o godzinie 10.00. Drugi termin zebrania o godzinie 10.30 w Ujściu, ul. Czarnkowska 32 (Pizzeria). Program zebrania znajduje się na stronie internetowej OT23.
SP2JMR

8. MARATON  KRÓTKOFALARSKI  Z OKAZJI „ DNIA EDUKACJI NARODOWEJ”. Organizatorzy Maratonu zapraszają do udziału w dniach 4 i 5 października 2013. Regulamin stanowi załącznik do niniejszego komunikatu.
9. III Konferencja ARISS Łowicz 4-5.X.2013. Zbliżają się ku końcowi przygotowania do III Konferencji ARISS. Konferencja jest współorganizowana przez PZK. Będzie w niej uczestniczyło ponad 80 osób reprezentujących Kuratoria Oświaty, szkoły oraz środowiska krótkofalarskie. Program zapowiada się bardzo interesująco. Szczegóły na stronie aris.pzk.org.pl. Częścią merytoryczną konferencji kieruje Armand SP3QFE, logistyką Piotr SP2JMR. Konferencja odbędzie się w Ośrodku Konferencyjnym „Zacisze” w Łowiczu przy ul. Kaliskiej 5 (miejsce KZD w 2012 roku).
Piotr SP2JMR

10. Ogólnopolskie Spotkanie Krótkofalowców w Siemianowicach Śl. 
21 września br. od 10.00 do 13.00 w Parku Tradycji przy ul. Orzeszkowej 12 w Siemianowicach Śl. odbyło się Spotkanie Krótkofalowców pod patronatem Prezydenta Miasta Siemianowic Śl. Jacka Guzego, w którym wzięło udział ponad 60 osób. Nieobecnego Prezydenta Miasta reprezentowała Małgorzata Klich z Wydziału Sportu Urzędu Miejskiego w Siemianowicach Śl. Zarząd Główny PZK reprezentował Jan Dąbrowski SP2JLR – wiceprezes PZK, Zarząd Wojewódzki LOK w Katowicach Barbara Karge – sekretarz ZW LOK. W spotkaniu wzięli udział członkowie Zarządu OT 06 PZK w Katowicach z prezesem Oddziału na czele tj. z Andrzejem SP9NWE, a także przedstawiciele szkół ponadpodstawowych, żywo zainteresowani problematyką spotkania. Po wstępnej prezentacji i wystąpieniu gości nastąpiło wręczenie odznaczeń PZK przez Kol. Janka SP2JLR tj. Złotej Odznaki Honorowej PZK dla Kol. Józefa Gawłowskiego SP9CAT i Odznaki Honorowej PZK dla Kol. Tadeusza Pamięty SP9HQJ, jak też odznaczeń LOK – wskich wręczonych przez Barbarę Kargę. W dalszej części spotkania odbyły się prelekcje tematyczne tj. prezentacja dorobku klubu SP9KJM w Siemianowicach Śl. W wykonaniu Kol. Eugeniusza SP9IIA, który miał się czym pochwalić z uwagi dość szeroki wachlarz przedsięwzięć klubowych w czasie ostatnich dwóch lat. Bardzo ciekawą prelekcję wygłosił Kol. Janusz SP9YU na temat swoich wypraw oceanicznych w rejon Ameryki Łacińskiej i Przylądka Horn na jachcie oceanicznym „Bona Terra”. Ogromnym zainteresowanie cieszyło się wystąpienie Kol. Piotra SP9TPZ na temat zrealizowanego przez klub SP9PKS w Mikołowie przedsięwzięcia w ramach programu ARISS. Z uwagi na napięty czas spotkania skrócony został odczyt Kol. Marka SP2NNO na temat wykonanego przez Niego urządzenia nadawczo – odbiorczego SDR, ale dalsza prezentacja tego urządzenia odbyła się już poza salą konferencyjną. Również Kol. Krzysztof SP9MM zaznajomił zebranych powojenną historią śląskiego ruchu krótkofalarskiego tj. wspominając o sytuacji z lat 50 - tych i następnych ubiegłego wieku. W ramach spotkania odbyła się również wystawa archiwalnych urządzeń nadawczo – odbiorczych i pomiarowych, a także pokaz samochodu ze sprzętem pomiarowym miejscowej Delegatury UKE. Pokaz modeli latających, zdalnie sterowanych drogą radiową wywołał żywe zainteresowanie uczestników spotkania. Działania siemianowickich aktywistów dość aktywnie wspierał Jacek Ziemniak SP9CSW – prezes Stowarzyszenia Krótkofalowców Zagłębia Dąbrowskiego z siedzibą na Skrzycznem zapewniając między innymi łączność i nie tylko. W przyszłym roku siemianowicki klub SP9KJM obchodził będzie swoje 55 – lecie i już dzisiaj zapowiada na tę okazję wiele ciekawych przedsięwzięć.
Info: Tadeusz Pamięta SP9HQJ

11. Komunikat Redakcji Radiowego Biuletynu Informacyjnego na dzień 25.09.2013 r.
Relacje RBI ze Spotkań Krótkofalarskich i Zjazdów od maja do września 2013 r. Komunikat RBI w okresie od czerwca do września 2013 r. nie był emitowany na falach krótkich.
Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego, w okresie od maja do września 2013 r., spotykała się z krótkofalowcami z całej Polski. Przez cały ten wiosenny i letni czas uczestniczyła w spotkaniach krótkofalarskich i zjazdach na terenie naszego pięknego kraju. Był to, naprawdę, bardzo pracowity okres działalności redakcyjnej. Redakcja RBI przygotowywała, w tym czasie, wiele materiałów audio i video. Później, na stronie internetowej RBI ukazywały się reportaże z tych wydarzeń. Wystarczy wejść na stronę Radiowego Biuletynu Informacyjnego www.rbi.ampr.org i posłuchać przygotowanych reportaży radiowych i relacji filmowych. W tym okresie Redakcja RBI nie nadawała komunikatu RBI na falach krótkich. Mówiła o tym w ostatnim komunikacie nadanym w dniu 16.06.2013 r. Jednak, faktu tego niektórzy nie zauważyli i w dalszym ciągu głupio komentują fakt nieobecności RBI na falach krótkich. Jednak tak się składa, że niestety nie zauważyli, a może nie chcieli zauważyć, że pomimo wyżej wymienionego komunikatu, tak zwany letni komunikat RBI był kilkakrotnie nadany w niedzielę, w paśmie 40 metrowym, na trzech częstotliwościach: 7090 kHz ,7145kHz i 7150 kHz o godzinie 10.30 i 11.00. Faktem jest to, że był nadawany w tym okresie nieregularnie, ale był nadawany tylko, w momencie kiedy Redakcja RBI była na miejscu, w Grodzisku Mazowieckim, a nie w Polsce. Przypominam zawiedzonym, że Redakcja wznowi, od października, emisję komunikatów RBI nadawanych na falach krótkich. Będziemy spotykali się ponownie w niedzielę o godzinie 10.30 czasu lokalnego na częstotliwości 7090 kHz. Niestety drodzy słuchacze, Redakcja RBI emituje, w dalszym ciągu, swój komunikat, tylko z mocą 100 W i w niektórych częściach Polski komunikatów RBI może nie być słychać. W związku z tym Redakcja RBI prosi o raporty z informacjami jak słychać nas w różnych rejonach kraju.
Tyle wstępu do dzisiejszego Serwisu Informacyjnego RBI.

Poniżej wykaz imprez krótkofalarskich z których są zamieszczone, na stronie RBI, relacje audio i video.  Przypominam, że adres strony internetowej Radiowego Biuletynu Informacyjnego to: www.rbi.ampr.org

VIII Piknik Eterowy SP-OK-OM Koniaków 06-07.07.2013 r.
Impreza towarzysząca XVII Dniom Gminy Istebna.

W dniach 5-7.07.2013 Redaktor Radiowego Biuletynu Informacyjnego przebywał na VIII Pikniku Eterowym SP-OK-OM Koniaków 2013. Umieszczono na stronie RBI reportaż radiowy i film z tego wydarzenia przygotowany przez Redakcję KPGK.

 Pszczelnik 2013. W okolicy Myśliborza, w Pszczelniku, w dniach 13-14 lipca 2013 r. odbywał się Zlot Krótkofalowców "Pszczelnik 2013".  Reportaż radiowy na ten temat i film znajdują się na stronie RBI.

XIV ZAKOPIAŃSKI ZLOT KRÓTKOFALOWCÓW GLICZARÓW GÓRNY 2013.
XIV Zakopiański Zlot Krótkofalowców Gliczarów Górny odbywał się w dniach 27.07-28.07.2013 r. i jest już historią. Był bardzo udany. Uczestniczyło w nim około 120 krótkofalowców z rodzinami. Podczas Zlotu w Gliczarowie Górnym w dniu 27.07.2013 odbył egzamin na licencję krótkofalarską. Do egzaminu przystąpiły 22 osoby. Wszyscy zdali egzamin bez problemu. Większość zdobyła maksymalną ilość punktów. Chyba pytania egzaminacyjne nie były dla nich trudne. W Zlocie uczestniczyła również Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego i Redakcja Krakowsko-Podhalańskiej Grupy Krótkofalarskiej www.kpgk.pl. Za rok odbędzie się jubileuszowy XV Zlot na który organizatorzy zapraszają, już dzisiaj, wszystkich krótkofalowców polskich. Z tej imprezy jest reportaż radiowy i trzy filmy zrealizowane przez Redakcję KPGK. Warto te filmy obejrzeć.

Ognisko w Mikoszewie.
W dniu 4.08.2013 r. w godzinach 12-16 odbyło się w Mikoszewie, na Mierzei Wiślanej, Spotkanie Krótkofalarskie zorganizowane przez Trójmiejskie Stowarzyszenie Krótkofalowców SP2KDS i Klub Krótkofalowców Jantar w Stegnie SP2PHA. W letnim ognisku uczestniczyło kilkadziesiąt krótkofalowców wraz z rodzinami. Byli tam koledzy z kilku okręgów: SP2, SP5, SP7 oraz SP9. Na falach krótkich i na UKF-ie pracowała radiostacja amatorska. Podczas spotkania trwały również próby mikrofalowe. W pasmach 2,3 GHz, 3,4 GHz oraz 10 GHz pracowały, z powodzeniem, przywiezione przez kolegów urządzenia. Do nadawania na mikrofalach używano ciekawych anten, które wzbudzały duże zainteresowanie osób, nie zajmujących się krótkofalarstwem a przebywających w tym czasie w parku. Zainteresowały się również tematem pracy amatorskiej na KF, UKF i VHF dzieci z pobliskiej kolonii. Zadawano operatorom amatorskich urządzeń radiowych, wiele pytań dotyczących krótkofalarstwa. Spotkanie krótkofalarskie, którego jednym z elementów było ognisko, odbyło się podobnie jak w roku ubiegłym, w parku, w okolicy kościoła i obok przystanku kolei wąskotorowej Mikoszewo-Prawy Brzeg Wisły. Aktualnie kolejka jeździ tylko na trasie Mikoszewo-Sztutowo. Rok temu w tym miejscu nie było ogniska, był tylko krótkofalarski grill. W tym roku Pani Iwona Mickiewicz Sołtys Mikoszewa zgodziła się na rozpalenie ogniska. Podczas udanego spotkania, przy pieczeniu kiełbasek, podsumowano akcję 3Z0ZKD. Dzięki Kolegom, którzy zorganizowali to spotkanie, między innymi: SP2HAV, SQ2AJN, SQ2AJS, SQ2BXI, udało się spędzić sympatycznie parę godzin. Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego zamieściła, w news-ach, reportaż radiowy na temat Ogniska w Mikoszewie oraz pracy Klubu Krótkofalarskiego SP2KDS.

Nowe władze Stowarzyszenia Polskiego Klubu UKF
W dniu 17 sierpnia 2013 roku w Zieleńcu odbyło się 52 Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia PK UKF. Było to Zgromadzenie Sprawozdawczo Wyborcze.
Zgromadzenie odbywało się równolegle ze XV Zjazdem Technicznym UKF. Tam też była Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego i przekazała słuchaczom zapis dźwiękowy z 52 Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia Polskiego Klubu UKF.

Praca stacji SN1LH w dniach 30.08.2013-2.09.2013 r.
W dniach od 30 sierpnia do 2 września 2013 r. pracowała amatorska radiostacja SN1LH z latarni morskiej w Niechorzu. GF05, ARLHS: POL-014. Tym razem była QRV już czwarty raz, ale już po raz trzeci w międzynarodowym składzie. Stacja pracowała na prawie wszystkich pasmach KF (bez 160m.) emisją CW, SSB, RTTY, SSTV PSK i FM. Było to już czwarte takie spotkanie latarniane. Zorganizowali go Koledzy: Wiesław SP1EG oraz Wojtek SP1FFC. Redakcja RBI umieściła reportaż radiowy na ten temat.

XII Kaszubskie Spotkania Krótkofalowców.
Kolejne, tym razem XII Kaszubskie Spotkania Krótkofalowców odbyły się 7.09.2013 r. w Rumii, na terenie stanicy ZHP RH Rumia, przy ul. Włókienniczej 14a. Trwały ponad 8 godzin. Rozpoczęły się o godzinie 10.00 egzaminem na pozwolenie amatorskie, prowadzonym przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Już od początku spotkań ruszyła giełda krótkofalarska. Oficjalne otwarcie XII KSK miało miejsce o godzinie 13.00. Na początku, głos zabrał Kolega Dariusz Mankiewicz SP2HQY Prezes Pomorskiego Oddziału Terenowego PZK. Później mówili goście, między innym przedstawiciel UKE. W czasie spotkań miały miejsce: prezentacja mobilnego laboratorium UKE oraz inne ciekawe prezentacje i prelekcje, zawody w radioorientacji sportowej, gry i zabawy dla dzieci oraz poczęstunek przygotowany przez organizatorów, wspólne zdjęcie i wieczorne ognisko. Podczas trwania spotkań były dostępne na terenie XII KSK: stanowisko do łączności mikrofalowych, mobilne laboratorium Urzędu Komunikacji Elektronicznej, wystawa kart QSL uczestników, bufet, ciepłe i zimne napoje. Szczegóły, w postaci zapisu dźwiękowego, zostały przedstawione przez Redakcję Radiowego Biuletynu Informacyjnego w reportażu radiowym pt. „XII Kaszubskie Spotkania Krótkofalowców”.

Spotkanie krótkofalarskie Piknik 20 – Lat Klubu SP2PHA.
W dniu 14.09.2013 r. w pięknej scenerii parkowej, przy rzece Szkarpawa w Rybinie, spotkali się krótkofalowcy i sympatycy krótkofalarstwa z Żuławskiego i Trójmiejskiego oddziału na Pikniku 20 – Lat Klubu SP2PHA Stegna. Po krótkim przywitaniu przez prezesa klubu Waldka SQ2AJS i przybliżeniu historii klubu SP2PHA, nastąpiła ceremonia wręczenia pucharu dla Klubu SP2PHA przez Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Zbigniewa Ptaka, w dowód uznania za całokształt pracy krótkofalarskiej.
Następnym punktem było uhonorowanie Kol. Andrzeja SQ2AJN odznaką honorową PZK oraz członków naszego klubu dyplomami ufundowanymi przez Zarząd Żuławskiego Oddziału Terenowego PZK.
Wszystkim uczestnikom pikniku wręczano dyplomy uczestnictwa i wykonano wspólne zdjęcie grupowe. Na spotkaniu poruszane były głównie tematy krótkofalarskie, nie brakowało też ożywionych rozmów na różne tematy, co było oznaką mile spędzanego czasu przez uczestników pikniku. Koledzy Zdzisław SP2IRR i Marcin SQ2BXI zaprezentowali dwie kompletne radiostacje i anteny na 2,3GHz oraz Zdzisław radiostację i parabolę na 10GHz.
Całe spotkanie nasze nagrywał redaktor radia RBI Jerzy Kucharski SP5BLD
Słowa podziękowania za wspieranie naszego Klubu w poczynaniach krótkofalarskich składam: Przewodniczącemu Rady Powiatu Zbigniewowi Ptak, Pani Dyrektor Domu Kultury Izabeli Grudniewskiej, Kierownikowi Biblioteki Laurze Drynko, Pani Elżbiecie Dwornik, Redaktorowi RBI Jurkowi SP5BLD, wielu osobom, których nie wymieniłem oraz wszystkim uczestnikom pikniku, którzy licznie (72 osoby!) przybyły na rocznicę naszego Klubu.

Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego przygotowuje reportaż radiowy pt. „Dwadzieścia lat Klubu SP2PHA” i wkrótce zamieści go na stronie internetowej Radiowego Biuletynu Informacyjnego. Teraz zamieszcza fotografie ze spotkania krótkofalarskiego w Rybinie.

Zjazd Wyborczy SP DXC Stowarzyszenia Miłośników Dalekosiężnych Łączności Radiowych.
W dniach 20-22.09.2013 w Szklarskiej Porębie obradował Zjazd Wyborczy SP DXC Stowarzyszenia Miłośników Dalekosiężnych Łączności Radiowych.
Redakcja Radiowego Biuletynu umieściła już 22.09.2013 r. zapis dźwiękowy z obrad, które miały miejsce 21.09.2013 r.
Zapis dźwiękowy jest w czterech częściach oraz dodano fotografie z tego wydarzenia.
Info: Jurek SP5BLD

SQ9LQ sk. W dniu 18 września 2013 r. po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Tadeusz Lewandowski SQ9LQ z Kamesznicy koło Żywca, wieloletni Członek Śląskiego OT-06. PZK. Cześć Jego Pamięci.
Rodzinie Tadeusza SQ9LQ składamy wyrazy współczucia.
Zarząd Śląskiego Oddziału Terenowego PZK.
Informacje przekazał Henryk SP9FHZ

SP7Q - S.K.  Z żalem zawiadamiamy, że po ciężkiej chorobie w dniu 20
września zmarł nasz Kolega Janusz Łażewski SP7Q ex. SP7ASQ.
Do ostatnich dni aktywnie pracował na pasmach oraz budował swoje systemy
antenowe.
Pogrzeb Janusza odbędzie się we wtorek 24 września 2013 o godz 14:30 na
cmentarzu pod wezwaniem Św. Rocha w Łodzi na Radogoszczu ul. Zgierska 141
Niech na zawsze pozostanie w naszej pamięci.
Koleżanki i Koledzy OT15 Łódź

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR wiceprezes PZK


Załącznik.

Z W I Ą Z E K   H A R C E R S T W A   P O L S K I E G O
KLUB  ŁĄCZNOŚCI SP 8 ZIV  PRZY KOMENDZIE HUFCA  im. CZESŁAWY „BAŚKI” PUZON W JAROSŁAWIU
WYDZIAŁ EDUKACJI I SPORTU URZĘDU MIASTA JAROSŁAWIA
ORAZ  PODKARPACKI KURATOR OŚWIATY  W  R Z E S Z O W I E
O R G A N I Z U J Ą
MARATON  KRÓTKOFALARSKI  Z OKAZJI
„ DNIA EDUKACJI NARODOWEJ ”

R E G U L A M I N
1. Celem organizowanego Maratonu jest uczczenie Dnia Edukacji Narodowej,
     promocja jarosławskiego harcerstwa oraz działań władz Oświatowych
    Województwa Podkarpackiego.
2. Do udziału w Maratonie zaprasza się operatorów radiostacji indywidualnych
    i klubowych z SP o  znakach podstawowych z mocą do 100 W.- udział stacji
    zagranicznych mile widziany.
3. Maraton odbędzie się w dniach od 4 i 5 X 2013 r. w godzinach:
    4 X 2013 r. piątek –  od 16,00 do 20,00. czasu lokalnego (14,00-18,00 UTC)
    5 X 2013 r. sobota –   od   7,00 do 10,00. czasu lokalnego (5,00-8,00 UTC)
UWAGA: w dniu 5.X.2013 r. z przerwą od godz. 8:00 do 9:00 czasu lokalnego (6:00 – 7:00 UTC)  to jest na czas zawodów:  PGA-TEST-2013. - jeśli takie będą się odbywać w tym terminie?!
6. Pasmo 3,5 MHz   –  Emisja SSB.
7. Punktacja:
  a- za nawiązanie łączności ze stacją organizatora  SP 8 ZIV            -  20 pkt.
  b- za nawiązanie łączności z krótkofalowcem nauczycielem             - 15 pkt.               
  c- za nawiązanie łączności z krótkofalowcami woj. podkarpackiego - 10 pkt.
  d- za nawiązanie łączności z pozostałymi stacjami biorącymi udział
                                                                                           w maratonie - 5 pkt.
  UWAGA: Rozdawanie punktów możliwe tylko w jednej grupie, bez                      możliwości ich łączenia.
 8. Klasyfikacja:
a-    Radiostacje indywidualne nauczycieli
b-    Radiostacje indywidualne z woj. podkarpackiego
c-    Pozostałe radiostacje indywidualne
d-    Radiostacje klubowe
e-    Najaktywniejsza radiostacja organizatora
                                                     
 9. Raporty:
Stacje dające punkty w Maratonie podają raport RS oraz:
a-    Stacja organizatora podaje - JA np. 59-JA
b-    Krótkofalowcy nauczyciele podają – DN np.59- DN
c-    Krótkofalowcy z woj. Podkarpackiego podają – RZ np.59-RZ
d-    Pozostałe stacje podają – MJ raport oraz numer kolejny łączności w maratonie – np. 59-MJ-31
10. Wywołanie: Wywołanie w Maratonie Jarosławskim.
11. Nagrody:
a-    za zajęcie I-go miejsca w poszczególnych grupach – PUCHAR
         KURATORA OŚWIATY WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
b- za zajęcie od I-go do III miejsca w każdej grupie  - DYPLOM
c- za zajęcie do 5-go miejsca w każdej grupie DYPLOM ZA UDZIAŁ
12.  Wyniki Maratonu ogłoszone zostaną w terminie trzech miesięcy od
     zakończenia zawodów i podane do wiadomości w masowych środkach
     przekazu obowiązujących w PZK a nagrody i dyplomy wręczone zostaną na
     planowanym okolicznościowym spotkaniu lub wysłane bezpośrednio do
     uczestników Maratonu.
13. Uczestnicy Maratonu proszeni są o przesłanie w terminie do dnia 15.X.2013 r.
      czytelnego zestawienia przeprowadzonych łączności, które winno zawierać
      adres pocztowy, grupę klasyfikacyjną, wykaz stacji wraz z punktacją,
      datę i czas łączności raport nadany i odebrany.
14. Zestawienie z wpisaną punktacją należy przesłać na adres: Klub Łączności
       SP8ZIV, 37-500 Jarosław, skr.poczt.127 lub pocztą elektroniczną E-mail:
      ot35@o2.pl
15. Decyzje komisji są ostateczne.
15. Komisja w składzie:
            Przewodnicząca -  pwd. Jagoda Dryś  SP8AYL  - Komendantka Hufca
            Członkowie   - phm. Zbigniew Guzowski  SP 8 AUP - Kierownik Klubu
                                  - hm. Mirosław Froń  SP 8 TJX – Członek Klubu                                                
                                                                VY-73! – CZUWAJ!
Adresatów Regulaminu prosimy bardzo o jego dalsze rozpropagowanie.
                                                                                            Organizatorzy!

news: Ikonka_PDF_50px.jpg Link do działu komunikaty KS
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy






Zespół SN0HQ















PZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,287,416 Unikalnych wizyt