PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3644 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat PZK nr 09/2018 z dnia 28.02.2018
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZK
KOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców
NR 09/2018 z dnia 28 lutego 2018 r.

Witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów. Poniżej informacje i ciekawostki z ostatniego okresu:

1. Nadzwyczajny Zjazd Delegatów PZK zwołany.

Zakończyło się głosowanie elektroniczne w sprawie zwołania XXIII Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Delegatów PZK. Głosowali członkowie Zarządu Głównego PZK reprezentujący nasze Oddziały Terenowe oraz członkowie prezydium ZG PZK Wynik głosowania jest następujący: ZA: 24 głosy, PRZECIW: 4 głosy, WSTRZYMAŁ SIĘ: 0
XXIII Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów PZK odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2018 roku w Warszawie przy ul. Podskarbińskiej 2.
Rozpoczęcie obrad NKZD o godz. 10:00.

prezydium ZG PZK

2. Informacje ARISS

Dziękujemy Adrianowi SQ5AM za nagranie łączności ARISS, która miała miejsce w dniu 18 lutego 2018 roku. Tego typu nagrania, wykonane podczas łączności ISS ze stacjami naziemnymi położonymi na wschód od Polski, są unikalne, gdyż krótkofalowcy z innych części Europy mają utrudniony nasłuch ze względu na położenie geograficzne.
Link: https://www.youtube.com/watch?v=xMoKAcqSkFg

Sławek SQ3OOK i Armand SP3QFE

3. SPYL Contest 2018

Organizatorzy zapraszają do udziału w corocznych zawodach z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. W tym roku odbędą się one dnia 3. Marca br (sobota) w godzinach od 06.00 do 07.00 UTC
Regulamin jest dostępny na portalu PZK https://pzk.org.pl/viewpage.php?page_id=29
oraz na: https://logsp.pzk.org.pl/?page=contest.html&id=276

W imieniu organizatorów zaprasza Bożena SP9MAT
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SP3CQW s.k.

Odeszła od nas Maria Wojdyłło SP3CQW z Gorzowa Wielkopolskiego nauczycielka, tłumaczka, działaczka społeczna, pionierka Ziem Zachodnich, krótkofalowiec. Chyba pierwsza YL w regionie i najstarszy wiekiem krótkofalowiec. Osoba o złotym sercu i jednocześnie mama naszego kolegi  Bartosza SP3CAI, któremu i jego rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia.
Pożegnaliśmy Marię SP3CQW 16 lutego br. na Cmentarzu Centralnym w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Żwirowej. W jej ostatniej drodze wzięło udział też kilkudziesięciu krótkofalowców z Gorzowa i okolic.

Maria posiadała licencję krótkofalarską I kat. od roku 1968, czyli od 50 lat. Była aktywna na pasmach radiowych KF i UKF. Wychowała wiele pokoleń krótkofalowców w Gorzowie i regionie. Była współzałożycielem Klubu Krótkofalowców PZK SP3PAA przy Technikum Elektrycznym, operatorem radiostacji w Harcerskim Klubie Krótkofalowców i sekretarzem ZOW PZK w Gorzowie. Od 1970 r. była też tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego. Znajomość języka niemieckiego intensywnie wykorzystywała w kontaktach z krótkofalowcami sąsiedniego kraju. W 1979 roku otrzymała "Odznakę Zasłużonego Działacza Kultury" nadaną przez Ministra Kultury, a w 1986 r. została laureatką Nagrody Gorzowskiego Towarzystwa Kultury.

Cześć Jej pamięci - spoczywaj w spokoju.
Mieczysław SP3CMX
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Redakcja dziękuje za przesłane informacje: Armandowi SP3QFE, Bożenie SP9MAT, Mieczysławowi SP3CMX

Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Prosimy je nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, tk@pzk.org.pl, sp9mrn@pzk.org.pl . W przypadku przesłania później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.
________________________________________
Uwaga! Dostarczane do publikacji w "Propagacja MK" zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki).

Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwanego dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej oraz jego rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM., a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez redakcje: " Krótkofalowca Polskiego" oraz "Propagacji MK".

Redakcja: Piotr Skrzypczak SP2JMR oraz Jerzy Gomoliszewski SP3SLU także czytający Komunikaty.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,250,121 Unikalnych wizyt