PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3342 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 5
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 07.03.2007
Opcje newsa
Komunikaty PZKKomunikat sekretariatu ZG PZK na 7 marca 2007
Witam serdecznie odbiorców naszego komunikatu. A o to informacje.

1. OT 11 zarejestrowany. Opolski OT PZK w poniedziałek otrzymał Postanowienie Sądu o rejestracji w KRS. Tak więc jest to kolejny dziewiąty OT PZK posiadający osobowość prawną. Gratuluję Kolegom z OT, którzy wyjątkowo sprawnie przeprowadzili proces rejestracji. Podziękowania należą się Kol. Włodkowi SQ6LBW prezesowi OT 11 i jego skarbnikowi Kol. Arkowi SQ6OUJ.

2. Administracja PZK.
Tym razem o kontrolach. W ciągu ostatnich 20 dni w sekretariacie ZG PZK w Bydgoszczy przeszliśmy dwie poważne kontrole zewnętrzne. Pierwszą z MON Dpt. Wychowania i Promocji Obronności po linii zadań zleconych. Tu przedmiotem kontroli były obozy organizowane przez PZK. Wynik jest bardzo pozytywny o czym świadczy przesłana do nas w dniu wczorajszym notatka pokontrolna. Drugą kontrolą była obejmująca okres 2004-2006 kontrola z ZUS. Również w tym przypadku wynik kontroli jest pozytywny bez uwag oraz zaleceń pokontrolnych.

3. TRX UKF potrzebny dla klubu.
Jeden z bardzo aktywnych klubów PZK, zrzeszających sporo młodzieży potrzebuje urządzenie na UKF z emisją CW i SSB, które umożliwiłoby start w zawodach krótkofalarskich na UKF. Anteny są operatorzy też. Zwracam się z zapytaniem o możliwość wypożyczenia takiego urządzenia na okres roku do dwóch zanim koledzy nie zakupią takowego sami. Gdyby się ktoś chętny do pomocy znalazł poproszę o kontakt. Gwarantem rzetelności ewentualnej umowy użyczenia mogę być osobiście ja czyli Piotr SP2JMR. Kontakt sp2jmr@pzk.org.pl ,0602-248-182.

4. Komunikaty KRÓTKOFALOWCÓW BIS
A)Informuję wszystkich zainteresowanych emisjami ATV w paśmie 23 cm, że na częstotliwości 1,255 GHz nadawany jest codziennie od 22.00 do 22.30 specjalny test kontrolny.Wizja składa się z kolorowych pasów tęczy, natomiast w kanale fonicznym, nadawany jest ton 1000 Hz. Test techniczny, nadawany jest przy pomocy dookólnej anteny nadawczej o zysku 18 db w polaryzacji pionowej. To przedsięwzięcie techniczne jest realizowane z myślą o tych, którzy interesują się telewizją amatorską, a nie mają możliwości odbioru stałych sygnałów testowych, do strojenia swoich urządzeń odbiorczych ATV.
Komunikaty potwierdzające odbiór sygnałów, proszę kierować na adres sp6arr@poczta.onet.pl

B) Informuję wszystkich zainteresowanych, że do najbliższej niedzieli, nadawane jest specjalne wydanie programu telewizyjnego żonom i przyjaciółkom kolegów krótkofalowców żonom i przyjaciółkom kolegów krótkofalowców KRÓTKOFALOWCY BIS z udziałem jednego z najlepszych radio telegrafistów świata, Rogera Westlerna G3SXW znanego również u nas w kraju z różnych ciekawych wypraw DX – owych, który po raz pierwszy odwiedził polskich krótkofalowców we Wrocławiu w dniu 3.03.2007 roku.
Roger G3SXW przyjechał do polski na specjalne zaproszenie Klubu Krótkofalowców PZK Śląskiego Okręgu Wojskowego SP6PRT.
W obecności licznie zgromadzonej czołówki wrocławskiego krótkofalarstwa gość z Anglii, udzielił specjalnego wywiadu Redakcji programu K BIS.
Cały 41 minutowy reportaż ATV z tego niesłychanie sympatycznego i przyjacielskiego spotkania, jest nadawany jak zwykle codziennie do najbliższej niedzieli o 22.00 na stronie www.videoexpres.pl
Zapraszam !
Autor programów Henryk Pacha ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

5. Piastowski Klub Krótkofalowców SP6PAZ-SN6O-HF40PAZ informuje.
W nawiązaniu do regulaminu ogólnopolskich zawodów Kf z okazji 40-lecia klubu SP6PAZ , które
odbędą się w dniu 1 kwietnia 2007 w godzinach od 6.00-8.00 czasu lokalnego komisja zawodów prosi uczestników logujących za pomocą komputera o logowanie za pomocą programu Marka SP7DQR
LOG_DQR. Program ten jest do pobrania ze strony : http://sp7dqr.waw.pl .
Pozwoli to komisji na dokładne i szybkie sprawdzenie logów .
Przypominamy ,że regulamin zawodów oraz dyplomu okolicznościowego jest na stronie klubu SP6PAZ pod adresem www.sp6paz.opole.pl . vy 73 Krzysztof SP6DVP-SO6V .

6. G3SXW i G5LP we Wrocławiu.
W ubiegłą sobotę 3 marca br. gościliśmy we Wrocławiu znanych brytyjskich krótkofalowców - Rogera Westerna -G3SXW i Lionela Parkera -G5LP. Krótkofalowcy Ci przyjechali do Wrocławia z inicjatywy Ryszarda SP6FXY . Roger G3SXW jest znany jako organizator i uczestnik wielu wypraw dx-owych, w trakcie których pracował w licznych prestiżowych zawodach o zasięgu światowym. Był aktywny z 37 podmiotów DXCC. Wiele z tych krajów jest rzadko słyszanych w eterze. W towarzystwie kolegów : Ryśka -SP6FXY, Jurka -SP6BAA i Włodka - SP6EQZ krótko zwiedzili Wrocław , po czym przybyli do klubu SP6PRT, gdzie zostali powitani przez Prezesa klubu - Bolka SP6CCI, Prezesa Dolnośląskiego Oddziału Terenowego PZK - Staszka SP6BCC i Sekretarza SPDXC -Wiesława SP4Z. Na pamiątkę otrzymali od nich znaczki organizacyjne PZK i koszulki SPDX Klubu.
Nasi brytyjscy goście zrewanżowali się pokazaniem specjalnie przywiezionej z Londynu przenośnej radiostacji używanej przez polski ruch oporu w czasie II-wojny światowej , znajdującej się w zbiorach Muzeum im. Władysława Sikorskiego w Londynie.
Na spotkanie z Rogerem i Lionelem przybyło wielu miłośników sportu dx-owego, nie tylko z Wrocławia ; obecni byli między innymi Wiesiek SP4Z , Leszek SP3DOI , Leszek SP6CIK a także Leon – NJ6P , nasz polski kolega mieszkający od wielu lat w Kaliforni, akurat przebywający gościnnie w swej ojczyźnie, we Wrocławiu. Roger wygłosił bardzo interesującą pogadankę o swoich krótkofalarskich wyprawach i pracy w zawodach zilustrowaną projekcją pięknych slajdów z przywiezionego laptopa. Włodek SP6EQZ wspaniale wywiązał się z roli tłumacza dla słuchaczy ze słabszą znajomością języka angielskiego. Ponieważ obaj koledzy z Anglii byli w Polsce po raz pierwszy , nie omieszkali przeprowadzić z radiostacji klubowej SP6PRT po kilka QSO pod znakami SP/G3SXW i SP/G5LP. To dla nich „nowy kraj” ,z którego byli pierwszy raz QRV. Roger G3SXW przywiózł także karty QSL dla polskich krótkofalowców za łączności z jego wypraw dx-owych. Przywiózł także kilka egzemplarzy książki jego autorstwa opisującej liczne wyprawy dx-owe , w których uczestniczył. Było dużo ciekawych rozmów i długa sesja zdjęciowa z gośćmi. Całość spotkania utrwalił kamerą niezawodny Henryk SP6ARR i reportaż z tego miłego spotkania wyemituje wkrótce w programie Krótkofalowcy –Bis.
W późnych godzinach wieczornych nasi goście zostali odwiezieni na wrocławskie lotnisko , skąd odlecieli do Londynu. Nazajutrz przysłali e-maila z podziękowaniami za miłe przyjęcie przez polskich krótkofalowców i obiecali wkrótce ponownie odwiedzić Polskę.
Info: Stanisław SP6IXU


7. 8 marca 2007. Wszystkim Koleżankom Krótkofalarkom czyli YL -kom w imieniu Prezydium ZG PZK, ZG PZK i GKR PZK składam z okazji przypadającego jutro ich Święta najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pomyślności i sukcesów w uprawianiu naszego wspaniałego hobby
Żonom i przyjaciółkom kolegów krótkofalowców, także życzę zdrowia, a ponadto cierpliwości w kontaktach z krótkofalowcami.


Tyle informacji na dzisiaj
Piotr SP2JMR
Prezes PZK
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,416,327 Unikalnych wizyt