PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3623 członków/członkiń PZK):



Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

KS-35. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 29.08.2012r.
Opcje newsa
Komunikaty PZK
news: pzk.png
KOMUNIKAT NR 35/2012  z dnia 29.08.2012

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów w tym ostatnim tegorocznym wakacyjnym komunikacie. A oto informacje:

1. Puchar Europy HST

W dniach 22.08.-26.08.2012r. w Skierniewicach odbyły się Międzynarodowe Zawody HST "Puchar Europy". Dla zawodników z Polski był to sprawdzian przed wyjazdem w miesiącu Październiku na Mistrzostwa Świata HST w Szwajcarii. Realizatorem imprezy było Skierniewickie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej na zlecenie Polskiego Związku Krótkofalowców.

W uroczystym otwarciu zawodów uczestniczyli: Prezydent Miasta Skierniewic,
Starosta Skierniewicki, Prezes Polskiego Związku Krótkofalowców i jego zastępcy
oraz inni zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła się występem zespołu tanecznego ze Skierniewic. Otwarcia zawodów o "Puchar Europy" HST dokonał Prezydent Miasta Skierniewic. W pierwszym dniu padł rekord świata w konkurencji RUFZ -191942 pkt, który uzyskała Teodora Getsova zawodniczka Bułgarii. W zawodach drużynowo zwyciężyła ekipa Białorusi przed Rosją i Bułgarią. Nasza drużyna zajęła 4 miejsce wśród 8 zespołów, zdobywając 12 brązowych medali. W naszej ekipie wyróżnił się młody zawodnik Seweryn Ciszewski w kategorii M-16 zdobywając 4 brązowe medale.
Po dwudniowych zmaganiach sportowych trzeci dzień pobytu organizatorzy przeznaczyli na wycieczkę do miasta Łodzi, w tym czasie sprawnie działające biuro zawodów pod kierownictwem Zbyszka  SP2JNK Z-cy Prezesa PZK d/s Sportowych i Ilony Kubik informatyka z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 3  dokonało podsumowania wyników i przygotowało dyplomy oraz  medale dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach.
Zakończenie mistrzostw to występ ludowego zespołu oraz ceremonia wręczenia dyplomów, medali i pucharów.
 
Wręczenia Certyfikatu osiągnięcia Rekordu Świata zawodniczce z Bułgarii dokonał
 Z-ca Prezesa d/s Sportowych Zbyszek SP2JNK.
Medale, dyplomy i puchary wręczali zaproszeni goście.
Podziękowanie za wspaniale zorganizowane zawody wygłosił sędzia Główny zawodów Olivier Tabakovski z Macedonii Z32TO oraz wspomniał o swoim przyjacielu Fredku SP7HOR, którego odwiedził w szpitalu w Warszawie życząc mu szybkiego powrotu do zdrowia.
Zamknięcia mistrzostw dokonała pani V-ce Prezydent Skierniewic. Należy nadmienić że nad całokształtem przebiegu zawodów czuwał leżący w szpitalu Alfred Cwenar SP7HOR, będący w stałym kontakcie ze swoim zastępcą Janem Kulhawik oraz z całym zespołem organizatorów.
Zawody przebiegały w spokojnej, koleżeńskiej atmosferze co sprzyjało osiąganiu bardzo dobrych wyników.
Szczególne podziękowania należą się Panu Henrykowi Kobyleckiemu Dyrektorowi ZSZ Nr 3  bardzo przyjaznemu telegrafistom oraz Adamowi Mucha informatykowi i organizatorowi wszystkich sal i stanowisk do prowadzenia konkurencji, dzięki którego zaangażowaniu wszystko to stało się możliwe.

Vy 73 Zbyszek sp2jnk

2. XXIII Międzynarodowe Spotkanie Krótkofalowców w Holicach
     W dniach 23 – 24 sierpnia br. w Holicach k. Pardubic w Czechach odbyło się XXIII Międzynarodowe Spotkanie Krótkofalowców, w którym wzięły udział m.in. reprezentacje europejskich organizacji krótkofalarskich. Polski Związek Krótkofalowców reprezentowali Tadeusz SP9HQJ – sekretarz PZK i  Eugeniusz SP9IIA – prezes Klubu łączności SP9KJM w Siemianowicach Śl.
     2 – osobowa reprezentacja PZK do Holic przybyła już 22 sierpnia br. w godzinach przedwieczornych, aby przygotować stoisko, które wyposażone zostało w liczną literaturę krótkofalarską, materiały promocyjne i propagandowe, karty QSL oraz opracowania, w tym materiały turystyczne. Udział w tym prestiżowym spotkaniu był doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, zacieśnienia więzów przyjaźni, a przede wszystkim do określenia obszarów współpracy z przedstawicielami europejskich organizacji krótkofalarskich.
     Spotkanie to odbywało się niejako na dwóch płaszczyznach tj. z jednej strony odbywały się stosowne uzgodnienia i spotkania przedstawicieli władz centralnych poszczególnych europejskich organizacji krótkofalarskich, z drugiej zaś spotkania towarzyskie i to nie tylko entuzjastów pasm radiowych. Stwierdzić należy, że w roku bieżącym w porównaniu z poprzednimi latami przybyła znacznie mniejsza reprezentacja europejskiej społeczności krótkofalarskiej.
     Dużym powodzeniem cieszył się tzw. pchli targ tj. giełda sprzętu radiowego – począwszy od sprzętu demobilowego, a na najbardziej nowoczesnych cackach nadawczo – odbiorczych skończywszy. Jak co roku, na giełdzie nie zabrakło Czesława SP6SNS. W kołach zainteresowań odbywały się pokazy i warsztaty, prezentacja sprzętu, liczne wykłady i odczyty. W sobotę o godz. 12.00, jak co roku, przybyli na spotkanie z różnych zakątków kraju Polacy ustawili się przed polskim stoiskiem, aby zrobić sobie wspólne zdjęcie. Z racji niewielkiej odległości najliczniej reprezentowany był okręg SP6 z silną reprezentacją ziębickiego klubu krótkofalarskiego, prezes Dolnośląskiego OT PZK Waldek 3Z6AEF z Kolegami, a także Tadeusz SP6HQT – opiekun przemiennika ATV na Górze Chełmiec. Tym razem (w związku ze śmiercią) zabrakło animatora i swoistego spiritus movens Jurka Kopacza SQ6FHP z Ziębic, który corocznie od lat przybywał tu z liczną reprezentacją swojego klubu. Ponadto stwierdzono obecność Kolegów z SP3 ( m.in. SQ3MU, SQ3PJQ), SP5 (m.in. SP5AGU, SP5ANU, SP5NOV, SP5SMX), SP8 (SP8AJC, SP8UZM). Była też duża reprezentacja SP9 (m.in. SP9GBR, SP9GLJ, SP9HA, SP9IJE, SP9UML, SQ9DXT z małżonka, SQ9ITB, SQ9MUO). Pogoda dopisała, a liczne punkty gastronomiczne z posiłkami i napojami powodowały, że nikt z uczestników spotkania czuł się zawiedziony.
     Miłym akcentem spotkania była wizyta u Starosty Miasta Holice Ladislava Effenberka, który w piątek o godz. 15.00 przyjął  przedstawicieli europejskich organizacji krótkofalarskich, wsłuchując się w specyfikę tego międzynarodowego ruchu społecznego i problemy z tym związane w poszczególnych krajach europejskich. Dodać należy, że Starosta L. Effenberk udziela daleko idącej pomocy miejscowemu klubowi łączności OK1KHL i jest dumny z faktu, że klub ten jest w ścisłej czołówce czeskich klubów krótkofalarskich. Tadeusz SP9HQJ w imieniu polskich krótkofalowców wręczył Staroście Holic okolicznościowe pismo i drobne prezenty od Prezydenta Siemianowic Śląskich w postaci materiałów propagujących Siemianowice Śląskie i region śląski, na co Starosta zrewanżował się podobnym podarkiem. Nie zapomniano o wspólnym zdjęciu na tle flagi polskiej i czeskiej.
     Jednym z wymiernych efektów tego międzynarodowego spotkania było dokonanie ustaleń co do wzajemnej współpracy pomiędzy siemianowickim Klubem Łączności SP9KJM a holickim Radioklubem OK1KHL. W związku z tym, że we wrześniu br. w Kokotku k. Lublińca Klub łączności SP9KJM w Siemianowicach Śl., pod patronatem ZG LOK, organizować będzie Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży w Wieloboju łączności i Radiolokacji Sportowej, to na zawody te zaproszona została 3 – osobowa delegacja najlepszych zawodników czeskich. Warto wspomnieć, że siemianowiccy krótkofalowcy od lat specjalizują się w organizowaniu tego typu zawodów sportowych, natomiast radioamatorzy czescy od wielu lat zaniechali uprawiania tych dyscyplin i planują ponowne ich przywrócenie. Tak więc udział w Mistrzostwach Polski będzie dobrą okazją do nabrania doświadczenia w organizacji tego typu imprez.
Fotoreportaż z pobytu w Holicach znajduje się na portalu Urzędu Miejskiego w Siemianowicach Śl. tj.:
http://www.siemianowice.pl/isi/index.php?op=show&cat=5&nid=14734
Opracował: Tadeusz SP9HQJ – sekretarz PZK.

3. Ciekawe spotkanie
W dniu 24 sierpnia odbyło się spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Centrum Radiokomunikacji Amatorskiej w Świdnicy. W spotkaniu wzięli udział członkowie klubu SP6PZG i Świdnickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych. Miejscem spotkania było Sudeckie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy.
Na spotkaniu przedstawiono prezentację pt. „Radiokomunikacja amatorska – jej funkcje szkoleniowe i społeczne” oraz zaprezentowano sprzęt i prowadzenie łączności amatorskich. Spotkanie wzbudziło zainteresowanie i chęć kontynuowania spotkań już przy radiu, w klubie. Planowane jest kolejne otwarte spotkanie dla osób niepełnosprawnych w miesiącu październiku.
73's  Dionizy SP6IEQ

4. Zapraszamy do udziału w zawodach (niedziela 02.09.2012r.) z okazji Dnia Energetyka
 
W tym roku są to jubileuszowe zawody bo odbywają się po raz 30-ty, a dodatkowo nasza firma obchodzi 50-tą rocznicę powstania.
Z tego też powodu pragniemy aby udział wzięła duża ilość zawodników.
Proszę też o rozpropagowanie załączonego regulaminu wśród znajomych kolegów krótkofalowców oraz w klubach.
Do usłyszenia w zawodach!

SP6PCM team
* Regulamin w załączniku.

5. II SUDECKI PIKNIK ETEROWY
Informujemy, że II Sudecki Piknik Eterowy odbędzie się na Górze Wszystkich
Świętych w dniu 16 września 2012r /niedziela/ w godz. 08:00 - 18:00.
Położenie Góry Wszystkich Świętych:
Lokator - JO80GN22MD
Latitude - 50,550669
Longitude - 16,521109
08:00 - 08:45 Montaż masztów oraz anten 144/432MHz/10GHz i KF
/SP6FIG; SP6MMM; SP6UOQ; SP6 13 017; SQ6GTQ;/
09:00 – 18:00 Mini giełda krótkofalarska
09:00 - 14:00 Praca stacji na pasmach 144 MHz, 432 MHz /10 GHz oraz KF
/SP6FIG; SP6MMM; SP6UOQ; SQ6GTQ;/
10:00 - 11:00 Pomiary anten analizatorami antenowymi /SP6MLK/
11:00 - 14:00 Ognisko, grill, kiełbaski, pieczenie ziemniaków /SQ6EMN/
11:30 - 12:00 Tombola krótkofalarska/proszę o przywiezienie zbędnych
części i podzespołów krótkofalarskich, które przeznaczymy
na losowanie wśród krótkofalowców i nasłuchowców /SP6MLK/
12:00 - 12:30 Spotkanie z Okręgowym QSL Managerem Stanisławem SP6BGF
"Krótka historia Góry Wszystkich Świętych i Góry Świętej Anny"
12:30 - 13:00 Spotkanie z Marianem SP6FIG "Praca na mikrofalach"
13:00 – 13:30 Spotkanie z SP Emcom Managerem PZK Rafałem SQ6IYR
„Dolnośląska Amatorska Sieć Ratunkowa”
14:00 - 15:00 Msza w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej
14:00 - 18:00 Praca stacji KF
Częstotliwość wywoławcza FM dla stacji mobilnych - 145.500 MHz /SQ6IYE/
Wszystkich zainteresowanych prosimy o dalsze propozycje do programu.
Wstęp: kiełbasa, piwo, napoje, ziemniaki oraz uśmiech, ew. części na giełdę.
ZGŁOSZENIA UCZESTNIKÓW II SUDECKIEGO PIKNIKU ETEROWEGO na dzień 26.08.2012r.:
SP1
SQ1MNB Andrzej;
SP6
SQ6GTQ Tomasz; SP6MLK Stanisław; SP6MLK-xyl Teresa;
SP6MLK-jr Grzegorz; SP6BGF Stanisław; SP6OW Waldemar;
SQ6IYE Michał; SQ6EMN Piotr; SP6 13 017 Rafał;
SP6UOQ Ryszard; SP6FIG Marian; SP6FIG-xyl Jadwiga;
SP6OPK Jan; SQ6DGR Ryszard; SQ6GSD Dorota;
SQ6GT Kamil; SQ6SU Ariel; SQ6OET Arkadiusz;
SQ6OET-xyl Katarzyna; SQ6OET-yl Natalia; SQ6OET-yl Nikola;
SQ6IYR Rafał; SQ6RGG Bogdan; SP6MMM Mariusz;
SP9
SP9COO Grzegorz; SP9RCO Wanda;
Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa na adres: sp6mlk@wp.pl

6. Zawody z okazji Dnia Energetyka
Zapraszamy do udziału w Zawodach Dzień Energetyka 2012!
Zawody odbędą się w dniu 02 września 2012r. od godziny 17.00 do 19.00 czasu
lokalnego.
Zawody te nie były wcześniej zgłoszone do „kalendarza zawodów” ponieważ nie było potwierdzenia ze strony sponsora zawodów. Potwierdzenie organizatorzy otrzymali dopiero niedawno.
Organizatorzy
Bogatynia 30 lipca 2012r.

7. Ciekawa akcja dyplomowa w Olsztyńskim OT PZK OT21
            Z przyjemnością informuję, iż w dniach od 1 września 2012 do 30 października 2012 będą aktywne dwie radiostacje okolicznościowe: HF35ZSEIT oraz SN35ZSEIT, pracujące z okazji obchodzonego w bieżącym roku jubileuszu trzydziestopięciolecia istnienia Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie. Wszystkie łączności zostaną potwierdzone okolicznościową kartą QSL.
    Jako krótkofalowiec zrzeszony w 21 Oddziale Terenowym PZK, absolwent i obecny pracownik ZSEiT, nie mogę pominąć tak ważnego wydarzenia w życiu Szkoły, gdyż właśnie  w jej murach mieści się nasz Oddział oraz dwa kluby: SP4PIN i SP4PXX, prowadzone pod patronatem PZK.
    Z okazji jubileuszu wydana zostanie limitowana seria trzydziestu pięciu, numerowanych dyplomów, których wydawcą będzie OT-21. Do uzyskania dyplomu konieczne będzie nawiązanie co najmniej po jednej łączności, dowolną emisją z trzema radiostacjami: HF35ZSEIT, SN35ZSEIT oraz SP4JKV.
    Gorąco zapraszam do łączności, tym bardziej, że operatorami radiostacji będą oprócz licencjonowanych nadawców, uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie.
Adam, SP4JKV
            Zarząd Olsztyńskiego Oddziału Polskiego Związku Krótkofalowców patronując okolicznościowej akcji dyplomowej przejął na siebie koszty związane z produkcją i wysyłką dyplomów na adresy krótkofalowców podane w zgłoszeniach. Szata graficzna dyplomów zostanie opracowana przez uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych.  Zgłoszenia należy  przysłać  na  adres:  Olsztyński  Oddział  PZK,  skrytka pocztowa 8, 10-001 Olsztyn 1.
Prezes Olsztyńskiego Oddziału PZK
Andrzej Korczin SP4KA.

8. Dyplom Myśliborski
W załączeniu do komunikatu znajduje się regulamin ciekawego dyplomu sponsorowanego przez Starostę Powiatu Myśliborskiego. Jest to ciekawy przykład współpracy pomiędzy samorządem, a krótkofalowcami.
info. Janusz SP1TMN

9. Znak SNØLED znowu aktywny
W ostatni wakacyjny weekend z terenowego QTH rozmieszczonego na Polach Lednickich pracować będzie na falach krótkich emisjami SSB, CW i cyfrowymi, pod okolicznościowym znakiem SNØLED stacja radiowa Amatorskiego Klubu Krótkofalowców SP3POH. Tym razem okazją są już IX Spotkania LEDNICA Seniora przypadające w tym roku na pierwszą sobotę września, a stanowiące swoisty gest młodzieży w stronę ludzi starszych, ale wciąż młodych duchem…
Zapraszam do QSO – Prezes klubu SP3POH Damian SP3OL.


SP3CMO  S.K.
Informujemy, że po długiej i ciężkiej chorobie do krainy wiecznych DX-ów odszedł Kol. Witold Malec SP3CMO. Z powodu choroby nie był on od pewnego czasu członkiem PZK, jednak nadal w ocenie wielu z nas był fachowcem w swojej dziedzinie oraz doświadczonym krótkofalowcem, ostatnio byłym prezesem klubu SP3YOR. Spoczywaj Witoldzie w spokoju.
Ceremonia pogrzebowa odbyła się w środę 29.08.2012 roku na Cmentarzu Komunalnym Miłostowo w Poznaniu.
Zarząd OT08

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR wiceprezes PZK

Załączniki

Regulamin Krajowych Zawodów Krótkofalarskich z okazji „Dnia Energetyka 2012”
Organizatorami zawodów są: Klub Krótkofalowców PZK SP6PCM oraz PGE GiE Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Turów w Bogatyni.
1. Celem zawodów jest popularyzacja „Dnia Energetyka” w środowisku krótkofalarskim oraz podnoszenie kwalifikacji operatorskich.
2. Do udziału w zawodach zapraszamy wszystkie stacje klubowe i indywidualne, a w szczególności krótkofalowców pracujących w branży energetycznej oraz nasłuchowców.
3. W zawodach dozwolona jest praca maksymalną mocą 100W
4. Zawody odbywają się corocznie w pierwszą niedzielę września (2.09.12), w paśmie 80m według obowiązującego „band planu” w godz. 15.00 do17.00 czasu UTC (17:00 do 19:00 czasu lokalnego). Uczestników obowiązuje QRT 5 minut przed i po zawodach.
5. Z tą samą stacją można nawiązać tylko dwie łączności – jedną na CW i jedną na SSB.
6. Dozwolone emisje to CW i SSB. Łączności typu cross-mode nie będą zaliczane
7. Wywołanie w zawodach:
• na CW - TEST SP
• na SSB - WYWOŁANIE W ZAWODACH DZIEŃ ENERGETYKA.
8. Wymiana raportów.
Stacje spoza branży energetycznej wymieniają raporty składające się z:
• raportu i numeru łączności (poczynając od 01)- np. SSB - 59 01, CW - 599 01. Obowiązuje numeracja ciągła
niezależnie od emisji.
• stacje branży energetycznej wymieniają raport RS lub RST oraz skrót DE – np. na SSB 59DE, CW 599DE
• stacje klubowe wchodzące w skład Polskiej Grupy Energetycznej wymieniają raport RS lub RST oraz skrót
PGE – np. na SSB 59PGE, CW 599PGE
9. Za stacje energetyczne uznane są stacje krótkofalowców zatrudnionych w branży energetycznej, a więc:
- pracownicy elektrowni i elektrociepłowni,
- pracownicy koncernów energetycznych,
- nadawcy posiadający indywidualne uprawnienia SEP,
- pracownicy instytutów i ośrodków badawczych energetyki,
- pracownicy i absolwenci szkół o profilu energetyczno - elektrycznym.
- kluby przy wyżej wymienionych firmach energetycznych.
Renciści i emeryci wywodzący się z wyżej wymienionych branż będą uznani za stacje energetyczne.
10. Punktacja:
- Za łączność na SSB – 1pkt
- Za łączność na CW – 1pkt
- Za łączność ze stacją podającą w raporcie DE – 3 pkt
- Za łączność ze stacją klubową Polskiej Grupy Energetycznej – 5 pkt (bez względu na rodzaj emisji)
- Punktowane będą tylko łączności z bezbłędnie odebranym raportem
- Rozbieżność czasu w poszczególnych dziennikach zawodów nie może przekroczyć 3 min
- Łączności ze stacjami, które nie przesłały dzienników zostaną zaliczone pod warunkiem wykazania znaków tych stacji w minimum 5 różnych dziennikach – logach.
11. Mnożnik.
Mnożnikiem są okręgi SP (maksymalnie 9).
Do mnożnika zaliczane są stacje z wyraźnie określonym okręgiem.
12. Wynik końcowy.
Wynik końcowy stanowi suma zdobytych punktów pomnożona przez ilość okręgów.
13. Klasyfikacja.
Klasyfikacja będzie odbywać się w następujących grupach:
A – MO-MIX - stacje klubowe – klasyfikacja CW i SSB
B – SO-CW - stacje indywidualne CW
C – SO-SSB - stacje indywidualne SSB
D – SO-MIX - stacje indywidualne CW i SSB
E – SO-CW-DE - stacje branży energetycznej CW
F – SO-SSB-DE - stacje branży energetycznej SSB
G – SO-MIX-DE - stacje branży energetycznej CW i SSB
H – stacje nasłuchowe
Uwaga: Stacja uczestnicząca w zawodach może być sklasyfikowana tylko w jednej grupie.
Minimalna ilość QSO, która powoduje sklasyfikowanie to 5 QSO z różnymi stacjami.
14. Nasłuchowcy.
W dzienniku nasłuchowym każda stacja może być wykazana maksimum 2 razy, tj. raz na CW i raz na SSB. Za każdy nasłuch obu korespondentów oraz bezbłędny odbiór obu grup kontrolnych zalicza się punkty zaliczone od tych korespondentów z QSO.
Dzienniki zawodów obowiązują jak dla nadawców.
15. Dzienniki zawodów.
Dzienniki zawodów zawierające pełne pocztowe dane adresowe, adres e-mail, kategorię klasyfikacji, należy przesłać w terminie nie przekraczającym 7 dni od zakończenia zawodów w dowolnej formie elektronicznej na adres:
hqsp6pcm@o2.pl lub sp6tro@o2.pl Uwaga! nie jest wymagane obliczanie wyników!
Preferowany format elektroniczny typu cabrillo (zalecane logi SP7DQR). Po otrzymaniu maila wysyłamy zwrotnie potwierdzenie.
Uwaga:
Organizator dopuszcza wysyłkę dzienników zawodów w formie papierowej pod warunkiem, że wpłyną one do organizatora w terminie nie przekraczającym 10 dni od daty zakończenia zawodów. Dzienniki w formie papierowej należy wysłać na adres: Janusz Żak SP6TRO /zawody/, skrytka pocztowa 6, 59-920 Bogatynia.
16. Uczestnicy zawodów wywodzący się z branży energetycznej w dziennikach zawodów dodatkowo podają nazwę i adres zakładu pracy, szkoły (uczelni) lub numer posiadanych uprawnień energetycznych (SEP).
17. Nagrody.
Stacje sklasyfikowane na pierwszych miejscach w poszczególnych grupach otrzymają puchary. Na miejscach 1-3 stacje otrzymają dyplomy.
18. Wyniki zawodów.
Wyniki zawodów zostaną ogłoszone w periodykach krótkofalarskich, umieszczone w sieci PR, na stronie internetowej http://sp6pcm.2ap.pl/) oraz wysłane na adresy e-mail podane w dziennikach.
19. Komisja Zawodów.
Nad przebiegiem zawodów oraz podliczeniem wyników czuwać będzie Komisja Zawodów złożona z członków Klubu SP6PCM i powoływana przez organizatora.
Managerem zawodów jest kol. Janusz Żak SP6TRO e-mail: sp6tro@o2.pl
Decyzje Komisji są ostateczne.
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych zawodach!
Vy 73! Organizatorzy


REGULAMIN DYPLOMU „POWIAT MYŚLIBORSKI”
Dyplom „Powiat Myśliborski” objęty jest patronatem honorowym przez Starostę Myśliborskiego.
Dyplom wydaje Myśliborski Klub Łączności Polskiego Związku Krótkofalowców SP1PMY, przy współpracy Barlineckiego Klubu Krótkofalowców PZK SP1KRF w Barlinku i Klubu Łączności PZK SP1PNW w Dębnie
Dyplom mogą uzyskać nadawcy i nasłuchowcy za spełnienie jednego z warunków:
•    przeprowadzenie 3 łączności lub 3 nasłuchów, w tym 1 ze stacją okolicznościową (np. SN0MD, SN0LOT i inne) i 2 z dowolnymi stacjami pracującymi w powiecie myśliborskim;
•    przeprowadzenie łączności (nasłuchów) ze stacjami klubowymi z Barlinka (SP1KRF), Dębna (SP1PNW) i Myśliborza (SP1PMY);
•    przeprowadzenie 5 łączności (nasłuchów)  ze stacjami nadającymi z terenu powiatu myśliborskiego, w tym obowiązkowo 1 łączność (nasłuch) ze stacją klubową pracującą w powiecie myśliborskim (SP1KRF, SP1PMY lub SP1PNW);
•    przeprowadzenie 7 łączności (nasłuchów) ze stacjami indywidualnymi nadającymi z powiatu myśliborskiego.

Zalicza się łączności lub nasłuchy przeprowadzone od 01 stycznia 2011 roku na wszystkich pasmach amatorskich i wszystkimi rodzajami emisji.
Obowiązuje przesłanie wyciągu z logu na adres:
Myśliborski Klub Łączności PZK SP1PMY,
ul. Pomorska 44
74-300 Myślibórz
Do zgłoszenia należy dołączyć 5 znaczków na listy zwykłe.
Wykaz krótkofalowców pracujących z powiatu myśliborskiego, z którymi łączności są zaliczane do dyplomu znajduje się na stronie www.sp1pmy.qrz.pl

Link do działu download - komunikaty sekretariatu ZG PZK



Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy






Zespół SN0HQ















PZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,146,331 Unikalnych wizyt