PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3641 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat Sekretariatu ZG PZK z dnia 6 czerwca 2007
Opcje newsa
Komunikaty PZK

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 6 czerwca 2007.

Witam wszystkich odbiorców naszego komunikatu. A oto informacje:

1. Organizacja XVI Zjazdu PZK.
W oparciu o Statut PZK  § 14 pkt. 5 oraz o uchwałę ZG PZK z dnia 19 maja 2007 Prezydium ZG PZK ogłasza konkurs ofert na organizację XVI Zjazdu PZK w terminie od 15.05.08 do 15.06.08. Zjazd 2 dniowy.
Oferta musi zawierać co najmniej:
1. Proponowany termin Zjazdu pomiędzy 15.05.08-15.06.08.
2. Miejsce Zjazdu. Tu należy uwzględnić dogodność dojazdu.
3. Koszt na 1 uczestnika Zjazdu
Warunki, jakim powinien odpowiadać obiekt, w którym odbędzie się Zjazd:
-Możliwość zakwaterowania w jednym obiekcie 80 osób w pokojach 1, 2, 3 osobowych.
-Na miejscu sala obrad zdolna pomieścić co najmniej 80 osób.
-Zaplecze AV-z możliwością projekcji multimedialnej
-Do dyspozycji sprawny kserograf oraz komputer z drukarką laserową.
-Dostęp do  internetu"
-Możliwość wykupienia noclegu lub pobytu na 1 dzień przed i na 1 dzień po   Zjeździe
-Warunki do zainstalowania radiostacji okolicznościowej.

Termin zgłaszania propozycji to 30 września 2007. Po tym terminie prezydium dokona wyboru najlepszej dla PZK oferty organizacji Zjazdu.
Uchwałę o terminie i miejscu XVI Zjazdu PZK podejmie ZG PZK na posiedzeniu w dniu 17 listopada 2007.

2. 3B6SP
Pierwsza Polska Ekspedycja DX-owa znajduje się już w drodze na Agalegę. Nasi koledzy wyruszyli z Mauritiusa w dniu 4 czerwca w godzinach porannych.
Wiadomość z ostatniej chwili: Katamaran płynący na Agalegę zawrócił i jest w drodze do St.Brandon. Uszkodzony jeden z silników nie pozwolił na kontynuację podróży. Płyną z prędkością 3 mile/h.
Za ok. 20h powinni być na St. Brandon skąd podejmie ich statek wysłany z Mauritiusa.
Na St. Brandon obowiązuje cisza radiowa. Wybuch na Reunion też dał się odczuć na morzu, wszyscy są cali, zdrowi i pozdrawiają
Wiadomości do rodzin przekazane.
Następne info ok. 15 UTC
73" Slawek SP2JMB

W okresie przygotowań do ekspedycji przy wykorzystaniu listy „komunikatowej” wynikła dyskusja na temat zabezpieczania łączności z wykorzystaniem systemu PACTOR. Sekretariat, ani ja osobiście nie mam w niej żadnego udziału. Wyraziłem tylko swój niepokój o łączność pomiędzy ekspedycją, a cywilizowanym światem. Członkowie ekspedycji sami decydują o tym w jaki sposób chcą lub też nie chcą ją zabezpieczać.  Jednocześnie proszę o niewykorzystywanie w przyszłości tej listy do innych celów niż przekazywanie komunikatów i innych ważnych informacji z sekretariatu ZG PZK do odbiorców, którzy w tym celu się na nią zapisali. 


3. Konkurs o „Szablę Burmistrza Śremu”
      Z okazji Dni Śremu organizowanych w dniach 9-10.06.2007 r. miejscowi krótkofalowcy  włączają się do udziału w propagowaniu walorów  naszego miasta i gminy organizując  konkurs krótkofalarski o „Szablę Burmistrza Śremu”.
Do udziału w konkursie zapraszamy stacje indywidualne, klubowe oraz nasłuchowców. Termin konkursu: od 09.06.2007 r. godz. 16.00 UTC do 10.06.2007 r. godz. 22.00 UTC. Pasmo 3,5 MHz.  Emisja: SSB.
W konkursie zaliczane będą QSO ze stacjami ORGANIZATORA:
      a)   SP3KUJ – stacja klubowa ze Śremu 3pkt,
b) SP3BLT, SP3BPU, SP3BVA, SP3EQU, SP3HYP, SP3LOX, SP3QYC, SP3RAT, po 2pkt od w/w stacji ze Śremu,
c) SP2FAP, SP2FAX, SP2JMR, SP3EJL, SP3FLQ, SP3GEM, SP3HC, SP3IBS, SP3IK, SP3IQ, SP3OL, SP3PL, SP5UAF, SP6T, SP7GIQ, SP7GXP, SP7SP, SQ3XBC po 1pkt   
Stacje organizatora będą podawały „WYWOŁANIE W KONKURSIE ŚREMSKIM”. Z każdą ze stacji organizatora można przeprowadzić jedno QSO.  Udział w konkursie tego samego operatora możliwy jest tylko pod znakiem indywidualnym lub klubowym z wyjątkiem stacji organizatora.
Klasyfikacja. Kolejność zajętych miejsc ustalona będzie według zdobytych punktów na podstawie nadesłanych  wyciągów z logów i zweryfikowana z logami stacji organizatorów. W przypadku równej ilości punktów decyduje data/czas nawiązania ostatniego QSO.
Nagrody.
   Zajęcie I-go miejsca  - Szabla Burmistrza Śremu,
   Zajęcie II-go miejsca – Komplet radiotelefonów PMR,
   Zajęcie III-go miejsca – Słuchawki bezprzewodowe.
   I miejsce SWL – Słuchawki bezprzewodowe.
   Za zdobycie min. 7pkt okolicznościowy dyplom. Dla tych którzy chcą go otrzymać zgłoszenie z wyciągiem z logu prosimy wysłać na adres:  Andrzej Urbański – SP3BVA,  ul. Okulickiego 14/78, 63-100 ŚREM, tel. 061 2838879.  Do zgłoszenia należy dołączyć znaczki pocztowe 4 x 1.35 zł. Uczestnicy którzy chcą być sklasyfikowani w konkursie mogą  wysyłać też zgłoszenia  na  sp3hyp@op.pl  Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.06.2007 r.
UWAGI: Dyplomy zostaną ponumerowane w zależności od ilości zdobytych punktów. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń rozlosowane zostaną nagrody niespodzianki - poza czołowymi nagrodzonymi miejscami. Decyzje komisji konkursowej są ostateczne.                             Najaktywniejsza  STACJA ORGANIZATORA otrzyma puchar ufundowany przez Starostę Śremskiego.  Zapraszamy!
73! Piotr, sp3hyp

I tu klika słów komentarza. To działalność zmierzająca do zacieśnienia współpracy pomiędzy władzami lokalnymi, a krótkofalowcami. Korzyści  ze współpracy pomiędzy  władzą , a środowiskiem krótkofalarskim są obopólne. A znaczenie takich i podobnych akcji jest trudne do przecenienia. To przykład godny naśladowania.  Kolegom ze Śremu dziękuję za aktywność i życzę powodzenia . 
73! Piotr SP2JMR.

4. TAMA APRS 2007
W dniu 2 czerwca na tamie będącej własnością Zbyszka SP3BTT odbyły się kolejne już piąte warsztaty APRS TAMA 2007. Warsztaty, a nie zjazd ponieważ wątek sprzętowo techniczny jest na kolejnych TAMACH najważniejszy. Tak na tej Tamie jak i na poprzednich można zauważyć niebywałą wprost aktywność intelektualną naszych kolegów przejawiającą się nowymi opracowaniami zarówno  sprzętowymi jak i programowymi. Podobnie jak na Zjazdach PK RVG zawsze jest coś nowego do obejrzenia i skonsultowania, a czasem i do kupienia. Tu prym wiedzie Przemek SQ2FOA ze swym FOA Pakiem , który teraz nazywa się już „FOA Pack de lux”. Urządzonko to posiadające wszelkie przydatne w APRS i nie tylko możliwości było demonstrowane na tegorocznych warsztatach. Jego umiejętności od ostatniej „Tamy”  zostały poszerzone o możliwość przetwarzania danych telemetrycznych.
Jak zwykle warsztaty otworzył Prezes PG APRS PZK Andrzej SP3LYR/AB9FX. prelekcją właśnie na temat telemetrii w APRS.
Sam pomysł warsztatów TAMA APRS ma także aspekt turystyczno wypoczynkowy, dając zainteresowanym APRS –em krótkofalowcom możliwość wypoczynku na łonie przyrody. W rejonie po za bunkrem elektrowni wodnej nie ma innych zabudowań, a znaleźć to miejsce bez GPS –a nie jest łatwo.
Miałem i ja swoje 5 minut. Zwróciłem uwagę obecnych na aspekt roli bezpieczeństwa pracy w APRS. Sieć APRS ma przecież kapitalne znaczenie zwłaszcza lokalne w zapobieganiu skutkom katastrof. Dobrze rozwinięta sieć bramek APRS pozwoli w czas zlokalizować zagrożenia takie jak wylewy rzek, podtopienia, karambole na drogach czy pożary i w ten sposób zmniejszyć negatywne skutki tych zdarzeń i zjawisk. Natomiast ważnym staje się tu zaplecze techniczne stacji ruchomych, które powinno stwarzać możliwość przekazywania informacji.
Na tego rocznej tamie było obecnych ponad 80 krótkofalowców z całej Polski. Byli koledzy, posiadający nie podważalne zasługi dla rozwoju sieci bramek APRS tacy jak Czesław SP3EOL, Tomek SQ4BJA, Darek SP3BZW, Wojtek SP3IK, Zbyszek SP3BTT i wielu innych, bez których APRS tak by się nie rozwinął. Należy życzyć sobie na przyszłość jeszcze pełniejszego pokrycia SP siecią bramek APRS i likwidacji białych plam.
Więcej informacji oraz fotoreportarz znajduje się ma stronie APRS oraz OT04, będzie to także przedmiotem publikacji w KP 7/2007.

5. Aktywność z dziewiczego zamku!
W dniu 09.06 2007 w godzinach  wieczornych zapowiadana jest aktywność z zamku Pień PBY 02 . Zamek jest oznaczony jako miejscowość. Zamek uaktywni zespół pod kierownictwem Zbigniewa SP2IU, znanego także z propagowania turystycznego aspektu krótkofalarstwa szefa CB QSL PZK.

 6. ZAPROSZENIE NA ZJAZD
W bardzo ciekawym miejscu, na granicy trzech okręgów SP6, SP7 i SP9 odkryliśmy fajną górkę 272 m. n. p. m. Miejscowość nazywa się Jaworzno k.Wielunia. Miejsce to ma dogodny dojazd i leży na skrzyżowaniu dróg krajowych Starachowice - Kluczbork i Częstochowa - Wieluń. Połączone siły klubów SP7KED i SP9KDA postanowiły że w dniach 9-10 czerwca b.r. zorganizujemy tam zjazd krótkofalowców na który serdecznie zapraszamy. Gwarantujemy miejsce pod namiot lub kemping, ognisko i beczkę piwa a ponadto dobrą atmosferę i ładną pogodę. Rozpalenie okolicznościowego ogniska planujemy na godz.20.00 w sobote. Organizatorzy są otwarci na wszelkie propozycje prelekcji i pokazów nowości z naszej dziedziny! W związku z obawami czy jedna beczka piwa wystarczy, wszystkich chętnych na zjazd prosimy o zgłoszenie akcesu uczestnictwa na telefon kolegi Maćka SP7VVK: 601288477,info via email: mareksp9uo@o2.pl, kanał informacyjne 145,650 przemiennik wieluński i 145,550. NIE PRZEWIDUJEMY ŻADNYCH OPŁAT ZA UCZESTNICTWO ITP.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

     
        Tyle informacji na dzisiaj
       Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


 

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,242,898 Unikalnych wizyt