PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3644 członków/członkiń PZK):



Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 31.01.2007.
Opcje newsa
Komunikaty PZK

 Komunikat Sekretariatu ZG PZK na 31 stycznia 2007

Witam wszystkich odbiorców naszego komunikatu.

SP9AKW SK.
W dniu 30 stycznia 2007 odszedł do krainy wiecznych DX-ów Kol. Józef Ryszka SP9AKW nestor Rybnickiego OT PZK. Przeżył 78 lat. Pogrzeb śp. Henryka odbędzie się w dniu 1 lutego 2007 o godz. 09.00.  Msza żałobna będzie odprawiona w kościele parafialnym Rydułtowy-Radoszowy.
Cześć Jego pamięci. Info Antoni SP9FRZ

1. Ewidencja członków PZK.
Przepraszam wszystkich zainteresowanych za zamieszanie wokół ewidencji członków PZK.
Okazało się, że program, którym się dotychczas posługiwaliśmy robi sam błędy usuwając już wpisane rekordy w trakcie jego zamykania. Również błędy w edycji pomiędzy zestawieniem wg okręgów i wg OT PZK były produkowane przez program. Program pracuje w DOS,  był opracowany na potrzeby PZK przez jednego z naszych kolegów w roku 2000 i przez ok. 5 lat pracował bez zarzutu. Został on PZK podarowany. Problemy pojawiły się w roku 2006 być może wraz ze wzrostem ilości znaków w bazie (nie mylić z ilością członków). Obecnie w bazie jest ponad 6000 znaków z czego aktywnych (nadawcy, nasłuchowcy, kluby) ponad 3500, w roku 2000 było tylko ok. 1700 znaków.
Obecnie przygotowujemy inny system ewidencjonowania członków. Docelowo system zgodny z założeniami wg. zaleceń GKR i założeń skarbnika PZK będzie działał za ok. 3 miesiące.
Natomiast bieżące wpisy będą sprawdzane przed ich publikacją. W związku z tym proszę o informowanie nas na bieżąco o zauważonych nieprawidłowościach. E- mail sp2jmr@pzk.org.pl, tomalud@o2.pl.


2. Nysa SP6PNZ
W dniu 23 stycznia br. w późnych godzinach wieczornych uczestniczyłem w krótkim spotkaniu w klubie SP6PNZ w Nysie. Do Nysy po raz kolejny ściągnęła mnie sprawa sądowa w obronie jednego z naszych członków.
Tym razem skorzystałem z zaproszenia Włodka SQ6LBW Prezesa SP6PNZ, który od września 2006 jest Prezesem Opolskiego OT PZK (OT 11) do odwiedzenia klubu SP6PNZ. W spotkaniu, po za SQ6LBW udział wzięli Ryszard SP6OUQ, Edward SP6LUY, Jerzy SP6CHF oraz Jan SQ6LBS. Miałem okazję odwiedzić bardzo ładnie prezentujące się pomieszczenia klubowe oraz zobaczyć sprzęt, którym stacja klubowa wychodzi w eter. Nie co wzruszył mnie widok starego „Sommerkampa” pamiętającego lata 60 ubiegłego wieku  w sąsiedztwie prawie współczesnego TS 440.
Klub SP6PNZ działa jako stowarzyszenie zwykłe zarejestrowane w Urzędzie Miejskim w Nysie.
Rozmawialiśmy o naszej krótkofalarskiej rzeczywistości, o potrzebie przyciągnięcia do krótkofalarstwa i szkolenia młodzieży, o sprawach natury administracyjnej oraz związanych z prawem do stawiania anten oraz ochroną środowiska.
Zgodziliśmy się co do jednego, że najważniejszym miejscem dla rozwoju krótkofalarstwa jest klub. Po nim oddział PZK. Prężnie działające kluby  oraz oddziały terenowe PZK są  podstawą do rozwoju naszych szeregów. Opolski OT PZK oraz działające w nim kluby SP6PAZ, SP6ZJP oraz SP6PNZ z pewnością się do nich zaliczają. Świadczy o tym ilość zaplanowanych na rok 2007 spotkań, startów w zawodach, a przede wszystkim dynamiczny wzrost ilości członków OT 11. Na dzień 20 stycznia było ich już 70. W ten sposób OT 11 staje się tzw. średnim OT z ilością ponad 50 członków.
Włodek SP6LBW jako Prezes OT11 bardzo energicznie wziął się do pracy. Opolski Oddział PZK jest obecnie bardzo prężnym organizacyjnie i administracyjnie.

 3. Komunikat programu  KRÓTKOFALOWCÓW BIS     
      Informuję wszystkich zainteresowanych, że na stronie www.videoexpres.pl, codziennie od godziny 22.00  jest realizowana emisja na żywo, programów Alternatywnej TV pod nazwą KRÓTKOFALOWCY BIS.
    Bardzo dużym zainteresowaniem kolegów w kraju i za granicą cieszy fakt zamieszczania niektórych programów na serwerze telewizyjnym Studia VIDEOEXPRES Wrocław.
    Jeżeli w dalszym ciągu będzie istniała taka kultura w umiejętnym „ssaniu” plików video K BIS, to praktyka ta będzie kontynuowana.
     Sygnalizuję ten problem, bo ponad dwa lata temu zamieszczałem pliki
K BIS na serwerze Archiwum ATV, na stronie głównej www.videoexpres.pl.
     Jednak ciągłe 24/dobę pobieranie programów K BIS, skończyło się wtedy kompletnym zniszczeniem serwera ATV. Obecnie monitoruję ten proces, by nie dopuścić do kolejnej kosztownej awarii.
     Mam nadzieję, że życzliwi mi, moi stali odbiorcy, programu cyklicznego KRÓTKOFALOWCY BIS, pomogą w mojej społecznej działalności w popularyzacji polskiego amatorskiego radia w kraju i zagranicą.
     Warto w tym miejscu przypomnieć, że po każdej emisji K BIS, przybywa ponad  55%  nowych widzów z kraju i zagranicy.
     Ci nowi to nie tylko krótkofalowcy, ale młodzi internauci, zaskoczeni faktem, że odkryli nowe hobby !!!. To daje ogromną satysfakcję.
     UWAGA !  Stały i jedyny korespondent programu KRÓTKOFALOWCY BIS z Norwegii, kolega Roman Szymański  LA7YJA z miasta BODO, przysłał kolejny reportaż TV z jego refleksjami po urlopowym powrocie z Polski.
     Zapraszam jak zwykle codziennie o 22.00  czasu polskiego, do obejrzenia jego relacji na stronie www.videoexpres.pl. Program będzie powtarzany do najbliższej niedzieli włącznie.

     Po programie K BIS zapowiedź nowego cyklicznego programu, nie tylko o krótkofalowcach. Zapraszam!

Autor programu Henryk Pacha
ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

4. Lutowe QTC. W lutowym wydaniu MK QTC oferujemy naszym Czytelnikom kolejną dawkę informacji sportowych. Rozbudowany jest dział CQ CONTEST, CQ DX i Awards. Na tyle, że każdy operator znajdzie coś interesującego dla siebie.
Jeden z krótkofalowców napisał do redakcji, że w QTC są tylko informacje o zawodach, DX-ach i dyplomach. Stwierdził, że starzy nadawcy w zawodach nie pracują, DX-y mają porobione a dyplomy są dla nich za drogie. O czym więc pisać skoro podstawowe działy sportu krótkofalarskiego są nie ważne? Przypominam zatem po raz kolejny, że MK QTC jest miesięcznikiem operatorskim, adresowanym do krótkofalowców aktywnie uczestniczących w różnego rodzaju imprezach sportowych. Takie bowiem działania są przecież najważniejsze! Tym przecież zajmuje się zdecydowanie największa grupa nadawców na całym świecie. Czym byłoby krótkofalarstwo gdyby nie zawody, DX-ing czy zdobywanie dyplomów?
Życzę miłej lektury i szczerze zachęcam do pracy na pasmach. 

73 de SP2FAP

Skrócony spis treści lutowego wydania MK QTC:

(1) 50 lat minęło – Jubileusz SP2IU, (2) 9-pasmowa lista osiągnięć SPDXC, (3) 9V1YC prezentuje, (4) Adresy delegatur UKE, (5) Apel PK RVG, (6) Aves Island – zapowiedź wyprawy, (7) Contest University, (8) Contestowi oszuści, (9) dlaczego Contest?, (10) Geograficzny portal, (11) Harmonogram egzaminów na 2007 r., (12) IOTA News, (13) o możliwe – komentarz do wyników IARU Contest 2006, (14) Jedenastka – najlepsi w SPDXC, (15) darz zawodów krajowych i międzynarodowych na luty i marzec, (16) Komunikat Zespołu PZK ds. Contestingu, (17) Krajowe Zawody PSK 2007 – wyniki, (18) Krajowe Zawody RTTY 2007 – wyniki, (19) Krótka historia WAEDC, (20) Księstwo na sprzedaż,
(21) Licencja? Ależ to bardzo proste!, (22) Licencje klubowe – potrzebne dokumenty,
(23) Łowca Zamkowych Duchów – regulamin nowego dyplomu, (24) Luxembourg – European Capital of Culture - regulamin dyplomu, (25) Memoriałowa stacja klubowa w Nepalu, (26) Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem – regulamin dyplomu,
(27) Most wanted, (28) Na papierze lub w Internecie, (29) Nowe pasma dla SP-HAMS?, (30) ON5MK nie żyje, (31) Polska wyprawa na Wyspy Agalega, (32) QSL via, (33) QSL YI9LZ, (34) Regulaminy zawodów krajowych i międzynarodowych, (35) RU1A – stacja contestowa i jej anteny, (36) Scauting 100 Award, (37) SESH Award – pierwsze dyplomy i wyniki rankingu, (38) Silent Key, (39) SP0 Contest 2006 – jubileuszowe współzawodnictwo,
(40 SPDX Maraton SPDXC, (41) SP-IOTA – wyniki, (42) SP-K 2006 wyniki, (43) Spotkanie w Tenczynie, (44) Szwajcarski DXcluster, (45) To były piękne dni (i noce) - ekspedycja VU7RG i VU7MY, (46) UK DX RTTY Contest, (47) Wspomnienie o W1FH, (48) XT2C – krótki raport, (49) YI9GT na DIGI mode, (50) YLs na Olimpiadzie WRTC 2006,
(51) Zadzwoń swoim znakiem wywoławczym, (52) Zamki Całej Polski – regulamin nowego dyplomu, (53) Zamki Polski – regulamin nowego dyplomu, (54) Zawody Zielonogórskie – wyniki.

5. Zmiana nazwy.
SP2PMW zmienia nazwę Klubu Marynarki Wojennej. Ze względów proceduralnych i prawnych (w wojsku) kierownik klubu garnizonowego zmienił nazwę naszego klubu. Poprzednia nazwa brzmiała: Sekcja Krótkofalowców BLYSKAWICA przy Klubie Garnizonowym GDYNIA-OKSYWIE natomiast obecna nazwa brzmi: Kolo Krótkofalowców BLYSKAWICA Klubu Garnizonowego GDYNIA-OKSYWIE. Zmiana ta wiąże się z opłatami za lokal i media które wojsko chciało od nas pobierać.
Pozdrawiam Krzysztof sp2dpk

6. Spotkanie w Jarosławiu. 
Doroczne spotkanie opłatkowe zgromadziło ok. 40 krótkofalowców oraz osób towarzyszących . Były reprezentowane władze miasta Jarosławia w osobach Burmistrza Pana Andrzeja Wyczawskiego oraz Wice Burmistrza Pana Bogdana Wołoszyna. Była też reprezentowana Rada Miasta Jarosławia.
W czasie spotkania wręczono dwóm krótkofalowcom Nagrodę Honorową Burmistrza Miasta Jarosławia. Były oczywiście oficjalne wystąpienia władz miasta, prezesa PZK oraz prezesa OT 35 Zbyszka SP8AUP. W czasie rozmów omawiano sprawy współpracy krótkofalowców z władzami miast i powiatów oraz plany dalszej współpracy władz miasta oraz środowiska Jarosławskich krótkofalowców. Głównymi elementami są jak zwykle zawody o Puchar Burmistrza Miasta Jarosławia oraz udział  stacji SP8PEF w uroczystościach z okazji 855 rocznicy pierwszej wzmianki pisemnej o Jarosławiu.
Jak już pisałem Jarosławski OT PZK stanowi swoisty wzór współpracy pomiędzy władzami miasta i powiatu, a krótkofalowcami.

7. Skrócony spis treści Świata Radio 2/2007:
AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-we dla krótkofalowców, Zawody;
ANTENY: Anteny typu Windom;
TESTY: Icom ID-800H
PREZENTACJA: Radiotelefon MX-174;
RADIO RETRO: Repliki starszych radioodbiorników;
ŚWIAT KF&UKF: Z życia klubów i oddziałów PZK;
WYWIAD: Pięćdziesiąt lat na pasmach (SP2IW);
HOBBY: Analizator widma (1);
DIGEST: Nowe technologie w praktyce;
DYPLOMY: Dyplomy australijskie;
FORUM CZYTELNIKÓW: Listy, Porady;
RYNEK I GIEŁDA;
DODATEK: Spis treści rocznika 2006, Zasilacze stabilizowane  (2);

KRÓTKOFALOWIEC POLSKI 2/2007:
Informacje UKE
Sesje egzaminacyjne
Składki w OT
Przemienniki Mazurskie
Zespół ds. Contestingu PZK
Informacje bieżące z życia klubów i OT PZK
Znaki okolicznościowe wydane w 2006 roku.

8. Poparcie Business Center Club i KIGEiT.
 W toku konsultacji projektu  „Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie określenia rodzajów przedsięwzięć mogących znacząco wpływać na środowisko oraz szczególnych uwarunkowań związanych z kwalifikowaniem przedsięwzięcia do sporządzania raportu o oddziaływaniu na środowisko” po za Ministerstwem Transportu, które ten projekt konsultowało zwróciliśmy się do innych podmiotów objętych procesem konsultacyjnym o poparcie naszego stanowiska. Zawiera ono  propozycję wyłączenia stacji krótkofalarskich spod obowiązków z niego wynikających. Otrzymaliśmy listy z kopiami pism popierających nasze założenia do w. wym. projektu od BCC i KIGEiT. Dziękujemy.

9. Radiomir do wzięcia.
"Radiomir" to rosyjskojęzyczny miesięcznik dla radioamatorów. Zawiera wiele ciekawych konstrukcji z dziedziny amatorskiego radia, i nie tylko. Redakcja MK QTC może bezpłatnie przekazywać co miesiąc to czasopismo dla krótkofalowca znającego język rosyjski. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny (0601 912910) lub eMail'owy qtc@post.pl).


10. Nowy dyplom OT 37.
Praski Oddział Terenowy ma nową akcje dyplomową. Chcemy wspomóc finansowo fundację "Jesteś Człowiekiem - Pomóż" - zbieramy środki na badania profilaktyczne wczesnego wykrywania raka piersi. Dyplom płatny, wpłaty bezpośrednio na fundację. Regulamin jest na naszej stronie www.potpzk.waw.pl, a jutro po aktywacji konta na pzk.org.pl też się pojawi w newsach.  Info. Karolina SQ5LTZ
 
11. Digi Mode podsumowanie. 
Podsumowania zawodów DIGI oraz uroczystość z okazji 40 lecia SP3ZAH odbędzie się w sobotę 17 marca 2007 r. W Lesznie. Szczegóły w terminie późniejszym.
Info: Ryszard SP3CUG.

12. 3B6 Agalega - St.Brandon
Informacje o Polskiej Ekspedycji na te wyspy można znaleźć na stronie  http://3b6.goDX.eu. O wyprawie, której patronuje Prezydium ZG PZK informowaliśmy już wcześniej. Tą droga zwracam się z apelem o wpłaty na ten cel. Wpłaty na konto PZK: 33 1440 1215 0000 0000 0195 0797 z dopiskiem Agalega lub 3B6. Są już pierwsze wpłaty.

 Tyle informacji na dzisiaj
 Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy






Zespół SN0HQ















PZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,252,829 Unikalnych wizyt