PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3381 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 14
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat internetowy sekretariatu ZG PZK z dnia 18 lipca 2007
Opcje newsa
Komunikaty PZK

Komunikat internetowy sekretariatu ZG PZK z dnia 18 lipca 2007

Witam wszystkich odbiorców naszego komunikatu.
O to informacje. Zaczynam od nieco krzepiących.

1.Wygrane sprawy antenowe. 
- W dniu 19 lipca przed Sądem Okręgowym w Opolu odbyła się rozprawa z powództwa Kol. Adama SP6AKZ przeciwko wspólnocie mieszkaniowej o prawo do pozostawienia anten zainstalowanych na budynku wspólnym. Była to kolejna 6 rozprawa w tej kwestii, ale pierwsza i jedyna przed Sądem Okręgowym na skutek apelacji wniesionej przez zarząd pozwanej wspólnoty mieszkaniowej. W sprawie tej uczestniczył jako strona wspomagająca Polski Związek Krótkofalowców reprezentowany przeze mnie czyli Piotra SP2JMR. Sprawa zakończyła się prawomocnym wyrokiem uchylającym uchwałę wspólnoty mieszkaniowej nakazującą naszemu Koledze Adamowi SP6AKZ demontaż anten. 
-W dniu 29 czerwca uprawomocnił się wyrok z powództwa Mariana SP2HPM o prawo do instalacji anten na budynku wspólnym przeciwko uchwale wspólnoty mieszkaniowej w Gdańsku.  Wyrok uchyla niekorzystną uchwałę podjętą przez wspólnotę mieszkaniową w budynku, której zamieszkuje Kol. Marian SP2HPM. W sprawie osobą reprezentującą Kol. Mariana była Pani Mecenas Dorota Zielińska  radca prawny współpracujący z PZK. Ja czyli SP2JMR występowałem na jednej z rozpraw w roli świadka powoda.

2. Mistrzostwa PZK w ARS.
W dniach 28 i 29 lipca w Choczewie podczas trzeciego już Obozu Szkoleniowego w Sportach Obronnych Finansowanego przez MON odbędą się Mistrzostwa PZK w ARS stanowiące eliminacje naszej reprezentacji na Mistrzostwa I Regionu IARU w ARS, które odbędą się w okolicach Bydgoszczy w dniach 10-14 września br. W Mistrzostwach PZK weźmie udział ponad 50 zawodników PZRS co jest znakiem czasu i efektem podpisanego w ub. roku porozumienia o współpracy pomiędzy KRS PZK, a PZRS.

3. Posiedzenie Prezydium ZG PZK.
Odbędzie się w Choczewie w dniu 29 lipca. Początek godzina 10.30. W programie sprawy bieżące, s. finansowe PZK, sprawy sportowe.  Wszelkie propozycje i zagadneinia można zgąłszać na adres internetowy : sp2jmr@pzk.org.pl


4. Spotkanie w Koniakowie

     W dniach 7 – 8 lipca br., z inicjatywy Henryka – SP9FHZ i Mikołowskiego Klubu Krótkofalowców SP9PKS, w Barze i Pensjonacie „Koronka” w Koniakowie odbył się II Piknik Eterowy SP, OK. i OM, w którym tylko w pierwszym dniu wzięło udział ponad 50 nadawców z SP i OK. Tam też znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać wspaniałą panoramę Beskidów. PIKNIK był imprezą towarzyszącą XI Dniom Gminy Istebna, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Istebnej. Z tej okazji pracowała okolicznościowa radiostacja pod znakiem SP9PKS/9. Od godziny 9.00 rozpoczęto rejestrację uczestników. Każdy uczestnik Pikniku otrzymał pamiątkowy identyfikator, na którym oprócz danych ( znak, imię ) można było znaleźć informację o miejscu Pikniku.

     Zarząd Główny PZK reprezentował Tadeusz – SP9HQJ, Zarząd Śląskiego Oddziału Terenowego PZK Jacek – SP9JCN, Artur SQ9BDB oraz Henryk – SP9FHZ niejako w podwójnej roli. Silnie reprezentowany był siemianowicki Klub SP9KJM, grupa sympatyków Klubu SP9PGB z Zawiercia i okolic. Nie zabrakło również Janka – OK2BIQ z Tyry, który przybył wraz z małżonką i kilkoma kolegami z OK. Uroczystości nie przeoczyła również 11 – miesięczna Martynka, córka SQ9IWS, która zapewne uczestniczyć będzie jeszcze w niejednym spotkaniu.

     Szczególne słowa uznania należą się Henrykowi – SP9FHZ, który jak zawsze stanął na wysokości zadania i spełnił wszelkie oczekiwania uczestników spotkania. Słowa podziękowania należą się również prezesowi Klubu SP9PKS, Stanisławowi – SP9QLP, który pełnił jednocześnie wiele funkcji, w tym funkcję barmana.  Piknikową giełdę zorganizowali Czesław SP6SNS oraz Olek SP6RYP.

Pierwszą prelekcję wygłosił Henryk SP9JPA z Krakowa, który opowiedział o swoich wrażeniach związanych z uczestnictwem w HAM Radio 2007 we Friedrichshafen. Na uwagę zasługuje fakt, iż Henryk z własnej inicjatywy wyszedł z propozycją przygotowania tej prelekcji. Dziękujemy za aktywność i zachęcamy innych kolegów do podobnych postaw.

     W pierwszym dniu spotkania odbyła się niezwykle ciekawa prelekcja Witka - SP9MRO i Jego małżonki Danusi – SP9SX na temat ostatniej polskiej wyprawy krótkofalarskiej na Agalegę, którą cechowała niezwykła dramaturgia. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać kulisy dramatycznych wydarzeń związanych z wyprawą i niemal za cud należy uznać fakt, iż wszyscy uczestnicy wyprawy wyszli z życiem z tej opresji. Po prelekcji, w prywatnych rozmowach Witold wraz z Danusią odpowiadał na wiele pytań związanych z wyprawą i oboje byli gośćmi honorowymi spotkania. W Koniakowie była to ich pierwsza publiczna relacja z wyprawy. Na ręce Witka i Danusi przekazaliśmy również pamiątkę w postaci naszego radiowego Oskara z numerem 02!!! Ostatnią prezentację pierwszego dnia Pikniku przygotował Piotr SP9TPZ. Wykład techniczny Pt. „DDS - bezpośrednia synteza częstotliwości” przybliżył uczestnikom tematykę tej nowej technologii.

     Po prelekcji i wykładzie popis dała 2 – osobowa lokalna kapela z heligonkami, śpiewając góralskie piosenki i przyśpiewki. Strzałem w dziesiątkę była druga już tombola, w której każdy los zawierał jakieś nagrody. Nie zabrakło obiecanej i zasponsorowanej przez Henryka - SP9FHZ beczki piwa, a słoneczna pogoda sprzyjała prowadzeniu rozmów na świeżym powietrzu. Nie zapomniano również o wspólnej fotografii uczestników spotkania.

     Wszystkich zaskoczył Andrzej – SQ9IWG z Siemianowic, który zadbał o zachowanie tradycji ludowej, polegającej na zastawieniu drogi miejscowemu orszakowi weselnemu, gdzie z kwiatami zebranymi na pobliskiej łące złożył życzenia nowożeńcom, a przy okazji zdobył 0,5 litra cennego trunku pod nazwą „wódka weselna”.  Sobotnie piknikowanie zakończyło się występem góralskiego zespołu, a także zaproszeniem do zabawy, do której przygrywał zespół estradowy. Wspólne grillowanie trwało do północy.

     Niedziela upłynęła z akcentami sportowymi, bowiem o 11.00 rozpoczęto konkursy. Pierwszym był rzut na odległość ”murzynkiem” tj. odpowiednio przygotowanym mikrofonem firmy RADMOR. W kategorii mężczyzn najdalej rzucił Edmund – SP9QMI, w kategorii kobiet żona Mateusz SQ9IWA – Asia. Zwycięzcy jako nagrodę otrzymali zestaw Radmora, zawierający radiotelefon i zasilacz ( SP9QMI ) oraz olbrzymią butelkę Pepsi. Drugi konkurs to „łowy na lisa”, gdzie łowczy przy pomocy wędki, w ciągu 30 sekund, próbowali złowić liski. Najwięcej lisków tym czasie złowił Marek SP9OHL ( 3 lisy ). Do niego też powędrowała nagroda w postaci kitu transceivera QRP Taurus. Trzeci konkurs był szansą dla wszystkich. Nazwaliśmy go „Łapu-capu” – każdy z uczestników mógł wyłowić sobie co chciał: kawę, napoje chłodzące, kieszonkowe odbiorniki UKF. Wielkim zainteresowaniem cieszył się pokaz słynnych miejscowych wyrobów koronkarskich tj. serwetek, obrusów no i oczywiście słynnych koronkarskich stringów.

     Po konkursach Heniek SP9FHZ dokonał podsumowania Pikniku. Zwrócił uwagę na większą frekwencję - w Pikniku wzięło udział 52 licencjonowanych krótkofalowców wraz z rodzinami. Frekwencja była dwukrotnie większa niż na pierwszej edycji Pikniku. Opowiedział także o tym co nas boli – bo nie wszystkie środowiska odpowiedziały na przesłane zaproszenia. Ale co najważniejsze, zaprosił wszystkich na trzecią edycję Pikniku w przyszłym roku, wyrażając nadzieję, że spotkamy się w liczniejszym gronie, ponieważ naszym celem jest aktywizacja i integracja środowiska krótkofalarskiego.
Informacje i zdjęcia z imprezy znajdują się na stronach internetowych : www.skjkc.paz.pl oraz www.sp9kjm.slask.pl

Opracował SP9HQJ wraz z SP9FHZ

5. Program VIII Zakopiańskiego Zlotu Krótkofalowców w Gliczarowie Górnym w dniach 28-29 lipca 2007r.
Organizatorem jest Małopolskie Stowarzyszenie Krótkofalowców Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców w Krakowie i Radioklub SP9PTG przy Towarzystwie Gimnastycznym w Zakopanem.
Gospodarzem spotkania jest ks. proboszcz Szczepan Gacek - SP9VRJ.

 28.07.2007 ( sobota )    8.00 – otwarcie biura Zlotu i powitanie uczestników   
                                     10.00  - przywitanie Członków Komisji Egzaminacyjnej
                                     10.05  - załatwianie spraw związanych z egzaminem.
                                     10.15  - rozpoczęcie egzaminu.
                              13.00  - ogłoszenie wyników przez Komisję Egzaminacyjną.
                                14.00  - poczęstunek - obiad
15.0 - referat - film o krótkofalarstwie SP9BWJ.
- prezentacja Krakowskiej Grupy Ekspedycji Radiowych                                    
17.0 - ognisko - pieczenie kiełbasek
- ogłoszenie wyników zawodów QRP o Memoriał Janusza
     Twardzickiego SP9DT za 2007 rok
- ogłoszenie wyników zawodów SP YL Contest 2007.

29.07.2007 ( niedziela)    
                            8.00 – 9.00  -  śniadanie
                           11.00  -  rozpoczęcie Mszy Świętej.
                            12.00  -  wspólne zdjęcie .Zwiedzanie okolicy. Panorama Tatr.
                            13,30  -  obiad przygotowany przez Gospodarza SP9VRJ.
14.30 -  oficjalne zakończenie spotkania
W trakcie spotkania przewidywana jest giełda krótkofalarska. Istnieje również możliwość odbycia odpłatnych lotów widokowych organizowanych przez Aeroklub w Nowym Targu
( zgłoszenia do 15 lipca 2007 roku – Kol. SP9IKN).

Dla uczestników Zlotu przewidziane są obiady oraz istnieje możliwość rozbicia namiotu, postawienia przyczepy lub załatwienia noclegu na prywatnej kwaterze po uzgodnieniu z Kol. Szczepanem SP9VRJ.
Zgłoszenia należy przesłać na adres:
Kol. Wojtek SP9IKN tel. 018- 201 33 68 lub
Kol. Szczepan SP9VRJ : gac4@wp.pl  lub telefonicznie  po 22 lipca 018 207 76 10
Przez cały czas będzie pracować radiostacja pod zn.okol.SN0GG.

       Tyle informacji na dzisiaj
       Vy 73! Piotr SP2JMR
            

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,668,294 Unikalnych wizyt