PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3426 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat PZK 24/24 z dnia 12.06.2024
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZK
KOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców
NR 24/2024 z dnia 12 czerwca 2024 r.


Witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów PZK, które są nadawane w każdą środę, o godzinie 18:00 czasu lokalnego, na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM oraz publikowane na portalu PZK, a także rozsyłane na listę wysyłkową. Zautomatyzowane archiwum komunikatów znajduje się na osobnym serwerze: https://komunikat.pzk.org.pl/ .


Poszukiwany, poszukiwana!

Nasza Redakcja poszukuje kreatywnych dusz do współtworzenia Komunikatu PZK. Jeśli masz zamiłowanie do radiokomunikacji, chcesz wspólnie z nami współtworzyć społecznie kolejne wydania Komunikatu PZK, to jest bardzo możliwe, że szukamy właśnie Ciebie! Kogo szukamy?
1. Redaktora - osoby, która potrafi przekuć myśli w słowa, a teksty o tematyce krótkofalarskiej to dla niej lub dla niego chleb powszedni.
2. DTP-owca - kogoś, kogo cieszyć będzie składanie kolejnych wydań naszego tygodnika i będzie czarować prawdziwe dzieło sztuki z przesyłanych tekstów oraz zdjęć. Wystarczy wyczucie, zapał i znajomość Power Pointa - pomożemy w zdobyciu doświadczenia!
3. Korektora - osoby z okiem jak sokół, której nie umknie żadna literówka ani przekłamanie. Twoja rola będzie kluczowa w tworzeniu treści o najwyższej jakości. Co oferujemy?
Współpracę z pasjonatami. Możliwość dotarcia z własnymi publikacjami do bardzo szerokiego grona odbiorców. Szansę na zdobycie doświadczenia redakcyjnego oraz atmosferę jak w klubie.
Jeśli czujecie, że to jest właśnie dla Was, dajcie znać i napiszcie na adres: sp5e@pzk.org.pl.

Info. Krzysztof SP5E

I. Wydarzenia

1. Wystawa sprzętu w Chabsku

W sobotę 15 czerwca 2024 roku na placu przy Muzeum Ziemi Mogileńskiej w miejscowości Chabsko koło Mogilna, lokator JO82XP, Harcerski Klub Łączności "Emiter" SP2ZCI, uruchomi stoisko z wystawą starego sprzętu wojskowego oraz amatorskich urządzeń krótkofalarskich. Okazją do tego jest kolejny Zlot Pojazdów Militarnych i Ratowniczych. Zostanie także uruchomiona amatorska radiostacja pracująca w pasmach KF i UKF pod znakiem HF12ZPM.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzin, a krótkofalowców prosimy o pochwalenie się swoimi konstrukcjami. Całodobowy dyżur w namiotach pełnić będą Witek SP2JBJ i Bogdan SP2JNV.

Info. Irek SP2DKI


2. Litewski HamfestJak co roku organizujemy spotkanie krótkofalowców czyli Hamfest 2024.
Na zlocie jest bardzo ciekawie. Zwykle jest od 200 do 400 uczestników, w tym członkowie rodzin.
Jest pchli targ. Można przywieźć niepotrzebne rzeczy na sprzedaż.
W kilkunastu ostatnich Hamfestach obecni byli uczestnicy z W, PL, OK, DL, HB,
SM, OH, ES, YL.
Zapraszamy serdecznie na Litewski Hamfest 2024!

73! Juozas LY2AT

3. IV edycja Międzynarodowej Konferencji MEET the SPACE w Akademii Tarnowskiej zakończona


Nasze stanowisko przed aulą Akademii Tarnowskiej

W dniach 6-7 CZERWCA 2024 r., na terenie kampusu Akademii Tarnowskiej w Auli C017, odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa MEET THE SPACE, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tarnowa. Oprócz ciekawej tematyki naukowej wynikającej z założeń i programu Konferencji, zaprezentowane zostały przez naszych Kolegów również referaty m.in. o tematyce krótkofalarskiej.
W drugim dniu Konferencji wygłoszone zostały referaty zbliżone, a także związane z tematyką krótkofalarską.
I tak m.in.:
- Aleksander Kopyto, AGH Space Systems "STUDIUM SYSTEMU RADIOWEGO NAPROWADZANIA NAZIEMNYCH ANTEN KOMUNIKACYJNYCH NA RAKIETĘ W LOCIE",
- dr hab. Andrzej Kołodziej, prof. Uczelni, Akademia Tarnowska przedstawił prezentację pt.: "WPŁYW PROMIENIOWANIA KOSMICZNEGO NA PRACĘ UKŁADÓW ELEKTRONICZNYCH",
- dr inż. Agnieszka Lisowska-Lis, Akademia Tarnowska, przedstawiła prezentację pt. "OGNIWA FOTOWOLTAICZNE (PV) I OGNIWA PALIWOWE W ZASILANIU POJAZDÓW KOSMICZNYCH",
- dr hab. inż. Piotr Strzelczyk SP8PMS, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza zaprezentował: "BADANIE ZJAWISK AKUSTYCZNYCH GENEROWANYCH PRZEZ WEJŚCIA ATMOSFERYCZNE OBIEKTÓW KOSMICZNYCH".

Na zdjęciu: Wiesław Paszta SQ5ABG z Rybnickiego Oddziału Terenowego PZK z klubu SP5PAT podczas prezentacji: "Z ŻUROMINA KU GWIAZDOM - ŁĄCZNOŚĆ Z MIĘDZYNARODOWĄ STACJĄ KOSMICZNĄ ISS (INTERNATIONAL SPACE STATION)".


Na zdjęciu: Waldemar Krauze SP5GFN, członek Zarządu OT PZK NR 28 w Tarnowie, klub SP9KAO, oraz Tomasz Jakubczyk SP5NTH z OT PZK NR 25 w Warszawie podczas prezentacji: "KSIĘŻYCOWA NOSTALGIA -ŁĄCZNOŚĆ AMATORSKA Z WYKORZYSTANIEM ODBICIA OD POWIERZCHNI KSIĘŻYCA".

Na zdjęciu: Jacek Pękosz SP9SPE, członek OT PZK NR 28 w Tarnowie, z klubu SP9KAO podczas prezentacji: "RADIOKOMUNIKACJA AMATORSKA Z WYKORZYSTANIEM GEOSTACJONARNEGO SATELITY QATAR OSCAR 100".


Na zdjęciu Waldek SP5GFN współprezentujący z Tomkiem Jakubczykiem SP5NTH. Jako współorganizator imprezy pomaga Tomkowi SP5NTH i prezentuje antenę na 2 m, oraz pomaga Jackowi Pękoszowi SP9SPE, prezentując antenę mikrofalową, to z kolei na zdjęciu powyżej.
Konferencja emitowana była również na żywo w aplikacji Teams.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom Konferencji, którzy uczestniczyli w Auli C017 jak i wszystkim zdalnym obserwatorom. Zapraszamy w przyszłości na podobne, ciekawe i pouczające, pełne ciekawych informacji oraz nowości spotkania.

Zdjęcia widoczne w wersjach PDF i Power Point

Vy 73, Staszek SQ9AOR


4. Dzień Dziecka po krótkofalarsku z SPEmCom PZK w tle

Tak prezentowaliśmy Polski Związek Krótkofalowców w Brzezinach.

Zdjęcie widoczne w wersji PDF

Na dzień 1 czerwca z okazji festynu "Dzień Dziecka" Burmistrz miasta Brzeziny zaprosił krótkofalowców z OT-15 do zaprezentowania się mieszkańcom miasta i okolic. Naszym "ambasadorem" we władzach miasta został Sławek SQ7KMT (radny) i w zasadzie dzięki niemu impreza się bardzo dobrze udała. Zabezpieczono nam źródło zasilania 230V AC i aprowizację. "Ludność cywilna" była zainteresowana mimo, że niektórzy lansowali opcję: "mam messengera i mogę w każdej chwili pogadać z drugim końcem świata", jednak po wytłumaczeniu na jakiej zasadzie działa Internet i jak bardzo się to różni od krótkofalarstwa, niektórym mina zrzedła...

A tak wyglądaliśmy podczas pracy oraz w relacjach ze społeczeństwem. Zdjęcie widoczne w wersji PDF

W czasie imprezy nawiązano wiele łączności mimo pozornie bardzo prymitywnej anteny mojej konstrukcji, której wcale nie przeszkadzało niskie zawieszenie w pobliskich krzakach.
Po za mną w zdarzeniu udział wzięli Koledzy pracujący pod znakami: SQ7KMT, SP7GMN, SP7K, SP7JC, SP7WMN, SP7RHA.

Info. i foto. Krzysztof SP7WME


5. Wizyta Amira 4X6TT

Spodziewam się wizyty Amira 4X6TT. Na pewno jest on znany w naszym środowisku. Amir zatrzyma się u mnie w drodze na Hamfest w Niemczech w FHN. Amir chciałby spotkać się z nami i poznać nasze środowisko. W związku z tym organizuję spotkanie u mnie na mojej posesji. Mogę zmieścić u mnie ponad 10 samochodów. W programie Amir będzie miał prezentacje ze swoich DX'pedycji. Moja stacja będzie do dyspozycji chętnych.
W pobliżu, w odległości około 4 km, w miasteczku Rudno jest zamek Tenczyn, więc chętni mogliby stamtąd nadawać. Moja posesja znajduje się na terenie Tęczyńskiego Parku Krajobrazowego więc to też jest do wykorzystania.
Zrobię grilla. Piwo we własnym zakresie.
Zapraszam wszystkich chętnych do mnie na sobotę 22 czerwca rano.

Adres: ul. Sąsiedzka 1 Nieporaz. Mój telefon 600 414 173.
Do spotkania!

73, Andy SP9KR

II. Sport

6. Informacje nie tylko DX-owe

5H - Tanzania: Chas NK8O ponownie będzie aktywny jako 5H3DX z okolic Dodomy w Tanzanii między 18 a 30 czerwca. QSL bezpośrednio via znak domowy.

8Q - Malediwy: Felix, DL6JF będzie aktywny w stylu wakacyjnym jako 8Q7JF z Malediwów AS-013 w dniach 16-29 czerwca. Będzie QRV na CW i trochę na FT8 (F/H) od 30-6 metrów. QSL via DM5JBN.

9M8 - Wschodnia Malezja: Zespół 9M1Z będzie aktywny z Tanjung Datu (Borneo), Sarawak w dniach 15-30 czerwca. Więcej informacji na stronie https://www.marhazk.com/9m1z/. QSL via 9W8ZZK lub 9M8WIN.

DL - Niemcy: DM60IOTA to znak okolicznościowy z okazji 60. rocznicy programu Islands On The Air. Planują być aktywni ze wszystkich niemieckich grup IOTA (EU-042, EU-047, EU-057, EU-127, EU-128 i EU-129). QSL via DL2VFR.

DL - Niemcy: Z okazji EURO 2024 aktywne będą stacje DL2024E, DL2024U, DL2024R i DL2024O od 14 czerwca do 14 lipca. To już 17. edycja UEFA European Football Championship, która odbędzie się w Niemczech. QSL via DL2VFR.

F - Francja: Z okazji Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024, członkowie klubów radiowych F5KDC i F4KLW będą aktywni jako TM63JO w dniach 16-23 czerwca, 26-28 lipca i 8-11 sierpnia. eQSL przez stronę: https://www.oly24.fr/awardform.html, papierowe karty nie będą wydawane.

F - Francja: Stacja TM51OG będzie aktywna w dniach 23-30 czerwca, gdy sztafeta olimpijska Paryż 2024 przejdzie przez departament Marne we Francji. Następnie TM51JO będzie aktywna od 26 lipca do 9 sierpnia podczas Igrzysk Olimpijskich i TM51JP aktywna od 28 sierpnia do 8 września podczas Igrzysk Paraolimpijskich. QSL dla wszystkich znaków via F5JYD.

F - Francja: Członkowie Radio-Club d'Esquerdes będą aktywni jako TM62FLAM w dniach 29 czerwca do 3 lipca. Stacja okolicznościowa nadawać będzie podczas przejścia olimpijskiego płomienia przez departament 62 we Francji w drodze do Paryża. Będą także aktywni jako TM2024JO od 27 lipca do 10 sierpnia podczas Igrzysk Olimpijskich. QSL via F5KAI.

I - Włochy: Francesco, IK6QON będzie aktywny jako ID9/IK6QON z wyspy Salina EU-017 w dniach 15-22 czerwca. QSL via znak domowy.

JD1_mt - Minami Torishima: Take, JG8NQJ spodziewa się powrotu do stacji meteorologicznej na Minami Torishima OC-073 około 20 czerwca. Zwykle pozostaje tam około trzech miesięcy i jest QRV jako JG8NQJ/JD1 w swoim wolnym czasie. Nadaje na CW i trochę na FT8. QSL via JA8CJY (direct), JG8NQJ (biuro).

OZ - Dania: Z okazji 60. rocznicy programu IOTA, trzy specjalne stacje okolicznościowe będą aktywne na wszystkich pasmach i emisjach w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia:
- OZ60IOTA będzie używany z głównego lądu Danii,
- 5Q60IOTA/# będzie używany przez mieszkańców duńskich wysp,
- 5P60IOTA/# będzie używany podczas ekspedycji wyspiarskich,
Sufiks dołączony do 5Q60IOTA i 5P60IOTA wskaże grupę IOTA: /0 = EU-030, /1 = EU-171, /2 = EU-172, /5 = EU-125, /8 = EU-088, /9 = EU-029.
Będzie kalendarz aktywności na stronie: https://www.supersaas.dk/schedule/EDR/OZ60IOTA. QSL przez Club Log OQRS lub via OZ1ACB. Dostępne będą różne dyplomy, zobacz stronę: https://www.qrz.com/db/OZ60IOTA po więcej informacji.

T8 - Palau: Nobu, JA0JHQ ponownie będzie aktywny jako T88PB z Koror OC-009, Palau w dniach 14-17 czerwca, z główną aktywnością podczas CW All Asian DX Contest. QSL via znak domowy.

VK9L - Lord Howe: Jeff, W7BRS będzie aktywny jako VK2/W7BRS z wyspy Lord Howe OC-004 od 20 lipca do 1 sierpnia, w tym weźmie udział w IOTA Contest. QSL via OQRS M0URX. Więcej informacji na stronie https://howeania2024.org/.
Zgodnie z zaktualizowaną polityką rAmateur Radio Call Sign Policyr1; australijskiego ACMA, znaki wywoławcze z prefiksem VK9 mogą być używane tylko przez operatorów znajdujących się na zewnętrznym terytorium Australii, z wyjątkiem Antarktydy. Wyspa Lord Howe jest częścią Nowej Południowej Walii, stąd użycie VK2/znak domowy.

VP2V - Brytyjskie Wyspy Dziewicze: Dave, W9DR będzie aktywny jako VP2V/W9DR z Anegada Loc.FK78tr, NA-023 w dniach 19-25 czerwca. QSL via znak domowy.

W - USA: Andy, AA5JF planuje połączyć podróż służbową z aktywacjami IOTA. Jego wstępny harmonogram jest następujący:
- NA-139 Assateague Island: 7 czerwca (19 UTC) do 8 czerwca (18 UTC),
- NA-140 Middle Hooper Island: 8 czerwca (19 UTC) do 10 czerwca (01 UTC),
- NA-136 Outer Thimble Island: 15 czerwca (14-20 UTC),
- NA-148 Georges Island: 16 czerwca (15-18.30 UTC),
- NA-046 Martha's Vineyard: 19 czerwca (14-21 UTC).
Będzie QRV jako AA5JF (bez /m ani /p) ze wszystkich wysp, głównie na CW, trochę na SSB i FT8 (bez NA-136 i NA-148). QSL via znak domowy.

Zawody 15-16 czerwca 2024 r.
All Asian DX Contest, CW
https://www.jarl.org/English/4_Library/A-4-3_Contests/2023AA_rule.htm.

Trwa akcja dyplomowa z okazji 65-lecia SP DX Clubu.
Dyplomy oraz statystki do pobrania na stronie https://logsp.pzk.org.pl/a/spdxc/
Na dzień pisania wiadomości w logu 27k QSO, ponad 11k unikalnych znaków z 151 krajów, 160 wydanych dyplomów. Przed nami jeszcze pięć dni akcji. Czekamy na Wasze zawołania!


*Aktualizacja danych 12.06.2024 - SP5ELA

Pozdrawiam Adam SQ9S

7. 65 lat SP DX Clubu

Szanowni czytelnicy!
To także apel do członków SPDXC!
Od 1 do 16 czerwca pracują stacje okolicznościowe SP65S, SO65P, SN65D, HF65X, 3Z65C z okazji 65-lecia naszego Klubu. Do zdobycia jest piękny okolicznościowy dyplom!

Pełny Regulamin można znaleźć na stronie:
https://logsp.pzk.org.pl/a/spdxc/index.php.

Zachęcam Was do aktywności i zdobycia tego prestiżowego dyplomu.
Codziennie na wszystkich pasmach można spotkać nasze stacje okolicznościowe.
Zarówno na CW, SSB i DIGI, wobec czego zdobycie 65 punktów jest łatwe i przyjemne. Można śledzić też DX Cluster:

http://www.dxsummit.fi/#/?dx_calls=SP65S,SO65P,SN65D,HF65X,3Z65C.


Info. SP5ELA

8. Zaproszenie do zawodów

W najbliższy weekend organizatorzy zapraszają do udziału w Zawodach Tarnowskich, których część UKF/VHF odbędzie się w sobotę 15 czerwca br. od godziny 16.00 do 17.59 UTC.
Na część KF zapraszamy w niedzielę 16 czerwca od godziny 5.00 do 5.59 UTC.
Regulaminy znajdują się na stronie LogSP oraz na stronie SP9PTA:
http://sp9pta.hamradio.pl/index.php/zawody-tarnowskie-2024 /.

Z poważaniem Krzysztof Batko SP9RHN - Manager Zawodów Tarnowskich


9. UKF- zawody

W najbliższym czasie:

Zawody IARU 50 MHz CW/SSB. Są to coroczne zawody Regionu 1 IARU, sobota/niedziela 15/16 czerwca 2024, godz. 14.00-14.00 UTC. Tylko emisje CW i SSB. Regulamin zawodów: https://pk-ukf.pl/wp-content/uploads/2020/05/IARU_R1_Regulamin_zawod%C3%B3w_PL.pdf. Organizatorem zawodów jest IARU R1, i tam należy wysyłać dzienniki poprzez stronę IARU podaną w regulaminie. Ponadto prosimy o wysłanie dzienników poprzez stronę PK UKF o adresie http://vhfcontests.pk-ukf.pl co pozwoli na zestawienie wyników krajowych.

SPAC 1.3 GHz. Są to zawody aktywności UKF i odbędą się we wtorek, 18 czerwca 2024, godz. 17:00-21:00 UTC. Regulamin:
https://pk-ukf.pl/wp-content/uploads/2020/05/SPAC_regulamin_PL.pdf.

UHF FT8 Activity 1.3 GHz. Są to zawody aktywności FT8 odbędą się w środę 19 czerwca 2024, godz. 17:00-21:00 UTC, organizatorem jest Stowarzyszenie BANAT (YO).
Regulamin: https://www.ft8activity.eu/index.php/en/

SPAC 70 MHz. Są to zawody aktywności UKF i odbędą się w czwartek, 20 czerwca 2024, godz. 17:00-21:00 UTC. Regulamin:
https://pk-ukf.pl/wp-content/uploads/2020/05/SPAC_regulamin_PL.pdf.
Zawody SPAC prowadzi i rozlicza Stowarzyszenie Polski Klub UKF.
Dzienniki w formacie EDI prosimy wysyłać poprzez stronę o adresie http://spac.pk-ukf.pl/.

Info. Stanisław SQ2EEQ

_______________________________________________________
Redakcja Komunikatów PZK dziękuje za przesłane materiały: Adamowi SQ9S, Stanisławowi SQ2EEQ, Ireneuszowi SP2DKI, Stanisławowi SQ9AOR, Krzysztofowi SP9RHN, Andrzejowi SP9KR, Krzysztofowi SP7WME.

Informujemy, że Prezydium ZG PZK podjęło decyzję, aby wszyscy członkowie PZK zarejestrowani w bazie systemu OSEC otrzymywali Komunikat PZK "z urzędu", jako tzw. wartość dodaną. Komunikaty są od lat robione i nadawane w paśmie 80 m sporym wysiłkiem osób będących w składzie Redakcji.
Jednocześnie Redakcja Komunikatu prosi o niewysyłanie na adres dystrybucyjny odpowiedzi i listów. Prosimy je kierować na indywidualne adresy e-mail członków Redakcji: sp2jmr@pzk.org.pl, sp5ela@rf.pl, sp5e@krotkofalow.cy.


Materiały do Komunikatu PZK na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Materiały prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy:

sp2jmr@pzk.org.pl, sp5ela@rf.pl, sp5e@krotkofalow.cy.

W przypadku przesłania ich później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie, czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.

Uwaga! Dostarczane do publikacji zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki jpg, png, niezagnieżdżone w strukturze tekstu), zdjęcia muszą być opisane.
Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwany dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej, materiału fotograficznego oraz ich rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Przeniesienie praw autorskich jest nieodwracalne. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie materiału / tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem. Zamieszczenie publikacji i innych materiałów w Komunikatach PZK i na portalu PZK jest nieodpłatne.
Redakcja Komunikatu PZK zastrzega sobie prawo do dokonywania skrótów i korekt otrzymanego materiału, także prawo do dokonywania w nadesłanych materiałach zmian tytułów, skrótów, poprawek stylistyczno-językowych oraz do usuwania usterek innego typu (np. terminologicznych lub dotyczących warstwy dokumentacyjnej), a także do odrzucenia artykułu bez podania przyczyny.
Nie będą przyjmowane teksty nie spełniające podstawowych wymogów poprawności językowej.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę, o godzinie 18:00 czasu lokalnego, na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM, a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez Redakcję Krótkofalowca Polskiego.


Redakcja Komunikatów PZK: Piotr SP2JMR, Zygi SP5ELA, Krzysztof SP5E i Jurek SP3SLU - także nadający komunikaty środowe.

Adres redakcji:
Sekretariat ZG PZK, ul. Wojska Polskiego 65A pok. 204, 85-825 Bydgoszcz

*Motto Redakcji

Odpowiedzialność za słowo jest ważnym etycznie wymaganiem odnoszącym się do człowieka, szczególnie kiedy występuje w przestrzeni publicznej i także w stowarzyszeniu. Służba prawdzie jest zatem nie tylko słusznym oczekiwaniem od Władz PZK i osób funkcyjnych ze strony wszystkich członków i niezrzeszonych radioamatorów, ale i jej moralnym obowiązkiem. Dotyczy to również Redakcji Komunikatów PZK.
W nawiązaniu do tej zasady informujemy, że Redakcja Komunikatów PZK dokłada wszelkich starań, aby ww. kryteria zostały spełnione. Otrzymywany materiał "z terenu" często jest obarczony błędami, zawiera pewne nieścisłości. Korekty materiału wymagane są w prawie każdym co środowym wydaniu Komunikatu PZK.
Piotr SP2JMR od KZD PZK w Kołobrzegu w 2000 roku, kiedy został wybrany Prezesem PZK rozpoczął wydawanie Komunikatu PZK (nazywanego wcześniej "Komunikatem sekretariatu ZG PZK"). Od 2009 roku do redakcji dołączył Zygmunt SP5ELA, a od roku 2013 Jurek SP3SLU nadający komunikaty przez radio na 3702.5 KHz o godz. 18-tej z lokalizacji Mariantów). Od lutego 2022 r. członkiem Redakcji jest Krzysztof SP5E, który odpowiada za nową szatę graficzną Komunikatów.

Redakcja Komunikatów PZK.

UWAGA! Komunikaty środowe PZK - subskrypcja

Komunikaty PZK (środowe), wcześniej tzw. Komunikaty sekretariatu ZG PZK, są wysyłane pocztą elektroniczną w ramach subskrypcji (e-mail), do osób zainteresowanych wiadomościami organizacyjnymi Polskiego Związku Krótkofalowców oraz informacjami dotyczącymi innych podmiotów, ale związanymi z krótkofalarstwem.
Do roku 2018 adresy e-mail subskrybentów (około 400) dopisywał administrator. Od marca 2018 r. subskrypcja komunikatów została zautomatyzowana.
Aby otrzymywać Komunikat PZK, należy wysłać wiadomość (e-mail) na adres:
komunikat-pzk@pzk.org.pl w temacie wiadomości z tekstem "subscribe" (subscribe - bez apostrofów). Aby zrezygnować z subskrypcji należy wysłać wiadomość z tekstem "unsubscribe".

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,963,914 Unikalnych wizyt