PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3382 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 8
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat PZK 22/24 z dnia 29.05.2024
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZK
KOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców
NR 22/2024 z dnia 29 maja 2024 r.


Witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów PZK, które są nadawane w każdą środę, o godzinie 18:00 czasu lokalnego, na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM oraz publikowane na portalu PZK, a także rozsyłane na listę wysyłkową. Zautomatyzowane archiwum komunikatów znajduje się na osobnym serwerze: https://komunikat.pzk.org.pl/.


Poszukiwany, poszukiwana!

Nasza Redakcja poszukuje kreatywnych dusz do współtworzenia Komunikatu PZK. Jeśli masz zamiłowanie do radiokomunikacji, chcesz wspólnie z nami współtworzyć społecznie kolejne wydania Komunikatu PZK to bardzo możliwe, że szukamy właśnie Ciebie! Kogo szukamy? 1. Redaktora - osoby, która potrafi przekuć myśli w słowa, a teksty o tematyce krótkofalarskiej to dla niej lub dla niego chleb powszedni. 2. DTP-owca - kogoś, kogo cieszyć będzie składanie kolejnych wydań naszego tygodnika i będzie czarować prawdziwe dzieło sztuki z przesyłanych tekstów oraz zdjęć. Wystarczy wyczucie, zapał i znajomość Power Pointa - pomożemy w zdobyciu doświadczenia! 3. Korektora - osoby z okiem jak sokół, której nie umknie żadna literówka ani przekłamanie. Twoja rola będzie kluczowa w tworzeniu treści o najwyższej jakości. Co oferujemy? Współpracę z pasjonatami. Możliwość dotarcia z własnymi publikacjami do bardzo szerokiego grona odbiorców. Szansę na zdobycie doświadczenia redakcyjnego oraz atmosferę jak w klubie. Jeśli czujecie, że to jest właśnie dla Was, dajcie znać i napiszcie na adres: sp5e@pzk.org.pl

Info. Krzysztof SP5E


I. Wydarzenia

1. ŁOŚ 2024

Jubileuszowy ŁOŚ 2024 przeszedł do historii. Rozpoczął się tak naprawdę dość wcześnie, ponieważ pierwsi uczestnicy - obozowicze byli już na górce rPapierkowejr1; tydzień przed właściwą imprezą. Część oficjalna oraz prelekcje miały miejsce w sobotę 25 maja. Odbywający się w XX rocznicę pierwszej imprezy ŁOŚ 2024 rozpoczęli organizatorzy od powitania uczestników, uczczenia minutą ciszy Kolegów, którzy na zawsze opuścili nasze szeregi oraz podziękowań w postaci grawertonów wręczanych przez Krzysztofa SP5E - Prezesa PZK. 
Podziękowania za organizację kolejnych spotkań ŁOŚ, czyli grawertony, otrzymali organizatorzy 
Kol. Marek Czarnecki SP9UO oraz Kazimierz Pokorski SP7SZN. 

Natomiast za pomoc i zasługi przy organizacji kolejnych OSK nagrody otrzymali: 
Pan Stanisław Belka były już starosta i wicestarosta powiatu oleskiego, 
Kol. Krzysztof Siwiec SQ7NHY, 
Kol. Zdzisław Matusiak SQ6IUF, 
Kol. Andrzej Kubiak SP7DDD, 
Kol. Łukasz Nidecki SQ5RWU, 
Kol. Mariusz Węgorek SP9TDX, 
Kol. Tomasz Wudarczyk SP9GKS.
Specjalną statuetkę za najlepszy fotoreportaż z ubiegłorocznego ŁOŚ otrzymał Adam Chwirut SP9ADC. 

Ważnym gościem był Komendant OSP Jaworzno, która co roku uświetnia nasze imprezy demonstrując techniki ratownicze oraz pomagając w logistyce i zabezpieczeniu przedsięwzięcia, a także zaopatruje nas w wodę. Swoją obecnością zaszczycił nas także Wójt sąsiedniej gminy Opatów. Nie zabrakło także współpracujących z PZK żołnierzy WOT z XIII Śląskiej Brygady WOT i IX Łódzkiej Brygady WOT, którzy oprócz demonstracji sprzętu łączności, dostarczali energię elektryczną dla obozowiska wykorzystując agregat. Drugi użyczyła nam również współdziałająca z nami Jednostka Komandosów z Lublińca. W części prelekcyjnej mieliśmy okazję do zapoznania się z elementami wyposażenia współczesnych komandosów prezentowanymi przez płk Mariusza Węgorka SP9TDX. Marcin SP5ES przedstawił arcyciekawą prezentację o wyprawach DX-owych na obszarze Pacyfiku. Trzecia prezentacja to niestandardowe wykorzystanie FM, przygotowana przez grupę "FM Poland". 

Ważnym elementem także i tegorocznego ŁOŚ był koncert jazzowy w wykonaniu Wiesława SP5VIL oraz Jurka SP3SLU, który zgromadził w namiocie prelekcyjnym i jego pobliżu sporą grupę miłośników jazzu. 
Tak jak na każdym ŁOŚ była pokaźna giełda, na której każdy mógł coś sprzedać lub kupić potrzebne elementy. Nie zabrakło znanych firm handlujących sprzętem dla krótkofalowców takich jak ERcomER, AVANTI, Radioshop czy "Hexbeam SP6CYN Technology". 
Spotkanie było bardzo udane i jak zwykle można było na nim spotkać wiele znanych Koleżanek i Kolegów. Z nowo wybranego prezydium oprócz Prezesa PZK Krzysztofa SP5E, była obecna także Dorota SQ3TGY odpowiedzialna za IT oraz transformację cyfrową, a także Waldemar 3Z6AEF odpowiedzialny za publikacje i dziedzictwo kulturowe. Z Brazylii przyleciał do nas nasz nieoficjalny "ambasador", znany i ceniony z pracy na pasmach, z zawodach i na QRG polonijnych Kazik PY5ZHP. Był obecny również, promujący, gdzie i jak się tylko da krótkofalarstwo i PZK, autor znakomitej publikacji "Z radiem przez Świat" Przemek SP7VC. A także znany z serwisów DX-owych Adam SQ9S i wielu, wielu innych znakomitych gości. Pogoda dopisała obfitym słońcem i lekkim wiaterkiem, może za wyjątkiem ponad 2 godzinnego deszczu w piątkowe popołudnie. Co najważniejsze nie zepsuło to wspaniałej, wyjątkowej, "łosiowej" atmosfery. Po zakończeniu spotkania w niedzielę Organizatorzy do późnych godzin wieczornych porządkowali obozowisko. Organizatorom i obsłudze tegorocznego ŁOŚ w imieniu wszystkich uczestników serdecznie dziękuję. Do zobaczenia za rok!

Więcej informacji o Jubileuszowym Ogólnopolskim Spotkaniu Krótkofalowców ŁOŚ 2024 ukaże się niebawem na portalu: https://www.losnapograniczu.pl/.

Zdjęcia nr 1 i 2 wykonała Emilia Onysek, naszym zdaniem świetnie zapowiadająca się fotoreporterka. Zdjęcia widoczne w wersji PDF.

Info. Piotr SP2JMR

2. SN0LED znów w eterze

W dniach od 31.05 do 2.06.2024 r. Amatorski Klub Krótkofalowców SP3POH będzie pracował pod znakiem okolicznościowym SNØLED z Lednicy. Radiostacja będzie pracować pod tym znakiem z okazji kolejnego XXVIII już "Spotkania Młodych" z cyklu "Lednica 2000". Hasłem Spotkania Młodych na Lednicy będzie "Wracaj do domu". Strona tego wydarzenia https://www.lednica2000.pl/.

Uwaga! Przeglądarki ostrzegają przed zagrożeniem przy otwieraniu tej strony!
Przypuszczam, że poprawny, sprawdzony adres to:
https://spotkanielednica2000.pl/
(dop. Piotr SP8MRD)


Zapraszam do odwiedzenia strony oraz do łączności. Praca odbywać będzie się na pasmach amatorskich, na KF emisjami CW, SSB oraz emisjami cyfrowymi.
Karty QSL prosimy via biuro lub na adres: SP3OL, Damian Bogdański, 64-514 Lulinek, ul. Leśna 31 (prosimy o SASE).

Info. Za klub SP3POH /-/ Damian Bogdański SP3OL

3. Krótkofalowcy na Brdzie

Bydgoski Oddział Polskiego Związku Krótkofalowców organizuje rejs statkiem "Fantazja" po Brdzie. Rejs obejmie całą trasę turystyczną ze śluzą oraz Brdyujściem włącznie i odbędzie się w dniu 4 czerwca (wtorek), od godz. 17.00, początek na Rybim Rynku w Bydgoszczy. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Prezesem Bydgoskiego OT PZK Grzegorzem SQ2HCK (sq2hck@wp.pl lub tel. 608-800-980). Ilość miejsc ograniczona.

Info. Grzegorz SQ2HCK

II. Sport

4. Wiadomości nie tylko DX-owe

3D2/R - Rotuma: Wyprawa 3D2Z na wyspę Rotuma OC-060 planowana jest od 15 listopada do 4 grudnia. W skład zespołu wchodzą Nathan K4NHW, Jamie M0SDV, Mike W0VTT, Greg W6IZT, Hal W8HC oraz szósty członek do ustalenia.
Będą QRV trzema stacjami. Dodatkowo dwie NexGenRiBs Grega będą obsługiwane zdalnie. Oczekuje się, że 75% zdalnych łączności będzie realizowana przez młodych operatorów dzięki niedawno ogłoszonej współpracy między Pacific Island DX Group a Youth on the Air (YOTA). Więcej informacji pojawi się wkrótce.

5U - Niger: Elvira, IV3FSG, będzie aktywna jako 5U5K z Nigru od 6 do 20 czerwca. QSL via IK2DUW.

9H - Malta: Henning, OZ2I jest aktywny jako 9H6EE z Malty EU-023 do 29 maja. QSL via OQRS lub OZ2I.

CT - Portugalia: CT1END/P, CT2IFE/P, CS7AWH/P, CS7AWL/P i CS7BEK/P będą aktywni jako CS5POTA z Fortu Sao Joao Baptista na wyspie Berlenga Grande EU-040 od 19 do 20 lipca. QSL CS5POTA via CT1REP, pozostałe via znaki domowe.

EA8 - Wyspy Kanaryjskie: Członkowie URE Valle de Guimar EA8URU będą używać znaku okolicznościowego AN42CA 30 maja. QSL via OQRS. Znak okolicznościowy obchodzi 42. rocznicę ustanowienia autonomicznej wspólnoty Wysp Kanaryjskich (10 sierpnia 1982) oraz rocznicę pierwszej sesji lokalnego parlamentu (30 maja 1983).

F - Francja: Członkowie F4KLM są aktywni jako TM40FLO do 4 czerwca. Obecnie Sztafeta Olimpijska Paryż 2024 przejeżdża przez francuski Departament Landes. QSL via F4KLM.

F - Francja: Upamiętniając 80. rocznicę lądowań D-Day, do 6 czerwca aktywna jest stacja TM80D. Szczegóły na stronie:
https://log-et-qsl.associations-radioamateurs.org/wp/.

F - Francja: Od 2 do 16 czerwca aktywna będzie stacja TM24H (24 godziny Le Mans). QSL via F6KFI.

FO - Polinezja Francuska: W drodze powrotnej z wyspy Pitcairn, Dave, WJ2O spędzi kilka dni na Tahiti OC-046. Będzie QRV jako FO/WJ2O od 12 do 15 czerwca. QSL via N2ZN.

G - Anglia: Upamiętniając 80. rocznicę lądowań D-Day w Normandii 6 czerwca 1944 roku, aktywna będzie stacja GB80DDAY od 1 do 28 czerwca. QSL via M0OXO OQRS.

GM - Szkocja: Stacja GB9DAT aktywna będzie od 1 do 28 czerwca na różnych emisjach cyfrowych (FT8, FT4, PSK i RTTY). Stacja dedykowana jest promowaniu i rozwijaniu emisji cyfrowych w radioamatorstwie. QSL via OQRS MM0DFV.

HP - Panama: Członkowie Union Panamena de Radio Aficionados będą aktywni jako H33IP z wyspy Parida NA-071 od 7 do 9 czerwca. QSL zgodnie z instrukcjami operatora.

I - Włochy: Członkowie ARI Colli Albani IQ0HV będą aktywni jako II0LOR od 31 maja do 30 czerwca, aby uczcić 80. rocznicę wyzwolenia Rzymu 4 czerwca 1944 r. QSL via I0KNQ. Do zdobycia dyplom https://www.qrz.com/db/II0LOR.

I - Włochy: Uczestnicząc w Museum Ships Weekend 1-2 czerwca, członkowie ARI Genova IQ1GE będą używać znaku okolicznościowego II1NS z "Nazario Sauro", okrętu podwodnego, który niegdyś służył w Marynarce Wojennej Włoch, a obecnie jest zacumowany w Galata Maritime Museum. QSL via biuro.

I - Włochy: Członkowie ARI Pesaro i ARI Fano będą aktywni jako II6CIC od 1 czerwca do 29 sierpnia z Włoskiej Stolicy Kultury. QSL via IQ6PS.

I - Włochy: Antonio, IT9YMM/P w dniu 5 lub 6 czerwca 2024 r. będzie aktywny z latarni morskiej Licata, San Giacomo Ref. WAIL SI-014, ARLHS ITA-157. QSL via znak domowy

OX - Grenlandia: Bo, OZ1DJJ, będzie ponownie aktywny jako OX3LX z Grenlandii od 1 do 15 czerwca. W wolnym czasie będzie QRV z Tasiilaq (HP15) na wyspie Ammassalik NA-151, a być może także z Isertoq (HP05) na Grenlandii kontynentalnej. QSL via OZ0J.

SV9 - Kreta: Erwin, DK5EW https://dk5ew.com/ będzie aktywny jako SV8/DK5EW z Krety EU-015 między 30 maja a 20 czerwca. QSL bezpośrednio na znak domowy.

V4 - St. Kitts: John, W5JON, ponownie będzie aktywny jako V47JA z St. Kitts NA-104 od 28 maja do 13 czerwca. QSL via W5JON.

VP6 - Pitcairn: Dave, WJ2O https://www.wj2o.com/ będzie aktywny jako VP6DF z wyspy Pitcairn OC-044 od 30 maja do 10 czerwca. QSL via N2ZN. Aktywność 100% CW.

VU - Indie: Kilka stacji okolicznościowych będzie aktywnych z Kargil, w regionie Himalajów Indii, aby uczcić 25. Kargil Vijay Diwas (Dzień Zwycięstwa Kargil):
26-30.05 - AT25KVG QSL via VU2IRD,
30.05-3.06 - AU25KVD QSL via VU2XFD,
3-7.06 - AT25KVE QSL via VU2URC,
10-14.06 - AT25KAR QSL via VU2FI,
25-30.06 - AT25KVF QSL via biuro.

W - USA: Matt, AF2F, jest aktywny jako K4H z wyspy Hatteras NA-067 do 2 czerwca. QSL via OQRS.

XT - Burkina Faso: Antonio, I8KHC (ex IZ8CCW) oraz Mediterraneo DX Club ogłosili, że duży międzynarodowy zespół będzie aktywny jako XT2MD z Ouagadougou, Burkina Faso od 31 października do 11 listopada. Plany obejmują aktywność na CW, SSB, RTTY i FT8 na pasmach 160-10 m z pięcioma stacjami 24/7. Zobacz https://www.mdxc.support/xt2md/ po więcej informacji. QSL via IK2VUC.

YU - Serbia: Świętując 100. rocznicę Radia Belgrad (1 października 1924), członkowie klubu YU1ANO są aktywni jako YT100RB i YU1924RB do 30 listopada. Dostępny jest certyfikat, którego szczegóły na stronie https://yu1ano.org/.

Zawody 1r11;2 czerwca 2024 r.

Tisza Cup CW: https://www.tiszacup.eu/index.php/en/contest-rules.

IARU Field Day:
https://www.darc.de/der-club/referate/conteste/iaru-region-1-fieldday/en/.

Od 1 do 16 czerwca aktywne będą stacje z okazji 65 lat SP DX Clubu!
Szczegóły na: https://www.spdxc.org/index.php/2024/05/23/65-lat-sp-dx-clubu/.

Pozdrawiam Adam SQ9S5. UKF- zawody

W najbliższym czasie:

Mikrofale All Band 50 MHz-24 GHz, zawody kiedyś mikrofalowe, obecnie odbywają się na wszystkich pasmach w dniach 1-2 czerwca 2024, godz. 14:00-14:00, pod krajowym patronatem Stowarzyszenia PK UKF. Regulamin zawodów jest taki sam, jak dla zawodów IARU R1, można go znaleźć w kalendarzu zawodów Stowarzyszenia PK UKF pod adresem: https://pk-ukf.pl/kalendarz-zawodow-2023.
Dzienniki należy wysłać w terminie do 5 czerwca na adres Stowarzyszenia PK UKF poprzez stronę o adresie http://vhfcontests.pk-ukf.pl/?month=3.

SPAC 144 MHz są to zawody aktywności UKF i odbędą się we wtorek, 4 czerwca 2024, godz. 17:00-21:00 UTC. Regulamin:
https://pk-ukf.pl/wp-content/uploads/2020/05/SPAC_regulamin_PL.pdf.

Zawody SPAC prowadzi i rozlicza Stowarzyszenie Polski Klub UKF.
Dzienniki w formacie EDI prosimy wysyłać poprzez stronę o adresie http://spac.pk-ukf.pl/.

VHF FT8 Activity są to rumuńskie zawody aktywności FT8 w paśmie 144 MHz, środa 5 czerwca 2024, godz. 17:00-21:00 UTC. Regulamin:
https://www.ft8activity.eu/index.php/en/.

EUROPEAN EME Contest 24GHz są to zawody organizowane przez DUBUS/REF, sobota 8 czerwca 2024, godz. 00:00-23:59 UTC. Regulamin:
http://www.dubus.org/eme.htm.

AGCW VHF/UHF Contest są to zawody telegraficzne UKF na 144 i 432 MHz, sobota 8 czerwca 2024, godz. 14:00 - 18:00 UTC. Członkowie stowarzyszenia AGCW, największego niemieckiego klubu przyjaciół CW, zapraszają do jak najliczniejszego udziału polskich sympatyków telegrafii Morse`a. Regulamin:
https://www.agcw.de/index.php/en/contests-and-cw-activities/vhf-uhf-contest
albo
http://alt.agcw.de/index.php/en/contests-and-cw-activities/vhf-uhf-contest.

LY VHF Marathon 2024 na 144 MHz. Maraton litewski obędzie się w niedzielę 9 czerwca 2024 r. godz. 17.00-18.59 UTC. Regulamin:
https://rc.ktu.lt/viewtopic.php?t=75.

Info. Stanisław SQ2EEQ

III. Różne

6. Nowy beacon na pasmo 24 GHz.

Informuję, że w dniu 23 maja 2024 r. został uruchomiony beacon na częstotliwości 24,048.890 GHz. SR3KHO pracuje z lokatora JO81VP58QI, emisją A1A z mocą nadajnika 1,5W. Radiolatarnia jest wyposażona w antenę o polaryzacji poziomej dookólnej (Slot 2x12). Bardzo dziękuję Kolegom Andrzejowi SP8XXN oraz Kaziowi SP7CKH, bez których ten projekt by nie powstał. Podziękowania kieruję również do Dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim za stabilną lokalizację dla radiolatarni (SR3XHO i SR3KHO) oraz Kolegom z klubu SP3POW za pomoc w montażu. Proszę o raporty via cluster.

73! Krzysiek SP3LX


7. Renifer 2024 odwołany

"Koleżanki i Koledzy,

Zarząd POT PZK z przykrością informuje, iż zmuszony był podjąć decyzję o rezygnacji z organizacji tegorocznej edycji Międzyoddziałowego Spotkania Krótkofalowców (MSK) Renifer 2024. Niestety mimo usilnych prób nie udało się znaleźć ośrodka, w którym byłaby możliwa organizacja spotkania północnych oddziałów PZK z uwzględnieniem środków jakimi w tym roku dysponujemy po ograniczeniu przez ZG PZK dotacji na organizację MSK (obcięto nam dotacje o połowę). Liczymy, iż przyszłoroczny budżet PZK pozwoli nam na powrót do organizacji MSK, zaś Koleżanki i Koledzy znajdą czas na nasze Spotkanie.

Za Organizatorów Dariusz SP2HQY "

____________________________________________________________________

Redakcja Komunikatów PZK dziękuje za przesłane materiały: Adamowi SQ9S, Stanisławowi SQ2EEQ, Damianowi SP3OL, Krzysztofowi SP3LX, Grzegorzowi SQ2HCK, Dariuszowi SP2HQY,


Informujemy, że Prezydium ZG PZK podjęło decyzję, aby wszyscy członkowie PZK zarejestrowani w bazie systemu OSEC otrzymywali Komunikat PZK "z urzędu", jako tzw. wartość dodaną. Komunikaty są od lat robione i nadawane w paśmie 80 m sporym wysiłkiem osób będących w składzie Redakcji.
Jednocześnie Redakcja Komunikatu prosi o niewysyłanie na adres dystrybucyjny odpowiedzi i listów. Prosimy je kierować na indywidualne adresy e-mail członków Redakcji: sp2jmr@pzk.org.pl, sp5ela@rf.pl, sp5e@krotkofalow.cy.


Materiały do Komunikatu PZK na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Materiały prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, sp5ela@rf.pl, sp5e@krotkofalow.cy.

W przypadku przesłania ich później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie, czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.

Uwaga! Dostarczane do publikacji zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki jpg, png, niezagnieżdżone w strukturze tekstu), zdjęcia muszą być opisane.
Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwany dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej, materiału fotograficznego oraz ich rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Przeniesienie praw autorskich jest nieodwracalne. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie materiału / tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem. Zamieszczenie publikacji i innych materiałów w Komunikatach PZK i na portalu PZK jest nieodpłatne.
Redakcja Komunikatu PZK zastrzega sobie prawo do dokonywania skrótów i korekt otrzymanego materiału, także prawo do dokonywania w nadesłanych materiałach zmian tytułów, skrótów, poprawek stylistyczno-językowych oraz do usuwania usterek innego typu (np. terminologicznych lub dotyczących warstwy dokumentacyjnej), a także do odrzucenia artykułu bez podania przyczyny.
Nie będą przyjmowane teksty nie spełniające podstawowych wymogów poprawności językowej.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę, o godzinie 18:00 czasu lokalnego, na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM, a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez Redakcję Krótkofalowca Polskiego.


Redakcja Komunikatów PZK: Piotr SP2JMR, Zygi SP5ELA, Krzysztof SP5E i Jurek SP3SLU - także nadający komunikaty środowe.

Adres redakcji:
Sekretariat ZG PZK, ul. Wojska Polskiego 65A pok. 204, 85-825 Bydgoszcz


*Motto Redakcji
Odpowiedzialność za słowo jest ważnym etycznie wymaganiem odnoszącym się do człowieka, szczególnie kiedy występuje w przestrzeni publicznej i także w stowarzyszeniu. Służba prawdzie jest zatem nie tylko słusznym oczekiwaniem od Władz PZK i osób funkcyjnych ze strony wszystkich członków i niezrzeszonych radioamatorów, ale i jej moralnym obowiązkiem. Dotyczy to również Redakcji Komunikatów PZK.
W nawiązaniu do tej zasady informujemy, że Redakcja Komunikatów PZK dokłada wszelkich starań, aby ww. kryteria zostały spełnione. Otrzymywany materiał rz terenur1; często jest obarczony błędami, zawiera pewne nieścisłości. Korekty materiału wymagane są w prawie każdym co środowym wydaniu Komunikatu PZK.
Piotr SP2JMR od KZD PZK w Kołobrzegu w 2000 roku, kiedy został wybrany Prezesem PZK rozpoczął wydawanie Komunikatu PZK (nazywanego wcześniej "Komunikatem sekretariatu ZG PZK"). Od 2009 roku do redakcji dołączył Zygmunt SP5ELA, a od roku 2013 Jurek SP3SLU nadający komunikaty przez radio na 3702.5 KHz o godz. 18-tej z lokalizacji Mariantów). Od lutego 2022 r. członkiem Redakcji jest Krzysztof SP5E, który odpowiada za nową szatę graficzną Komunikatów.

Redakcja Komunikatów PZK.

UWAGA! Komunikaty środowe PZK - subskrypcja

Komunikaty PZK (środowe), wcześniej tzw. Komunikaty sekretariatu ZG PZK, są wysyłane pocztą elektroniczną w ramach subskrypcji (e-mail), do osób zainteresowanych wiadomościami organizacyjnymi Polskiego Związku Krótkofalowców oraz informacjami dotyczącymi innych podmiotów, ale związanymi z krótkofalarstwem.
Do roku 2018 adresy e-mail subskrybentów (około 400) dopisywał administrator. Od marca 2018 r. subskrypcja komunikatów została zautomatyzowana.
Aby otrzymywać Komunikat PZK, należy wysłać wiadomość (e-mail) na adres:
komunikat-pzk@pzk.org.pl w temacie wiadomości z tekstem "subscribe" (subscribe - bez apostrofów). Aby zrezygnować z subskrypcji należy wysłać wiadomość z tekstem "unsubscribe".

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,727,853 Unikalnych wizyt