PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3633 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Kominkat sekretariatu ZG PZK z dnia 12 grudnia 2007
Opcje newsa
Komunikaty PZK

Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 12 grudnia 2007.

Witam wszystkich odbiorców naszego komunikatu. A o to wiadomości. Zaczynam niestety od smutnych: 

SP6GQP Silnet Key -  Roman Lipa  SP6GQP był starym wieloletnim druhem - kompanem  Henryka SP6FID ( legendy UKF sk 2004-06-21 z góry Chełmiec ), z  którym to przez wiele , wiele lat  rozpracowywali wszystkie techniczne nowinki dotyczące  UKF -u .
    Kol. Roman odszedł do krainy wiecznych DX-ów  w poniedziałek 10 grudnia 2007 po długotrwałej chorobie, która od kilku lat uniemożliwiała Jemu jakąkolwiek bytność na pasmach. Cześć jego pamięci.
Stanisław SP6BGF

SP9ANH Silent Key - Jan Różycki. Odszedł od nas w dniu 11.12.2007. Do niedawna bardzo aktywny krótkofalowiec i konstruktor. O śmierci Kol. Jana SP9ANH powiadomił nas jego syn dzisiaj rano telefonicznie. Pogrzeb odbędzie się w piątek 14 grudnia po mszy żałobnej w kościele pod wezwaniem Św. Barbary w Bielsku Białej. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 14.00.


1. Walne zebranie OT 04
Zgodnie  z zapowiedzią w sobotę w dniu 8 grudnia odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze OT 04. Początek  był bardzo uroczysty. Zebranie uczciło minutą ciszy pamięć kolegów, którzy nas w ostatnim roku opuścili.  Następnie był czas na  wręczenie OH PZK dla Pani Grażyny Czelej byłego urzędnika PIR, PAR, URT w Bydgoszczy zajmującego się krótkofalowcami, a później CB radiowcami także.  Kolejna OH została przypięta super Mistrzowi w wielu kategoriach na świecie Kazikowi SP2FAX.
Sportowym akcentem było wręczenie Pucharu Prezesa PZK koledze. Irkowi SP2DKI za I miejsce w kat „mixed low power all band” w SPDXC 2007 . Wręczenia dokonał Kol. Bogdan SP3IQ, który reprezentował  władze centralne PZK.
Po moim czyli prezesa PZK wystąpieniu była kolej na sprawozdania  z działalności Zarządu OT 04.
Walne zebranie dokonało wyboru delegatów na XVI Zjazd PZK. Delegatami zostali Kazimierz SP2FAX oraz Piotr SP2JMR. Zastępcami delegatów są Ryszard SP2IW oraz Janusz SP2CNW.
W zebraniu udział wzięło 56 na 151 członków Bydgoskiego OT PZK czyli frekwencja wynosiła 37% .

2.Walne Zebranie Sudeckiego Oddziału Terenowego PZK w Jeleniej Górze
8 grudnia o godzinie 10.30 w hotelu „Cieplice” w Cieplicach koło Jeleniej Góry odbyło się Walne Zebranie Sudeckiego Oddziału Terenowego PZK, w którym na ogólną liczbę 104 członków Oddziału uczestniczyło 37 osób, co stanowi 29 %. Prezes Oddziału – Robert SP6RGB zapoznał zebranych z wynikami pracy Oddziału za ostatni rok, zwracając między innymi uwagę na dużą aktywność Sudeckiego Klubu Mikrofalowego SP6KBL w Kłodzku, który był organizatorem IX Zjazdu Technicznego UKF. Klub ten był silnie reprezentowany na zebraniu pod przewodnictwem małżeństwa krótkofalarskiego tj. Stanisława SP6BTV i Jego małżonki Romy SP6RYL. Gratulujemy osiągnięć temu zespołowi, który powinien mieć swoich naśladowców w innych klubach w kraju. Prezes Oddziału zapoznał również zebranych z planem zamierzeń Oddziału na rok 2008. Z ramienia Prezydium ZG PZK w Zebraniu uczestniczył Tadeusz SP9HQJ, który zapoznał zebranych z listem Prezesa PZK SP2JMR skierowanym do zebranych, po czym poinformował o aktualnej sytuacji w PZK. Dyskusja dotyczyła istotnych spraw związanych z funkcjonowaniem Oddziału, w tym między innymi obrotu kart QSL. Nowo wybrany Manager QSL. – Stanisław SP6BGF doskonale radzi sobie z tym przedsięwzięciem i na podkreślenie i wyróżnienie zasługuje fakt minimalizowania kosztów związanych z obrotem kart QSL, ponieważ niemal bezkosztowo rozprowadza karty wśród nadawców. Dyskusja i rozmowy kuluarowe były doskonałą okazją dla przedstawiciela Prezydium ZG PZK do poznania specyfiki tego lokalnego środowiska, do wsłuchiwania się w oczekiwania i zamierzenia ambitnych nadawców i całych zespołów klubowych. Doświadczenia wyniesione z tego spotkania będą miały niewątpliwie wpływ na poprawę pracy Prezydium ZG PZK w zakresie stwarzania warunków dla funkcjonowania oddziałów i klubów PZK w kraju. W głosowaniu tajnym zebraniu wybrali dwóch delegatów na Zjazd Krajowy PZK tj. Roberta SP6RGB i Dionizego SP6IEQ oraz dwóch zastępców delegatów tj. Romka SP6RZ i Kazimierz SQ6GGT.
W drugiej części zebrania kol. Roman SP6RZ przedstawił działalność i osiągnięcia klubu SP6YRZ. Później wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali interesującego wykładu Dionizego SP6IEQ „Prawo budowlane a anteny stacji amatorskich” - Dionizy podzielił się swymi doświadczeniami w tym zakresie i odpowiadał na liczne pytania.
Opracował : Tadeusz SP9HQJ

3.Walne Zebrania OT.
- OT 12 - 27 grudnia  2007 w Karkowie
- OT 49 –5 stycznia 2008 w Toruniu
- OT 14- 15 grudnia 2007 w Szczecinie
- OT 16- 13 stycznia 2008 w Malborku
- OT 35-  11 stycznia 2008 w Malborku

4.Walne OT 14.
Na prośbę Zarządu OT14 podaję informację o Walnym Zebraniu. –
W dniu 15 grudnia o godz. 10.00 / II termin 10.15 / odbędzie się Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK /OT-14/ w Klubie Garnizonowym w Szczecinie ul. Wawrzyniaka 5.
Zarząd ZOT PZK
Władze centralne będzie reprezentował Bogdan SP3IQ sekretarz generalny PZK.


5.Opłatkowe spotkanie „mikrofalowców” z SP6KBL.
Ci z odbiorców naszych komunikatów, którzy zajmują się mikrofalami wiedzą, ze SP6KBL i skupieni wokół niego krótkofalowcy (mikrofalowcy) mają spore osiągnięcia w prowadzeniu łączności na pasmach 10, 24, 47 GHz. Tu w czołówce znaleźć można SP6GWB, SP6BTV, SP6RYL. W niedzielę 16 grudnia odbędzie się spotkanie opłatkowe członków klubu. Na spotkanie zostali zaproszeni goście w osobach Zdzisława SP6LB UKF Managera PZK, Tadeusza SP6LDV Prezesa PK UKF, Roberta SP6RGB Prezesa SOT PZK, Henryka SP6ARR oraz mnie czyli Piotra SP2JMR.
Spotkanie zapowiada się bardzo interesująco. Niestety z przyczyn obiektywnych (QRL) nie będę mógł w nim uczestniczyć. Bardzo dziękuję organizatorom za zaproszenie.


6. NKP 2007
9 grudnia br. rozegrane zostały krajowe zawody NKP Contest zorganizowane dla upamiętnienia pierwszego potwierdzonej kartą QSL łączności stacji polskiej ze stacją zagraniczną. Odnotowano dobrą frekwencję, a duża ilość zawodników startujących na CW zasługuje na szczególne wyróżnienie. Zawody zorganizowała redakcja MK QTC, a bezpośredni patronat nad nimi sprawował Prezes PZK – Piotr Skrzypczak, SP2JMR. Bezpośredni, ponieważ ww. osobiście wziął udział w tych zawodach. (SP2FAP)


7. DX Maraton 2008
1 stycznia jest datą startową wielu współzawodnictw operatorskich. W najbliższym wydaniu MK QTC opublikujemy regulamin ciekawego Maratonu DX organizowanego przez amerykański miesięcznik "CQ" dla nadawców indywidualnych. Przedstawimy również regulamin dla stacji klubowych SP opracowany zgodnie z zaleceniami organizatora. (SP2FAP)

8.RKZ 2008
Ranking Krajowych Zawodów HF – RKZ 2008 będzie miał na celu wyłonienie najbardziej popularnych krajowych zawodów krótkofalarskich. Zasady opracowano pod kątem organizatorów.  (SP2FAP)

9. Wspólne spotkanie opłatkowe OT 25 Warszawskiego Oddziału Terenowego PZK i OT 37 Praskiego OT PZK.
Odbędzie się w siedzibie Praskiego OT PZK ul. Wał Miedzyszyński 381 w sobotę 15 grudnia początek godzina 15.00.
Organizatorom dziękuję za zaproszenie.


        Tyle informacji na dzisiaj.
       Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK  
Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,220,979 Unikalnych wizyt