PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3342 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

GRUPA MIŁOŚNIKÓW KONWERSACJI RADIOTELEGRAFICZNEJ
Opcje newsa
Ludzie piszą Witam Wszystkich !!!

Maciek SP7VVK z Wielunia.
Tradycyjnie już zacznę od podziękowań za wszystkie e-maile ,sms-sy i telefony będące reakcją na wcześniejsze propozycje " konwersacji radiotelegraficznych ".
Od kilkunastu dni daje się zauważyć wyrażny wzrost aktywności stacji SP / SQ i polskojęzycznych.Już sam ten fakt cieszy bardzo , a jeszcze bardziej ,że odbywa się to w sposób skoordynowany na QRG 3.570 KHz.Pojawiający się koledzy wyrażają pozytywną opinię na temat idei częstotliwości dla konwersatorów , jak i jej doboru.Wydaje się być " spokojną " na tle pasma a co za tym idzie zachęcającą do pracy.W ostatnim tygodniu obserwowałem i pracowałem z wieloma stacjami SP/SQ ,które z łezką w oku wspominały niedawne jeszcze czasy,kiedy to radiotelegrafia była ulubioną emisją wielu, wielu polskich krótkofalowców , kiedy takie łączności były standardem, kiedy odbywały się z częstotliwością równą dzisiejszym łącznościom fonicznym. W ciągu tych kilku dni miałem przyjemność spotkać się z prawdziwymi mistrzami tej umiejętności m.in . G/SP3CW,SP6BLV,SP7IVO, ale też z kolegami dużo mniej zaawansowanymi ,którzy doskonale odnależli sie na CW.Wszyscy mamy dobra zabawę. Pojawiają się stacje małej mocy , ale na spotkaniu QRP w Burzeninie było dużo ,dużo więcej chętnych zainteresowanych konwersacjami ,ktorzy mobilizowali mnie do " akcji ." Pojawiajcie się koledzy !!!! Bez oporów .Wszyscy ćwiczymy.Zauważyłem , że najwiekszy ruch przypada pomiędzy godziną 19 a 23 czasu SP z wyrażną przerwą w czasie emisji Dziennika Telewizyjnego w TVP.Chetni do pracy radiotelegraficznej pojawiają się w tym przedziale czasowym najczęściej.Okazało sie ,że to najbardziej "gorący " okres do konwersacji . I niech tak zostanie . To pokazała praktyka.Zachęcam więc wszystkich chętnych do maksymalnego uczestnictwa w tych godzinach - mianowicie 19 - 23 czasu SP.
W rozmowach pojawił się pomysł aby Niedzielę uczynić dniem najbardziej zobowiązującym do spotkania eterowego.Dla wszystkich oczywiście a szczególnie dla tych , którzy nie moga tego uczynić w tygodniu.Pomysł wydaje się być ciekawy .QRG 3.570 KHz sprawdza sie więc idziemy dalej. USTALAMY NIEDZIELĘ 10 RANO i 10 WIECZÓR jako termin NAJWAŻNIEJSZY dla naszej społeczności.W zależności oczywiście od naszych możliwości .Cały czas obowiązuje pełna swoboda .Terminy te mają tylko charakter instrukcyjny i mają usystematyzować naszą pracę dla naszej satysfakcji.
Takie były najczęściej proponowane.Bez tego pozostaje tylko chaos i równia pochyła.
Tak więc radiotelegrafiści do kluczy.Doskonalmy nasze umiejętności w trakcie ciekawych i sympatycznych łączności.
Pozdrawiam serdecznie
Maciek SP7VVK
Tel. 601 288 477 e mail : sp7vvk@gmail.com
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,416,058 Unikalnych wizyt