KS-49. Komunikat sekretariatu ZG PZK na 8.12.2010
Dodane przez SP5ELA dnia 2010-12-08 / 21:25
news: pzk.jpg
 
Komunikat sekretariatu ZG PZK na 8 grudnia 2010.

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Kluby krótkofalarskie.
Z inicjatywy członków PZK piszących na forum PZK podjęty został temat "klubów".
Ponieważ, okazuje sie, że wielu członków PZK nie wie, że na portalu PZK, po zalogowaniu jest zaimplementowany mechanizm zgłaszania informacji do publikacji. A mianowicie można zgłaszać NEWS-y, artykuły i linki.
Między innymi linki do stron klubowych. Nie ma co prawda ścisłego regulaminu dotyczącego publikacji, ale obowiązują zasady ogólne, opisane w dokumencie "Faq publikacje"  (menu główne portalu) znajdującym sie pod linkiem:

http://pzk.org.pl/articles.php?cat_id=31

W wyniku dyskusji na forum PZK w temacie "Kluby PZK" udało się wypracować proste zasady usprawnienia publikacji danych klubów PZK. Zaproponowano trzy różne formy udostępniania danych klubów w sposób publicznie jawny i dostępny dla każdego zainteresowanego.
Jednocześnie w wyniku prostej analizy zawartości danych klubów PZK w systemie ewidencji członków PZK OSEC wyszło na jaw, że ewidencja klubów, a zwłaszcza ich danych szczegółowych jest "zawalona".
Apelujemy niniejszym do wszystkich zarządów klubów PZK, także do zarządów OT PZK o dokonanie weryfikacji danych klubów, zwłaszcza wobec uchwały prezydium PZK, które ustaliło, że w styczniu każdego roku wymagana
jest weryfikacją rejestracji klubu w OT PZK i wypełnienie załącznika rejestracji klubu.
Administratorzy SP1THJ (system OSEC) i SP5ELA administrator portalu wykonali wstępną pracę w celu opublikowania danych klubów PZK w duchu zgłaszanych w dyskusji postulatów.
Niemniej jednak wszystko zależy od aktywności klubów i zarządów OT PZK.
Tylko OT PZK są upoważnione do dokonywania wpisów do systemu OSEC i jest to ich rola.
Zwracamy się również do wszystkich klubów, posiadających strony lub portale o ujawnienie w karcie zgłoszeniowej linków www do tych stron. Wszystkie dotychczas zgłoszone linki do stron klubów znajdują się pod linkiem (MENU-zakładka "kluby"):

http://pzk.org.pl/weblinks.php?cat_id=3

Prezes PZK SP2JMR
Administrator PZK SP5ELA

2. Stowarzyszenia i organizacje skupiające krótkofalowców. Zwracam się z prośbą do wszystkich stowarzyszeń krótkofalarskich o podanie informacji dotyczącej: nazwy, obszaru działania, danych teleadresowych, składów zarządów, formy organizacyjnej i w zał. od niej nr KRS.
Dane te posłużą do nawiązania bezpośrednich kontaktów pomiędzy stowarzyszeniami, a PZK. Wyrażamy pogląd, że kontakty i współpraca pomoże w działaniach mających na celu usuniecie barier w rozwoju krótkofalarstwa oraz przyczyni się do jego rozwoju.
Piotr SP2JMR

3. Coś o dyplomach."...
Jako krótkofalowca, dyplomy mnie za bardzo nie interesują, ale jako prezesa PZK interesuje mnie wszystko co dotyczy Związku i często wchodzę na stronę "awards.pzk.org.pl" i widzę, że są tam druki-aplikacje niemal na każdy dyplom. Jeśli nawet ktoś nie rozumie w pełni regulaminu, czy ma wątpliwości to te druki wszystko wyjaśniają. Do dyplomu "SPPA" wypisane i uporządkowane są wszystkie powiaty. W "Polska bez granic" wyszczególnione są prefiksy do wszystkich krajów i wątpliwości już chyba nikt mieć nie powinien co do regulaminu. Nawet do nowego dyplomu "DIGI-SP" w tabelce wypisane są wszystkie kwadraty-lokatorów. Są tam również odnośniki do "zasad ogólnych" w których podane jest konto bankowe PZK żeby nie wysyłać banknotów w listach - które niestety często giną po drodze.  SP2JMR

4. Walne zebrania OT.

5. Komunikat programu  KRÓTKOFALOWCY BIS.
      Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET na www.videoexpres.pl nadaje regularnie premierowe emisje via TV EDUSAT co drugą niedzielę miesiąca o godzinie  21.00 z jakością studyjną, na satelicie HOT BIRD 9 oraz na platformach cyfrowych;  POLSAT +, CANAL +, CYFRA+ oraz N,  i prawie we wszystkich telewizjach kablowych w Polsce.
       Program KRÓTKOFALOWCY BIS po każdym premierowym wydaniu, jest w kolejną następną niedzielę powtarzany o godzinie 21.00 czasu polskiego.
         Najbliższe wydanie programu w niedzielę  12.12.2010r. o godzinie 21.00 czasu polskiego.
       Będzie to 30 minutowy reportaż telewizyjny z bardzo ciekawego i prężnie działającego Klubu Polskiego Związku Krótkofalowców w Brzegu nad Odrą, gdzie praca organiczna tętni pełnią życia. Z niektórych doświadczeń warto skorzystać.
       Przypominam, że program K BIS jest zawsze zamieszczany w TV INTERNET na portalu www.videoexpres.pl, zaraz po każdej premierowej emisji w TV EDUSAT.
Informuję jednocześnie, że TV EDUSAT jest jedyną w Polsce stacją edukacyjną i nie ona jest kodowana.
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha  ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

6. W Hołdzie Powstańcom Wielkopolskim. Jeszcze w tym roku 27.12.2010 są cykliczne zawody Hołd Powstańcom Wlkp. 1918/1919 (regulamin na stronie organizatora oraz na portalu www.pzk.org.pl)
Informacje na www.sp3zac.republika.pl
adres e-mailowy: sp3zac.klub@o2.pl lub sp3zac@op.pl

7. SP1NG S.K. Po  długiej  chorobie  odszedł od  nas do krainy  wiecznych dx kolega Jan Łopata SP1NG. Długoletni członek PZK, działacz LOK , świetny  telegrafista. Cześć  jego  pamięci!
Pogrzeb odbył się  6 grudnia 2010r na cmentarzu Centralnym w Szczecinie.
Janusz  SP1TMN

Tyle informacji na dzisiaj!
Vy 73! Piotr Skrzypczak SP2JMR
prezes PZK