PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3298 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 13.01.2010
Opcje newsa
Komunikaty PZKImages: pzklogo2.gifKomunikat sekretariatu ZG PZK na 13 stycznia 2010

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Tragedia na Haiti. W związku z trzęsieniem ziemi na Haiti proszę o pozostawienie wolnych (czystych) częstotliwości 7045 kHz oraz 3720 kHz.
Będą one wykorzystywane dla łączności bezpieczeństwa przez stacje amatorskie pracujące w rejonie kataklizmu oraz współpracujące przy organizowaniu pomocy humanitarnej dla ludności Haiti. Informację r11;apel przekazał koordynator łączności bezpieczeństwa II Reg IARU Arnie Coro, CO2KK, (SQ2GXO)

2. Coraz nas więcej w PZK. Poniżej ilość członków PZK na 31 grudnia 2009
nadawcy - 3970
nasłuchowcy - 211
kluby - 433
Dla porównania na 31 grudnia 2008 było 3502 tylko nadawców
31 grudnia 2007 było 3208 tylko nadawców.
Tak jak już wcześniej się przymierzaliśmy to przy ok 4500 nadawców możliwe jest wydawanie Krótkofalowca Polskiego z wysyłką do domu dla wszystkich członków PZK przy zachowaniu składki członkowskiej na poziomie zbliżonym do obecnego.

3. Finanse PZK. Informuję także, że mamy jako PZK dobrą sytuację finansową
w i to w znacznym stopniu na skutek bardzo wielkiej rozwagi i ostrożności w
wydawaniu naszych środków ze strony Sławka SP2JMB skarbnika PZK.
Na koncie PZK bieżącym znajduje się ponad 28.000 zł oraz ponad 68.000 na
lokacie (HF80JMR)

4. Echolink. Sprawa komunikatora rEcholinkr1; nie jest nowa. W SP jest kilkuset krótkofalowców nim zainteresowanych. Od kilku miesięcy prowadzę konsultacje w naszym środowisku oraz w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej zmierzające do legalizacji pracy z wykorzystaniem rEcholinkur1;. Prognozy są dla nas dość pomyślne. Po zakończeniu rozmów natychmiast poinformuję całe nasze środowisko poprzez komunikat sekretariatu ZG PZK. Informację tą podaję dlatego, aby uprzedzić dalsze zapytania na ten temat kierowane do mnie drogą elektroniczną oraz telefoniczną i uspokoić wszystkich zainteresowanych. Pamiętam o Was!!!
Serdecznie dziękuję Koledze Mieczysławowi Czarneckiemu SP3CMX za przesłanie bardzo obszernej kwerendy na temat pracy z wykorzystaniem tego komunikatora w różnych krajach. Materiał okazał się bardzo przydatny. (HF80JMR)

5. R-140 dla radioklubów. Informuję wszystkie kluby ( P, K, Z, Y), że istnieje możliwość pozyskania dla celów krótkofalarskich wojskowych radiostacji typu R-140 oraz R-137 na samochodach Star 660. Radiostacje byłyby dla klubów przekazane nieodpłatnie.
Proszę o zgłoszenia na mój adres email sp2jmr@pzk.org.pl zapotrzebowań na taki sprzęt z podaniem rzeczywistej lokalizacji klubu.
Istnieje możliwość użyczenia takiego sprzętu dla nadawców indywidualnych.
Po skompletowaniu zapotrzebowań dalsze działania przeprowadzi sekretariat ZG PZK. Do zgłaszającego zapotrzebowanie należało będzie zorganizowanie odbioru sprzętu z jednostki wojskowej.
PZK pozyskało już 5 takich zestawów i obecnie trwają przygotowania do ich odbioru. (HF80JMR)

6. Posiedzenie prezydium ZG PZK. Zaplanowane jest na 17 stycznia 2010, o ile warunki atmosferyczne uczynią je możliwym. Miejsce to Dom Kultury rChemikr1;r w Siemianowicach Śl. Siedziba Śląskiego OT PZK(OT 06) planowany początek godz.14.00. Prezydium zajmie się sprawami organizacyjnymi.

7. Komunikat specjalny programu KRÓTKOFALOWCY BIS
Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET inauguruje w lutym br. regularne emisje w TV SAT na satelitach i platformach cyfrowych ze studia edukacyjnego TV EDUSAT.
Program KRÓTKOFALOWCY BIS będzie również od tego momentu, dostępny prawie we wszystkich sieciach Telewizji Kablowej w Polsce.
Programy będą emitowane jak dawniej w ostatnią niedzielę każdego miesiąca, między godziną 20.00 a 21.30.
Inauguracja programu odbędzie się wyjątkowo w 2 niedzielę lutego tj. 14.02.2010 r. w okresie bezpośrednio poprzedzającym 80 rocznicę powstania naszej organizacji.
Powiadomcie o tym fakcie wszystkich waszych przyjaciół w kraju i za granicą, by już teraz zaczęli śledzić lokalne warunki odbioru przyjaznej nam stacji satelitarnej. TV EDUSAT ma zasięg światowy, dociera prawie do wszystkich środowisk polonijnych na świecie.

Podaję parametry odbioru TV EDUSAT :
1.Odbiór bezpośredni :
Satelita HOT BIRD 9
Pozycja 13 stopni E
Nazwa EDUSAT
Transponder 114
Częstotliwość 10.796 GHz
Polaryzacja V
Symbol Rate 27500
FEC Rate 3/4
PID Video 166
PID Audio 104
PID PCR 166
SID 15707
PID PMT 1007
2.Odbiór poprzez platformy (jeśli ktoś posiada) :
CYFRA + pozycja dekodera 166
"n" pozycja dekodera 153
3. Poprzez sieci kablowe :
ok.170 stacji kablowych w całym kraju
Liczę na wymierną współpracę wszystkich zainteresowanych jak również czekam na propozycje firm i instytucji zainteresowanych promowaniem sprzętu radiokomunikacyjnego oferowanego nie tylko dla krótkofalowców.
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha ATV SP6ARR www.videoexpres.pl

8. Walne OT16. Dnia 10 stycznia 2010 roku odbyło się Walne Zebranie członków Żuławskiego Oddziału Terenowego PZK. Pomimo bardzo niesprzyjającej pogody frekwencja wyniosła 44%, więc zebranie zaczęło się w drugim terminie. Zgodnie z zatwierdzonym porządkiem obrad Prezes Oddziału powitał zebranych. Chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłych kolegów - członków Komisji rewizyjnej SP2CCO i SQ2AJI. Dalszą część spotkania poprowadził wybrany przewodniczący SP2HOU. Powołano komisję mandatową, która stwierdziła prawomocność obrad.
Wybrano nową Komisję Rewizyjną Oddziału:
- SQ2EEQ kol. Stanisław Leszczyna - przewodniczący,
- SP2AQP kol. Piotr Szweda,
- SP2XDQ kol. Sławomir Pasierb.
Prezes odczytał sprawozdanie z działalności Zarządu. Następnie głos zabrał QSL manager, który omówił działalność naszego biura QSL.
Zgodnie z postawionym wnioskiem przedłużono kadencję Zarządu Oddziału do końca stycznia 2011 roku. Odbyło się formalne głosowanie ( za 21 głosów, przeciw 0, wstrzymał się 1), wniosek przeszedł.
W dyskusji poruszono sprawę organizacji obchodów 80 rocznicy PZK, uczestnictwa w "ŁOSIU" oraz uruchomienie przemiennika 70 - cm w Kwidzynie.
Po Walnym Zebraniu w klubie SP2ZFT odbyło się coroczne spotkanie Noworoczne naszego Oddziału.
Wen SP2WN

9. Informacje z OT 28. Pisałem już, że SP8YAY - Szkolny Klub Łączności w Podgrodziu działa w szkole, która jest pierwszą szkołą podstawową i gimnazjum w Polsce umieszczoną na Europejskiej liście ARISS. Klub prowadzi Kol. Hubert SQ9AOL.
http://www.podgrodzie.edu.pl/sgsjoom/index.php?option=com_content&task=view&id=111&Itemid=2 < to dla przypomnienia.
Obecnie chcę przybliżyć inne działania krótkofalarskie w tym Klubie organizowane w ramach programu szkolnego. Jako że Kol. Hubert dba o bieżące umieszczanie informacji na szkolnej stronie - zapraszam do źródeł http://www.podgrodzie.edu.pl/sgsjoom/index.php?option=com_content&task=view&id=113&Itemid= 2 <

Od siebie dodam, że objawy wirusa krótkofalarskiego są widoczne u Dyrektora Szkoły w Podgrodziu, jak i Kierownika Schroniska Młodzieżowego w Głobikowej. Niech ich trzyma jak najdłużej i nie opuszcza.
Vy 73. Staszek sq9aor sekretarz OT PZK nr 28 w Tarnowie.
Czekamy na informacje od innych klubów.

10. 100 lat ZHP. Harcerski Klub Łączności SP5ZIP jako organizator akcji dyplomowej 100 lat Harcerstwa Polskiego uruchomił witrynę http://www.sn100hp.waw.pl, na której znajdują się informacje na temat dyplomu 100 lecia oraz aktywności stacji okolicznościowych.

pozdrawiam 73, czuwaj
hm. Jarosław Szymaniak
Kierownik HKŁ SP5ZIP
Inspektor Łączności Chorągwi Stołecznej ZHP

11. Zjazd sprawozdawczy OT 18
Zgodnie z podjętą uchwałą Zarządu Oddziału Terenowego nr 18 PZK w Rzeszowie
mam zaszczyt zaprosić kolegów na Zjazd Sprawozdawczy.
Odbędzie się on w dniu 24 stycznia 2010r. o godzinie 10:00 w II Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie, przy ul. Ks. J. Jałowego 22.
Wszystkich Członków i Sympatyków OT18 Serdecznie Zapraszamy!!
Wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym 2010 Roku!!!

Pozdrawiam i do zobaczenia '73
Łukasz SP8TJU
Sekretarz OT18
www.ot18.pzk.org.pl

12. PGA INFO
1. W sobotnich (9 stycznia br.) PGA TEST sklasyfikowano 188 stacji, co jest rekordem ilościowym w tych zawodach. Na uwagę zasługuje zwiększająca się z miesiąca na miesiąc ilość stacji zagranicznych r11; sympatyków programu dyplomowego PGA. Wyniki zawodów podane będą na portalu PGA: http://www.pga.pzk.pl

2. Wg wstępnej oceny w HNY Party 2010 brało udział ok. 500 polskich krótkofalowców. Za udział, każdy kto spełnił regulaminowe wymogi otrzyma pamiątkowy certyfikat z wydrukowanymi znakami wywoławczymi operatorów.

3. Z okazji 2. rocznicy istnienia programu dyplomowego PGA wydany został pamiątkowy dyplom PGA 2010 Award. Warunki jego otrzymania spełniło do tej pory 105 nadawców. Szczegóły na portalu PGA.

4. Pracująca z tej samej okazji stacja okolicznościowa klubu PGA-C PZK o znaku wywoławczym 3Z02PGA ma już na swoim koncie ok. 2000 QSO. Jej praca potrwa jeszcze do końca bm.

5. Wydanych już zostało 149 dyplomów WFF-H Award za potwierdzone łączności z różnymi obszarami SPFF. Faworytem jest Jan, SQ9CWO mający na swoim koncie dyplom z wyróżnieniem rWKD 21 SPFFr1;.

6. Łącznie Zespół PGA wydał 171 wyczynowych dyplomów serii PGA Awards. Najbardziej wartościowy r11; PGA-H 1000 Award (za 1000 różnych gmin SP) jest w posiadaniu wspomnianego SQ9CWO.

7. Akcja dyplomowa PGA 2010 Award spowodowała dalsze zainteresowanie programem PGA. Klub PGA-C PZK zasiliło kolejnych 7 nowych członków. Aktualnie klub liczy 136 krótkofalowców.

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR (HF80JMR) prezes PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,270,413 Unikalnych wizyt