PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3309 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat Sekretariatu ZG PZK z dnia 16.05.2007
Opcje newsa
Komunikaty PZK

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszego komuniktu. A o to informacje. Zaczynam od bardzo smutnej:

SP7L SK...
Z głębokim smutkiem zawiadamiam, że 14 maja 2007 r. w godzinach porannych zmarł nagle nasz Kolega Tadeusz Kokoszka - SP7L załoźyciel i Prezes Stowarzyszenia Krótkofalowców Ziemi Sandomierskiej, Prezes OT 33 PZK, założyciel i Prezes Klubu SPARAS, członek honorowy Lwowskiego Klubu Krótkofalowców, członek SPDXC, PKRVG, DIG #5348 i innych renomowanych klubów krótkofalarskich. Tadeusza znaliśmy wszyscy z jego wielkiej pasji, szczerego koleżeństwa, uczynności i aktywności krótkofalarskiej. Z naszego grona do krainy wiecznych DX-ów odszedł prawy człowiek i wspaniały Kolega. Niech pozostanie na zawsze w naszej pamięci.
Ceremonia pogrzebowa ś.p. Tadeusza SP7L rozpocznie się mszą świętą w kościele Podniesienia Krzyża Świętego w Sandomierzu we czwartek 17 maja o godzinie 15.00.
ZG PZK będzie reprezentowany przez Zbyszka SP8AUP Członka ZG PZK , Prezesa OT 35 w Jarosławiu.
Info SP8MI, SP8AQA, SP2JMR

1. Walne Zebranie Sudeckiego OT PZK.
W Jeżowie Sudeckim k. Jeleniej Góry odbyło się coroczne Walne Zebranie OT 13. Uczestniczyło w nim 40 na 98 członków SOT PZK tj 41% ogółu członków SOT. Zebrani wysłuchali sprawozdań z działalności Zarządu OT oraz OKR.
Zebranie prowadził Robert SP6RGB Prezes OT , a sprawozdanie z pracy OKR odczytał wspaniale ubrany w strój z epoki Księstwa Warszawskiego Kazik SQ6FHW jej Przewodniczący. Po za sprawami formalnymi był czas na dyskusję. W zebraniu brali udział tak znani koledzy jak Zdzisław SP6LB, Djonizy SP6IEQ, Marian SP6FIG, Roman SP6RZ. Dyskutowaliśmy sporo o sprawach sportowych PZK ze szczególnym uwzględnieniem UKF.
OT 13 oraz SKM SP6KBL po raz dziewiąty organizują Zjazd Techniczny UKF. Tym razem w Dusznikach w dniach 17-19 sierpnia 2007. Z zapowiedzi i wynika, że będzie on szczególnie atrakcyjny. Szczegóły w następnych komunikatach i na stronie internetowej SP6KBL.
Mnóstwo czasu pochłonęła dyskusja na tematy strategii PZK, problemów antenowych, sprawy ham –spirytu , wymiany kart QSL. Tu zebrani wykorzystali moją obecność do maksimum.
Więcej informacji o zebraniu oraz rozwinięcie poruszanych tematów w Krótkofalowcu Polskim nr 7/2007.
Piotr SP2JMR


2. Giełda krótkofalarska.
Kolejna giełda krótkofalarska OT 37 odbędzie się w dniu 20 maja br w godzinach 09:00- 14:00 w siedzibie Klubu DGW Wał Miedzeszyński 381. Zaprasza Południowopraski Klub Krótkofalowców SP5PPK.
Wiesław SQ5ABG

3. Majówka QRP

W miejscowości Urle (powiat Wyszków) Włodek SP5DDJ zorganizował "Miniwarsztaty krótkofalarskie poświęcone pracy z wykorzystaniem małych mocy QRP" i uruchomił w dniach 10-14 maja stację pod okolicznościowym znakiem 3Z0ILQ.
W spotkaniu wzięło udział siedmiu znanych konstruktorów QRP.
Na zaproszenie Włodka w sobotę 12 maja (przygotowania do zawodów) pojechałem tam i ja (SP5AHT) z synem Antkiem, bo przecież konstruowanie minitransceiverów QRP sprawia i mi dużą frajdę. Oprócz Włodka SP5DDJ byli obecni: Grzegorz SP5EIN, Roman SP5OBJ, Łukasz SQ2DYL, Bolek SP4JFR, Jarek SP3SWJ i Marcin SP5JNW. Mogłem z każdym z nich zamienić choć kilka słów i zrobić pamiątkowe zdjęcia.
Urzekła mnie wyjątkowo przyjacielska atmosfera spotkania, w podziw zaś wprawiła ilość nagromadzonego sprzętu QRP (transceivery, skrzynki antenowe, zasilacze, anteny.). Dodatkową atrakcją było świeże powietrze i dobra pogoda.
Miałem okazję zobaczyć rozwieszanie na sosnach dipola na 80m oraz pomiar charakterystyki za pomocą analizatora antenowego przywiezionego przez Jarka SP3SWJ.
Wielką atrakcją (zwłaszcza dla Antka) był pokaz na łąkach nad Liwcem latającego modelu samolotu wykonanego przez Grzegorza SP5EIN, którego drugim, po krótkofalarstwie, hobby jest modelarstwo lotnicze RC. Co było powodem, że zorganizowałeś to spotkanie? - zapytałem Włodka SP5DDJ.
"Jestem rozczarowany, że tak mało pracuje stacji QRP w naszym kraju. Dlatego grupa aktywnych miłośników QRP spotkała się na majówce, żeby pobyć ze sobą, poeksperymentować z antenami, pochwalić się urządzeniami, które aktualnie konstruują, zrobić trochę łączności, wspólnie posiedzieć przy ognisku, a także - być może - stworzyć podstawy do przygotowania warsztatów ogólnopolskich QRP we wrześniu.
Wybraliśmy miejsce, w którym właścicielka wynajętego domku przyjęła nas bardzo życzliwie i umożliwiła rozwieszenie ogromnej ilości anten, które były instalowane, zdejmowane, przestrajane. Każdy z tej grupy, a było nas siedmiu, coś wniósł, bo Jarek przyjechał z
analizatorem widma, Grześ pokazał swój nowy projekt klucza, Bolek pracował na telegrafii z wielkim zapałem, ponieważ jest urodzonym telegrafistą, Roman z kolei przywiózł maszt, żeby zobaczyć, jakby można wykorzystać taki maszt, gdyby spotkanie odbyło się w innym terenie, tam gdzie nie ma drzew, Marcin, znany projektant i twórca skrzynek antenowych i spec od dopasowywania anten miał z tego pobytu sporo radości, bo uruchomił sobie własną radiostację, podłączył antenę - dipola 2x5m i dla przyjemności zaliczał coś na QRP, a ja
starałem się to wszystko spiąć, żebyśmy się poczuli grupą.
Znamy się już od dłuższego czasu, ale wyłącznie e-mailowo, natomiast teraz chcieliśmy pobyć pod jednym dachem, żeby nasze krótkofalarskie energie się połączyły. To ma ogromne znaczenie: wspólne posiłki, wspólne ogniska, wspólne wieszanie anten, wspólna łazienka, wspólne robienie kawy - to wszystko jest ważne, bo przecież mogłoby się okazać, że ktoś z nas źle się czuje w tym środowisku (w domu chętnie, e-mailowo też.). Tak jak to bywa,
część krótkofalowców to samotnicy, których nie znamy osobiście. Oni są tylko w eterze i wyłącznie w eterze, a my chcemy być ludźmi, którzy pomagają sobie, doradzają, a przede wszystkim tworzą coś nowego - jesteśmy grupą bardzo kreatywną i to jest główny powód dla którego spotkaliśmy się w małym gronie, żeby stworzyć kreatywną grupę która będzie mogła z pożytkiem dla całej Polski, nie boję się tego sformułowania, pomóc innym pracować małą
mocą, konstruować samemu sprzęt, wieszać anteny, poznawać tajniki pracy małą mocą.
Mała moc jest w dzisiejszych czasach także odpowiedzią krótkofalowców na zagrożenia środowiska, w którym żyjemy... Wielokrotnie wszyscy i każdy z nas udowodniliśmy, że małymi mocami robi się łączności transkontynentalne i daje to znacznie więcej satysfakcji, ponieważ nie jest oparte wyłącznie o siłę mocy, ale przede wszystkim o umiejętności operatorskie, wyczucie propagacji i o dobre systemy antenowe. Najkrócej mówiąc chodzi o to, żebyśmy świadomie wykorzystywali tylko minimalną moc, jaka jest potrzebna do nawiązania łączności. I to właśnie jest QRP".
Myślę, że zamieszczone zdjęcia na stronie Świata Radio (www.swiatradio.pl) oddadzą choć częściowo atmosferę panującą podczas spotkania w Urlach. Mam nadzieję, że na kolejnych warsztatach (jesienią, pod patronatem redakcji Świata Radio) odbędzie się także pokaz montażu sprzętu nadawczo-odbiorczego QRP.
Andrzej Janeczek SP5AHT

4. Stacja SN10POW, aktywna od 1.07.2007 do 31.07.2007.
Okazją tej aktywności jest 10 rocznica udziału krótkofalowców w zwalczaniu powodzi na Opolszczyźnie,
1997-2007. Jest również dla uczestników tej aktywności opracowany dyplom z bardzo poważna szatą graficzną nawiązująca do tamtych tragicznych wydarzeń.
Info : Arek sp6ouj

NOWI KRÓTKOFALOWCY SP/SQ info z OT 01

Po zakończeniu kursów przygotowawczych prowadzonych przez Dolnośląski Oddział Terenowy OT - 01 i Sudecki Oddział Terenowy OT -13 w dniu 5 maja br. w siedzibie OT-01 we Wrocławiu odbyła się sesja egzaminacyjna na Świadectwo Operatora w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej , do której przystąpiło 31 osób. Mamy nadzieję , że już wkrótce szeregi polskich nadawców powiększą się o 30-tu nowych krótkofalowców , którzy pomyślnie zdali egzaminy.
Gratulujemy koleżankom i kolegom zdanego egzaminu i życzymy jak najszybszego wyjścia w eter pod własnymi znakami .
Jednocześnie Zarząd OT-01 informuje , że w miesiącu październiku rozpocznie się nowy kurs przygotowawczy na Świadectwo Operatora w służbie radiokomunikacyjnej amatorskiej, który również będzie zakończony egzaminem .
Szczegółowe informacje o tym kursie będą podane w komunikatach oddziałowych i z anteny SP0PZK na początku września br.

Info – Staszek SP6BCC OT - 01.

Tyle informacji na dzisiaj .
Vy 73! Piotr SP2JMR

Komentarze
Brak komentarzy.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Brak ocen.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,285,913 Unikalnych wizyt