PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3298 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

Odezwa do IARU "An Appeal for Solidarity".
Opcje newsa
Komunikaty PZK
Informuję, że na prośbę i sugestię Specjalnej Komisji PZK, Wes SP2DX podjął się opracowania tekstu/odezwy pod tytułem: "An Appeal for Solidarity", w którym przedstawiona została nasza sytuacja Środowiska związanego z PZK spowodowana opublikowaniem projektu dwóch rozporzšdzeń Ministra Środowiska. Tekst ten jest przeznaczony dla naszej organizacji międzynarodowej IARU, w której Polski Związek Krótkofalowców jest reprezentantem  wszystkich krótkofalowców, nie tylko tych zrzeszonych w PZK.

We wstępie Wes SP2DX, pisze:
"Piszę do Was w imieniu Centrali PZK w kwestii Polskiego Ministerstwa Środowiska, które jest w trakcie realizacji "procesu konsultacji" przed planowanym zatwierdzeniem przepisów prawa dla wymagań urzšdzeń emitujących pola elektromagnetyczne."  

N
astępnie, Wes SP2DX przedstawia aktualną sytuację: "...Planowane rozporządzenia, zakładają, że radioamatorskie stacje będš traktowane na tym samym poziomie, jak komercyjne stacje radiowe (nadajniki telewizyjne, radiokomunikacja zawodowa, itd.) poprzez stosowanie prawnych wymogów profesjonalnych pomiarów pola elektromagnetycznego dla rejestracji własności technicznych anten i sprzętu nadawczego..".
 

W kolejnych fragmentach swego testu znajdujemy następujące treści:

"..Chciałbym dodać, że zupełnie nieoczekiwanie, Polskie Ministerstwo Ochrony Środowiska, które chroni środowisko od zanieczyszczeń i pól elektromagnetycznych, nie zaprosiło PZK do konsultacji o naszej opinii w tej sprawie..."
 

"..Ze względu na możliwe bardzo negatywne skutki tych rządowych rozporządzeń, PZK organizuje akcję protestacyjną, której głównym celem jest wysyłanie tysięcy (miejmy nadzieję) maili, faksów i różnych pism do Ministra Œrodowiska oraz osobiście do naszych parlamentarzystów, w celu przekonania wszystkich o charakterze naszego hobby i praktycznych i technicznych różnicach pomiędzy amatorskimi a komercyjnymi urzšdzenia nadawczymi..."
 

W sentencji końcowej, Wes SP2DX apeluje: "
Jeśli uważasz, że możesz pomóc PZK, przez wysłanie listem poleconym, faksem lub mail do Polskiego Ministerstwa Œrodowiska, proszę zrób to!".

List ten kończy się podaniem adresów mailowych, adresów Ministerstwa Środowiska oraz konsultantów Ministerstwa Środowiska.
 

Niniejszym członkowie Komisji Specjalnej PZK, składają wielkie podziękowanie Wiesławowi SP2DX za włożony trud i zaangażowanie w opracowanie tekstu odezwy oraz wysłanie listu do władz IARU oraz przedstawicieli organizacji narodowych szerzonych w IARU, w tym dla wielu swoich przyjaciół.
 

Wes SP2DX wysłał swój list w czasie trwania naszych najważniejszych zawodów, to jest SPDX Contest, w nocy z soboty na niedzielę 4/5 kwietnia 2009.
 

Pozdrawiam, Bogdan Machowiak SP3IQ.
Członek Specjalnej Komisji PZK
Viceprezes PZK.
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,270,457 Unikalnych wizyt