PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3342 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat PZK 52/23 z dnia 27.12.2023
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZK
KOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców
NR 52/2023 z dnia 27 grudnia 2023 r.

Witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów PZK, które są nadawane w każdą środę, o godzinie 18:00 czasu lokalnego, na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM oraz publikowane na portalu PZK, a także rozsyłane na listę wysyłkową. Zautomatyzowane archiwum komunikatów znajduje się na osobnym serwerze: https://komunikat.pzk.org.pl/ .


Z okazji zbliżającego się szybkimi krokami Nowego Roku życzymy wszystkim Czytelnikom i Odbiorcom naszych Komunikatów zdrowia, pokoju, wszelkiej pomyślności i sukcesów w 2024 roku. Życzymy także, by za rok każdy z Was mógł pracować na swoim wymarzonym sprzęcie krótkofalarskim.

Do siego roku!

Redakcja Komunikatów PZK


I. Wydarzenia

1. Spotkanie w Ministerstwie Cyfryzacji

22 grudnia jako reprezentant PZK, koordynator SP EmCom PZK OT15, uczestniczyłem w spotkaniu, w Ministerstwie Cyfryzacji z Panem Wicepremierem Ministrem Cyfryzacji Krzysztofem Gawkowskim.
W czasie spotkania była chwila czasu, aby porozmawiać i zasygnalizować tzw. palące tematy występujące zarówno w świecie krótkofalarskim jak i tematy około krótkofalarskie, czyli np. systemów łączności kryzysowej, a to już łączy się z koniecznością włączenia do dalszych rozmów MON i MSWiA, i takie też spotkanie będzie zorganizowane.
Tłem rozmów było spotkanie wielu organizacji i fundacji, których przedstawiciele przyjechali zaprezentować się i zaproponować rozwiązania swoich istotnych problemów. Każdy na swoje wystąpienie miał do dyspozycji 90 sekund i tego rygorystycznie przestrzegano. Kiedy Minister poprosił mnie, abym przedstawił to, co mam do powiedzenia całemu zgromadzonemu gremium, na szczęście mi nie przerywano... ;-) Opisałem dokładnie kim jesteśmy, na jakiej zasadzie działamy, co robimy i do czego można nas użyć w czasie ewentualnego kryzysu. Zebranym najbardziej podobała się informacja, że do naszych łączności nie jest potrzebna żadna zewnętrzna infrastruktura, czyli to, co najczęściej pada w czasie ewentualnego kryzysu oraz że możemy się obyć bez Internetu czy sieci komórkowej. Nie chcę się chwalić, ale jako jedyny otrzymałem owacje.
W związku z powyższym proszę o kontakt mailowy koordynatorów SP-EmCom PZK w poszczególnych OT, aby zapoznać się z lokalnymi problemami, które trzeba poruszyć na takim roboczym spotkaniu.

Komplet niezbędnych informacji Pan Minister otrzymał również w wersji papierowej i elektronicznej.

Vy 73 de Krzysztof SP7WME


2. Spotkanie wigilijne w Opolu

14 grudnia 2023 w siedzibie OT-11 PZK Opole oraz Klubu SP6PSP odbyła się kolejna już Wigilia Krótkofalarska. W tym okolicznościowym i przedświątecznym spotkaniu udział wzięli Koledzy: Jerzy SP6DI z Opola, Zbyszek SP6EO z Lubrzy, Ryszard SP6KR z Opola, Jerzy SP6BIB z Opola, Leszek SP6CIK z Opola, Eugeniusz SP6DIL z Kępy, Krzysztof SP6DVP z Opola, Mietek SP6FRQ z Opola, Tadeusz SP6GIY z Kotorza Małego, Jerzy SP6JZG z Opola, Krzysztof SQ6KMK z Prudnika, Leonard SQ6LZD z Prudnika - razem uczestniczyło 12 osób.
Każdy z uczestników tej wigilii przyniósł ze sobą coś do zjedzenia. Był barszcz czerwony z uszkami, kilka gatunków śledzi, szynka i inne specjały kulinarne. Nie zabrakło ciasta świątecznego oraz różnego rodzaju napojów, kawy i słodyczy.
Na początku wszyscy podzielili się opłatkiem życząc zdrowia, spełnienia marzeń, pokoju w kraju i na świecie. Leszek SP6CIK opowiedział bardzo ciekawie o ostatnich swoich dwóch wyprawach i specyfice pracy na pasmach amatorskich z odległych zakątków na kuli ziemskiej. Przypominano również jak wyglądała działalność w klubach i różnych ciekawych ludzi, czasami oryginałów sprzed wielu lat. Nie zabrakło również dyskusji o przyszłości Polskiego Związku Krótkofalowców w kontekście zbliżającego się Krajowego Zjazdu Delegatów PZK i trudnościach jakie mogą czekać na nowo wybrane Prezydium ZG PZK.
Spotkanie przebiegało w rodzinnej atmosferze i trwało do późnych godzin wieczornych.

Info. Jerzy SP6JZG Prezes klubu SP6PSP, Opole 15.12.2023 r.

3. Akcja dyplomowa z okazji 32 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
SN32WOSP


Organizatorem akcji dyplomowej jest: Harcerski Klub Łączności RadioAktywni SP6ZHP. Czas trwania akcji to styczeń 2024 r.
Operatorami znaku okolicznościowego będą:
SP6TO Łukasz (Award Manager), SO6OO Eugene, SQ6PLH Halina, SP6ME Marcin, SP6MCW Mariusz, SP6OK Szymon, SQ6KAT Przemek. Oprawa graficzna i projekt dyplomu - SP6TKN Hubert.
Warunkiem uzyskania dyplomu jest zdobycie minimum 2 pkt za łączności ze stacją okolicznościową. Punkty zdobywa się poprzez zrobienie łączności ze stacją aktywatora jedną z wymienionych emisji tj. SSB, FM, CW i FT8 na dowolnym paśmie. Na danym paśmie nie zalicza się zdublowanych łączności na tej samej emisji. Punktacja: 1 pkt za QSO emisjami SSB FM i FT8 oraz 2 pkt za CW.
Dyplomy za udział w akcji po spełnieniu warunków będzie można pobrać samodzielnie po zakończeniu akcji lub w jej trakcie w miarę aktualizacji logów poprzez formularz umieszczony na stronie klubu.  Nasłuchowcy SWL mogą otrzymać dyplom na tych samych warunkach wymogiem jest natomiast wysłanie nam logu do końca lutego 2024 na adres e-mail: sn32wosp@gmail.com . Niniejszym prosimy o dowolną wpłatę do wirtualnej puszki WOŚP - ZHP Wrocław Wschód. Hufiec Wrocław Wschód jest macierzystą jednostką klubu SP6ZHP. https://eskarbonka.wosp.org.pl/sulomyliwa. Wpłata nie jest warunkiem uzyskania dyplomu nie mniej, głównym i jedynym celem naszej aukcji dyplomowej jest wsparcie finansowe szczytnego celu WOŚP. W tytule wpłaty należy podać znak wywoławczy osoby.

Info. Łukasz SP6TOII. Sport

4. Wiadomości nie tylko DX-owe

3W - Wietnam 3W9IL (JF3PLF), 3W9LSV (JR3LSV), 3W9TXR (JH3TXR), 3W9YAQ (JA3YAQ), XV9HS (JA6FWJ) i XV9KL (JN3JBC) do 30 grudnia są QRV z Hanoi.
QSL via zgodnie z instrukcją operatorów. Aktywność w stylu wakacyjnym.

DL - Niemcy: Stacje okolicznościowe DB100FK, DC100FK, DD100FK, DF100FK, DL100FK, DM100FK, DQ100FK, DR100FK, DM100MW i DR100PE będą aktywne od 1 stycznia do 31 maja 2024 r. z okazji 100-lecia Deutsche Funk-Kartell. QSL tylko LoTW i eQSL. Dodatkowo do zdobycia dyplom. Szczegóły: https://100fk.de/.

F - Francja: Jeff, F4IIQ od 5 do 9 stycznia będzie aktywny jako TM130SMK z okazji 130-lecia urodzin Św. Maksymiliana Kolbe. QSL via F4IIQ. Urodzony 8 stycznia 1894 roku. Ojciec Kolbe SP3RN zmarł 14 sierpnia 1941 roku w Oświęcimiu.

FY - Gujana Francuska: Pierre-Jean, F4GPK od 29 grudnia do 16 stycznia będzie aktywny jako TO2FY z Kourou (QTH FY5KE) w Gujanie Francuskiej. QSL via znak domowy.

HH - Haiti: Członkowie HH2RCH przez cały styczeń będą nadawać jako HH220Y z okazji 220-lecia niepodległości Haiti. QSL via N2OO.

I - Włochy: Członkowie ARI Padova od 7 od 14 stycznia będą aktywni jako II3PUP z okazji wpisania fresków z XIV wieku w mieście Padwa na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. QSL via IQ3WW.
https://www.polacywewloszech.com/2021/08/04/padwa-zostala-wpisana-na-liste-swiatowego-dziedzictwa-unesco/

JD1 - Ogasawara: Harry, JG7PSJ do 1 stycznia nadaje jako JD1BMH z Chichijima AS-031 na wyspie Ogasawara. Log dostępny jest na stronie:
http://jg7psj.starfree.jp/jd1bmh/.

OE - Austria: Stacja okolicznościowa OE205XMAS nadaje do 6 stycznia 2024 r. z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Liczba 205 w znaku oznacza rocznicę postwania kolędy "Cicha noc". QSL via biuro.

T32 - Wschodnie Kiribati: Rebel DX Group informuje, że aktywność T32TT z Kiritimati/Christmas Island OC-024 została przedłużona do 12 stycznia 2024 r. QSL via OQRS. https://www.facebook.com/rebeldxgroup/.

Zawody 26 grudnia 2023 r. - DARC XMAS Contest https://www.darc.de/der-club/referate/conteste/weihnachtswettbewerb/rules/.

Zawody 30 grudnia 2023 r. - RAC Winter Contest https://www.rac.ca/contesting-results/.

YOTA Contest https://www.ham-yota.com/contest/.

Zawody 1 stycznia 2024 r. AGCW Happy New Year Contest https://contest.agcw.de/hnyc/index.php


5. UKF - zawody

AGCW VHF/UHF Contest to noworoczne zawody telegraficzne UKF w paśmie 144 i 432 MHz organizowane przez niemieckich krótkofalowców 1 stycznia 2024, w godz. 14:00-18:00 UTC. Zawody o wieloletniej tradycji - Koledzy z DL serdecznie zapraszają polskich sympatyków CW do jak najliczniejszego udziału. Regulamin: https://www.agcw.de/index.php/en/contests-and-cw-activities/vhf-uhf-contest, albo http://alt.agcw.de/index.php/en/contests-and-cw-activities/vhf-uhf-contest.

SPAC 144 MHz to zawody aktywności UKF odbędą się we wtorek, 2 stycznia 2024, godz. 18:00-22:00 UTC. Regulamin:
https://pk-ukf.pl/wp-content/uploads/2020/05/SPAC_regulamin_PL.pdf.
Zawody SPAC prowadzi i rozlicza Stowarzyszenie Polski Klub UKF.
Dzienniki w formacie EDI prosimy wysyłać na adres: http://spac.pk-ukf.pl/.

VHF FT8 Activity 144 MHz, odbędą się w środę 3 stycznia 2024, godz. 17:00-21:00 UTC. Regulamin: https://www.ft8activity.eu/index.php/en/.

Info. Stanisław SQ2EEQ

III. ARISS

6. Obrazy z ISS

ARISS planuje by w dniach 27 - 30 grudnia 2023 r. podczas niektórych przejść stacji kosmicznej MSK (ISS) nad Europą nadawać obrazy, na częstotliwości 437,800 MHz FM ± efekt Dopplera. Zapraszamy do odbioru. Więcej szczegółów podczas których przejść będzie nadawany obraz proszę śledzić komunikaty ARISS. Raporty można zgłaszać do ARISS.
Info. Armand SP3QFE


IV. Historia

7. Z kart historii krótkofalarstwa polskiego

Mija 90 lat jak w dniach 17-30 grudnia 1933 r. odbyły się pierwsze międzynarodowe zawody krótkofalarskie zorganizowane przez PZK. Zawody poprzedzone zostały rozesłaniem, za pośrednictwem Centralnego Biura QSL ponad 6000 indywidualnych zawiadomień z regulaminem zawodów.
Powiadomiono też z odpowiednim wyprzedzeniem redakcje czasopism krótkofalarskich na wszystkich kontynentach. Efektem tego był udział blisko 1000 stacji z których sklasyfikowanych zostało 344, z 36 krajów i wszystkich kontynentów. Ze strony SP wzięło udział 36 stacji. Pierwsze miejsce wśród stacji SP zajął SP1AR ze Lwowa, drugie miejsce SP1DN z Trzebini, a trzecie miejsce SP1ED ze Lwowa.
W II zawodach 2-16 grudnia 1934 r. brało udział 71 stacji SP oraz sklasyfikowano 557 stacji z 48 krajów, z wszystkich kontynentów.
W III zawodach 8-22 grudnia 1935 r. brało udział 69 stacji SP oraz sklasyfikowano 639 stacji z 47 państw, z wszystkich kontynentów.
W 1936 r. z przyczyn organizacyjnych zawody się nie odbyły.
W IV zawodach 16-30 maja 1937 r. brało udział 70 stacji SP oraz sklasyfikowano 763 stacje z 47 krajów, z wszystkich kontynentów.
W V zawodach 1-15 maja 1938 r. brało udział 114 stacji SP oraz sklasyfikowano 863 stacje z 50 krajów, z wszystkich kontynentów.
VI międzynarodowe zawody PZK odbyły się w dniach 16-30 kwietnia 1939 r. Niestety nie zostały rozliczone z powodu wybuchu II Wojny Światowej.

Po wojnie w 1962 r. z okazji 1000-lecia Państwa Polskiego za zgodą władz państwowych PZK zorganizował pierwsze międzynarodowe zawody krótkofalarskie rMilenium SP Contestr1;, które następnie przekształcone zostały w tradycyjne już zawody SP DX Contest. Były one kontynuacją wspomnianych zawodów z lat 30. XX wieku. Okazały się one ogromnym sukcesem ponieważ w pierwszych powojennych zawodach sklasyfikowanych zostało aż 1031 stacji z 51 krajów.
Zawody te nazywane SP DX Contest są rozgrywane co roku z przerwą w 2022 r. kiedy to zostały odwołane przez ówczesną komisję zawodów.

Na podstawie informacji Jerzego SP8TK opracował Piotr SP2JMR.

V. Różności

8. Sonet Tomasza SP6T

Radości i Uśmiechu!
Napływają zewsząd Świąteczne pozdrowienia,
Mamy też on-line obrazki pocztówkowe,
Wszystkie one przynoszą radości życzenie,
I rodzi się z tego cyfrowa już tradycja.

Pożądana jest wtedy piękna ilustracja,
Która w swych kolorach uniesienia podniesie,
A także dodatkowo dołączy melodię,
Która z życzeniami bardzo ciepło się spaja.

Dla ambitnych osób jest to świetna okazja,
By ręcznie zilustrować własne uniesienie,
I myśli przekazać jakoś bardziej plastycznie.

Może w miejsce pocztówki wskoczy nasza własna
Myśl wskazana postacią obrazu lub wiersza,
Która moc uśmiechów pod nogami uściele.

TN - 25/XII/2023
Z oryginału na liście SN0HQ za zgoda autora.

SP5ELA

Napływają zewsząd świąteczne pozdrowienia.
___________________________________________________________________________
Redakcja Komunikatów PZK dziękuje za przesłane materiały:
Adamowi SQ9S, Stanisławowi SQ2EEQ, Romanowi SQ2RH, Jerzemu SP8TK, Armandowi SP3QFE, Krzysztofowi SP7WME, Jerzemu SP6JZG, Łukaszowi SP6TO, Tomaszowi SP6T.

Informujemy, że Prezydium ZG PZK podjęło decyzję, aby wszyscy członkowie PZK zarejestrowani w bazie systemu OSEC otrzymywali Komunikat PZK "z urzędu", jako tzw. wartość dodaną. Komunikaty są od lat robione i nadawane w paśmie 80 m sporym wysiłkiem osób będących w składzie Redakcji.
Jednocześnie Redakcja Komunikatu prosi o niewysyłanie na adres dystrybucyjny odpowiedzi i listów. Prosimy je kierować na indywidualne adresy e-mail członków Redakcji: sp2jmr@pzk.org.pl, sp5ela@rf.pl, sp5e@krotkofalow.cy.


Materiały do Komunikatu PZK na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Materiały prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, sp5ela@rf.pl, sp5e@krotkofalow.cy.

W przypadku przesłania ich później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie, czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.

Uwaga! Dostarczane do publikacji zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać
w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki jpg, png, niezagnieżdżone w strukturze tekstu), zdjęcia muszą być opisane.

Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwany dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej, materiału fotograficznego oraz ich rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Przeniesienie praw autorskich jest nieodwracalne. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie materiału / tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem. Zamieszczenie publikacji i innych materiałów w Komunikatach PZK i na portalu PZK jest nieodpłatne.
Redakcja Komunikatu PZK zastrzega sobie prawo do dokonywania skrótów i korekt otrzymanego materiału, także prawo do dokonywania w nadesłanych materiałach zmian tytułów, skrótów, poprawek stylistyczno-językowych oraz do usuwania usterek innego typu (np. terminologicznych lub dotyczących warstwy dokumentacyjnej), a także do odrzucenia artykułu bez podania przyczyny.
Nie będą przyjmowane teksty nie spełniające podstawowych wymogów poprawności językowej.

Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę, o godzinie 18:00 czasu lokalnego, na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM, a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez Redakcję Krótkofalowca Polskiego.

Redakcja Komunikatów PZK: Piotr SP2JMR, Zygi SP5ELA, Krzysztof SP5E i Jurek SP3SLU - także nadający komunikaty środowe.

*Motto Redakcji

Odpowiedzialność za słowo jest ważnym etycznie wymaganiem odnoszącym się do człowieka, szczególnie kiedy występuje w przestrzeni publicznej i także w stowarzyszeniu. Służba prawdzie jest zatem nie tylko słusznym oczekiwaniem od Władz PZK i osób funkcyjnych ze strony wszystkich członków i niezrzeszonych radioamatorów, ale i jej moralnym obowiązkiem. Dotyczy to również Redakcji Komunikatów PZK.
W nawiązaniu do tej zasady informujemy, że Redakcja Komunikatów PZK dokłada wszelkich starań, aby ww. kryteria zostały spełnione. Otrzymywany materiał "z terenu" często jest obarczony błędami, zawiera pewne nieścisłości. Korekty materiału wymagane są w prawie każdym co środowym wydaniu Komunikatu PZK.
Piotr SP2JMR od KZD PZK w Kołobrzegu w 2000 roku, kiedy został wybrany Prezesem PZK rozpoczął wydawanie Komunikatu PZK (nazywanego wcześniej "Komunikatem sekretariatu ZG PZK"). Od 2009 roku do redakcji dołączył Zygmunt SP5ELA, a od roku 2013 Jurek SP3SLU nadający komunikaty przez radio na 3702.5 KHz o godz. 18-tej z lokalizacji Mariantów). Od lutego 2022 r. członkiem Redakcji jest Krzysztof SP5E, który odpowiada za nową szatę graficzną Komunikatów.

Redakcja Komunikatów PZK

UWAGA! Komunikaty środowe PZK - subskrypcja

Komunikaty PZK (środowe), wcześniej tzw. Komunikaty sekretariatu ZG PZK, są wysyłane pocztą elektroniczną w ramach subskrypcji (e-mail), do osób zainteresowanych wiadomościami organizacyjnymi Polskiego Związku Krótkofalowców oraz informacjami dotyczącymi innych podmiotów, ale związanymi z krótkofalarstwem.
Do roku 2018 adresy e-mail subskrybentów (około 400) dopisywał administrator. Od marca 2018 r. subskrypcja komunikatów została zautomatyzowana.
Aby otrzymywać Komunikat PZK, należy wysłać wiadomość (e-mail) na adres:
komunikat-pzk@pzk.org.pl w temacie wiadomości z tekstem "subscribe" (subscribe - bez apostrofów). Aby zrezygnować z subskrypcji należy wysłać wiadomość z tekstem "unsubscribe".

___________________________________________________________________

- MARCONI CLUB ARI LOANO -

QSO PARTY DAY EDYCJA 2024


Światowy wzrost uczestników w QSO Party, które są organizowane przez Marconi Club nadal trwa, nowa formuła "krótkich zawodów" odnotowała wzrost liczby uczestników w ostatniej 5. edycji w 2023 roku. A.R.I. Loano proponuje również w 2024 roku szóstą już edycję Marconi QSO Party.
Celem jest przedstawienie naszego klubu nowym pokoleniom i zgromadzenie wszystkich tych, którzy naprawdę kochają i wierzą w telegrafię i promują MARCONI CLUB A.R.I. LOANO, założony 8 maja 1988 roku przez Libero Meriggi I1YXN, który był mocno zmotywowany przez słynnego DX-pedycjonera Baldura DJ6SI.
Nasz historyczny klub liczy ponad 940 członków na całym świecie, którzy pasjonują się tą niesamowitą i wspaniałą sztuką. Podczas tego wydarzenia postaramy się zaangażować do aktywności jak największą liczbę członków.

Data: 6 stycznia 2024 r.
Czas: 07:00 UTC - 21:00 UTC
Pasma: 20 m - 40 m - 80 m
EMISJA: CW

Raporty: Wszystkie stacje podają wywołanie r0;CQ MCDr1;.
Członkowie MARCONI CLUB A.R.I. Loano nadają RST+MC+numer członkowski w trzy cyfrowym formacie np. (599 MC123).
Nie członkowie nadają RST + numer łączności zaczynając od (599 001).

Punktacja: 5 punktów za QSO z członkiem MARCONI CLUB A.R.I. Loano 1 punkt za QSO z pozostałymi stacjami.
Z każdą stacją można nawiązać po jednym QSO na każdym z pasm. Wynik końcowy to suma punktów za QSO x mnożnik (członkowie MARCONI CLUB A.R.I. LOANO). Nie członkowie mogą robić łączności z każdą stacją.

Mnożnik: Każdy członek MARCONI CLUB A.R.I. LOANO liczy się jako mnożnik na każdym paśmie.
Logi: Dzienniki muszą zawierać prawidłową datę i czas UTC, pasmo, znak korespondenta, raport, nadany i odebrany numer. Dzienniki bez tych informacji będą sklasyfikowane jako do kontroli (CHECKLOG). Dziennik musi być tylko w formacie CABRILLO, nie innym i musi zostać wysłany do 13 stycznia 2024 roku na adres marconiclub@ariloano.it.

OPROGRAMOWANIE:
Rekomendowane jest używanie logów N1MM, SD logger, QARTest lub DXLog, które wspierają MCD contest.

WYNIK KOŃCOWY:

Wyniki zostaną uszeregowane zgodnie ze zgłoszoną sumą punktów. Jeśli dwie stacje będą mieć ten sam wynik, stacja z większą liczbą QSO będzie miała wyższą pozycję w końcowych wynikach. Jeżeli zgłoszenie zawierać będzie zbyt dużą liczbę QSO, które nie będą mogły być zweryfikowane, zgłoszenie zostanie zdyskwalifikowane i nie pojawi się w wynikach końcowych. Wszystkie decyzje Sekretarza i Award Managera MARCONI CLUB A.R.I. Loano, organizatora imprezy są ostateczne.

NAGRODY: KATEGORIA CZŁONKOWIE MARCONI CLUB:
1° miejsce - Klucz Begali z oferty BEGALI Factory.
2° miejsce - Spersonalizowana koszulka z haftem MARCONI CLUB
3° miejsce - Spersonalizowana czapka z haftem MARCONI CLUB

KATEGORIA NIE CZŁONKOWIE:
1° miejsce - Deska
2° miejsce - Spersonalizowana koszulka z haftem MARCONI CLUB
3° miejsce - Spersonalizowana czapka z haftem MARCONI CLUB

Dyplomy: Certyfikaty w formacie PDF będą do pobrania dla wszystkich uczestników MCD.

Dyplomy wydawane przez klub: wszystkie łączności z członkami MARCONI CLUB A.R.I Loano są ważne i zaliczane do dyplomu "AWARD MARCONISTA". Zasady dyplomu oraz członkostwa w klubie dostępne są na stronie www.ariloano.it/marconiclub.

Przykładowa łączność:
STACJA PODAJĄCA WYWOŁANIE: CQ CQ MCD DE IK1QAD AR K
Stacja wołająca: IK1QAD de IU1XXX K
STACJA PODAJĄCA WYWOŁANIE: IU1XXX DE IK1QAD 599 MC269 K
Stacja wołająca: IK1QAD de IU1XXX 599 001 K
Mamy nadzieję, że usłyszymy się wkrótce! 73 de IK1TTD Gianpi Contest Manager Marconi Club A.R.I.Loano

Tłumaczenie: SQ9S Adam MC#889.
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,415,574 Unikalnych wizyt