PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3421 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Sprawozdanie DIG-SP
Dodane przez SP1THJ dnia 2008-04-29 / 09:52

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI SEKCJI DIG-SP

Szanowni koledzy!

W związku z moją rezygnacją z funkcji prezesa polskiej Sekcji DIG-SP i funkcji award managera dyplomu „W-DIG-SP” pragnę przedstawić Wam sprawozdanie z dotychczasowej działalności DIG-SP.

Upływa druga kadencja od powołania naszej polskiej Sekcji DIG-SP i kończy się kadencja obecnego Zarządu. Jako Zarząd w tej fazie działalności, mimo napotykanych trudności, staraliśmy się nadać naszej Sekcji odpowiednią rangę. Decyzją ZG PZK podjętą w dniu 4 czerwca 2005 roku, zostaliśmy zarejestrowani w strukturach PZK jako - Ogólnopolski Klub Dyplomowy PZK - Polska Sekcja DIG. Jako zagraniczna Sekcja DIG okazywaliśmy dosyć dużą aktywność.

W obydwu kadencjach zorganizowaliśmy parokrotnie "Maratony DIG-SP" i "Zawody Andrzejkowe", które cieszyły się zainteresowaniem nie tylko wśród członków DIG, lecz również pozostałych stacji SP i z zagranicy. W dzienniku naszej stacji klubowej zapisanych jest już ponad 20 tysięcy łączności. A w DIG-QSO-Party w latach 2006 i 2007 w części SSB stacja klubowa SP0DIG zdobyła odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce. Dzięki pomocy udzielonej nam przez kolegę Janusza – SP5JXK i Prezydium PZK uruchomiony został portal DIG-SP, który bardzo przychylnie został przyjęty przez internautów. Przy tej okazji pragnę koledze Januszowi – SP5JXK bardzo serdecznie podziękować za jego zaangażowanie i duży wkład pracy ofiarowany naszej Sekcji.

W obu kadencjach przybyło nam również paru nowych członków. Jednak też w tym czasie z głębokim smutkiem pożegnaliśmy naszych zmarłych wspaniałych kolegów: SP2EIW – 5733, SP7EJS - 5072, SP7L (ex SP7LZD) – 5348, SP9LDI - 5671, SP9FSH – 3752.

Ogółem do chwili obecnej zostało wydanych 117 dyplomów „W-DIG-SP”. Za dyplomy te uzyskaliśmy 460 PLN, 318 EURO i 58 USD. Z pieniędzy tych pokrywaliśmy koszty związane z działalnością takie jak: opłaty pocztowe za wysyłkę dyplomów, nagród i pozostałej niezbędnej korespondencji, zakup kopert i wkładek usztywniających do wysyłek dyplomów oraz zakup nagród dla uczestników Maratonu DIG-SP i zawodów Andrzejkowych.

Pragnę tu nadmienić, że sponsorem druku dyplomów W-DIG-SP jak też kart QSL dla stacji klubowej SP3DIG/SP0DIG jest kol. Czesław – SP3FUK, który również przekazywał upominki i wpłaty pieniężne do naszej kasy. Wiele pucharów dla zwycięzców w naszych zawodach było sponsorowanych przez kol. Jurka – SP8AQA. Także kol. Andrzej – SQ7B fundował upominki i dyplomy za zawody Andrzejkowe.

Obecny stan środków pieniężnych Sekcji jest następujący: 113,99 PLN i 113 EURO.

Wszystkie przychody i rozchody są dokładnie zaewidencjonowane, wydatki udokumentowane są fakturami i paragonami. Rozliczenie finansów Sekcji, sporządzone w Excelu, wraz z całą dokumentacją przekażę nowowybranemu Zarządowi. Na życzenie mogę także rozliczenie wysłać każdemu członkowi Sekcji. Ocenę mojej działalności pozostawiam Kolegom.

Rezygnację złożyłem z powodów osobistych, więc nie zamierzam ponownie kandydować do Zarządu DIG-SP. Kolegom z dotychczasowego Zarządu - SP3FUK , SP2B, SP2IW, którzy współpracowali ze mną oraz wszystkim tym, którzy okazywali mi wsparcie i życzliwość składam serdeczne podziękowanie. A w związku z nowymi wyborami, proszę kolegów o liczny w nich udział i trafny wybór nowego Zarządu.

Pomimo złożonej rezygnacji, chętnie włączę się do pomocy w przeprowadzeniu wyborów. Ponieważ zorganizowanie zjazdu sprawozdawczo-wyborczego sprawiałoby wiele trudności, wybory Zarządu Sekcji na następną kadencję zostaną przeprowadzone drogą korespondencyjną i elektroniczną, zgodnie z punktem 8 dotychczas obowiązującego Regulaminu Polskiej Sekcji DIG-SP. Ten sposób umożliwi udział w wyborach wszystkim członkom, ale jednocześnie przesądza o jawności tych wyborów. Ponieważ nasza działalność w DIG jest tylko zabawą, wybierając władze polskiej Sekcji, chcielibyśmy uniknąć nadmiernego formalizowania. Dlatego też dotychczasowy Zarząd postanowił spośród członków wykazujących dużą aktywność na pasmach i cieszących się dużym zaufaniem społeczności krótkofalarskiej, wyłonić Komisję Wyborczą składającą się z trzech osób: Wojtka - SP8MI, Jurka - SP8AQA i Piotra - SP5PB. Koledzy Ci byli również członkami Komisji Wyborczej w poprzednich wyborach. Wszystkim członkom DIG-SP przesłany zostanie materiał dotyczący wyborów. Kartę głosowania należy przesłać do Komisji Wyborczej na podany adres. Zachęcam i proszę Was wszystkich do dalszej, aktywnej działalności na rzecz naszej Sekcji.

Vy 73 + 77,

Augustyn - SP6BOW, DIG 3618

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

70,323,375 Unikalnych wizyt