PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3380 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 11
Użytkowników online: 1
RSS

KS-16. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 17.04.2013
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.png
 

KOMUNIKAT NR 16/2013  z dnia 17.04.2013 r.

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje.

1. WARD
Jutro 18 kwietnia czyli 88 rocznica powstania IARU, międzynarodowej organizacji, która umożliwiła rozwój Służby Radiokomunikacyjnej Amatorskiej na całym świecie. Jak wiemy Polska była jednym z współzałożycieli IARU, a w tych zamierzchłych czasach naszych krótkofalowców na konferencji założycielskiej w Paryżu reprezentował Lwowski Klub Krótkofalowców. Dla krótkofalowców jest to nasze święto, o którym coraz częściej pamiętają publiczne media. Z tej okazji  Prezydium ZG PZK składa wszystkim członkom i sympatykom Polskiego Związku Krótkofalowców serdeczne życzenia zadowolenia z uprawiania naszego wyjątkowego hobby oraz zdrowia i powodzenia w życiu osobistym i zawodowym.

Prezydium ZG PZK

2. SP9KAT - porozumienie z Gminą Bielsko-Biała
6 lutego br. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Gminą Bielsko-Biała, a Polskim Związkiem Krótkofalowców, w którego imieniu działa Beskidzki Klub Krótkofalowców SP9KAT. Porozumienie dotyczy współpracy w zakresie współdziałania w przygotowaniu i wykonaniu przedsięwzięć na rzecz ochrony ludności przed zagrożeniami. Porozumienie na podstawie udzielonego pełnomocnictwa w imieniu PZK podpisał Kol. Mirosław Kuc Prezes SP9KAT, a ze strony Gminy Pan Jacek Krywult Prezydent Miasta Bielsko Biała. Porozumienie to jest kolejnym ważnym elementem współdziałania krótkofalowców z władzami lokalnymi w zakresie łączności bezpieczeństwa.

SP2JMR

3. RadioReaktywacja informuje o swojej działalności
5.02.2013
Ekipa w składzie Tomek SQ5OBU i Paweł SQ5STS wyruszyła do miasta Łodzi celem szkolenia dzieciaków i podjęcia współpracy z Oddziałem Terenowym OT 15. Gospodarzem spotkania był Prezes Jerzy SP7CBG wraz z kolegami. Impreza niezwykle ciepła i sympatyczna uwieńczona wspólnym prowadzeniem łączności.

12.03.2013
Zespół Reaktywacja wziął udział w Konferencji "Amatorska Służba Radioamatorska to nie tylko Hobby" w Senacie RP. Hubert SP5RE bardzo sprawnie Nas zaprezentował.
W imieniu Zespołu Radio Reaktywacji chcieliśmy pogratulować organizatorom i podziękować za umożliwienie wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Uważamy, że spotkanie było bardzo potrzebne i niezwykle udane. Miło patrzeć jak kilku ludzi potrafi zmienić zupełnie rzeczywistość.  Pomysł uchwalenia jednej ustawy dotyczącej służby krótkofalarskiej jest trafiony i potrzebny. Zachęcamy organizatorów do wypracowania formuły dyskusji nad tym projektem i życzymy powodzenia we wspólnych obradach.

14.03.2013 
Mikołowski Klub Krótkofalowców SP9PKS inspirowany Programem Reaktywacja samoistnie zorganizował lekcje na swoim terenie. Jest to jedna z pierwszych, spontaniczna odpowiedź kolegów z Polski na naszą propozycję działania inspirowana naszą działalnością. Koledzy aktywnie zabrali się sami do pracy. Bardzo nas cieszy ten wysiłek i przykład. Z kolegą Piotrem SP9TPZ oraz Tomkiem SP9RVI umówiliśmy się na wspólne działanie w maju celem wymiany doświadczeń. Zbieram chętnych do tej wyprawy!
"Mikołowski Klub Krótkofalowców SP9PKS przygotował dla uczniów klasy 3d Szkoły Podstawowej nr 3 w Mikołowie dwulekcyjną prelekcję dotyczącą krótkofalarstwa z akcentem na alfabet Morse'a. Uczniowie podczas zajęć byli świadkami łączności między dwoma krótkofalowcami, dowiedzieli się czym jest karta QSL, obejrzeli krótki materiał z historycznego wydarzenia w Mikołowie, jakim była łączność ze stacją kosmiczną w 2011r. Mieli też okazję na własne oczy zobaczyć jak wygląda pole wokół anteny, dowiedzieli się, dlaczego policzek robi się ciepły podczas rozmowy przez komórkę oraz poznali historię Samuela  Morse'a. Członkowie Klubu SP9PKS przygotowali zestawy do montażu kluczy telegraficznych Wszystkie obecne dzieci wraz z panią wychowawczynią budowały swoje klucze, a na koniec nadały swoje imiona alfabetem Morse'a. Wysiłek ten został nagrodzony pamiątkowym certyfikatem, na którym oprócz wizerunku Samuela Morse'a znajdowały się podpisy Zarządu Klubu SP9PKS." Bravo Bravo Bravo - Dziękujemy!

16.03.2013
Ekipa w składzie Krzysiek SQ5NWI, Hubert SP5RE i Paweł SQ5STS wyruszyła do klubu SP5ZIP. Gościł nas Jarek SQ5VJA wraz z kolegami i harcerzami. Pokaz był zorganizowany dla zuchów oraz dzieci krótkofalowców, którzy przybyli na to spotkanie. SP5ZIP jest fantastycznym miejscem do pracy. Jarek wspaniałym gospodarzem i organizatorem. Klub jest prowadzony wzorowo. To niezwykła radość zobaczyć tak doskonale funkcjonujące miejsce... Przyznam się szczerze, że wiele powinniśmy się od Jarka nauczyć.
Urocza druhna, której imienia nie pomnę, napiekła nam placków ziemniaczanych na fajrant... Byłem szczęśliwy! Jeżeli będziecie kiedyś w Warszawie, to odwiedźcie ten klub -  zobaczycie wspaniałe miejsce i poznacie wspaniałych ludzi.

21.03.2013
Dzięki aktywności Krzysztofa SP3WXI w Gimnazjum nr 2 w Luboniu powstała kolejna samoistna lekcja inspirowana Programem RadioReaktywacji. Krzysztof przedstawił informacje na temat fal radiowych, znaków krótkofalarskich oraz zasad prowadzenia łączności. Po teoretycznym wstępie zaprezentował materiały multimedialne, pokazujące różne aspekty ruchu radioamatorskiego m. in. pracę terenową, pomoc w sytuacjach kryzysowych czy łączność z stacją orbitalną ISS. Okazuje się, że wiedza i umiejętności radioamatorów przydają się także do ratowania życia ludzi - tak było m.in. w czasie "Powodzi tysiąclecia" w 1997 roku. W czasie spotkania z krótkofalarstwem uczniowie obejrzeli film z kontaktu szkół ze stacją kosmiczną ISS w ramach projektu ARISS. Na zakończenie zostały zaprezentowane łączności z radiostacji zainstalowanych na terenie szkoły. Uczniowie mieli możliwość usłyszeć, zobaczyć, a nawet spróbować swoich sił z mikrofonem w ręce.
Bravo Bravo Bravo - Dziękujemy!


08.04.2013
Ekipa w składzie Roman SP1GZL i Paweł SQ5STS wyruszyła do Białegostoku na zaproszenie Adama SQ4RCU i kolegów z Oddziału Terenowego OT 17. Wiesława SP4Z, Grzegorza SQ4G i Pawła SQ4SGM. Szkoła Podstawowa nr 50 w Białymstoku ogromna, zajęcia uważam za sprawnie przeprowadzone, dzieciaki chętne aktywne, inteligentne wspaniałe. Po części teoretycznej dobrowolnie na ochotnika przyszły pracować przy radiu. Bardzo liczymy na zastęp Adama i mamy nadzieję, że na swoim terenie w raz z innymi harcerzami, przy wsparciu kolegów z OT 17, będzie aktywnie propagował nasz program i przysporzy nam wielu nowych krótkofalowców. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

Imprezy planowane na przyszłość: w maju Mikołowski Klub Krótkofalowców SP9PKS zaprosił nas do wspólnego działania. Jurek SP3SLU oraz koledzy z Oddziału Terenowego OT 27 zaprosili nas na wspólną prezentację. W czerwcu Maciej SP9MRN oraz koledzy z Oddziału Terenowego OT 50 zapraszają do współpracy na swoim terenie. Chętnych kolegów na te wyprawy proszę o kontakt.

Pozdrawiam serdecznie, 602 315 056, Paweł Włodarczyk SQ5STS.

4. 2013 World Amateur Radio Day
18 kwietnia br. obchodzić będziemy Światowy Dzień Krótkofalowca. To nasze wspólne święto i warto już dziś zaplanować sobie w tym dniu wzmożoną aktywność na pasmach amatorskich. Specjalne aktywności na pasmach HF zapowiedzieli m.in.: CR5IARU (Portugalia), KP4FD (Puerto Rico), SP0CFF (Poland), ZL2WARD (New Zealand), 4A8DMR (Mexico) oraz ZS9DCC (South Africa).
Będzie to także znakomita okazja do wspólnego spędzenia czasu przy radiu, odnowienia starych znajomości i nawiązania nowych. Tegoroczne święto przypada w powszedni dzień (czwartek), ale nie ma to przecież większego znaczenia dla krótkofalowców. Nie trzeba nigdzie jeździć ani wydawać pieniędzy. Wystarczy włączyć radio, aby choćby na chwilę znaleźć się w innym świecie. Szczególnym momentem do spotkania w eterze będą jednogodzinne krajowe zawody HF WARD Contest organizowane pod patronatem Prezesa PZK.
Oprócz tego będzie jeszcze możliwość otrzymania pamiątkowego dyplomu, potwierdzającego udział w tym wyjątkowym krótkofalarskim święcie. I tak: 
- Od 15.00 do 15.59 UT rozegrane zostaną krajowe zawody HF "WARD Contest.

Regulamin pod adresem: http://pga-zawody.eham.pl/articles.php?article_id=13

- Pamiątkowy dyplom WARD Award można zdobyć za QSOs/HRDs przeprowadzone w ciągu 24 godzin.

Regulamin opublikowany jest w kwietniowym wydaniu eQTC oraz w Internecie pod adresem: http://qtc.suchacz.eu/articles.php?article_id=5

Zachęcam serdecznie. Sylwester, SP2FAP

5. Skrócony spis treści Świata Radio 5/2013
AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, zawody,
TEST: Elecraft KX3, wróżę KX3 świetlaną przyszłość,
PREZENTACJA: System łączności Claricor,
ŁĄCZNOŚĆ: Nowości Automaticon 2013, Amatorska Służba Radiokomunikacyjna to nie tylko hobby,
RADIO RETRO: Odbiornik RSI-4,
WYWIAD: Krajowy weryfikator DXCC,
HOBBY: Transceiver Usarek,
DIGEST: Wzmacniacze mocy w.cz.,
DYPLOMY: Dyplom „SP-Powiat Award” + krótkofalarska mapa Polski,
FORUM CZYTELNIKÓW: porady, listy,
RYNEK I GIEŁDA.
 
6. KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 5/2013
Podsumowanie działalności PZK po XXI KZD - SP7CBG.
SP DX Contest - b. ciekawa historia cz 2.,
Aktualności,
Komunikat Komisji Statutowej,
Siłownik do strojenia anten,
Silent Key's.

7. SP DX Contest 2013. Pierwsze podsumowanie.
W chwili pisania tych słów minął tydzień od zakończenia tegorocznych zawodów SP DX Contest. Warto pokusić się o próbę krótkiego, częściowego podsumowania tegorocznego wydarzenia. Częściowego, ponieważ jest jeszcze dużo czasu na przesłanie dziennika za zawody, a poniższe wnioski w dużej części opierają się na wstępnej analizie otrzymanych dzienników. W okresie 7 dni od zakończenia zawodów do Komisji dotarło ponad 1790 logów z 85 podmiotów DXCC/WAE. Pod względem ilości reprezentowanych krajów już teraz jest to rekordowy SP DX Contest. Dotychczas największą liczbą były 82 podmioty DXCC/WAE odnotowane w naszych zawodach w 2009 roku.
Pod względem ilości logów już znacznie przekroczona została liczba z zeszłego roku, z tym że należy zaznaczyć, że poprzedni rok był specyficzny, ponieważ termin zawodów wypadał w okresie Świąt Wielkanocnych. W tym roku wyjątkowo zawody miały miejsce już po świętach. To z pewnością pozytywnie wpłynęło na frekwencję, podobnie jak i dość sprzyjające warunki propagacyjne. Interesująco wygląda lista podmiotów, z których nadeszły logi. Mamy już ponad 673 dzienników z Polski. Z zagranicy najliczniej jest reprezentowana Rosja Europejska (144 dzienniki), Ukraina (97 dzienników), Niemcy (86 dzienników), USA (76 dzienników), Rosja Azjatycka (72 dzienniki), Holandia(46 dzienników) czy Japonia (43 dzienników). Zwraca uwagę stosunkowo duża ilość stacji z Zachodniej Malezji (9 dzienników), Indii (6 dzienników) czy Alaski (3 dzienniki) i Filipin (3 dzienniki). Poza tym na liście znajdziemy takie kraje jak KH0, KH6, BY, BV, 9K, HC (2 stacje), HK, HZ, KP4, ZP czy XV, by wymienić tylko niektóre. W pierwszych komentarzach dotyczących zawodów wiele polskich stacji poinformowało o dużej aktywności w czasie zawodów, o dużej liczbie łączności i bardzo dobrych wynikach. Rzeczywiście: w poprzednich latach limit tysiąca QSO przekraczała garstka startujących. W tym roku wiele polskich stacji znacznie przekroczyło ilość tysiąca QSO. Biorąc pod uwagę dużą liczbę mnożników (podmiotów DXCC/WAE) można spodziewać się, że niektóre z dotychczasowych rekordów „All Time” zostaną w tym roku pobite.
Dyplomy i nagrody oczywiście są ważne - w końcu zawody polegają właśnie na tym, aby ze sobą współzawodniczyć, ale można śmiało powiedzieć, że w pewnym sensie wygranym jest każdy, kto w tegorocznych zawodach wystartował. Poza przyjemnością wynikającą z samego udziału, mogliśmy w najlepszy z możliwych sposobów świętować Jubileusz SP DX Contest. Dodać jeszcze należy, że w pierwszym tygodniu po zawodach chrzest bojowy przeszedł program wstępnie weryfikujący otrzymane logi. Marek SP7DQR, autor tego rozwiązania, od chwili nadejścia pierwszego logu uważnie przygląda się pracy programu i na bieżąco wprowadził kilka poprawek. W trakcie pierwszych dni zauważyliśmy także, że od strony ustawień samego serwera blokowana była poczta nadchodząca z adresów założonych w domenie yahoo.com, ponieważ domena ta znajdowała się na "czarnej liście" domen zidentyfikowanych jako rozsyłające spam. Blokada została usunięta - przynajmniej do końca terminu nadsyłania dzienników. Czekamy zatem na kolejne dzienniki za tegoroczny SP DX Contest. W pierwszych tygodniach maja przystąpimy do rozliczania zawodów. Ogłoszenie wyników będzie miało miejsce już we wrześniu. Jednocześnie już teraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Jubileuszowych Zawodach SP DX Contest. Strona zawodów: http://www.spdxcontest.pzk.org.pl/

Komisja Zawodów SP DX Contest
Tomek SP5UAF

8. Walne zebranie WOT czyli OT 25 PZK

13 kwietnia 2013 w godzinach 10.30-16.00 odbyło się w Sali Tradycji Ligi Obrony Kraju (Warszawa, ul. Chocimska 14) Walne Zebranie Warszawskiego Oddziału Terenowego  Polskiego Związku Krótkofalowców . W zebraniu uczestniczył Prezes PZK Jerzy Jakubowski   SP7CBG. W zebraniu uczestniczyło ponad 40 osób z aktualnej liczby 255 członków WOT PZK. W wyniku rezygnacji Marka Ruszczaka SP5UAR z funkcji Delegata na Krajowy Zjazd Delegatów PZK (KZD PZK) przystąpiono do wyborów na w/w. funkcję. Zebranie wybrało Jarosława  Dyś SP5CTD, który wraz z wybranymi na poprzednim zebraniu - Jerzym Szawarskim SP5SSB i Tomaszem Ciepielowskim  SP5CCC są  Delegatami na KZD PZK. Zebranie wybrało 5-ciu członków Zarządu WOT PZK, którzy ukonstytuowali się w składzie: SP5SSB  Jerzy Szawarski - Prezes, SP5CNA  Marian Lisowski Wiceprezes, SP7IWA Wanda  Jakubowska - Skarbnik, SP5CNG Zenon  Kaczorek - Sekretarz, SP5JXK – Janusz Czerwiński  Członek Zarządu.  Na pierwszym posiedzeniu nowo wybrany Zarząd WOT PZK odwołał z funkcji Przedstawiciela do ZG PZK Marka Ruszczaka SP5UAR, a na tą funkcję powołał Jarosława Dyś SP5CTD. Zebranie upłynęło w miłej i konstruktywnej atmosferze, co podkreślił w swoim końcowym wystąpieniu Prezes PZK - Jerzy SP7CBG.                             

Prezes Zarządu WOT PZK, Jerzy Szawarski   SP5SSB

9. Walne Zebranie Staropolskiego OT PZK
13 kwietnia br. o godz. 10.30 (drugim terminie) w ośrodku „Przystań Wodna Brody” koło Starachowic odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Staropolskiego Oddziału Terenowego PZK, w którym na 113 członków Oddziału (wg stanu na kwiecień 2013 r.) przybyły 44 osoby, co stanowiło niecałe 40 %. Sprawozdanie z działalności Zarządu Oddziału złożył ustępujący prezes Zarządu Oddziału Kol. Paweł SP7SP, a następnie przewodniczący Oddziałowej Komisji Rewizyjnej Kol. Andrzej SP7XFS, proponując udzielenie absolutorium dla ustępującego Zarządu Oddziału. W głosowaniu jawnym zebrani jednogłośnie udzielili absolutorium. Ponadto zebrani w głosowaniu jawnym, opowiedzieli się utrzymaniem 7 – osobowego składu Zarządu Oddziału. Ustępujący prezes Zarządu Oddziału Kol. Paweł SP7SP oświadczył, że z uwagi na nadmiar obowiązków i przyczyny osobiste nie będzie kandydował do władz oddziałowych. Zebrani gromkimi brawami podziękowali Kol. Pawłowi SP7SP za Jego dotychczasowa działalność na rzecz Oddziału. 

     W dalszej części Zebrania wybrano Zarządu Oddziału, który ukonstytuował się w następującym składzie, z podziałem na pełnione funkcje:

Prezes – Kol. Jerzy SP7SQI,
Wiceprezes ds. organizacyjnych – Kol. Jan SP7SZW,
Wiceprezes ds. sportowych i Award Manager – Kol. Piotr SP7MOC,
Sekretarz - Kol. Artur SQ5TA.
Skarbnik – Kol. Agata SQ7WAP,
Członek Zarządu – Kol. Jan SP7HTA,
Członek Zarządu - Kol. Kazimierz SQ7BTY.

     W skład Oddziałowej Komisji rewizyjnej wybrano następujące osoby:
Przewodniczący - Kol. Wojciech  SQ7MHN,
Członek OKR - Kol. Janusz  SP7CDG,
Członek OKR - Kol. Paweł SQ7WPA.

     W Zebraniu wziął udział przedstawiciel Prezydium ZG PZK Kol. Tadeusz SP9HQJ – sekretarz PZK, który w swym wystąpieniu przedstawił aktualną sytuację PZK, odnosząc się między innymi do Konferencji pn „Amatorska Służba Radiokomunikacyjna to nie tylko hobby” stwierdzając, że Konferencja ta pokazała, że jako środowisko radioamatorów zdolni jesteśmy wznieść się ponad wszelkiego typu podziały i wspólnie pracować dla dobra ogółu. W interesie całego środowiska leży zakopanie „toporów wojennych”, zaniechanie dalszych wojenek polsko – polskich i przygotowanie gruntu dla przyszłej ustawy o amatorskiej służbie radiokomunikacyjnej, bo może to być jeden ze sposobów pokonania biurokratycznych barier, problemów antenowych i innych barier utrudniających uprawianie krótkofalarskiego hobby. Kol. Tadeusz SP9HQJ odpowiadał na wiele pytań, a jednym z nich była sprawa obrotu kart QSL, a konkretnie propozycja OPOR-u co do zapewnienia obsługi kart QSL dla zrzeszonych i niezrzeszonych nadawców. Zebrani stwierdzali, że może to być próba przejęcia kontroli nad CB QSL i nie można do tego dopuścić i jednogłośnie opowiedzieli się w tej sprawie za status quo tzn. za pozostawieniem CB QSL w dotychczasowym kształcie i pod patronatem PZK. Ważną sprawą w dyskusji była również sprawa nieroztropnych wypowiedzi niektórych Kolegów na Listach Dyskusyjnych, którzy swymi postami dzielą środowisko, wywołują swoisty ferment, wywołują wojenkę polsko – polską, co nie wróży nic dobrego dla organizacji. Zebrani jednoznacznie odcinają się od tak nagannych zachowań i domagają się działań integrujących, a nie dzielących środowisko.

     Ze sprawozdania ustępującego prezesa Zarządu Oddziału Kol. Pawła SP7SP wynikało jednoznacznie, że jednym z głównych kierunków pracy Zarządu oddziału była i nadal pozostanie sprawa integracji środowiska, a przykładem tego może być chociażby inicjatywa polegająca na zorganizowaniu przez Oddział dwóch wypraw po Adriatyku, gdzie połączono co najmniej dwie, a nawet trzy pasje: żeglarstwo, turystykę i krótkofalarskie hobby. Każdy bowiem zainteresowany miał możliwość realizowania się z pożytkiem dla wszystkich. Na stronie internetowej OT 51 PZK znajduje się najnowsza informacja o planowanej wyprawie na Adriatyk w październiku br. A tak na marginesie: w czasie spotkania i rozmów kuluarowych dało się zauważyć atmosferę otwartości, koleżeństwa i integracji środowiska Oddziału, co cieszy i chciałoby się, aby taka atmosfera panowała również w innych oddziałach w kraju. Przykładem tak wspaniałej atmosfery mogą być również wpisy na stronie OT 51 PZK tj.:  http://www.ot51.pl/infusions/PZK_members_ot/panel.php

     Po uroczystym obiedzie, zebrani wzięli udział w ognisku z „kiełbaską staropolską” i pewnie z różnymi trunkami, ale przedstawiciel Prezydium ZG PZK, z uwagi na inne obowiązki nie mógł wziąć w nim udziału, choć pogoda była niezwykle sprzyjająca. Nowemu Zarządowi Oddziału życzymy dalszych owocnych wyników i powodzenia w realizacji ambitnych zamierzeń. Tym bardziej, że członkowie poprzedniego Zarządu zadeklarowali daleko idącą pomoc w pracach na rzecz Oddziału.

Opracował  Tadeusz SP9HQJ, sekretarz PZK

10. PIKNIK KRÓTKOFALOWCÓW „OTMUCHÓW 2013”
04.05.2013 r. od godz. 8.00 do 19.00 odbędzie się  Piknik krótkofalarski - OTMUCHÓW 2013 r.  nad Jeziorem Otmuchowskim, w ośrodku wypoczynkowym "KOTWICA" w Sarnowicach. Piknik organizuje Klub Krótkofalowców im. Ziemi Nyskiej SP6PNZ w Nysie.
Na w/w piknik zapraszamy wszystkich krótkofalowców, wraz z rodzinami i osobami towarzyszącymi, do aktywnego wypoczynku nad Jeziorem Otmuchowskim w ośrodku turystycznym „KOTWICA”. Ośrodek mieści się na trasie OTMUCHÓW - jezioro w miejscowości Sarnowie za przejazdem kolejowym. Na miejscu (w ośrodku) można korzystać z obficie zaopatrzonego bufetu i stołówki. Jest możliwość wynajęcia domku wypoczynkowego, całodobowe wyżywienie itp. Ośrodek wypoczynkowy „KOTWICA” posiada swoją stronę internetową, gdzie można obejrzeć slajdy z ośrodka, dojazd do ośrodka oraz zdobyć informację na temat ofert ośrodka: na stronie http://www.kotwica.pl/    
Pełnej informacji udziela Włodek SQ6LBW. E-mail: sq6lbw@poczta.onet.pl   

Na wyżej wymieniony piknik zaprasza:
ZARZĄD KLUBU SP6PNZ

11. Urodziny miasta Bydgoszczy
W imieniu Zarządu Oddziału PZK w Bydgoszczy oraz bydgoskich harcerzy – krótkofalowców, serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w sobotę 20 kwietnia w ogólnopolskich zawodach pod nazwą "Urodziny miasta Bydgoszczy". 19 kwietnia 1346 r. król Kazimierz Wielki, będąc na Kujawach podczas Wielkanocy w rodzinnym Brześciu Kujawskim, wystawił miejski akt lokacyjny na prawie magdeburskim dla Bydgoszczy. Miasto miało powstać na opuszczonej równinie obok zamku. Bydgoszcz miała być z jednej strony ośrodkiem handlowym, będącym przeciwwagą dla znajdujących się pod władzą krzyżacką miast pomorskich, a z drugiej warownią, strzegącą granicy państwa z zakonem.
Zasadźcami byli: Jan Kiesselhuth i jego wspólnik Konrad. Miasto pełniło  podówczas ważną funkcję obronną. Obszar nowo lokowanego miasta obejmował tereny po obu stronach Brdy. Na północ granice patrymonium miejskiego sięgały do dóbr cystersów koronowskich (Myślęcinek), na południe zaś  dochodziły do Jeziora Jezuickiego (Pełeczno, Pełczyn) i wzdłuż rzeki Noteć.  Granicę wschodnią zakreślono od Jeziora Jezuickiego przez obszar leśny do późniejszych Glinek i Żup, a stąd przez wieś Grodztwo, przez dzisiejsze Bielawy aż do Zamczyska na północy. Regulamin dostępny na: http://www.pzk.bydgoszcz.pl/sp2zci_2013.html
Wzór certyfikatu  dla uczestników, którzy nadeślą log za zawody: http://przeklej.net/download.php?file_id=82534

Jeszcze raz serdecznie zapraszam życząc miłej zabawy i osiągnięcia jak najlepszego wyniku.

Witek SP2JBJ

12. Światowy Dzień krótkofalowca – wywiad Zbyszka SP9IEK w RDN Małopolska
Z okazji "Światowego Dnia Radia", w czwartek tj. 11 kwietnia br, w lokalnej rozgłośni radiowej RDN Małopolska, audycja "Tarnowski Poranek" miała tematykę radiową. Dla nas krótkofalowców te temat to zajęcie codzienne. Jak to z radiofonią było przedstawił słuchaczom wywiad Pani red. Wandy Wojtanowskiej z naszym Kolegą Zbyszkiem SP9IEK. Wywiad miał charakter wątkowy, rozłożony fragmentami na czas trwania audycji.

Pliki mp3 z tego wywiadu przedstawiamy na naszej stronie internetowej: http://sp9pta.hamradio.pl/

Kolejny wywiad ze Zbyszkiem SP9IEK z okazji "Światowego Dnia Krótkofalowca", planowany jest w tej samej audycji na dzień 18 kwietnia br, tj. kolejny czwartek, po godzinie 8-mej. Zapraszamy do wysłuchania Tarnowskiego Poranka w RDN Małopolska.

Vy 73 Staszek SQ9AOR

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR, wiceprezes PZK

news: Ikonka_PDF_50px.jpg Link do działu download - komunikaty sekretariatu ZG PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,608,802 Unikalnych wizyt