PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3380 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 18
Użytkowników online: 1
RSS

Zasady pracy radioamatorów z Parków Narodowych
Opcje newsa
Ze świataSzanowni Koledzy,
Poniżej zamieszczam tekst, jaki zamieściłem na Blogu SP9JPA (http://sp9jpa.blogspot.com ) w dziale WFF. Jego treść została uzgodniona z Dyrekcją Programu WFF i zaakceptowana przez Valerego RW3GW.

Zasady pracy stacji amatorskich
z Parków Narodowych i Rezerwatów Przyrody

Na terenie Parków i Rezerwatów istnieją miejsca publiczne, ogólnie dostępne: wyznaczone obszary, szlaki, drogi, ścieżki, a także parkingi, obiekty turystyczne i miejsca piknikowe, ośrodki rekreacyjne i wypoczynkowe, restauracje, domy prywatne, gospodarstwa agroturystyczne itp. Granice Parków są oznakowane tablicami umieszczonymi przy głównych drogach wjazdowych. W Parkach są też punkty zakupu biletów wstępu. Nabycie biletu jest dowodem przekroczenia granicy Parku.

Dyrekcja Programu WFF nie wymaga uzyskania od władz Parku żadnego osobnego zezwolenia na pobyt w miejscach publicznie dostępnych na terenie Parku. Krótkofalowcy r11; tak jak wszyscy inni zwiedzający r11; nie mają ani prawa, ani potrzeby wchodzenia na tereny ścisłej ochrony przyrody. Zadaniem Programu WFF jest ochrona przyrody i promocja Parków (Let's Save the Green Planet Earth!). Dyrekcje Parków nie mogą wydawać żadnych "zezwoleń" na wejście poza tereny publicznie dostępne bez naruszenia prawa.

Regulamin Programu WFF określa zasady autoryzacji pracy stacji amatorskich z Parków w punktach 3.1, 9.1 i 10.1, pozostawiając rodzaj dokumentacji uznaniu organizatora wyprawy. Podobne warunki można znaleźć w regulaminie GreenDays. Dyrekcja Programu WFF nie wymaga uzyskiwania jakichkolwiek "zezwoleń" od władz Parku, za wyjątkiem posiadania pozwoleń radiowych.

Dla uznania pracy stacji w szczególności Dyrekcji Programu WFF należy przedstawić: znak wywoławczy stacji, znaki wywoławcze operatorów, kopię pozwolenia radiowego (szczególnie w przypadku stacji okolicznościowych), okres pracy, wzór karty QSL (najlepiej z oznaczeniem WFF i numerem Parku), inne materiały (np. bilety do Parku), fotografie lub filmy, odczyty GPS, APRS i podobnych systemów, artykuły prasowe i internetowe związane z wyprawą, kopie notatek o pracy stacji opublikowane w biuletynach dx-owych itp.

73, Henryk SP9JPA
http://sp9jpa.blogspot.com
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,634,845 Unikalnych wizyt