PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3633 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat prezydium Zarządu Głównego PZK z dnia 08.04.2009
Opcje newsa
Komunikaty PZK

Komunikat Prezydium ZG PZK z dnia 08.04.2009. Witamy słuchaczy Komunikatu Prezydium ZG PZK. A oto wiadomości:
1.  Obrona interesów polskich krótkofalowców  - ciąg dalszy.
Informujemy, że akcja PZK zmierzająca do obrony naszych krótkofalarskich interesów przybiera na sile i nadal się rozwija. Dziękujemy za liczny udział polskich krótkofalowców w obronie naszych interesów. Taka mobilizacja naszych krótkofalarskich szeregów na pewno zostanie dostrzeżona przez Ministerstwo Środowiska i inne środowiska i mamy nadzieję, że nasze interesy zostaną obronione. Prezydium ZG PZK podjęło uchwałę o powołaniu Specjalnej Komisji PZK do prowadzenia działań w Ministerstwie Środowiska, w skład której wchodzą następujące osoby:

1. Witold Onaczyszyn SP9MRO.
2. Robert Głowacki SP6RGB.
3. Dionizy Studziński SP6IEQ.
4. Leszek Przybylak SP6CIK.
5. Bogdan Machowiak SP3IQ.

Członkowie Specjalnej Komisji są upoważnieni przez Prezydium ZG PZK do prowadzenia wszelkich działań zmierzających do zmiany projektów MŚ na korzystne dla środowiska Polskiego Związku Krótkofalowców oraz do reprezentowania PZK w tej sprawie. Niezależnie od powołania Komisji, podjęto szereg skoordynowanych działań polegających między innymi na wysłaniu stosownych pism do Prezydenta Państwa, Marszałka Sejmu i Senatu, posłów i senatorów, eurodeputowanych, redakcji pism, ośrodków radiowych i telewizyjnych, telewizyjnych także odbywają się spotkania w biurach poselskich i senatorskich,   aktywiści udzielają licznych wywiadów w ośrodkach radiowych i telewizyjnych, jak też w redakcjach pism informując społeczeństwo o naszym problemie. Działania odbywają się na różnych poziomach tj. w klubach, oddziałach i na szczeblu centralnym.
 
Ponadto uruchomiono internetową bazę członków PZK, do których wysłano swoistą ściągę z sugestią przesyłania protestu do Ministerstwa Środowiska. Jak wynika z posiadanych informacji, akcja przyjęła wymiar ogólnopolski i bardzo dziękujemy za takie zmasowane działania. Ponawiamy zatem prośbę do osób, które nie podjęły jeszcze działań w tym kierunku o włączenie się do akcji obrony naszych interesów, bo zostało nam jeszcze 2 dni. Prosimy o docieranie do lokalnych redakcji pism, ośrodków radiowych i telewizyjnych, jak też do lokalnych posłów i senatorów z prośbą o udzielenie pomocy naszemu środowisku. Jako argument nie do odparcia, mamy służebną rolę ruchu krótkofalarskiego w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa powszechnego tj. w przypadku pożarów, powodzi i różnego typu kataklizmów, jakie dotykają nasze społeczeństwo.

W czasie licznych spotkań należy podawać jako przykład ogromne zaangażowanie krótkofalowców w czasie pożaru w rejonie Kuźni Raciborskiej w latach 80 – tych, powodzi w dorzeczu Odry w 1997 roku, kiedy to zdaliśmy praktyczny egzamin w zakresie służby na rzecz interesu ogólnospołecznego. W czasie rozmów z posłami, senatorami i dziennikarzami należy zwracać uwagę na fakt, że polscy krótkofalowcy od lat funkcjonują w strukturach obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego na różnych szczeblach i ich obecność jest wysoko oceniana przez władze lokalne. Należy podkreślać w nieskończoność, że polski krótkofalowiec to sojusznik społeczeństwa i władz, ponieważ na jego pomoc można liczyć w każdej sytuacji – nawet wówczas, gdy profesjonalne służby zawodzą chociażby z powodu awarii elektryczności.

Krótkofalowiec, będący w strukturach obrony cywilnej czy centrum zarządzania kryzysowego nie zawiedzie, bo nie musi oglądać się na elektryczność – ma do dyspozycji akumulator, baterię czy inne „cuda”. To są nasze argumenty nie do odparcia i podkreślajmy to. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy podjęli ogromny wysiłek w ochronie naszych interesów. Szczególnie dziękujemy członkom powołanej Specjalnej Komisji PZK, a zwłaszcza Witkowi SP9MRO, Dionizemu SP6IEQ, Robertowi SP6RGB, Leszkowi SP6CIK, Bogdanowi SP3IQ, Jurkowi SP8HPW, Zbyszkowi SP8AUP i wielu innym.

Dziękujemy również Wiesławowi SP2DX, który  wysłał tekst w języku angielskim do IARI i do organizacji krótkofalarskich szerzonych w IARU z prośbą o solidarność i poparcie naszych działań. Dziękujemy wszystkim tym, którzy spontanicznie włączyli się do naszej akcji protestacyjnej. Pamiętać należy, że to pierwszy taki przypadek w świecie, kiedy to administracja państwowa ogranicza nasze krótkofalarskie interesy. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do zachowania naszego staut quo.
Info : Tadeusz SP9HQJ i Bogdan SP3IQ.


2. Czeski Radioklub (CRK) wyraża dezaprobatę wobec projektów MŚ i solidaryzuje się z nami.
Karel OK1SKQ, członek prezydium CRK kontaktował się z nami w celu wyrażenia solidarności w naszej walce oraz wyraził dezaprobatę wobec projektach Rozporządzeń Ministra Środowiska. Karel mówił, że będzie sprawa nagłaśniana i wyjaśniana w CRK. Zarząd CRK postanowił wystosować odpowiednie pismo do Ministra Środowiska. Odwiedzając www.crk.cz zobaczymy aktualne News w naszej sprawie.
Info Bogdan sp3iq


3.  3Z50 KPN  w eterze.
Za nami już dwa miesiące pracy stacji okolicznościowej. Zgodnie z oczekiwaniami zainteresowanie (i łączności) koncentruje się w weekendy. W logu mamy ponad 1300 łączności fonicznych i cyfrowych. Pracowaliśmy już z pięciu gmin: Izabelin (WZ02), m. st. Warszawa (WM01), Stare Babice (WZ07), Czosnków (ND02) i Łomianki (WZ05). 
Staramy się prezentować nasz znak w zawodach krajowych i zagranicznych. Trzeba przyznać, że dochodzi przy tym do zabawnych historii – niektórzy nasi korespondenci nie zdają sobie sprawy z faktu, że prefiks 3Z to stacja z Polski. Byliśmy aktywni w pięciu zawodach krajowych oraz w takich zawodach zagranicznych jak „Black Sea Cup”, RDX Contest, CQ WW WPX SSB oraz SP DX Contest. Wśród korespondentów zagranicznych mamy stacje z 15 krajów europejskich, a spośród DX-ów - Kazachstan, azjatycka Rosja, Tadżykistan, Indonezja, USA, Kanada, Irak, Arabia Saudyjska, Japonia, a nawet stacja polarna Indii na Antarktydzie.
Wydaliśmy już 24 dyplomy (w tym cztery dla nadawców z SP). Pierwszymi byli: Anatolij UA9PC z Nowosybirska, Vadim UA9CLB z Jekaterynburga, Sergiej RZ9HG z Tomska, Nadir EY8MM z Duszanbe oraz Genna UN7QF z Ałma-Aty. Pierwszymi nadawcami z SP, którzy spełnili warunki są: Jurek SP2CQF, Kazimierz SQ4IOH, Tadeusz SQ2AHL oraz Andrzej SQ6NTL. Dziewiętnaście dyplomów powinno być już u adresatów. W czterech przypadkach wróciły odrzucone przez serwer maile (YB3JZ, JA3REK, W3DA, RA9YAI), a w przypadku Andrzeja SQ6NTL walczymy z polskimi czcionkami „wysypującymi się” w momencie transformacji z CDR do PDF. Ale za kilka dni dyplom do Andrzeja dotrze. Karty QSL są w druku i powinny trafić do nas przed końcem kwietnia. Nadal szukamy chętnych do wsparcia naszej akcji na terenach gmin Leszno i Brochów.
Zapraszamy do łączności.
Info : Marek SP5UAR.


4. Spotkanie z posłem Andrzejem Biernatem.
W dniu dzisiejszym tj 08.04.2009 o godzinie 10.30 odbyło się spotkanie z posłem ziemi łódzko-sieradzkiej Andrzejem Biernatem. Spotkanie odbyło się po wcześniejszym spotkaniu ze Starostą Pabianickim i umówieniu tego spotkania przez Starostę.  Na spotkaniu poseł Andrzej Biernat  otrzymał pismo wyjaśniające szkodliwość wprowadzenia nowego rozporządzenia Ministra Ochrony Środowiska i z odniesieniem do stanowiska Sudeckiego Oddziału  PZK przekazane już do p. Bernarda Błaszczyka z MOŚ. Poseł przyjął dokumenty ze zrozumieniem i obiecał interwencję w naszej sprawie. Jako załącznik (niska wartość nie podlegająca wpisowi do rejestru korzyści majątkowych) przekazano kartę mikro SD z kilkoma filmami w formacie mp4 o działaniach radioamatorów krótkofalowców na świecie podczas klęsk żywiołowych. Obecnie Tomek Frankiewicz SP7SZN, który był organizatorem tego spotkania, zajmie się przygotowaniem spotkania z posłem Januszem Palikotem.


5. Spotkanie z posłem Mieczysławem Kasprzakiem SQ8CMV.
Jak informuje Zbyszek SP8AUP, spotkał się w Jarosławskim Biurze Poselskim  (pierwszym Posłem Krótkofalowcem w Polsce) SQ8CMV Posłem Mieczysławem Kasprzakiem PSL, który prosił o wysłanie mu zwięzłej informacji na piśmie i obiecał zaraz po świętach doprowadzić do kontaktu z właściwym  w naszej sprawie Ministrem. Ponadto planowane jest spotkanie z Jarosławskimi Posłami Panem Tomaszem Kuleszą PO i Panem Mieczysławem Golbą PIS..
Info Zbyszek SP8AUP.

6. Pani poseł Joanna Mucha otrzymała materiały.
Jak informuje prezes OT-20 w Lublinie, Zarząd Woj. LOK w Lublinie w porozumieniu z OT20  (Lublin)  skierowali protest do MOS w  sprawie projektów rozporządzeń. Dzisiaj to jest 8 kwietnia 2009, w biurze  posłanki  Joanny  Muchy (PO)  Jerzy SP8HPW złożył pismo z prośbą o interwencję poselską.  Pani posłanka Joanna Mucha obiecała pomóc w tej sprawie. 
info Jurek, SP8HPW.

7. Planowane spotkanie z posłem Grzegorzem Tobiszowskim.
Romuald SQ9ZM a bieżąco jest w kontakcie z biurami poselskimi  z poseł  Grzegorz Tobiszowski  PIS. Spotkanie umówione jest na 15-tego kwietnia, materiały dostarczone zostały już dostarczone.
 Również planowane jest spotkanie z Panią poseł Danutą Pietraszewską PO, trwa ustalania terminu spotkania.
Info Romuald SQ9ZM


Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim krótkofalowcom i członkom Ich rodzin wszystkiego dobrego, zdrowych i spokojnych świąt oraz obfitego dyngusa.

Komunikat przygotowali:
Tadeusz Pamięta SP9HQJ
Bogdan Machowiak SP3IQ.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,217,265 Unikalnych wizyt