PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3298 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 29.10.2008
Opcje newsa
Komunikaty PZK

Komunikat Sekretariatu ZG PZK na 29.10.08

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów.


1.Silent Keys.

1 listopada to czas zadumy i wspomnień o tych, którzy odeszli. Wielu wspaniałych Kolegów opuściło w ostatnim roku nasze szeregi. Odwiedzając cmentarze pomyślmy także i o nich zapalając znicze na grobach naszych Ś.P. najbliższych.
W ostnic roku na zawsze z naszego grona odeszli: SP8DJL (9J2SZ), SP1CAQ, SP1IXG, SP1JX, SP2BBD, SP2OVG, SP3RBI, SP3VKE, SP5LCC, SP5OD, SP6ESX, SP6OPX, SP7ELS, SP7NJX, SP8LNH, SP8LNI, SP8NCQ, SP8TJD ,SP9AFI, SP9CZT, SP9ELY, SP9HKD, SP9NSB, SP9QZJ, SP9SDG, SQ3EYI, SQ7DCA, SQ8ISF ,SQ9DK, SQ9IES. Pamiętajmy także o innych Silent Keys.  Więcej na ten temat na portalu PGA i MK QTC.  (SP2JMR&SP2FAP)


2.Promocja krótkofalarstwa na Opolszczyźnie.

W dniu 26.10.2008r. w Domu Dziecka w Krasnym Polu odbyła sie prelekcja o tematyce archeologiczno-historyczno-krótkofalarskiej w ramach programu "Celtowie na Opolszczyźnie". W wykładzie uczestniczyli już po raz kolejny wychowankowie placówki. Na podstawie tego wykładu ogłoszono konkurs plastyczny, który zakończy się wydaniem z tej okazji karty QSL.
Po tym wykładzie odbyła się kolejna prelekcja dyr. muzeum w Głubczycach pani Barbary Piechaczek na temat Zakonu rycerzy Joannitów na Opolszczyźnie. Uczestniczyli w niej też krótkofalowcy z Głubczyc, którzy wspólnie ze Stowarzyszeniem Miłośników Muzeum i Ziemi Głubczyckiej realizują ten rządowy program, dofinansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego.
Ta prelekcja także zakończyła się konkursem plastycznym. 
73! Arek sp6ouj


3.Spotkanie z Ministra Obrony Narodowej z przedstawicielami organizacji pozarządowych.

W dniach 24 – 26 października br. w Białowieży odbyła się konferencja „Wojsko dla społeczeństwa”. Konferencja jest dorocznym spotkaniem przedstawicieli organizacji pozarządowych współpracujących z wojskiem dotyczącym doskonalenia form współpracy z resortem Obrony Narodowej, podsumowania tegorocznego dorobku współpracy oraz nakreślenia możliwości współpracy w 2009 roku. Ponadto konferencja obejmowała tematykę aktualnych warunków formalnoprawnych współpracy z komórkami i jednostkami organizacyjnymi resortu Obrony Narodowej, przedstawienie podstawowych założeń procesu profesjonalizacji Sił Zbrojnych RP i związanej z tym procesem działalności promocyjnej, wskazanie możliwości współpracy organizacji pozarządowych z instytucjami podległymi Departamentowi Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej.
Więcej informacji na ten temat w Krótkofalowcu Polskim  nr 12/2008.

PZK współpracuje aktywnie z MON od 2000 roku. Nasza współpraca zaowocowała m. in. organizacją 4 Mistrzostw R1 IARU w ARDF,  dwóch młodzieżowych 2001 i 2005 roku oraz dwóch mistrzostw seniorów czyli dla zawodników powyżej od 15 lat w roku 2003 oraz w 2007. Od 2005 roku organizujemy Obozy Szkoleniowe w sportach obronnych finansowane z dotacji MON. Takich obozów było już 4.
Info. Jan SP2JLR
4.QSL z i na Ukrainę. 

Na prośbę Zbyszka SP8AUP podaję informację o obrocie kart QSL z  i na Ukrainę. Na podstawie umowy pomiędzy Zarządem UARL oraz PZK z 2002 roku wymiana kart QSL pomiędzy naszymi organizacjami odbywa się z pominięciem kosztownej pocztowej wysyłki zagranicznej. Pośredniczy w niej Zbyszek SP8AUP Prezes Jarosławskiego OT PZK, który jest QSL Managerem SP dla Ukrainy oraz Igor UY5WG ze Lwowa.  Karty są przesyłane tzw. kurierem przez granicę na trasie Jarosław-Lwów. Wg informacji z CB QSL od początku roku 2008 wymiana wygląda następująco wysłane 50.57 kg otrzymane 30,29 kg.
Informację podaję ponieważ z bliżej nie znanych nam powodów karty tą drogą od początku roku przesyłane są tylko w jedną stronę tj z Polski na Ukrainę.

5.HF200QTC Awards.

W październiku br. na pasmach HF czynne były trzy radiostacje o okolicznościowych znakach wywoławczych HF200Q HF200T i HF200C (będzie jeszcze QRV do 31 bm.) . Każda z nich byłą QRV przez 10 dni nawiązując łącznie ponad 10.000 QSO. Szczegółowy raport statystyczny z pracy przedstawimy w następnym numerze MK QTC. Dla upamiętnienia wydania 200. numeru MK QTC wydany został pamiątkowy dyplom. Sto pierwszych dyplomów za QSO/HRD z trzema stacjami wydano dla: 2E0LSB 9A1CTL 9A4MF DE1KDC DG6SYL DJ4EY DK2YL DK7OM DL1HRN DL1HWK DL1MDU DL1PT DL3KDC DL4SUN DL4VCR DL5SWB DL7UPN F1EPQ G0IDA G4HHX G8HOD GB4TDS HB9DOT IK1YHX IW8FQG JA1ADN JA3BKP JR1FCA KK2W LZ1BJ LZ4BU N8XPQ OH3MF OK2BUT ON3RR ON4CAS PA2CVD PD5CW S51AE S52CC SM5-1252 SP1CQZ SP1FLP SP2LNW SP2WLB SP3-015-W SP3SPK SP5BWO SP5OXB SP5UG SP5XVR SP6IEQ SP7OGP SP8AJK SP9CLU SP9EHQ/2 SP9IEK SP9PSB/9 SP9RTZ SP9XCJ SQ3DVP SQ3KO SQ3LVU SQ3OPL SQ4IOI SQ5TA SQ5VDR SQ7LQJ SQ8OGA SQ8TWP SQ9DXT SQ9EJ SQ9IVE SQ9ITA SQ9JKD SQ9JYW SQ9MCL SQ9NFI VA4DB YL2EC YO4BTB YU1PC.


6.MK QTC 11/2008

Dobrą lektura dla operatorów SP będą w tym wydaniu MK QTC wyniki tegorocznych zawodów SP DX Contest. Te informacje i jeszcze inne wyniki krajowych i międzynarodowych zawodów HF polecamy szczególnie. Tekstem wartym uważnej lekturze jest także artykuł o CW-Skimmer – przebojowo wchodzącym do użytku operatorskiego systemie. Z informacji krajowych warto jest skupić się nad relacjami SP2IU i SP5NHV, organizatorów gminnych wypraw krótkofalarskich. Są to dwa doskonałe przykłady połączenia krótkofalarstwa z turystyką. I jeszcze informacja o najmłodszym polskimi krótkofalowcu i wzruszające wspomnienia Old Boy-a. Skrócony spis tresci listopadowego wydania MK QTC:
2010 World Radiosport Team Championships
Ale plama!
Award Manager PZK zrezygnował
Balkonowa antena
Ceramiczna pamiątka
CW Skimmer
Ćwiczenia EmComm
Dzień Niepodległości
Ekspedycje SP2IU - nie tylko gminne 
HF200QTC Award
IOTA RSGB Contest – komentarz
Kalendarz zawodów HF na listopad i grudzień
Ku pamięci PW
Najmłodszy SP-HAM
Niedługo jubileusz APRS
Pamiętajmy o SK
Polonia Restituta – akcja dyplomowa LOK i PZK
Poszukiwane adresy
Przewodnik krótkofalowca
Regulaminy zawodów HF (krajowych i międzynarodowych
Skimmer dopuszczony
SP CW Contest 2008 – wyniki
SP DX Contest 2008 – wyniki stacji SP
SP9AJM o sobie
SP-HAM to brzmi dumnie
Spotkanie w Tyrze
WLD Award
Współzawodnictwo SESH Award
Wyniki konkursu O lampę I. Łukasiewicza
Wyniki SP DX Maratonu
Wyprawy SP5NHV
Z Tunezji
Zawody Miast Pokoju
Zjazd SPDXC7.Stacja okolicznościowa HF90PR

Z okazji 90. rocznicy niepodległości w dniach 3-30 listopada br. radiostacja Ogólnopolskiego Klubu Krótkofalowców PGA-C będzie QRV ze specjalnym znakiem wywoławczym HF90PR. Praca ta odbywać się będzie w ramach akcji dyplomowej Polonia Restituta. QSL via SP0PGC.  


8.Komunikat KRÓTKOFALOWCÓW BIS

        Informuję wszystkich zainteresowanych, że od dniu 29 bm do najbliższej niedzieli, codziennie o godzinie 22.00 nadawany jest reportaż telewizyjny z XXIV Zjazdu PK  RVG  PZK.
         Reportaż ten w całości zrealizował Mieczysław Czarnecki SP3CMX z Gorzowa Wielkopolskiego. Redakcja K BIS dziękuje Mietkowi za współpracę i zaprasza wszystkich kolegów posiadających do współpracy.
         Przypominam, że program KRÓTKOFALOWCY BIS   nadawany jest również via przemiennik SR6ATV na częstotliwości 1255 MHz, zainstalowany na Górze Chełmiec k / Wałbrzycha.
         Szczegóły na stronie www.videoexpres.pl           

Korespondencję proszę kierować pod adresem sp6arr@poczta.onet.pl
Autor programów K BIS Henryk Pacha ATV SP6ARR.

       Tyle informacji na dzisiaj .
       Vy 73 Piotr SP2JMR prezes PZK.

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,269,552 Unikalnych wizyt