PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3357 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 6
Użytkowników online: 0
RSS

Lekcja krótkofalarstwa w szkole.
Opcje newsa
Z krajuW związku z przygotowaniami do szkolnego kontaktu ARISS Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW rozpoczyna cykl lekcji krótkofalarskich w szkołach uczestniczących w programie.

Najbliższa taka lekcja odbędzie się już jutro, w sobotę, w Szkole Podstawowej w Lamkach. Następne w cyklu są Gimnazjum nr 1 w Ostrowie Wlkp, Zespół Szkół Technicznych oraz Uniwersytet Dziecięcy "Kraina Wiedzy" - Centrum Twórczego Kształcenia.

Zaczynamy ok. godziny 9:00 krótkimi podstawowymi informacjami dotyczącymi krótkofalarstwa oraz wyjaśnimy jak należy przeprowadzać łączności. Następnie dzieciaki będą miały czas na spróbowanie swoich sił "w eterze". Zdajemy sobie sprawę z tego, że po tak krótkim przygotowaniu, do tego pod wpływem emocji, dzieci nie będą w stanie przeprowadzać profesjonalnych łączności.
Jednak uważamy, że najważniejsze jest złapanie bakcyla, zainteresowanie, pasja... a czas na szlifowanie umiejętności nadejdzie chwilkę potem, kiedy uczestnicy będą świadom tego po co, dlaczego i w jakim celu jest to potrzebne.

W związku z tym zwracamy się z prośbą i apelem do braci krótkofalarskiej o aktywny udział i reakcję na wywołania na pasmach podawane przez dziecięce głosy, serdeczność i pobłażliwość na ewentualne potknięcia małych rozmówców. Mamy nadzieję, że w przyszłości przynajmniej część z nich pokusi się o zdanie egzaminu i zostaną pełnoprawnymi radioamatorami.

Będziemy aktywni lokalnie na paśmie 145 MHz, oraz szerzej na 3,7 oraz 7 MHz, w zależności od panujących aktualnie warunków.

Vy 73 Jarek SP3AYA

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,457,384 Unikalnych wizyt