PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3298 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 26.09.2007
Opcje newsa
Komunikaty PZK

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 26 września 2007.

Witam serdecznie wszystkich odbiorów naszego komunikatu. A o to informacje:

Zaczynam od smutnych:

SP2HGG sk.
Dzisiaj tj 26 września 2007 w godzinach południowych odszedł do krainy wiecznych DX-ów znany telegrafista kol. Edmund Pobłocki SP2HGG z Chojnic. Cześć jego pamięci.
Informację przekazał kolega z pracy ś.p.  Edmunda, który ma na imię Henryk.
Tel. 0609-403-445.


SP9EWO sk. 24 września odszedł do krainy wiecznych Dx-ów kol. Janusz Dziadźko SP9EWO. Był znakomitym ultrakrótkofalowcem i mikrofalowcem.
Pogrzeb odbędzie się w sobotę w Jastrzębiu o godz. 10.00. Cześć jego pamięci.
Informację przekazał Antoni SP9FRZ Prezes OT 31.


A oto c.d.-

1. Po Zjeździe SPDXC 21-23 września 2007 .  Jak co roku jesienią spotkał się kwiat polskiego krótkofalarstwa. Tym razem spotkanie odbyło się w motelu „Ameliówka” ok. 12 km od Kielc u podnóża „Świętej Katarzyny”, a głównym organizatorem Zjazdu był znany krótkofalowiec, członek zespołu SN0HQ oraz konstruktor Paweł SP7SP. Już w piątek w godzinach wieczornych w motelu był już prawie komplet uczestników. Pojawiły się nawet osoby które ostatnio rzadko uczestniczyły w zjazdach.
Początek obrad to drugi termin 21.09  po godz. 10.00. Ponieważ był to zjazd sprawozdawczo-wyborczy, a więc rozpoczął się od sprawozdań Zarządu SPDXC i Komisji Rewizyjnej. Sprawozdanie Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Dalekosiężnych Łączności Radiowych wygłaszał Tomek SP5UAF w formie prezentacji co znakomicie ułatwiło jego odbiór. Po sprawozdaniach na wniosek Komisji Rewizyjnej ( SP7ASZ, SP5CCC, SP5FAQ) Zjazd udzielił absolutorium ustępującemu Zarządowi. Teraz z kolei przyszedł czas na moje wystąpienie, w którym omówiłem główne kierunki działania PZK wskazując na szczególnie ważne jakimi są: ochrona naszego prawa do uprawiania krótkofalarstwa, pozyskiwanie następców, oraz sprawy formalno urzędowe w tym „walka” z niektórymi resortami.
Nowy Zarząd Stowarzyszenia został wybrany demokratycznie w głosowaniu jawnym do czego upoważnił prowadzącego Zjazd w odrębnym głosowaniu.
Nowy Zarząd z Tomkiem SP5UAF na czele jest prawie  identyczny z tym, który pożegnaliśmy skład jego uzupełnił  Paweł  SP7SP. Również  Komisja Rewizyjna została wybrana w tym samym składzie.
Zjazd uczcił minutą ciszy pamięć kolegów, którzy w ostatnim roku odeszli do krainy wiecznych DX-ów : SP1RW, SP5ANX, SP7L.
Zjazd  wyraził swoje podziękowania  kolegom prowadzącym współzawodnictwa prowadzone w ramach SPDXC: SP2JKC, SP3IBS, SP5CJQ, SP5EWY, SP5HNK, SP7GIQ, SP6BOW, SP6ECA, a także komisji ds. SPDXContestu w składzie SP5UAF, SP5XVY, SP6CIK, SP7DQR, SP7NJX, SP5ELA.
Dalsza część Zjazdu to prezentacja wyników SPDXC 2007 oraz klasyfikacji Intercontest  za okres do 2006.

Podczas zjazdu były liczne i bardzo ciekawe prezentacje z wypraw, w których uczestniczyli członkowie Stowarzyszenia oraz osoby zaprzyjaźnione w tym goście zagraniczni z Włoch i Niemiec.
Najważniejsze uchwały Zjazdu to podniesienie składek na SPDXC na 24 zł od roku 2009, oraz powołanie komisji ds. intercontestu.
SPDXC zwróci się do ZG PZK w sprawie nie wysyłania logów papierowych za SPDXC .
Zjazd obfitował w wiele bardzo ciekawych spotkań oraz giełdę, która pozwoliła się zaopatrzyć w wiele potrzebnych elementów przdatnych szczególnie do budowy urządzeń QRO i był bardzo udany. Gdyby nie pewna nonszalancja właścicielki motelu „Ameliówka” w stosunku do uczestników Zjazdu co poskutkowało tym, że tzw. „uroczysta kolacja” wcale nie była uroczysta, byłby to jeden z najlepszych  zjazdów SPDXC w ostatnich 10 latach. Tak więc na zakończenie dobra rada: nie koniecznie należy organizować zjazdy w motelu „Ameliówka”.

2. Kolejny lot balonu oraz Szkółka Techniczna 2007
W dniach 29/09/2007 - 30/09/2007 odbędzie się kolejne już spotkanie Zespołu Copernicus Project "Szkółka Techniczna 2007".
Miejsce spotkania: Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce koło Chojnic.
Ośrodek, służący harcerzom-wodniakom już od ponad 60 lat, znajduje się na wysokiej skarpie wschodniego brzegu Jeziora Charzykowskiego, jednego z najpiękniejszych akwenów północno-zachodniej części województwa pomorsko-kujawskiego, porośniętej potężnymi Borami Tucholskimi. I choć od Chojnic dzieli Funkę zaledwie 12 km, wszyscy, którzy tu docierają, czują się jak w sercu nieskażonego cywilizacją świata wspanialej przyrody. W najbliższej okolicy są: Park Narodowy "Bory Tucholskie" i Zaborski Park Krajobrazowy, są wreszcie urzekające pięknem i osobliwościami Parki Krajobrazowe: Wdzydzki, Tucholski oraz Leśny Kompleks Promocyjny Woziwoda.Plan spotkania obejmuje między innymi kolejny już lot balonu. Tym razem będzie to misja CP04. Początek lotu przewidziany jest na sobotę na godz. 14:00.Przypominamy częstotliwości przemiennika cross-band podczepionego pod balonem:145.587,5MHz i 439.512,5MHzWszystkich zachęcamy do potwierdzania słyszalności przemiennika przez przesłanie informacji na adres mailowy: maciej@copernicus-project.org Organizatorzy gwarantują pamiątkową kartę QSL, która będzie wysyłana bezpośrednio po zakończeniu lotu.Więcej informacji jak zawsze na www.copernicus-project.org  Zapraszamy serdecznie!
Zespół Copernicus Project

3. SPQRP Contest  V SP-QRP Contest.
Organizator zachęca do udziału w zawodach , które odbędą się 29 września ( sobota) od 17:00UTC do 19:00 UTC. Regulamin jest na stronie PZK, na Portalu QRP - www.sp-qrp.pl i na mojej stronie, czyli http://strony.aster.pl/sp5ddj . Ułatwieniem dla uczestników jest absolutny brak QRM od silnych stacji oraz informacja, że nie trzeba podliczać wyniku. Prośba jedynie o logi w formacie Cabrillo. W zeszłym roku wystartowały aż 123 stacje, mieliśmy ponad 40 nagród rzeczowych.
W tym roku jest oddzielna kategoria dla stacji pracujących na "home made".
Wierzę, że po Warsztatach w Tomaszowie, wielu kolegów zachęciło się do
konstruowania i pracy QRP.
Może więc także wezmą udział w relaksowych zawodach.
 Włodek SP5DDJ

4. Projekty finansowane ze środków Unii Europejskiej. 
Polski Związek Krótkofalowców ma możliwość uczestniczenia w programach edukacyjnych finansowanych w 80% ze środków UE.  Zadanie objęte przez któryś z programów polegałoby na zorganizowaniu przez OT lub „centralę” PZK kursu dla operatorów  urządzeń APRS lub operatorów łączności w warunkach kryzysowych itp. Część środków z takiego programu może być przeznaczona np. na zakup radiolatarni testujących propoagacje np. na pasmach mikrofalowych lub węzłów APRS jako, że ten system może być najbardziej przydatny w sytuacjach kryzysowych pod warunkiem niezależnych źródeł zasilania oraz linków pomiędzy poszczególnymi bramkami.
W celu przystąpienia do programu należy najpierw zadeklarować, a potem uruchomić 20% funduszu założonego do realizacji zadania. 80% otrzymamy z UE.
Proszę o zgłaszanie OT i klubów chętnych do przystąpienia do któregoś z programów. Nie konkretyzujemy, którego ponieważ od waszego zapotrzebowania zależy do którego z programów przystąpimy, jeszcze w tym lub w przyszłym roku.
Jest osoba, która podjęła się dla PZK pilotować tą sprawę. A koordynować będzie sekretariat ZG PZK. Zgłoszenia i zapytania proszę kierować na sp2jmr@pzk.org.pl.
  
5.Spotkanie w Libercu.
Otrzymalismy od Frantiska Schovanka OK1IFW informację i zaproszenie do wzięcia udziału w spotkaniu krótkofalowców w Libercu. Spotkanie odbędzie się 3 listopada 2007 (zawsze w terminie pierwszej soboty listopada). Jest możliwość rezerwacji tanich noclegów. Kontakt: Frantisek  Schovánek OK1IFW ok1ifw@seznam.cz pełna informacja na stronie internetowej http://album.volny.cz/ok1ifw . Lokalizacja na stadionie za miastem Liberec, ok. 500 za miastem. Tematyka: technika KF, UKF, VKF, DX-pedycje. Kontakt na miejscu na częstotliwości 145.500 MHz oraz w pobliżu czynny przemiennik OK0J.
Z Franciszkiem OK1IFW mieliśmy okazję rozmawiać na Ham-Radio w Holicach. Franciszek mówił o tym spotkaniu i twierdził, że byłoby bardzo miło aby polscy krótkofalowcy byli obecni na tych spotkaniach w Libercu.
Bogdan, sp3iq.

6. Październikowe QTC
Kolejny 187. numer MK QTC (wydanie październikowe) przynosi mnóstwo materiału o charakterze operatorskim. Na każdą z dziedzin naszego hobby poświęcone jest trochę miejsca. Wszystko jest ciekawe, szczególnie dla aktywnych nadawców i SWLs. Zwracam tylko uwagę na kilka tekstów, które należałoby przeczytać dokładnie. Pierwszy to artykuł na temat QRP i ludzi zajmujących się tą dziedziną krótkofalarstwa. Jest próbą zmiany interpretacji słynnego hasła, że „Życie jest za krótkie na QRP”.
Warto także zapoznać się z opisem wrześniowej ekspedycji na St Brandon, gdzie autor wyjaśnia sukces zespołu operatorskiego jakim jest ponad 135 tys. QSOs stacji 3B7C. Jest też relacja z odbytego zjazdu SPDXC oraz wyniki stacji polskich uzyskane w tegorocznej edycji SP DX Contest. Dobrą propozycją jest też propozycja dla OT PZK oraz zapowiedź nowego programu dyplomowego. Miłej lektury życzy redakcja.
 
7. Skrócony spis treści październikowego MK QTC:
* 150 Lat Kolei Tarnowskiej, * 3B7 w wykonaniu FSDXA, * 450 Lat z Rosją – dyplom, * 9L i HH bez Biur QSL, * AS-186 po raz pierwszy, * Awangarda krótkofalowców, * Baza K5ZD, * Baza ON6DP, * Białe Noce – dyplom , * Biuletyny CQ DX, * CQ Contest, * SP DX Contest 2006 – wyniki, * CQ WW DX Phone Contest 2006 – wyniki, * CQ WW RTTY * Contest – wyniki, * Dzienniki OnLine, * Europe Day Contest 2007 – wyniki, * Głosowy DXcuster, * Grunwaldzkie zawody – wyniki za 2007 r., * HOLICE 2007, * Intercontest HF – wyniki, * Jak unikać wypadków?, * 50 lat minęło, * Jesień na Podgórzu, * Jubileusz CIA, * Kalendarz Zawodów HF i VHF, * Łowy na lisa w Bydgoszczy, * Malezyjska merdeka, * Maraton Jarosławski – regulamin, * Meeting Śląskiej Grupy IPA – relacja, * Montenegro w Radzie Europy, * Na Polinezji Francuskiej, * Nowe dyplomy SPAC, * Piąty Ocean Award, * Polish Baltic Award – regulamin, * Polish Locator Award – regulamin, * Poszukiwane adresy, * Praca w FCC, * PRO-CW-C – klub telegrafistów, * QSL via, * Ranking 160m, * Ratownictwo Górnicze – zawody 2007, * Regulaminy zawodów krajowych, * Rocznica niepodległości OH, * SP DX Contest w statystyce, * SP24H Award – regulamin, * Spotkanie APRS, * Spotkanie entuzjastów QRP, * Święto transformatora, * Tanie QTC dla OT PZK, * TOP Band u OK1RP, * Trener CW, * Ukrainian RTTY Contest 2007, * Urodziny QE-2, * W NATO o PLC, * Wakacyjne Zawody HF 2007 – wyniki, * WARD Contest 2006 – wyniki, * Warunki prenumeraty QTC na 2008 r., * Wirtualny egzamin, * WRTC 2010 – rekrutacja, * Współzawodnictwo SPAC, * Zapowiedź programu PGA Awards, * Zawody międzynarodowe – regulaminy, * Zawody Zegrzyńskie 2007 – wyniki, * Zjazd PK UKF, * Zjazd SP DX C – relacja, * Zobacz to na mapie / zdjęciu.
 

8. Świat Radio 10/2007
Aktualności
Wiadomości DX-we
Zawody (aktualne regulaminy i wyniki)
Lista obecności - testy i prezentacje w ŚR
Wstęp do propagacji KF (1)
Nowości IFA 2007
Wywiad z Maciejem SP2SGF
Krajowe dyplomy jubileuszowe
Analizator obwodów NWT 7 (1)
Digest
Listy
Porady techniczne
Rozgłośnia "Kultura"
Rynek i Giełda
Andrzej SP5AHT

9. Krótkofalowiec Polski 10/07
III Obóz szkoleniowy PZK w sportach obronnych
Zjazd SP0TC Borki 2007
Narada zespołu SN0HQ
Piknik Eterowy Lipiany 2007
20 lat SP3PSM
ZOH PZK.


Tyle informacji na dzisiaj !
Vy 73! Piotr SP2JMR Prezes PZK


Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,269,291 Unikalnych wizyt