PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3637 członków/członkiń PZK):



Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 3 marca 2010.
Opcje newsa
Komunikaty PZKImages: pzk.gif
Komunikat sekretariatu ZG PZK na 3 marca 2010.

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Od 2000 do chwili obecnej. (ciąg dalszy materiału z poprzedniego komunikatu). Czerwiec 2000 r. i Zjazd w Kołobrzegu, a w trzy miesiące później przeniesienie sekretariatu ZG PZK oraz CB QSL do Bydgoszczy. Dalej to już współczesność, a nie historia.
Przeniesienie sekretariatu dało możliwość obniżenia kosztów utrzymania siedziby o ponad 500 zł miesięcznie oraz poprawę warunków funkcjonowania PZK. Zmniejszyliśmy też zatrudnienie to pozwoliło na dalsze oszczędności. Pozyskane środki przeznaczyliśmy na promocję PZK, organizację imprez oraz obronę naszych członków przed zapędami różnych administracji oraz wspólnot mieszkaniowych.
Pierwszą ważną sportowo i propagandowo dużą imprezą były II Młodzieżowe Mistrzostwa I Regionu IARU w Amatorskiej Radiolokacji Sportowej w czerwcu 2001 r. Odbyły się one pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego. W pewnym momencie groziło nam nawet jego cofniecie. Dzięki sprawności działania m.in. Wiesława SP2DX wszystko się jednak dla nas dobrze skończyło, a Mistrzostwom towarzyszył znaczny szum medialny, który w znacznym stopniu przypomniał społeczeństwu o krótkofalowcach.
Imprez sportowych było znacznie więcej. W okresie 2000-2010 mistrzostwa w ARS były organizowane przez PZK jeszcze 3 razy w tym 1 raz Juniorów oraz 2 razy seniorów.
Od roku 2008 PZK bierze także czynny udział w Mistrzostwach Szybkiej Telegrafii (HST) i dwukrotnie byliśmy współorganizatorami wspólnie z LOK zawodów międzynarodowych w tej dyscyplinie.
W tym roku jesteśmy organizatorem Mistrzostw I Regionu IARU w HST Skierniewice 2010.

Od roku 2000 największym problemem w PZK była zbyt mała ilość członków. Staraliśmy się poprawić sytuację na tym polu co powoli przynosić zaczęło coraz to lepsze rezultaty. W roku 2004 ilość członków wynosiła 2400, a na koniec 2009 było nas już ponad 4000 i odnotowujemy stałą tendencję wzrostową.
W 2004 roku PZK uzyskał status Organizacji Pożytku Publicznego, co oprócz pewnych przywilejów, ale także i obowiązków dało możliwość pozyskiwania środków z 1% na PZK jako OPP. W pierwszych trzech latach środki te zawierały się w kwotach nieco przekraczających średni miesięczny budżet PZK. Środki te w 80 % zostały przeznaczone do wykorzystania przez OT PZK. Pozostałe średnio 5000 zł pomogły sfinansować organizowane przez nas od 2005 roku obozy szkoleniowe w sportach obronnych dofinansowane z dotacji MON. Na 5 obozach wyszkoliliśmy prawie 200 przyszłych krótkofalowców.
Dzięki współpracy z MON pod koniec 2009 roku otrzymaliśmy także radiostacje typu R140 i R137. Na razie 5. Następne są w trakcie pozyskiwania.

Od 2009 roku ubezpieczyliśmy naszych członków od odpowiedzialności cywilnej oraz na wypadek uszkodzenia urządzeń krótkofalarskich. To w pewnym stopniu przyczyniło się do wzrostu szeregów członkowskich naszej organizacji. Ważnym czynnikiem jest z pewnością wzorowo prowadzona obsługa QSL i to zarówno na szczeblu CB QSL jak i na niższych poziomach.
Ważną sprawą dla nas jest możliwość instalacji urządzeń na obiektach różnych firm telekomunikacyjnych. Jako PZK uzyskaliśmy taką zgodę od TP EmiTel, a także od Polskiej Telefonii Cyfrowejr1; ERAr1;. Przy czym na przełomie lat 2009-2010 podpisaliśmy szczegółową umowę na korzystanie z infrastruktury TP EmiTel. Reguluje ona także zasady dostępu do obiektów tego operatora.
Powyższe regulacje dobrze rokują dla rozwoju urządzeń bezobsługowych naszych członków.
W ostatnim okresie na uwagę zasługuje także bardzo duża aktywność Award Managera PZK kol. Andrzeja SQ7B, a szczególnie Jego inicjatywa dotycząca nowych dyplomów wydawanych przez PZK, co ubarwia nasz wizerunek zarówno w kraju jak i na świecie.
Czymś specjalnym i bezprecedensowym w PZK jest nasza reprezentacja w Mistrzostwach IARU na falach krótkich. W 2005 roku zajęliśmy 2 miejsce na świecie, a w 2009 3 miejsce. Świadczy to o wysokim poziomie operatorskim i organizacyjnym zespołu SN0HQ - naszej reprezentacji w Mistrzostwach i to w warunkach rosnącej i coraz liczniejszej konkurencji. Wielka tu zasługa czołówki naszych zawodników takich jak SP2FAX, SP3GEM, SP7GIQ i wielu innych. Tego by nie było gdyby nie talent organizacyjny i zaangażowanie Kapitana Zespołu SN0HQ Tomka SP6T, a także determinacji wszystkich jego członków.
Wiele można by jeszcze napisać o Zjazdach PZK, których odbyliśmy w ostatnich 10 latach aż 4 , o spotkaniach środowiskowych i ogólnopolskich, których jest coraz więcej, a które umacniają w środowisku poczucie jedności.
No właśnie. Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu kolegów z Wielunia i okolic udało się zorganizować cykliczne coroczne spotkania ogólnopolskie ŁOŚ ( na styku trzech województw).
Tegoroczny 4-ty już ŁOŚ stanowić będzie centralny punkt obchodów 80 rocznicy powstania PZK. To będzie bardzo ważne dla całego środowiska spotkanie.

Ta retrospekcja byłaby niepełna gdyby pominąć współpracę z SPDXC w temacie SP-DX Contestu oraz DX-ingu, która układa się wzorowo z pożytkiem dla sportowego wizerunku obydwóch naszych organizacji.
Współpracujemy także z PK UKF, KRS oraz z PZRS w działalności sportowej oczywiście.
Na uwagę zasługuje także sprawa finansów PZK. Ich stan od 2004 roku z roku na rok się poprawia. Jest to wynikiem poprawy ściągalności składek członkowskich, wpływów z OPP i wzrostu ilości członków. Ale przede wszystkim przyczyną coraz lepszego stanu naszej kasy jest wyważona polityka w sferze wydatków.
(to co w poprzednim komunikacie i powyżej jest nieco rozwiniętą wersją mojego wystąpienia na uroczystym spotkaniu w dniu 26 lutego 2010 w CPK w Warszawie) SP2JMR

2. Uroczyste spotkanie z okazji jubileuszu 80 lat PZK.
news: 2010.02.27-80LatPZK 025ss.jpg
Zgodnie z zapowiedzią w piątek 26 lutego w Centrum Promocji Kultury na ul. Podskarbińskiej 2 odbyło się spotkanie z okazji 80 lat powstania PZK.
W spotkaniu wzięli udział członkowie Komitetu Honorowego PZK, przedstawiciele mediów oraz zaproszeni goście w tym prezesi oddziałów terenowych PZK oraz przedstawiciele mediów.
Z pośród krótkofalowców gośćmi byli prezesi OT oraz ci z nas, którzy zwykle nie uczestniczą w posiedzeniach ZG czy zjazdach, a działają społecznie z pożytkiem dla PZK, są managerami lub prowadzą lub prowadzili określone tematy i zagadnienia.
W czasie spotkania wręczono przyznane dwa pierwsze Medale im. Braci Odyńców za Zasługi dla Rozwoju Krótkofalarstwa. Otrzymali je kol. Dionizy Studziński SP6IEQ (medal nr 1) za całokształt działalności na rzecz rozwoju krótkofalarstwa
news: 2010.02.27-80LatPZK 036ieq-s.jpg

oraz Henryk Pacha SP6ARR (medal nr 2)za działalność na rzecz informacji o krótkofalarstwie, a w szczególności za redagowanie i emitowanie programu Krótkofalowcy Bis.
Prezydium ZG PZK przyznało także 17 okolicznościowych grawertonów dla zasłużonych dla rozwoju PZK krótkofalowców.
Okolicznościowe grawertony zostały przyznane dla:

SP5HNK - Donaty Gierczyckiejr11;Zbrożek- za działalność na rzecz rozwoju szybkiej telegrafii w PZK
SP5HEN - Ewy Michałowskiej za popularyzację krótkofalarstwa w Polskim Radiu oraz za współpracę przy redagowaniu Krótkofalowca Polskiego
SP5HS - Krzysztofa Słomczyńskiego - za całokształt działalności na rzecz rozwoju krótkofalarstwa w SP, a ARDF (ARS) w szczególności
SP2DX - Wiesława Wysockiego - za godne reprezentowanie PZK na arenie międzynarodowej i wkład w rozwój krótkofalarstwa
SQ5ABG Wiesława Paszta - za społeczne redagowanie Krótkofalowca Polskiego oraz kształtowanie wizerunku PZK w mediach.
SP5AHT Andrzeja Janeczek - za współpracę z PZK i propagowanie krótkofalarstwa na łamach Świata Radio oraz działalność konstruktorską.
SP2FAP - Sylwestra Jarkiewicza - za propagowanie krótkofalarstwa na łamach prasy oraz działalność na rzecz jego rozwoju
SP5CCC- Tomasza Ciepielowskiego - za propagowanie historii krótkofalarstwa i działalność na rzecz rozwoju krótkofalarstwa
SP5UAF - Tomasza Barbachowskiego - za działalność sportową i współpracę SPDXC z PZK
SP6T Tomasza Niewodniczańskiego Kapitana zespołu SN0HQ za działalność sportową.
SP7HOR - Alfreda Cwenara - za reanimację szybkiej telegrafii w PZK
SP5BLD - Jerzego Kucharskiego - za wieloletnie redagowanie RBI
SP9UO - Marka Czarneckiego - za organizację spotkań ŁOŚ oraz współudział w budowie bazy krótkofalarskiej na Biskupiej Kopie.
SP5DDJ - Włodzimierza Salwa - za działalność konstruktorką i propagowanie QRP
SP8TK - Jerzego Miśkiewicza - za całokształt działalności na rzecz rozwoju krótkofalarstwa w SP.
SP6LB- Zdzisława Bieńkowskiego - za całokształt działalności na rzecz rozwoju krótkofalarstwa w SP.
SP5FM Wojciecha Nietykszy - za całokształt działalności na rzecz rozwoju krótkofalarstwa w SP oraz reprezentowanie PZK w IARU.

Ważnym elementem była obecność przedstawicieli UKE w osobach Pani Anny Streżyńskiej Prezesa UKE Patrona Honorowego naszego jubileuszu, Pana dr. Wiktora Sęgi Dyrektora Departamentu Zarządzania Zasobami Częstotliwości oraz kol. Marka Ambroziaka SP5IYI inspektora zajmującego się m.in. Amatorską Służbą Radiokomunikacyjną.

Był obecny m.in. Pan Miron Szydłowski Prezes Zarządu TV EduSat, która od miesiąca emituje program rKrótkofalowcy Bisr1; na platformach satelitarnych.
Dopisali także dziennikarze Polskiego Radia, których efekty pracy można było słuchać w formie wstawek reporterskich nawet w PR1 Polskiego Radia już w sobotę rano i to w wiadomościach. To piękny medialny prezent dla nas.
Życzenia z okazji jubileuszu 80 lat PZK oraz udanego spotkania przesłali: Pani Danuta Jazłowiecka Europoseł, Pan Ireneusz Suski Poseł do Sejmu RP, Pan Konstanty Dombrowicz Prezydent m. Bydgoszczy (załącznik), Ryszard Grabowski SP3CUG, Wojciech Nietyksza SP5FM, Zdzisław Bieńkowski SP6LB.

Głównym historycznym elementem tej uroczystości była prezentacja przygotowana przez Tomka Ciepielowskiego SP5CCC
news: 2010.02.27-80LatPZK 054ccc-s.jpgo historii PZK w latach 1945-1958. To bardzo mało znany i mroczny wycinek naszych 80 letnich dziejów, a więc wszyscy zebrani z wielkim zainteresowaniem słuchali i oglądali na ekranie efekt pracy naszego naczelnego historyka.

W imieniu odznaczonych za wyróżnienia podziękował Dionizy Studziński SP6IEQ

Z zaproszonych gości z poza naszego środowiska głos zabrała Pani Anna Streżyńska Prezes UKE oraz Pan Miron Szydłowski Prezes Zarządu TV EduSat.
Jak już wspomniałem w poprzednim komunikacie nie był to główny akcent obchodów naszego Jubileuszu. W trakcie jest odbywająca się właśnie akcja dyplomowa, mają miejsce liczne wydarzenia lokalne.
Na Centralne Ogólnopolskie Spotkanie z okazji Jubileuszu 80 lat PZK i 85 lat IARU zapraszam na 29-30 maja w górę Jaworzno na styku trzech województw: Łódzkiego, Opolskiego i Śląskiego czyli na ŁOŚ-2010.
Pełna relacja z pierwszej części uroczystości jest w niedzielnym wydaniu RBI na 28.02.010. Wejście przez portal PZK lub bezpośrednio na www.rbi.amr.org
Piotr SP2JMR prezes PZK.

3. Polonijne Radio Kielce. W minioną niedzielę 28 lutego od godziny 20:05 do 21:00 w Polonijnym Radio Kielce brali udział w audycji na żywo koledzy SP7ASZ Andrzej Kojer, SP7CVW Jurek Śleźnik i SP7LI Mariusz Zaremba wspominając kilka zdarzeń z historii PZK w trakcie audycji skontaktował się z radiem Kielce kolega PY5ZHP Kazik Długosz z Brazylii, nagranie na płycie CD podeślę Ci do odsłuchania i kolekcji przy okazji.
W najbliższym czasie w ramach celebrowania obchodów 80-lecia PZK uzgodnione jest kilka tematów. I tak od 22 maja do końca maja będzie gościł w Kielcach wspomniany wyżej PY5ZHP Kazik z grupą młodzieży z Brazylii są to potomkowie polskich emigrantów będą gościć na zaproszenie i koszt Pana Prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego akcenty krótkofalarskie zabezpieczone przy okazji tej wizyty mamy w TVP3, Polskim Radio Kielce, Telewizji Internetowej i oczywiście Echo Dnia oraz Gazeta Lokalna. Info. Jan SQ7LQJ prezes Świętokrzyskiego OT PZK.

4. Walne zebranie Toruńskiego OT PZK (OT26) Odbędzie się 14 marca br. w Wąbrzeskim Domu Kultury. Początek godz.10.00 lub 10.30 drugi termin. W programie sprawozdania z działalności OT26 oraz dyskusja o teraźniejszości i przyszłości PZK. (SP2FMN)

5. Zaproszenie na targi drezdeńskie Drezno AREB- 9.10.2010- od 9.00 do 16.00. Otrzymaliśmy zaproszenie oraz informację dotycząca warunków uczestnictwa. Jeśli ktoś jest zainteresowany uruchomieniem stoiska proszę o kontakt via e- mail sp2jmr@pzk.org.pl . PZK nie zamierza uruchomić tam stoiska, ze względu na ściśle komercyjny charakter tego wydarzenia.

6. List od Wojtka SP5FM Jednego z najbardziej zasłużonych działaczy PZK i IARU:
Kol. Prezes Piotr Skrzypczak, SP2JMR
Polski Związek Krótkofalowców,
Rocznicowe Spotkanie w Warszawie 26 lutego 2010-02-26

Drogi Kolego Prezesie,
Serdecznie dziękując za zaproszenie, jednocześnie proszę o wybaczenie, że z ważnych powodów nie czynię tego osobiście.
Niech mi jednak będzie wolno przekazać tą drogą kilka słów.
Urodziny mamy trzy, a nawet cztery: 85 lat IARU (worldwide- od 1925) to także koincydencja z 60leciem Regionu 1 IARU (od 1950), pierwszej organizacji regionalnej federującej organizacje amatorskie w Europie, Afryce i części Azji.
Ale tenże Region 1 de facto rodził się dwa razy. Po pierwszych urodzinach (Paryż 1950) struktury nie nadążały za biegiem wydarzeń i rozwojem techniki. Po raz drugi urodził się 35 lat później w Genewie, już jako zarejestrowana tam pozarządowa, niekomercyjna organizacja międzynarodowa z osobowością prawną.
W tych pierwszych urodzinach 1925 uczestniczyli Polacy, ojcowie rodzącego się PZK.
W tych drugich 1950 nie mogli, bo akurat zlikwidowano PZK, a IARU została okrzyknięta wrogą antysocjalistyczną agenturą amerykańską.
W tych trzecich urodzinach, od inicjacji i poczęcia byłem faktycznym tatusiem, aby w momencie realizacji złożyć jeden z 9 podpisów na akcie założycielskim w Republice i Kantonie Genewy.
PZK też się w 1930 urodziło, zostało w 1950 zniszczone, ale nie udało się zniszczyć ducha; wystarczyło 6 lat by przy pierwszym sprzyjającym powiewie - odrodzić PZK i z wielkim trudem przez przeszło 30 lat żeglować przez bardzo wąskie i bardzo skaliste cieśniny ówczesnej rzeczywistości. Gdy odradzało się PZK - odradzało się też ZHP i inne. Nie przypadkiem SP5ZHP miała operatora odpowiedzialnego SP5FM z PZK.
Gdy będziecie wspominać osiągnięcia, pewnie też wspomnicie o tym, co się nie powiodło; nie patrzcie na to z dzisiejszej perspektywy, gdy wszystko jest łatwiejsze i dozwolone, a odwaga staniała. Spróbujcie sięgnąć wyobraźnią w czasy, gdy protest to więzienie i wywózka, często na Sybir. Ale trzeba było przechować i utrzymać ducha tu w Polsce, jak nas uczyli ojcowie. Zobaczycie jak dodatni to bilans.
Brałem udział w reanimacji PZK i w reaktywacji udziału PZK w IARU. Ale także w zaistnieniu służby amatorskiej, wraz z innym służbami radiokomunikacyjnymi, w nieustannym procesie dostosowawczym światowych i europejskich uregulowań radiokomunikacyjnych, szczególnie częstotliwościowych do szybko zmieniającego się świata: Od WARC-74 przez 100dniowy WARC-79 do WRC-03. I nie był to bynajmniej udział bierny. Nawet enumeratywne wyliczenie rezultatów by podwoiło objętość tego listu. Ale przecież obok znaczka IARU miałem w klapie znaczek PZK.
Wspomniałem o sobie dlatego, że z tamtej perspektywy lepiej widać przeogromną prace i osiągnięcia innych członków PZK.
To dopiero śp Henryk Cichoń SP9ZD stworzył aktywny udział IARU i służby amatorskiej w procesie studiów EMC.
ARDF długo była raczkującą lokalną zabawą sportową kilku stowarzyszeń radioamatorskich, głównie z Europy Wschodniej. Dopiero za sprawą Krzysztofa Słomczyńskiego SP5HS stała się ogólnoświatową dyscypliną, z kontynentalnymi, regionalnymi i światowymi mistrzostwami.
Warto pamiętać, bo jest w tym niemały udział PZK, a ciężka i systematyczna praca społeczna rzadko jest doceniona. Ma ona swoją cenę, niekiedy wysoką, szczególnie dla domu, rodziny i własnego zdrowia. Doceńmy więc naszych działaczy, a jak coś nam się nie podoba - pomóżmy im zrobić to lepiej.
Vy73! - Wojciech Nietyksza

7. Zespół PZK ds. Informatyki.
Zaistniała potrzeba a nawet konieczność powołania Zespołu ds. Informatyki PZK. Mamy wśród krótkofalowców polskich kilka rtęgich główr1; w tej dziedzinie. W wyniku podjętych rozmów w okresie 12.2009-03.2010 do udziału w takim zespole zgłosiło akces 9 kolegów. Osoby chętne do pracy w takim zespole proszone są o zgłoszenie swojego akcesu na adres administratora PZK:
Admin(at) pzk.org.pl
Do chwili obecnej akces udziału w pracach takiego zespołu zgłosili:
SP1THJ, SP5ELA, SP6TGC, SP7DQR, SP8WQX, SQ5MX, SQ8GHY, SQ8MXS, SQ8TWP.
Dla zespołu zostanie utworzona lista dyskusyjna na zasobach i w domenie PZK (pzk.org.pl)
Wasz administrator, SP5ELA. Warszawa, 3.03.2010

8. Komunikat specjalny o satelitarnej emisji programu KRÓTKOFALOWCY BIS

news: 2010.02.27-80LatPZK 046e-bis-s.jpg
Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET na www.videoexpres.pl nadaje regularnie od nowego roku, emisje ze studia edukacyjnego TV EDUSAT co drugą niedzielę miesiąca o godzinie 21.00 z jakością studyjną w na satelitach CANAL + oraz HOT BIRD, na platformach cyfrowych i prawie wszystkich sieciach telewizji kablowej w Polsce.
Program KRÓTKOFALOWCY BIS po każdym premierowym wydaniu jest w kolejną następną niedzielę powtarzany o godzinie 21.00 czasu polskiego.
Czyli praktycznie co niedzielę jesteśmy via EDUSAT na antenie o tej samej porze !
Ponowne wydanie w najbliższą niedzielę 7 bm również o godzinie 21.00 czasu polskiego.
W powtarzanym programie między innymi, reportaż o Dolnośląskiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej, wypowiedź Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego na temat dużej aktywności krótkofalowców Oddziału Wrocławskiego na rzecz zabezpieczania łączności kryzysowej na wypadek zagrożeń oraz reportaż ukazujący najprężniej działającą w Polsce, Kłodzką Grupę Mikrofalową w akcji.
Program jest równolegle zamieszczony w TV INTERNET jak zwykle zaraz po każdej premierowej emisji na portalu www.videoexpres.pl pod nowym logo programu KRÓTKOFALOWCY BIS. Można go sobie pobrać do tworzenia, własnego archiwum o ludziach amatorskiej anteny w Polsce.
Powiadomcie o tym fakcie wszystkich waszych przyjaciół, bliskich w kraju i za granicą, by już teraz zaczęli śledzić lokalne warunki odbioru, przyjaznej nam stacji satelitarnej EDUSAT.
TV EDUSAT ma zasięg światowy, dociera prawie do wszystkich środowisk polonijnych na świecie.
Podaję parametry odbioru TV EDUSAT :
1. Odbiór bezpośredni: Satelita HOT BIRD 9, Pozycja 13 stopni E, Nazwa EDUSAT
Transponder 114
Częstotliwość 10.796 GHz
Polaryzacja V
Symbol Rate 27500
FEC Rate 3/4
PID Video 166
PID Audio 104
PID PCR 166
SID 15707
PID PMT 1007
2. Odbiór poprzez platformy (jeśli ktoś posiada) :
CYFRA + pozycja dekodera 116
"n" pozycja dekodera 153
3. Poprzez sieci kablowe :
ok.170 stacji kablowych w całym kraju
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl
UWAGA !!!
Tam gdzie wasza telewizja kablowa jeszcze nie retransmituje TV EDUSAT (program KRÓTKOFALOWCY BIS), występujcie na piśmie do właścicieli rkablówekr1;, z prośbą by tę stację można było na waszych telewizorach oglądać.
Informuję jednocześnie, że EDUSAT jest jedyną w Polsce stacją edukacyjną i można ją retransmitować za darmo ponieważ nie jest kodowana, jak większość stacji nie tylko komercyjnych.
Henryk SP6ARR.

9. Kolejna stacja okolicznościowa. Zgodnie z Decyzją UKE OOP-WKR-5113-3/10/5/ od dnia 1.03 do 31.03.2010 z okazji 80 lat PZK z pod znaku okolicznościowego SN80PNZ będzie pracowała stacja klubowa klubu im. Ziemi Nyskiej w Nysie Wszystkich chętnych zapraszamy do łączności.
Prezes Klubu Włodek SQ6LBW

10. HF65WL. Z okazji wyzwolenia miasta Łobza od dnia 3.03-19.03.2010r będzie pracowała stacja okolicznościowa pod znakiem HF65WL.QSO ze stacją potwierdzone będzie okolicznościową kartą QSL. Stacja będzie czynna na pasmach KF. Jednocześnie w Bibliotece Publicznej jest wystawa modeli i sprzętu używanego podczas wyzwalania Łobza. Jest również możliwość obejrzenia tego w Internecie na stronie www.biblioteka-lobez.pl . Wystawa to praca klubu SP1PBO kolegów Henryka SP1AFT i Eugeniusza SP1FVG.
info. Janusz SP1TMN

SP7JLP s.k. Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 17 lutego 2010 roku, po długiej chorobie, zmarł nasz kolega członek Sieradzkiego Klubu Krótkofalowców SP7PSI Tadeusz Kubiak SP7JLP.
Msza Święta pogrzebowa odbyła się w dniu 20 lutego 2010 roku w Kolegiacie Łaskiej o godzinie 10:30, po czym odprowadziliśmy Tadeusza na cmentarz w Łasku. W pogrzebie uczestniczyła liczna grupa Krótkofalowców z Sieradza, Zduńskiej Woli i Łasku.
Choroba gnębiła ś.p. Tadeusza już od dłuższego czasu, lecz On nigdy tego nie okazywał. Będzie nam Ciebie brakowało, będzie nam brakowało naszych nocnych rozmów, w których zawsze wspierała Ciebie Twoja wspaniała małżonka, Irena. A może zastąpi Ciebie jako YL na falach eteru.
Cześć jego pamięci. Prezes Zarządu Sieradzkiego Klubu Krótkofalowców mgr Jerzy Turbiński (SP7NJT)

Tyle informacji na dzisiaj.

Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK

Załącznik:

news: Od_Dabrowicza-ss.jpg
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy






Zespół SN0HQ















PZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,234,723 Unikalnych wizyt