PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3644 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 05 grudnia 2007
Opcje newsa
Komunikaty PZK

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 5.12.07


Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów.

A o to informacje.

1.XX lat SP3PSM.
W sobotę 1 grudnia w klubie KORONA Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej miała miejsce uroczystość z okazji 50 lat SP3PSM. Rocznicowe obchody miały charakter stricte krótkofalarski. Kol. Marian SP3AFO Prezes SP3PSM powitał gości i uczestników uroczystości oraz odczytał bogatą i dość burzliwą historię klubu. W dalszej części był czas na dyplomy zdobyte w konkursie z okazji 20 lat SP3PSM.
Znak SP3PSM kojarzy się z Poznańską Spółdzielnią Mieszkaniową i słusznie, ponieważ jest Ona głównym sponsorem radioklubu. Spółdzielnia została otrzymała Odznakę Honorową PZK nr 683 , którą w uznaniu jej zasług dla rozwoju krótkofalarstwa w dniu 19 maja 2007 przyznał ZG PZK.
 Na uroczystości rocznicowej byli obecni członkowie władz PSM z jej Prezesem Panem Marianem Winiarzem na czele. Nie zabrakło nikogo łącznie z Przewodniczącymi Rady Nadzorczej Spółdzielni i Rady Osiedla Bolesława Śmiałego w Poznaniu.
PZK było reprezentowane przez Bogdana SP3IQ Sekretarza Generalnego PZK, Kazimierza SP3FLQ Prezesa OT 08 oraz przez moja skromną osobę.
Klub SP3PSM działa w nadbudówce 17 piętrowego wieżowca i posiada rewelacyjne warunki lokalowe oraz antenowe. Koledzy z SP3PSM prowadzą aktywną działalność wychowawczą i szkoleniową współpracując z pobliską szkołą oraz domem kultury, co owocuje coraz szerszym udziałem młodych krótkofalowców w życiu klubu.
Klub posiada dużą wyraźną tablicę informacyjną umieszczoną nad wejściem do budynku, w którym się znajduje co ułatwia kontakty z przyszłymi krótkofalowcami.
Sponsoring, a w zasadzie opieka nad działalnością klubu ze strony Spółdzielni jest bezprecedensowa w skali kraju. Spółdzielnia pokrywa koszty funkcjonowania klubu, drukuje karty QSL i dyplomy, a na XX lecie SP3PSM Zarząd Spółdzielni ufundował TRX TS 2000.   Członkowie klubu odwdzięczają się środowisku prowadząc działalność społeczną i uczestnicząc w imprezach organizowanych przez spółdzielnię oraz przez miasto Poznań. Jedną z największych była 50 rocznica „Poznańskiego Czerwca 1956-1006” kiedy to podczas obchodów pracowała stacja okolicznościowa wpisana w program jako „Radio Poznań”.
W tej części Poznania nie trzeba nikomu wyjaśniać kim są i czym się zajmują krótkofalowcy. Również nikt z krótkofalowców mieszkających w budynkach PSM nie ma trudności związanych z instalowaniem anten.
Kończąc tą krótką relację dziękuję Kol. Prezesowi Marianowi SP3AFO za zaproszenie oraz za wspaniałą organizację tej ważnej i prestiżowej imprezy.
Piotr SP2JMR


2. Kurs krótkofalarski w SP9KJM.
Klub Łączności SP9KJM informuje, iż w połowie stycznia 2008 roku organizuje kurs na I i II kategorię licencji nadawczej. Zajęcia prowadził będzie doświadczony operator i wykładowca Zbyszek – SP9DAC. Informacja o kursie ukaże się wkrótce na stronie internetowej Klubu tj. www..sp9kjm.slask.pl  Kontakt dla zainteresowanych przystąpieniem do kursu :
SQ9NIS – tel. 501126491 – sq9nis@interia.pl
SQ9NIN – tel. 500228518 – sq9nin@interia.pl
Info : SP9HQJ

3. Walne Zebranie Górnośląskiego Oddziału PK w Piekarach Śl.
     1 grudnia br. o godz. 15.30 ( w drugim terminie ) w Domu Kultury Kopalni „Andaluzja” w Piekarach Śląskich odbyło się Walne Zebranie Górnośląskiego Oddziału Terenowego PZK w Piekarach Śląskich, w którym wzięło udział 17 osób na ogólną liczbę 35 członków tegoż Oddziału, co stanowi ponad 50 %. Prezydium ZG PZK reprezentował Tadeusz SP9HQJ – Vice Prezes PZK, natomiast GKR reprezentował Maciej SPDQY oraz Bogdan SP9VJ, który tym razem wystąpił jedynie w charakterze członka Oddziału. W Walnym Zebraniu wzięli udział również zaproszeni goście z ościennych oddziałów tj. Jacek SP9IKF – z Oddziału Rybnickiego oraz Romek SP9MRN i Andrzej SP9ENO z nowopowstałego Oddziału Gliwickiego. W sprawozdaniu z działalności Zarządu Oddziału, Prezes Oddziału – Romek SQ9ZM przedstawił dotychczasowe działanie Zarządu, które koncentrowało się na zachowaniu dotychczasowego stanu status quo Oddziału, jak też zwrócił uwagę na nielegalne działania Gintera SP9ZW w postaci zawarcia niekorzystnej dla Oddziału umowy ze spółką telekomunikacyjną, w wyniku  której po uprawomocnieniu się wyroku Sądu Gospodarczego w Gliwicach nastąpiło zablokowanie konta oddziałowego i utrata zapłaconych składek członkowskich Oddziału. Jako przedstawiciel ZG PZK, zapoznałem zebranych z treścią listu Prezesa PZK dotyczącego aktualnych działań Prezydium, po czym  przedstawiłem zebranym stanowisko i dotychczasowe działania ZG PZK w tej sprawie tj. podjęcie działań prawnych, których wynikiem było uchylenie wyroku Sądu Gospodarczego w Gliwicach, zwrot w całości zajętego konta wraz z kosztami postępowania sądowego, a także wystąpienie do Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa w postaci wyłudzenia mienia w celu osiągnięcia korzyści materialnej. W tej ostatniej sprawie Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach umorzyła dochodzenie z uwagi na brak cech przestępstwa. Niezależnie od powyższych rozstrzygnięć, w zależności od postawy kol. Gintera SP9ZW ( Prezydium ZG PZK oczekuje na właściwy gest z jego strony ) Prezydium ZG PZK rozważa możliwość wniesienia pozwu cywilnego przeciwko Ginterowi, który swym nieroztropnym zachowaniem naraził na szwank dobre imię i wizerunek PZK – jednym słowem - działał na szkodę PZK. Dalsza dyskusja koncentrowała się wokół istotnych problemów dotyczących PZK, w tym między innymi funkcjonowania biur QSL., dystrybucji kart QSL., jak też wycofania się PZK z OPP. Padało wiele propozycji, w tym między innymi w sprawie komercjalizacji Centralnego Biura QSL. Zebrani wybrali delegata na Zjazd Krajowy PZK tj. Bogdana SP9VJ oraz zastępcę delegata tj. Edwarda SP9CTS.
Opracował : Vice Prezes PZK Tadeusz SP9HQJ

4. KRÓTKOFALOWCY BIS
       Cyklicznie emitowany program telewizyjny Krótkofalowcy Bis jest nadawany na żywo, zawsze o 22.00 z większym transferem. Ta nowa szybkość zdecydowanie poprawiła jakość odbieranego sygnału Alternatywnej Telewizji z Wrocławia. Jest to około  384 kb/sek.           
    Warto pamiętać, by w 100% odbierać programy nadawane na żywo na portalu www.videoexpres.pl, warto koniecznie zwiększyć transfer łącza do 1 Mb/s..
UWAGA !!!
     Od  3.XII. do  10 bm o 22.00  Krótkofalowcy Bis, tym razem rozszerzone relacje o telewizji amatorskiej z Klubu SP9KJM w Siemianowicach oraz historycznym przekazie z uruchomienia pierwszego w Polsce przemiennika ATV na Górze Chełmiec k/Wałbrzycha w 1996 roku.
     W Archiwum ATV znajdą się tylko fragmenty tych reportaży. Zapraszam !!!                                                                                
Henryk Pacha   ATV  SP6ARR                                                              

5. Realizacja programu UE w Głubczycach. 
Arek SP6OUJ realizujący wspólnie z kilkoma kolegami z SP6ZJP oraz przy współpracy Krzysztofa SP6DVP cykl imprez w Głubczycach informuje, że cały cykl był jak najbardziej udany. W sobotę 1 grudnia miała miejsce Prelekcja Dionizego SP6IEQ, było ponad 100 osób na sali. Prelekcje Leszka SP6CIK i Jarka SP6OJK zgromadziły każdorazowo  ponad 60 osób na sali. Były też moje prelekcje przy tych okazjach ale o nich nie piszę, bo nie ja tu byłem najważniejszy. Realizacja programu zbliża się do końca.
Arek SP6OUJ.

6. HST 2008
Międzynarodowe Mistrzostwa 1 Regionu IARU w szybkiej telegrafii  (High Speed Telegraphy) odbędą się w dniach 23-26 kwietnia 2008 r. we włoskiej  miejscowości Pordenone (Italy). Zainteresowanych zachęcam do odwiedzenia strony  www.hst2008.org, a chętnych uczestników do kontaktu z Polskim Klubem Telegrafistów (SPCWC-PZK):  qtc@post.pl Wiecej informacji o tej niezwykłej rywalizacji telegrafistów podana będzie w najbliższym (styczniowym) wydaniu MK QTC.


7. PGA Award     
Projekt wydawania dyplomu PGA Award spotkał sie z bardzo przychylnym podejściem MSWiA (Ministrstwa Spraw Wewnetrznych i Administracji) skąd otrzymaliśmy m.in. aktualny wykaz wszystkich gmin. Wykaz ten udostępnimy krótkofalowcom na początku 2008 r. Dokument ten będzie zawierał już zmiany administarcyjne jakie obowiązywać będą od 1 stycznia 2008 r.

8. Audycja PR Katowice.
W najbliższą sobotę 8 grudnia QRG 102.2 MHz 16.05-17.00 w cyklu Ligoniowe Radio – Regionalny Magazyn Radia Katowice nadana  zostanie audycja poświęcona jubileuszom 80 -lecia krótkofalarstwa Śląskiego i 50 -lecia  Śląskiego OT PZK. Zapraszamy. Jacek SP9JCN.

9. Walne zebrania OT.
8. 12.2007 –OT 04 w Bydgoszczy
8.12. 2007 –OT 13 w Jeleniej Górze
21.12.2007 –OT 06 w Siemianowicach Śl.
29.12.2007 –OT 12 w Krakowie.

       Tyle informacji na dzisiaj.
        Vy 73! Piotr SP2JMR
         Prezes PZK


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,250,279 Unikalnych wizyt